2009 Ekim Anneleri

ya aslinda hicbir gelisme yok diyorum ama sabahtan beri belim agriyor ...siddetlensin diye dua ediyorum:)
yaa biraz once bi arkdasimla konustum stres yaptigindan dolayi kaslari kendini iyice germis bu sebepten dogumu baslamamis doktoru sakinlestirici igne vurmus gece,sabahinda nisani gelmis 40+4.haftasinda dogum yapmis
bende acayip kastim kendimi gunler gectikce iyice geriliyorum ..relax olmak lazim ama nerdeee...
bu gidisle bi ignede ben isteyecegim...

iyiymiş ama bi sakıncası olabilirmi acabaCADIARZU

sabahtan beri arıyorum bulamadım doğumu başlatan bişeyler
bende k. validemin ümreden getirdiği fatma ana eli otu var duydunuzmu bilmiyorun ama ilk gebeliğimin sonunda içmiştim oğlumu çok çabuk doğmuştu onun rahim ağzını açtığını biliyorum

doktor kendisi yapmis igneyi sakincasi olsa yapmazdi heleki hollandada ...

iyiymiş ama bi sakıncası olabilirmi acabaCADIARZU

o otu bende duydum ama icildigini bilmiyorudm benim bildigim suyun icine atiyormussun o acildikca rahimde acilir deniyor bir tanidigim bana verecekti iyi oldu hatirladigim isteyeyim bari:)
nasil hazirlaniyor icmek icin?

bende k. validemin ümreden getirdiği fatma ana eli otu var duydunuzmu bilmiyorun ama ilk gebeliğimin sonunda içmiştim oğlumu çok çabuk doğmuştu onun rahim ağzını açtığını biliyorum

benim bu 10 gundur denemedigim sey kalamdi :) sonuc ortada
hurma,yuruyus,kusburnu,sperm:kedi:,temizlik yapip kendini yormak,sicak banyo vs..
ne duyduysam okuduysam denedim ama nafile...

bahair sende de bir gelisme yok mu?

canım doktora gittim nst ye girdm sancım 15 in üstüne bile çıkmadı dolayısıyla açılma varmı diye bakmadı. c.tesi 40 haftam doluyo zaten perşembe sabah 8 de gel nst ye gir sancın varsa yatışını yaparız yoksa da sezeryanla alırız dedi. ctesi ye kadar niloşumu doğurmuş olacam sanırım... sen napıyosun bi gelişme varmı?

merhaba annişler
biz de geldik kızımla :)
dün çıktık hastaneden..
ben diğer sezeryanlılar gibi şanslı değilim bel sorunum vardı diyordum ya böyle bile etkilendim
kendi başıma ne oturabiliyor ne kalkabiliyorum belim kısa süreliğine servis dışı kaldı gaz sorunumuz var ve amelyat yerim çok ağrıyor..
gelelim güzel haberlere;
dünya tatlısı bi kızım oldu kara böcükkk:)
2.890gr doğdu elh şuan hiç bi problemimiz yok,emiştik uyyor şimdi:)

hadi hayirlisi olsun ama bence cumartesiden sonra 4/5 gun daha bekleseydin ..
insallah cumartesi kadar dogumn baslar..
bende hafif sanci var..baskada bi gelisme yok ..
gecen kisisel temizlik yaparken alt tarifimda bi farklilik gordum ..bir yerinde acilma vardi patlamaya hazir bompa gibi duruyordu.dun baktim iyice acilmis..ebeyi arattirdim normal demis bebegin basi baski yaptigi icin oyle bir goruntu olusmus olabilir demis...
bende heveslenmistim dogumum yakin galiba diye ama malesef:KK43:

canım doktora gittim nst ye girdm sancım 15 in üstüne bile çıkmadı dolayısıyla açılma varmı diye bakmadı. c.tesi 40 haftam doluyo zaten perşembe sabah 8 de gel nst ye gir sancın varsa yatışını yaparız yoksa da sezeryanla alırız dedi. ctesi ye kadar niloşumu doğurmuş olacam sanırım... sen napıyosun bi gelişme varmı?

