2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Tazefasulye, Norra, Başak gözünüz aydın.. Darısı bizim gibi bebişini görmek için gün sayanların başınaaa :Saruboceq:

Son düzenleme:
yaaw lalece alınma ama senin şu kayınvalide tam boğmalık...allah sabır versin hayatım...
kıslar, allahtan şu sakatat türü şeyleri normalde de sevmem, hiç de canım çekmedi, hele bir de yedirtseydi böyleyken, benim veledin büyüdüğünde çekeceği vardı benden..''hayatımda ağzıma koymadığım şeyleri yedirttin..bıdıbıdıbıdıbıdı......''

ya arkadaşlar bugün başıma berbat bişey geldi anneme gitmek için evden çıktım sokakta gençler top oynuyolardı ben geçicem diye durdular sonra bitanesi daha geçmeden topu ustume attı ve tamda karnıma geldi o kadar sert ve hızlıydıkı koruyamadım kendimi ctesi doktora gidicem aradım doğumdaymış bişey olmamıştır inşallah yakında bi sağlık ocağı var oraya gitsem bi baksam mı bebeğime

amanınnnkızlar bugun toptan kumpir canımız cektı galıba.bende delı gıbı kumpir istiyorum maalesef bulundugum yerde güzel yapan hıcc bıyer yok kötükedihüso bende mecburen evde yapıcam sölemesı ayıp pekde güzel yaparım.ama tabı aksamı beklıycem kocısle yıyelım die.ayyy noraa cım yaa kokorecmı istedi canım,ayy bılmıyorum ama ben onun yanından dahi gecemiyorum eskıden berı.eşim cok sever ama evlendıgımızden berı onada yedırmıyorum ayyyy düşününce bılemm midem kalkıyorrr :1ninca:

kızlaaarrrrrrr, dağıtmışsınız yine... hemen ben de müdahil olayım olaya. ben de kumpiri çoooook severim. geçen gün eşimle yaptık. harika oldu. dışarda yediklerimden çok daha güzeldi valla. tabi malzemesi iyi olunca bi de evde yapınca daha sıcak oluyor soğumuyor. şimdi canım çekti, demek ki biz akşam yine kumpir yiyoruz. ben ketçap yerine biber salçası koyuyorum. sosis filan da koymuyorum. eşiminki daha zengin oluyor, onunkine gözüm düşüyor ama zararlı hiçbşey koymuyorum

Merhaba cici Ağustor anneleri. Bende nasipse Eylül annesi olucam. Bir göz atmak istedim topiğinize. Allah hepinize bebeklerinizi bağışlasın, Rabbim kucağınıza almayı nasip etsin.

Kızlar kafanıza takılan bir soruyu gördüm. Biz cinsiyet tahmin listesi yaptık. Tabiki şuanda bizim cinsiyetler mümkün değil belli olması. O listedekiler sadece bizim içimizden geçenler. Önce sizin bebişlerin belli olucak cinsiyetleri. :lepi:

kızlar dün kayra doktora gidecekti ama hala bir şeyler yazmamış.acaba ben mi kaçırdım

lalce defnedamla güzel haberlerinizi bekliyoruz

lalce bu arada gözünaydın kayınvaliden gitmiş

kızlar bende gece 3 defa tuvalete kalkıyorum ve yatarken tekrar su içiyorum sonra tekrar kalkıyorum.tüm gece boyunca yatakta dönüp duruyorum ve tüm eklem yerlerim ağrıyor gece boyunca.bir de bel fıtığı var bende gece kabus benim için yani.şimdi evdeyim rahatım ama pazartesi okul açılıyor ve çalışma hayatımda başlıyor

yaa ben de merak ediyorum kayrayı.dün akşam altta ismini gördüm...yaz hadi kayra dedim ama cevap vermedi...muhtemelen erkek olduğunu öğrendi ve şu an şok atlatıyordur...sırnaşık şey

KUBRALI, geçmiş olsun, korkma hiç bişey olmamıştır. böyle şeylere karşı göbek kendini koruyor işte boşa mı yağlanıyor göbişler, bebeği korumak için. için rahat olsun canım, kanaman olmadıkça korma

yaa arkadaşlar kokoreçin yenmediği doğrumu benimde acayip cnm istiyor

haydaaaaaa, EVRİŞ galiba bu kızlar dalga geçiyor adamla. hadi DARNESSFIRE daha toy, bi de NORRAA doktor olacak.... kokoreç yenir mi ayol, tavuk yerken bile kılı kırk yarıyoruz da hayvanın bağırsağını mı yiycez?

