2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

benim o karnın ortasındaki cizgi hiç olmayacaksanırım ç unku ben gobegimin uzerindeki tuyleri aldırıyorum agda ile her ay kuafore gittigimde. ben sadece tuylerden değli cilt rengindede dikine bircizgi belirdigin sanıyordum acıkcası. saedce tuylerden olusuyor demekki.

helincim gozun aydın uçlu den de yırttın yuzunun akı ile ne mutlu sana.

nevanne hos geldin aramıza. ssk da uygulama nasıl bilmem yada devlet de ama ozel hastanelerin bazılarında tabi ssk anlasması olanlardan bahsediyorum. bazılarında istege baglı sezaryan fiyatı ile zorunul sezaryan fiyatı farklı oluyor. ek katılım payından bahsediyorum . ama direk ssk da nası olur hiçbir fikrim yok.

[seerni;merhaba neva anne hoşgeldin ben bildiğim kadarıyla senin devlette seçme şansın yok ama doktorunada bağlı belki devletteki dr nin özeline gidersen sana ayrıcalıklı davranabilir
özelde ise tabi senin fikrinide soruyorlar sen sezeryan istersen özelde kimse normal doğum için zorlayamaz)

ama ben geçenler de ssklı olanlardan rapor istiyorlarmış diye okumuştum. yani normal doğum yapamaz diye. bu konu hakkında bir bilgisi olan var mı arkadaşlar?

merhaba neva anne hoşgeldin ben bildiğim kadarıyla senin devlette seçme şansın yok ama doktorunada bağlı belki devletteki dr nin özeline gidersen sana ayrıcalıklı davranabilir
özelde ise tabi senin fikrinide soruyorlar sen sezeryan istersen özelde kimse normal doğum için zorlayamaz

Devlete bağlı doktorlardan birinin özel muayenesine devam etmek istiyorum aslında.. Ama 100 ytl buradaki muayenehane ücretleri.. Doğum evinde yirmi beş tane falan doktor var.. Birine gidip de, "Yok ben normal doğum taraftarıyım son ana kadar bekletir bebeğini karnında boğarım" gibi bir cevabı almak için bu parayı vermek, ardından bir diğerine, sonra bir diğerine yollanmak maddi olarak kaldırabileceğim bir külfet değil..

O yüzden niyetini bildiğim, bana anlayış göstereceğinden emin olduğum bir doktora sürekli devam etmek istiyorum..

Bu arada şu mesajlarınızın altındaki çizelgeleri nasıl koyuyorsunuz.. Hani bebeğin kaç haftalık olduğunu falan yazan.. Ben de heves ettim.. :eek:

dimi aftabru gercektende çok komik ve aynı zamanda trajik bir durum yasadım :)))

sakaleyn massallah ya bu durumda helin değil sen en onde gidenimizsin sanırım. zaten sende ikinci bebegine hamilesin ve bu demektir ki deneyim ustu deneyim.

TEŞEKKÜR TEYZESİ .
Aslında daha önceden deneyimim olduğu için mutluyum ama inanınki bu bebekte herşeyin farkındayım.ilkinde korku heyecan endişe aşırı kusmalr amniyosentez ne ararsanız vardı bende.kızm çok zorladı oğluşum biraz daha rahat maşallah.:nazar::nazar:

kızlar geriden gelip yazılanlara cevap yazayım dedim ama zor oluyor beynim yerinden çıkacakmış gibi ağrıyor ama ben inatla oturdum sizlerele yazışıyorum.
Hoşgeldin nevacım bebişin hayırlı oılsun canım.

nevanne ozelden atıcam bilgilerini tell vs
buarada sapancada oturuyosunuz ne guzel ya

seerni cok tskler canım hamile olmadan onceki fotolarımdan biri . simdi guzel hissetmiorum kendimi boyle avunuyorum :))

kızlar sizinle hemen paylaşayım çok şükür üçlü sonucumuzda çok iyi çıkmış.doktorla telefonda görüştüm riskin çok çok düşük dedi.artık üç hafta sonra kontrole gelsen yeterli olur ama sen dayanamazsan erkende gelebilirsin dedi.

evrişcim.
eşime dün bahsettim hediyenden.sabah ben okuldayken internetten araştırıp sipariş vermiş.bana önce söylemiyecekmiş ama dayanamayıp söyledi.bebeğinin skalp ve su seslerini duymak istiyormuş eşim.haftasonu elimizde olacak.

