2009 Ekim Anneleri

ben bu salı hamiş oldumu öğrendim daha kan degeride 23 idi ve bugün saçımı boyattım sonra doktorumu aradım .. boyansa olurmu dedim .. bana boyama dedi.. bende boyadımı dedim bunun üzerine renk açıcı falan kullandınmı dedi kullanmadım dedimmm.. ozaman sorun yok boyanın zararı yoktur dedi.. ama okadar çok söylem varkiii siz nasılsınızz napıyorsunuz bu konuda
Haydaaaaaaaaaaaaaaaaaah :eek:lmaz:
bunun da bilmediği yok naniknanik
kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3
ama ben çok uğraştım ramazanda barışmak için olmadıı :gitme:

kayınvalidem canım o sağolsun annem gibidir öle yakın ama annemin yeri apayrı mafoldumben mafoldumben mafoldumben
kaynananı tenzih ederim canım
ama ben kaynanaların en iyisine bile asla güvenmiyorum artık:dilcikar:
kendi anneni bir kere daha düşün allasenn

iyi geceler kızlar geçmişe biraz baktım,bu kafa çapı biraz beni endişelendirmedi desem yalan olur.Ben 15 gün önce gittim dr. bi dahaki kontrolüm bayramdan sonra..geçen kontrolümde kafa çapı 90 mm di. yani haftalara bakınca benimkinin kafası en büyük oluyo..gelişimi 2 hafta önden gidiyo derken bunumu kastetti acaba.şimdi benim doğumun hangisine göre olur..

Anamm benim ki 40 haftayı bulursa son ölçümün üstünden 20 gün geçmiş oluyo. 10 cm rahat rahat büyür. Benim dr. da ne kadar erken gelse o kadar iyi, büyürse sıkıntı olur demişti. Onun için mi dedi acaba :uhm: Çok tırstım çokkk

ondan demiştir gülicim. önemli olan kafanın çıkması. gerisi zaten çıkıyo. kafa kocaman olunca kanala da giremiyolar işte benim gibi. 10 cm rahat rahat büyür 20 günde. hatta daha fazla büyür 40 haftayı doldurursa evet..

ben bu salı hamiş oldumu öğrendim daha kan degeride 23 idi ve bugün saçımı boyattım sonra doktorumu aradım .. boyansa olurmu dedim .. bana boyama dedi.. bende boyadımı dedim bunun üzerine renk açıcı falan kullandınmı dedi kullanmadım dedimmm.. ozaman sorun yok boyanın zararı yoktur dedi.. ama okadar çok söylem varkiii siz nasılsınızz napıyorsunuz bu konuda

bidaha boyatma talım bişey olmaz. organ gelişimi tamamlanana kadar yani 3-4 aylık olana kadar bu tarz şeylerden uzak durursan iyi olur tabiiki..

bunun da bilmediği yok naniknanik

fındık kurdu. :hulya:

canım ben göztepede yapıcam ama bize doktorumuz şu fiyata size yaparım dedi,
ben de merak ettim ve en fazla 10-12 gün önce fiyat alma ofisinden bahçelievler medikalden sordum metroportta bi işim vardı,
bana epidural-spinal her ikisnden d550 lria fark alındığını ayrıca ağrı pompası diye birşey var biliyorsun,ondan da filanca kadar para eklendiğini söylediler canım,
işte buna sinir oluyorum,herkese farklı bir fiyat,farklı bir tavır var..

Gözünü seviyim sezeryanın yaaaww,ben hastanede kaldığım zamandan sonra çok tırstım normalden,
ki ağrı eşiği yüksek olan,problemsiz denebilecek biriyimdir bu konularda..

gerçektende sinir bir durum herkese ayrı fiyatmı veriyolarki..bana spinal 2000 epidural 2550 fiyatı verildi..neyse artık canım yapıcak bişey yok girdik bir yola hakkımızda hayırlısı olsun...

zuzuu kızlarrr nolurr yardım edinnnn çok kötü hissediyom kendimiii.. yani kan çok az kısmı karışıyor idarar yolu le atılıyor deniyorr klinik çalışmalarda zararı olmadığı deniyorr .. bikaç profda renk açıcı zarar verir bebeğin katarat olmasına neden olur diye yazmışş hayat boyu affetmem kendimi yardım edin nolurr... egeerrrr sorun teşkil etcekse yan etkisini kaldıran bişey olmalı bişey yapmalıyımm

canım kaç haftalıksınki keşke boyatmasaydın diycem ama daha çok üzülücen...ama ben çok gördüm boyatan herhalde bişey olmuyodur...ben 9 aydır 2 renk saçla geziyorum azcık daha sıksaydın dişini...

Canım bitkisel boyalarla boyanıyo ama diğerlerini önermiyolar normalde. Ama artık boyatmışsın. Bence kendini fazla üzme, daha fazla zararı olur. Hem bu boyattın kesinlikle zarar verecek gibi bişey de değil. Sadece zarar verme riski var. Kimisi hamileliği boyunca boyatıyo hiç de bi sorun olmadı diyo. Bizimkisi nolur nolmaz yani...

:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:::gitme::gitme::gitme:

hymarrycim şu kafa olayı olmasaydı normalden yanaydım, ama vakum falan deyince tırstım, doğumdan sogutcak beni bidaa.
canım açık söylemek gerekirse doktorlar hastalarının neleri sevip nelerden tırsıcaanı çok iyibiliyorlar ve buyüzden de sezeryanan yönlendiriyorlar,bu onlar için daha kolayı çünkü,
yani güvenmiyorum açıkçası ama onlarsız da olmuyor tabi,,
gayet güzel bir doğum geçiriceksin inşallah,gerisini boşver canım şöyle olsaydı böyle olsaydı yı..

Şeniz

kız yeterrr deşme nan aa kaydirigubbakcemile
Şeniz

ayhh ne bağrıyon kısım dikkatimi çektiydi içimde kalcana dışıma çıksınlülülülülülü

NANA canım artık kendin için yaşamıyorsun,
en azından bebeğin doğana kadar herşeyi tekrrar düşün rica ediyorum,

zuzuu kızlarrr nolurr yardım edinnnn çok kötü hissediyom kendimiii.. yani kan çok az kısmı karışıyor idarar yolu le atılıyor deniyorr klinik çalışmalarda zararı olmadığı deniyorr .. bikaç profda renk açıcı zarar verir bebeğin katarat olmasına neden olur diye yazmışş hayat boyu affetmem kendimi yardım edin nolurr... egeerrrr sorun teşkil etcekse yan etkisini kaldıran bişey olmalı bişey yapmalıyımm

canım kana çok çok az bir miktarı karışıyor. klinik olarak da resmen kanıtlanmış bir zararı yok ama her ihtimale karşı doktorlar ilk 3 aylık dönemde özellikle önermiyorlar. ona bakarsan sigara da içmeyeceksin, deterjan çamasır suyu vs. tarzı kimyasalların kokusundan da uzak durucaksın, yani sadece saç boyası değil, birsürü şey var dikkat edilmesi gereken. birşey olmaz korkma. ben 4 aydan sonra boyattım . gecen hafta bidaha boyattım.

iyi geceler kızlar geçmişe biraz baktım,bu kafa çapı biraz beni endişelendirmedi desem yalan olur.Ben 15 gün önce gittim dr. bi dahaki kontrolüm bayramdan sonra..geçen kontrolümde kafa çapı 90 mm di. yani haftalara bakınca benimkinin kafası en büyük oluyo..gelişimi 2 hafta önden gidiyo derken bunumu kastetti acaba.şimdi benim doğumun hangisine göre olur..

gelişim haftasının karın çapından anlıyolar süprüzüm, kafa çapından değil bebişim. kafa çapı bebişin genetiğiyle alakalı. karın capı gelişimiyle. amma bilimsel konuştum hee..

ay bidaakine benim de ilk sorucağım kafa çapı olcak sanırsam...

ay her boku da çok biliyoz hee doktorlar sinir oluyodur bize böle sorular sorunca hehehehe

Şeniz

ayhh ne bağrıyon kısım dikkatimi çektiydi içimde kalcana dışıma çıksınlülülülülülü

delüm kaydirigubbakcemile3
Zuzumm yokmu ultrason kağıtların. Bi baksana belki yazıyodur. BPD değeri olcekmiş kafamçokkarıştı

ay yok kuzumm..süpersonic doktorum napcaksa nstme usg kağıdını zımbaladı koydu masasına..ben de artık sadece göbeğini kafasını ölçüo die istemedim bilemm...

amma taktınız kafalara heeee kaydirigubbakcemile3
bırakın koca kafalı olsun çocuklar ayyhh fenalık geldi,
zeki olur koca kafalar zekiii :roflol:

Canım bitkisel boyalarla boyanıyo ama diğerlerini önermiyolar normalde. Ama artık boyatmışsın. Bence kendini fazla üzme, daha fazla zararı olur. Hem bu boyattın kesinlikle zarar verecek gibi bişey de değil. Sadece zarar verme riski var. Kimisi hamileliği boyunca boyatıyo hiç de bi sorun olmadı diyo. Bizimkisi nolur nolmaz yani...

napim kızlarr bebiş daha çok yenii yaa iki gezemem banka personeliyyim ben dedim kendi rengine boyatim ama beceremedi ik kez boya yapıldı bugün:KK43::KK43::KK43::KK43::
BİDAHA BOYATMIYCAM ZATEN zaten bebişimi çok istiyorummm .. peki bu durumda kanında daha çabuk temizlenmesi sağlıyabilcemiz bişey yokmudurr... ben çok istedimmm bebişimiii

canım açık söylemek gerekirse doktorlar hastalarının neleri sevip nelerden tırsıcaanı çok iyibiliyorlar ve buyüzden de sezeryanan yönlendiriyorlar,bu onlar için daha kolayı çünkü,
yani güvenmiyorum açıkçası ama onlarsız da olmuyor tabi,,
gayet güzel bir doğum geçiriceksin inşallah,gerisini boşver canım şöyle olsaydı böyle olsaydı yı..
evet cok haklısın. biraz tırsıyom ben normalden dedim zaten, tırsıyosan yapma zaten dedi. benim de işimi zorlaştırırsın dedi.

amma taktınız kafalara heeee kaydirigubbakcemile3
bırakın koca kafalı olsun çocuklar ayyhh fenalık geldi,
zeki olur koca kafalar zekiii :roflol:

hahahhaaa. kafalara değil, kutulara taktılar hymarycimm. nasıl çıkçak dye hesaplıyolar aslında. kaydirigubbakcemile

X