2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

dr lar geneldi ya ikili yi yada üçlü tarama yapıyorlar ikisini birden pek gerekli görmüyorlar benim 2 li testim haftaya

minik kelebek
yarın güzel haberlerle döneceğinden emini.bebeği bazen hissettiğimi düşünüyorum ama sanırım henüz hissetmiyorum.hissetmeyi çok istiuorum ama doktorum biraz daha bekleyeceksin 4,5 yada 5. ayda hissedermişim.o günü sabırsızlıkla bekliyorum.hissetmeye başlasam kaygılarım azalır bebeğim varlığını her an hissettireceğinden korkularım kaybolur

kafam karıştı kızlar ya bu doktor konusundanda sıkıldım.ankara gibi yerde şaştım kaldı ya

ben iki haftadır hisediyorum.ikl başlarda sağa sola kayıyor .şimdi baya baya yerini belli ediyor.özelliklede yemek yedikten sonra .

doktorun beni çağırdığı tarih üçlü için geç oluyor banada bişey dememdi.ikilim için çok iyi çıkmış demişti.bu arada ben doktor değiştirdim bu ikinci doktorum ilki daha ikl muayenede amniyosentez yapacaz sana demişti .bu testten bile bahsetmiyor.

işte allah izin verirse 18 şubatta üçlü için çağırdı.ikili benimde iyiydi ama maşallah doktor herşeyi yapalım diyor.valla kan vere vere kanım kalmadı...canım bazıları sadece para...amniyosentezin parası iyi ya...hiç düşünmüyor annenin psikolojisini.

kafam karıştı kızlar ya bu doktor konusundanda sıkıldım.ankara gibi yerde şaştım kaldı ya

Canım kafan hiç karışmasın. İkilin iyi çıktıysa üçlüye gerek görmeyebiliyor bazı doktorlar. Bir de şöyle doktorlar var tabii, testi yapınca kendisinin ya da hastanenin kasasına para girecekse o testi de yap bu testi de yap diyebilirler. Senin sonuçlar iyi çıkmış ya, boşver gerisini

korkma canım inan öyledir.dediğim gibi her doktorun tarzı farklı.bazı arkadaşların doktoru ikiliyi bazılarınınki üçlüyü istememiş.o zaman benden herşey isteniyor diye sorun yapmam lazım ama ne alaka.rahat ol.allaha dua et çünkü sadece ondan isteyebiliriz.allah yardımcımız olsun ne diyeyimki...

Evet herşey Allah'a emanet, bebeklerimiz de öyle. İşte hamilelik hormonlarının da katkısıyla vesvese sahibi oluyor maalesef insan. Aslında her yanlışımız da da suçu bu hormonların üstüne atıyoruz :jeyyar:

Dua çok önemli. Hepimiz hamileyiz, hamilelerin duası da makbuldür, aklımıza geldikçe birbirimize dua edelim inşallah :1hug:

Allah hepimizin bebeklerini sağlıkla, sıhhatle, güzellikler ve hayırlar içinde bizlere kavuştursun ve hayırlı uzun ömürler versin inşallah. AMİN.

sakaleynmaster bende ankaradayım kime gidiyosun hangi hastaneye

özel keçiören hastanesi.muayenesi güzel çok beklemiyorsun kalabalıkta değil.tahlilleride 1 saat içinde alıyorsun.herşeyinden memnumda işte endişelenmektende geri kalamıyorum.

Evet herşey Allah'a emanet, bebeklerimiz de öyle. İşte hamilelik hormonlarının da katkısıyla vesvese sahibi oluyor maalesef insan. Aslında her yanlışımız da da suçu bu hormonların üstüne atıyoruz :jeyyar:

Dua çok önemli. Hepimiz hamileyiz, hamilelerin duası da makbuldür, aklımıza geldikçe birbirimize dua edelim inşallah :1hug:

Allah hepimizin bebeklerini sağlıkla, sıhhatle, güzellikler ve hayırlar içinde bizlere kavuştursun ve hayırlı uzun ömürler versin inşallah. AMİN.