hosgeldin sekerim Allah anali babali buyutsun hayirli omurler versin ins.
cok gecmis olsun..
kara bocugunu gorduk babasina benziyor sanki ..
masallah

merhaba annişler
dün çıktık hastaneden..
ben diğer sezeryanlılar gibi şanslı değilim bel sorunum vardı diyordum ya böyle bile etkilendim
kendi başıma ne oturabiliyor ne kalkabiliyorum belim kısa süreliğine servis dışı kaldı gaz sorunumuz var ve amelyat yerim çok ağrıyor..
gelelim güzel haberlere;

merhaba annişler
dün çıktık hastaneden..
gelelim güzel haberlere;

Allah analı babalı buyutsun aybikecim hayırlı evlat olur inşallah masallah kuzuna:nazar::nazar:
bebişimizi gorme sırası bizde :)))sabırsızlanıyoruzz valla:ecrin_bebek:

eveeettt... ben onu kullandım ve cidden faydasını gördüm.

o otu bende duydum ama icildigini bilmiyorudm benim bildigim suyun icine atiyormussun o acildikca rahimde acilir deniyor bir tanidigim bana verecekti iyi oldu hatirladigim isteyeyim bari:)
nasil hazirlaniyor icmek icin?

kavanoza koymuştum bir iki saat içinde açıldı. o sudan gelip gidip içip üzerine ekledim.
doğuma giderken de kaynattırıp suyunu içtim. ama tavsiyem, zemzemle kaynattırın ki idrar problemi olmasın.
biliyosunuz idrar belden aşağı inmiyo. terle falan atılıyo.
fatma ana eli otu sadece doğum için değil kadın hast için de iyiymiş.
ha doğum da kolay oldu şükür. açılıverdik hemen :)

benim bu 10 gundur denemedigim sey kalamdi :) sonuc ortada
hurma,yuruyus,kusburnu,sperm:kedi:,temizlik yapip kendini yormak,sicak banyo vs..
ne duyduysam okuduysam denedim ama nafile...
ayynen devam..
bizim de doğum aniden gerçekleşti bekleyip dururken.
bol yürüyüş yapın.
hurma kesssinlikle bol bol yiyin hem kolay doğum için hem de doğum sonrası için. hastanede herkes bizi konuşuyodu tüm hemşireler doktorlar hurmaya mucize dediler.
temizlikle falan nafile yorulmayın. gücünüzü harcamayın. sadece yürüyüş.. varsa bisiklet hareketi falan..
kuşburnu.. son haftamda bardak bardak içtim.
ve ahududu çayı. ben hiçbiryerde bulamamıştım. sonunda doğumdan bir gün önce ahududu ezmesi diye bişi buldum onu sıcak suyla karıştırıp içtim çay gibi. rahim ağzını yumuşatıcı etkisi varmış. tavsiye ederim.
diğer mesele de, hani şu :-)kedi:) işi.. o da iyi bir yöntem.

:lepi:

doğumum kolay oldu hamdoolsun. hatta çok ilginç de bir hikayemiz var. paylaşıcam inş.

hadi kızlar göreyim sizi..
:teytey::dance:

alkisalkisalkis

merhaba arkadaşlar, bende doktordan yeni geldim. nst de sancı 55-90 arasıydı .. çok minik hareket var dediler. suyu idare edermiş, perşembeye bidaha gidicem inş. 3 saat yol yürüdük ayaklarım koptu. valla..

bu Fatma ana eli otunu nerden bulabilirim.

zeynocan, aybie zehra Allah tekrar hayırlı eylesin bebişlerinizi maşallah sizede bebişlerinize de..

zeynocan canim sagol bilgiler icin ..hurma yiye yiye biktim da ama insaallah faydasi olur umuduyla yemeye devam ediyorum
hergun 1 saat yuruyus yapiyorum..
kaynamis suyun icine mi otu atiyorsun ?o kismi pek anlamadim
bisiklet hareketi degilde bisiklet sursem nasil olur?:)
dogum hikayeni cok merak ettim ...

eveeettt... ben onu kullandım ve cidden faydasını gördüm.