Ay ayayayay.. harıkaa vallahi.. bir de adamları topa tuttunuz dünden beri. Ne güzel, umarım işine yarar helinim.. şahsen ben keyifle kullanıyorum ama gercekten konsantre olup dinlemek gerekıyor. Bir de bu arada.. hani şu dikdörtgen kare seklınde piller var ya 9 voltluk.. onlardan al kuzu bir tane bulundur, onunla çalışıyor.. bir de Duracell i tavsıye ettiler, uzun sure sürmesi için.

Evet bu yeni fantezimiz:)))kaydirigubbakcemile3

Hosgeldin nevacim bu arada bu isim benim kizim olsaydi kaoyacagim isimdi, bi anda kanim kaynadi sana:))) ben 12+4 ken erkeke oldugunu ogrendim, erkekler cok cabul ,belli oluyor, normalde sende ogrenmelisin bu haftalarda...2'li testi 11-14.haftalarda yapiyorlar daha fazla gec kalma derim...

Hayırlı olsun fantaziniz :))))

HELİN, hoşgeldin ve gözünaydın. nassı rahatlamışsındır sen şimdi . darısı başımıza.
demek sen de alıyorsun evrişin cihazdan. ben de alsam acaba sesleri ayırdedebilir miyim ki? yani benim karnımdan o kadar çok ses geliyor ki çıplak kulakla bile duyuluyor. şimdi cihazı alırız sonra da ayırdedemeyiz gelen sesler NAZ dan mı yoksa GAZ dan mı diye, yazık olur verdiğimiz paraya. benim karnımdaki trafik istanbul trafiği gib, benzemez öle izmir trafiğine. bi duysanız gurultuları.

Y aen ne alem kadınsınnnkaydirigubbakcemile3 Naz mı Gaz mı????? Çok yaşayasın e mi?? Ama konsantre olunca neler duyuyorsun neler, emin ol:)))

kizlar karin sesleri dedinizde bu guruldamalardan ben cok müzdaribim yaa!!!:çok üzgünüm: gecen kuaföre gittim gurul gurul milletin yaninda rezil oldum..doktorda desen ayni..:eek: millette baska birsey yapiyorum sanacak..:jeyyar: sizdede varmi bu problem yaa...

Ya sarmaşık, aynen bende de öyle.. millet yanlıs anlayacak dıye cok korkuyorum,eşim karlı koltuktan duyuyor :))))

kızlar geriden gelip yazılanlara cevap yazayım dedim ama zor oluyor beynim yerinden çıkacakmış gibi ağrıyor ama ben inatla oturdum sizlerele yazışıyorum.
Hoşgeldin nevacım bebişin hayırlı oılsun canım.

Sakaleynn dinlesene sen be tatlım.. zorlama kendını bence.

Neva Arkadasım, hoşgeldın aramıza.

Aidaa yazın çok güzel hatta süper
HELİNCİM hadi gözün aydın
Yarın bende gidiyorum sonuçlarıma baklıacak bi hayırlı haberde benden inşallah yarabbim.

MERCİMEKİM kolay gelsin tez zamanda yerleşme işleri biter inşallah dikkat et kendine.

Evrişim geçti kız başımın ağrısı yattım yattım geçmedi şimdi azıcık var.
Bişey sorucam ya cahüllüğüme verün bu tüm msj ları tek seferde nasıl toplayıp cevaplıyorsunuz bilen ve uygulyan deneyimli hatunlara UZMANLIK SORUMM.