AMİİİN:Saruboceq:

Uğramayan değil ama az uğrayabilen olarak işte geldim burdayımmm hihoyyyt

Böbrek taşı vs. bahsedilmiş önceki sayfalarda çok geçmiş olsun. Ben de taş düşürmüştüm birkaç yıl önce, Allah yardımcınız olsun, kolay geçmiyor o süreç :1no2:

Hastalananlara geçmiş olsun, iyi haber alanların gözü aydın olsun. İnşallah hepimiz her daim sağlık haberleri alırız. Bebeklerinin cinsiyetleri belli olanlara da hayırlı olsun. :1hug:

Bir sonraki doktor ziyaretimize 3 hafta var. 2li testimiz normal çıkmıştı. Doktorum muayeneden daha sonra renkli doppler ultrason yapılacak dedi. 3lü ya da 4lü testten de bahsetmedi henüz.

gebelik.org sitesinde renkli doppler için "Bazı doktorlar bu incelemenin yalnızca yüksek riskli gebeliklerde uygulanması gerektiğini düşünürlerken diğer bazıları her anne adayında yapılması gerektiğini savunur. Hangi görüşün daha doğru olduğu netlik kazanmadığından bu konuda doktorunuzun önerilerine mutlaka uyun." diyor... Bizim doktorumuzun pimpiriğidir inşallah bu doppler meselesi. kaydirigubbakcemile

Duanızı eksik etmeyin.

Hormonların da katkısıyla forumda şimdiye kadar kimseye küsüp darılmasam da :teytey: kendi başımayken renkli doppler gibi abuk subuk şeylere ağlayabiliyor ve kafaya takabiliyorum senağlama

gözün aydın canım.ikilin güzel çıkmış.doktorunun önerilerine uy kafaya takma canım.kimi doktor garantici yaklaşıyor.

ben iki haftadır hisediyorum.ikl başlarda sağa sola kayıyor .şimdi baya baya yerini belli ediyor.özelliklede yemek yedikten sonra .

bendede kayıyor ama kayarken canım acıyor içim eziliyor.sonra tekrar sola geçip tekme değildir eminim ama 7.8 kez içeriden atıyor.bende açken oluyor.yemek yedikten sonra tık yok.ve elimi karnıma koyunca artık kalp atışlarını hissediyorum.denedinmi hiç....

Genel olarak tüm güzel anne adayalarına ama tavuk hassasiyetini bildiğimden özellikle Evriş'e bir sorum olacak yerimseniben Canlarım biz bu hamilelik boyu yumurta yiyebilecek miyiz ? 2 gündür çok uzun süre haşlayıp sabahları birer tane yedim. Sonra da dedim tavuktan mı çıktığı yoksa tavuğun mu ondan çıktığı sorusu zihinleri kurcalayan bu yumurta nimeti de zararlı olabilir mi acaba diye. Ne diyorsunuz?

yumrta kesinlikle hamilelerin yemesi gereken protein kaynağı ve hiç bi yiyecek yumurtadaki proteini karşılamıyormuş.doktorum her gün bi tana yiyeceksin dedi ve bende doktoruma uyup yemeye özen gösteriyorum

özel keçiören hastanesi.muayenesi güzel çok beklemiyorsun kalabalıkta değil.tahlilleride 1 saat içinde alıyorsun.herşeyinden memnumda işte endişelenmektende geri kalamıyorum.
,
eğer memnunsan endişelenme onlar seni ve bebeğini riske atıcak bişey yapmazlar ama yinede insan engel olamıyo kendine benim dr um de randevu için 6 hafta sonra ya gün verdi çok sinirlendim ama yapıcak bişey yok

kayracım benim yaş 36 onun için direk amniyo yapacaz demişti.dediğiniz gibi bana bizim burda yaptırırsan 400 demişti .tabi bu ilk doktorumdu kanama olduğunda düşük tehlikesi yaşadığımı söylemeyen doktor.ben kanamın derdindeydim o hala bana amniyo ve parayı söylüyordu.şimdi başka hastana ve doktora gidiyorum sadece çağırdığı tarih çok geç geldi bana 23 şubat dahamı önce gitsem acaba bekleyemeyeceğim.

kayracım benim yaş 36 onun için direk amniyo yapacaz demişti.dediğiniz gibi bana bizim burda yaptırırsan 400 demişti .tabi bu ilk doktorumdu kanama olduğunda düşük tehlikesi yaşadığımı söylemeyen doktor.ben kanamın derdindeydim o hala bana amniyo ve parayı söylüyordu.şimdi başka hastana ve doktora gidiyorum sadece çağırdığı tarih çok geç geldi bana 23 şubat dahamı önce gitsem acaba bekleyemeyeceğim.

35 yaş üzerine amniyosentez yapıyorlar testlerin sonucu iyi çıksa bile bence yaptır canım mutlaka yaptırılması gerekiyormuş

bendede kayıyor ama kayarken canım acıyor içim eziliyor.sonra tekrar sola geçip tekme değildir eminim ama 7.8 kez içeriden atıyor.bende açken oluyor.yemek yedikten sonra tık yok.ve elimi karnıma koyunca artık kalp atışlarını hissediyorum.denedinmi hiç....

ben kalp atışını alamadım ilk önce zaten kayıyor doğru hissetmişsin.evet acıyorda ama azdaha büyünce geçiyor.

X