çok moralim bozuldu ya aftabru kendimede kızdım koruyamadım diye ama şaşırdım bianda işte doktorda kanaman olursa gel dedi

kayınvalidemi yolladım geldim gene birazdan doktor için çıkacağım gerçi.2 günüm sorunsuz geçti sabırlıydım baya :) olsunnnnnnn senede 1 günnnnnn çekilmessss miiiii..... bu arada mart başı evime 5 kişi yatılı davet etti başka şehirden bir de biz 7 kişi. eşim nayırrrr gelemezlerrrrrrr lal hamileee dediiiii....oleyyy kızlar gidip bebişimi göreceğim. inşallah hayırlı haberlerle gelirim. bu arada ağda işini napıorsunuz. ben yapamıorum çok canım acımaya başladı eskiden sesim çıkmazdı şimdi sanki yolunuomuşum gibi gelior

sben yaptırıyorum korkularımın aksine daha az canım acıyor
acıkcası dun kaslarımı aldırdım sanki daha çok acıdı ama agdada allah yardımmı ediyo bilmiyorum korka korka gidiyorum kolaycacık yaptırıp ç ıkıyorum. ama ben agdanın kasılma baslattıgını okumustum biryerlerde kesin kanıtlanmıs birsey değil ama acı cekiyoruz her cekiste birkasılma yasanıyor vucutta hatta oglumu agda yaptırdıgımının ertesi gunu erken olarak dogurdum acaba etkisi varmı demekten de kendimi alamıyorum
son aylar yine korkulu gececek sanırım yaz da agda yaptırmasak olmaz bilmioyrum napcam

basakcım gozun aydın bu arada.

benim de canım kumpir istiyorbirkaç gundur ilk fırsatt ayapacagım :)

nora kokorec zaten yememelisin. ama insan canı isteyince bir dis olsa da yesem diyor unutmaya calıs
et al minik minik içine kekik falan benzer baharatlar koy kokorec gibi yap onu sac gibi birt avada falan o niyetle ye en iyisi . hemde vitaminli et yani

bende patso söyledım kessın dıye kokorece gelınce yapabılecegım bı sey olsa ya göndersem buradan sana olmazsı ya nasıl yapsakkı burada herherde dolluuuuuu var yya bıtanem bnm ne yapabılırım senın için:KK43:

canim sagol ama yapilabilecek bisey yok, burda bi ona izin vermiyolarmis:KK43:((niyeyse, herturlu sakatata var kokorec yok, tuhaf....

"fasulye benimde ense 1,7 cıktı. dr pes pese olcmedi bir kere olcum yaptı dikkat ettigim kadarı ile . 3 ve uzeri sakıncalı diye biliyordum 2,5 muymus o ??
valla bnim bebek de ultrason kagıdında bakıyorum hep bir hafta ilerde ama dr benim gebelik tarihimi değistirmiyor bilgilerinizdenmi değistiriroyr tarihini mesela senin ? yani ultrasonda gorunenmi baz alınıyor aslolan sat deilmi?"

Esra, usgden sonra kan aldırmaya giderken kağıda (düzeltilmiş gebelik haftası olarak)12+6 yazdı. Yoksa bilgisayardaki kayıtlarda değiştirdi mi, bilmiyorum. Doktorum ayrıca takıntı derecesinde dikkatli olduğunu ifade ederek beni rahatlattı :) Sanırım kendisi 2,5 üstünü riskli kabul ediyor. Ben de "3 üstü riskli, değil mi" diye sorduğumda, "2,5" dedi. Ama dediğim gibi obsesif olduğunu kabul etti :)

selam kızlar dr geldim ense ölçümü ve kan testi yapıldı haftaya çarşamba sonuçları alıcam.
ilk defa bebegimi bu kadar yakından gördüm yüzü koyun yatıyordu lk önce hareketsizdi biranda korktum acaba birşeymi oldu diye dr biraz ugraştı başladı hareketleri kollarını sallıyor bacaklarını oynatıyordu cinsiyetini göstermez görsek bile hep kız olarak yorumlarız dedi dr gelişimi iyi sorun yokmuş 3 4 sefer ölçüm yaptı sonra döndü bebek ben hep bacak arasına bakıyordum galiba kız olacak hiç fazlalık görmedim sonuçlarımda inşallah iyi çıkar dr yaşımdan dolayı amiyosentez önerirler belki dedi ama ben yaptırmak istemiyorum

Geçmiş olsun başakçım. Ama hemen amniyosenteze neden kaptırdın kendini? Belkşi hiç gerek olmayacak, dur bakalım, panik yapma :)

bu arada ben de hiç çıkıntı falan göremedim :) Allaaam inşallah sağlıklı bir kızım olur :Saruboceq:

sagol canim, darisi basina, buarad gogus uclari benimde zaman zaman degisiyor, bazen hic dokunamiyorum, sutyen bile giymiyorum, bazende hic tik yok, bide benim uclari cok koyulasti rengi sizde durumlar nasil???