kavanoza koymuştum bir iki saat içinde açıldı. o sudan gelip gidip içip üzerine ekledim.
doğuma giderken de kaynattırıp suyunu içtim. ama tavsiyem, zemzemle kaynattırın ki idrar problemi olmasın.
biliyosunuz idrar belden aşağı inmiyo. terle falan atılıyo.
fatma ana eli otu sadece doğum için değil kadın hast için de iyiymiş.
ha doğum da kolay oldu şükür. açılıverdik hemen :)

ayynen devam..
bizim de doğum aniden gerçekleşti bekleyip dururken.
bol yürüyüş yapın.
hurma kesssinlikle bol bol yiyin hem kolay doğum için hem de doğum sonrası için. hastanede herkes bizi konuşuyodu tüm hemşireler doktorlar hurmaya mucize dediler.
temizlikle falan nafile yorulmayın. gücünüzü harcamayın. sadece yürüyüş.. varsa bisiklet hareketi falan..
kuşburnu.. son haftamda bardak bardak içtim.
ve ahududu çayı. ben hiçbiryerde bulamamıştım. sonunda doğumdan bir gün önce ahududu ezmesi diye bişi buldum onu sıcak suyla karıştırıp içtim çay gibi. rahim ağzını yumuşatıcı etkisi varmış. tavsiye ederim.
diğer mesele de, hani şu :-)kedi:) işi.. o da iyi bir yöntem.

:lepi:

doğumum kolay oldu hamdoolsun. hatta çok ilginç de bir hikayemiz var. paylaşıcam inş.

hadi kızlar göreyim sizi..
:teytey::dance:

alkisalkisalkis

merhaba annişler
dün çıktık hastaneden..
gelelim güzel haberlere;

canım geçmiş olsun...güle güle sağlıkla büyüt prensesiniiii:asigim:eek:puyorumnanaktan

merhaba annişler
dün çıktık hastaneden..
gelelim güzel haberlere;

masallah canım prensesine sana da coook gecmiş olsun inşallah kısa zamanda toparlanırsın

teşekkür ederim canlarım benim
laloş kuzum sende güle güle büyüt mustafacığımı..
varmı bana vereceğiniz haberler 4 gün geride kaldım ben :sinifsinif:

slm hamişler ve yeni anneler bende bugun kontrole gittim ve acılmam varmış baya doğum sancılarım heran baslayabilirmiş doktor yatıralım dedi ama ben suni sancıdan korktuğum için istemedim o zman her an doğumun olabilir artık dedi iyimi yaptım kötümü yaptım yatmamakla bilmiyorum ama ne bileyim bi anda heyecan yapıp korktum su anda da basım falan dönüyor biraz ağrılarım var benim için dua edermisiniz lütfen ne kadar cesaretim olsada çok korkuyorum yinede senağlama sizin dualaranıza ve desteğinize ihtiyacım var sonunda minik kelebeğime kavuşuyorum Allahın izniyle doğum bekleyen bütün anneler insallah sağlıklı bi şekilde doğum yaparsınızz.... :Saruboceq::Saruboceq:

ayy canim hadi hayirlsi.bencede iyi yapmissin eve gelmekle evde daha rahat edersin...
sancilarin baslayinca gidersin hastaneye..
valla bende de biraz korku var Allah yardimcimiz olsun insaallah..

slm hamişler ve yeni anneler bende bugun kontrole gittim ve acılmam varmış baya doğum sancılarım heran baslayabilirmiş doktor yatıralım dedi ama ben suni sancıdan korktuğum için istemedim o zman her an doğumun olabilir artık dedi iyimi yaptım kötümü yaptım yatmamakla bilmiyorum ama ne bileyim bi anda heyecan yapıp korktum su anda da basım falan dönüyor biraz ağrılarım var benim için dua edermisiniz lütfen ne kadar cesaretim olsada çok korkuyorum yinede senağlama sizin dualaranıza ve desteğinize ihtiyacım var sonunda minik kelebeğime kavuşuyorum Allahın izniyle doğum bekleyen bütün anneler insallah sağlıklı bi şekilde doğum yaparsınızz.... :Saruboceq::Saruboceq:

X