NEVANNE o cizelgelerden kiminkini begeniosan adresi zaten ustunde yazıo oraya girip yapıosun adresi otomatik verio onuda kontrol paneline yapıstırıyosun.

SAKALEYNMASTER alıntı yapın yanında HQ var ona bas hangi msjları sececeksen en sonra cevap yaza bas cıkıolar seker

Bişey sorucam ya cahüllüğüme verün bu tüm msj ları tek seferde nasıl toplayıp cevaplıyorsunuz bilen ve uygulyan deneyimli hatunlara UZMANLIK SORUMM.

Bende bundan muzdariptim. Esram yardım etti saolsun.. ne cahilliği, herkes topik yazılımı ile mi dogdu anasının karnından..

Cevap yazmak ıstedıgın ınsanların mesajını okurken asagıda NO butonu var, ona basarak ,ilerliosun, en son ki mesaja alıntı yap diyorsun, hepsinden kesitler toplanmış oluyor.

Mercimekim sana iyi toplanmalar..

Helinim, sana gözün aydın yazmayı unutmuşum, gözün aydın canım arkadasım.

NEVANNE o cizelgelerden kiminkini begeniosan adresi zaten ustunde yazıo oraya girip yapıosun adresi otomatik verio onuda kontrol paneline yapıstırıyosun.

SAKALEYNMASTER alıntı yapın yanında HQ var ona bas hangi msjları sececeksen en sonra cevap yaza bas cıkıolar seker

ooo çok sevindim babymom sağol canım kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Devlete bağlı doktorlardan birinin özel muayenesine devam etmek istiyorum aslında.. Ama 100 ytl buradaki muayenehane ücretleri.. Doğum evinde yirmi beş tane falan doktor var.. Birine gidip de, "Yok ben normal doğum taraftarıyım son ana kadar bekletir bebeğini karnında boğarım" gibi bir cevabı almak için bu parayı vermek, ardından bir diğerine, sonra bir diğerine yollanmak maddi olarak kaldırabileceğim bir külfet değil..

O yüzden niyetini bildiğim, bana anlayış göstereceğinden emin olduğum bir doktora sürekli devam etmek istiyorum..
haklısın canım şu aralar maddiyat çok önemli babymom un söyleyeceği doktoru dinle ozaman sen hem onun sakaryada tanıdığı olduğu için sana daha yararlı olur ben bursada yapılan uytgulamaları biliyorum ama sakarya belki daha farklıdır. mesela burda doğum evinde epidural yapılmıyo diye biliyorum.
Bu arada şu mesajlarınızın altındaki çizelgeleri nasıl koyuyorsunuz.. Hani bebeğin kaç haftalık olduğunu falan yazan.. Ben de heves ettim.. :eek:
baby gaga dan yaptım ben google a yazıp aratmıştım siteye girincede sanırım doğum yapacağın tarihi giriyodun sana bir link veriyo o linki kullanıcı panelinden imza bölümüne yapıştırıyosun

böylemi sakaleyn????
bende bi kaç gün önce öğrendim MQ yazan bir yer varya mesajın altında ona basıyorsun en sonda alıntı yap a basıyorsun hepsi mesaj bölümünde çıkıyo sonra

ben çıkıyorum kızlar başım hafiflemişken yemeğimi yapayımBaşımın ağrısı hafiften artıyor gibi öpüldünüz canlarım kendinize iyi bakın.

kızlar merhaba...
size bir sorum olacak. hamilelik döneminde saçınızı boyatıyormusunuz. doktoruma sordum hurafe bunlar dedi. ama genede içim rahat etmiyor. CADIARZU

Yaptık sonunda çizelgeyi teşekkürler.. Zannedersem öyle yapacağım, yani babymom' un verdiği doktora görüneceğim.. Daha önce de tavsiye etmişlerdi, ama tavsiye edenler tercihli sezeryan yapmadıklarından emin olamamıştım.. Şimdi içim biraz daha rahat..

X