Eşimin dediğine göre koyulaşmış ve büyümüş. Benim pul pul dökülüyor derim. Sanırım koyulaşacak daha da. Kremi kullanmaya başladıktan sonra çok rahat ettim. Uçlarım çok rahatladı.

kayınvalidemi yolladım geldim gene birazdan doktor için çıkacağım gerçi.2 günüm sorunsuz geçti sabırlıydım baya :) olsunnnnnnn senede 1 günnnnnn çekilmessss miiiii..... bu arada mart başı evime 5 kişi yatılı davet etti başka şehirden bir de biz 7 kişi. eşim nayırrrr gelemezlerrrrrrr lal hamileee dediiiii....oleyyy kızlar gidip bebişimi göreceğim. inşallah hayırlı haberlerle gelirim. bu arada ağda işini napıorsunuz. ben yapamıorum çok canım acımaya başladı eskiden sesim çıkmazdı şimdi sanki yolunuomuşum gibi gelior

Geçmiş olsun canım, fakat "ben gelemiyorum, misafir davet edeyim" der gbi biraz tuhaf bir tavır olmuş :) 5 kişi hem de??? Du bakalım, o zamana azcık rahatsızlanırsın olmazsa?? kötükedihüso

ya arkadaşlar bugün başıma berbat bişey geldi anneme gitmek için evden çıktım sokakta gençler top oynuyolardı ben geçicem diye durdular sonra bitanesi daha geçmeden topu ustume attı ve tamda karnıma geldi o kadar sert ve hızlıydıkı koruyamadım kendimi ctesi doktora gidicem aradım doğumdaymış bişey olmamıştır inşallah yakında bi sağlık ocağı var oraya gitsem bi baksam mı bebeğime

Bebeğe hiç bir şey olmazmış ( çok ağır bir kaza olmadığı sürece) ama gene de için rahat olsun, bir git bakalım.. Dün usgde kadın öyle bir bastırdı ki kasıklarıma, üstelik bunu yarım saat boyunca falan yaptı. Zaten bir şey olsaydı şimdiye kadar sinyallerini alırdın. Korkma.. Bence bir şey olmamıştır.

Taze fasulye gözün aydın canım...çok sevindim adına..

a.s.

Norraacım, şimdi sen kokoreçe uzakta olduğun için, biraz da memleket hasreti sebebiyle özlüyorsundur. Ama bizim için yüzde yüz yasak bir gıda biliyorsun değil mi? Öptüm canım..

Kızlar, evrişin tavuk meselesi aklıma geldi dün doktordayken, sordum. Yapılmış klinik bir çalışma olmadığı için, aynı riski diğer etlerin de taşıdığını, hatta balığında mümkünse küçüğünün tüketilmesi gerektiğini (denizde daha az yaşadığı için, zararlı maddelere de daha az maruz kaldığını), sebze ve meyveleri mutlaka mevsiminde tüketmek gerektiğini üstüne basa basa söyledi.

Ama tavuğun daha riskli olması (bu tartışmayı tekrar başlatmak istediğimden değil, aklıma geldiğin için söylüyorum) bana şu anlamda daha mantıklı geliyor; küçük ve diğer etlere nazaran daha ucuz bir et olduğu için sirkülasyonu daha fazla, dolayısıyla çabucak büyümesi için antibiyotik ve hormonlardan fazlaca nasibini alıyordur..

ben epilasyon makinasının jilet baslıgıyla hallediyorum normal jilet gibi cıkarmıyo daha yumusak oluyo..
hem simdi daha gec cıkıo eskiye gore hemde daha seyrek ve yumusak

NORRAA ve BAŞAK gözünüz aydın. ikili sonuçlarınız iyiymiş, çok şükür kimse keyifsiz çıkmadı bu testten.

Allahın sevgılı kulusun.. onu yememen gerek işte.. sakatata gırıyor dıye.. hele hele o dedıgın.. aman aman aman.. sakın. Hayal etmeye devamm kaydirigubbakcemile3

Evrisim bildign gibi degil, resmen kokusunu aliyorum,normaldede cok severim, ama suan farkli, nerde turk kasabi gorsem esime sorduruyorum:)))ama nafile, dedigin gibi hayale devam:)))

haydaaaaaa, EVRİŞ galiba bu kızlar dalga geçiyor adamla. hadi DARNESSFIRE daha toy, bi de NORRAA doktor olacak.... kokoreç yenir mi ayol, tavuk yerken bile kılı kırk yarıyoruz da hayvanın bağırsağını mı yiycez?

Tesekkur ederim cicimm aftabrum.. yoksa ben bu kızları yiyeceğim.. elimden alıyorsun bir nevi :kızgın:

X