2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

arkadaslar daha evelde yazdım gozden kacmıs olabilir pek kimse yanıt yazmadı tekrar sorayım dedim bende

beni dr um bu gidisimde artık folik asit içmeyeceğimi soyledi yeni vitamin recetesi yazdı
o anda bakmadım soracagım ilk gittgimde elevit vermis herkese veriliyor ve ayrıca kalsiyum sandoz-vitamin c vermis
son uç ayda veriliyor genelde diye okudum
ve hepsinden onemlisi tum vitaminler gebelik kullanım kategorisi A iken bunun C yazıyor yani gebelikte kullanılmasa iyi olur bunu da anlayamadım kafam çok karıstı.
sizlere elevit disinda birsey verdimi dr larınız ? ???
yanıt yazarsanız çok sevinrimi

Elevit ve demir hapı verdi bana Esra.. kafan çok karışmış.. yakınlarında sorabileceğin başka bir dr var mı? Bir bilirkişiye daha sorarsan sanırım için rahatlar..

benimde bulantılarım devam ediyor bu aralar yoğurt corbasına dadandım naneli iyi geliyor.middemizdeki asit asırı derecede dişlerimize zarar.benimde dişlerim sızlıyor ve 1 tanesini kaybettim iyice gitmiş ya cekilmesi gerek yada dolgu olacak.ben diş ağrısına hiç alıık değilim ve cok önem veririm dişlerime o yuzden diş hekimi arkadaşımada kadın doğumcumuda sordum.kadın doğumcun sorun olmaz dedi özellikle 3-4 kez sordum.diş hekimide 4.-5.-6. aylarda müdahale yapabiliyoruz demişti.iltahaplanma olmadan yada daha ilerlemeden diş hekimine görünmemi söyledi.2 hafta bekleyıp 4.ayın sonuna yaklaştığımda gitmeyı düşünüyorum.şuanda diş çekmeselerde dolgu yaparlar.diş hekimi bilirmiş zaten.
hazırlıklara gelince canta falan hazırlamadım ama ben 2 defa düşk yapıp 2. düşük riskini önlemek için 1,5 ay hastande yattığım için yazın gecelik ve pijama takımı aldım evdekilerden hariç.ne olur ne olmaz insanlık hali diye kullanılmadan duruyorlar.hastada olsak her şekilde temiz olmalıyız değilmi.eşimede yerlerini gösterdim ve birşey olduğunda onları alıp iç çamasırıda koymasını söyledim tabi birrde corap.bunlara gerek yok diyeceksiniz ama işte dedimya illa hamilelik değil insanlık hali kimsem yok burda gurbette bana koşturcak eşimden başka.bende kendi başımın çaresine bakmam gerek.her zaman tedbirli olmalıyız.

BAŞAKIMMMM :)) nazarmış, yanlışmış, yok yapılmamalıymış, alınmamalıymışş olayları beni gerer.. ben alıyorum.. almaya da cok onceden başladım,baktım nerede dibine düştüğümüz sey var, alıyorum arkadasım.. içimde kalacagına yanımda kalsın.. daha az zararlı :))

Dediğin gibi bende bakmaya başladım pijama olaylarına.. tecrübeli annelerin sayfalarını da okudum.. sende tecrubeli bir anne olarak daha iyi bilirsin elbetteki.. bence de başla..

arkadaslar daha evelde yazdım gozden kacmıs olabilir pek kimse yanıt yazmadı tekrar sorayım dedim bende
beni dr um bu gidisimde artık folik asit içmeyeceğimi soyledi yeni vitamin recetesi yazdı
o anda bakmadım soracagım ilk gittgimde elevit vermis herkese veriliyor ve ayrıca kalsiyum sandoz-vitamin c vermis
ve hepsinden onemlisi tum vitaminler gebelik kullanım kategorisi A iken bunun C yazıyor yani gebelikte kullanılmasa iyi olur bunu da anlayamadım kafam çok karıstı.

Merhaba.
Umarım bu linkte yazılanlar sana yardımcı olur.

ben 9. haftamda folik plusı bıraktım.doktorum o zaman bana elevit verdi.birde maltofer diye bi demir ilacı.bir çok kişide elevit kullanıyor sanırım burda.ancak ben arada bir içmiyorum midemi çok kötü bulandırıyor kokusu ağzıma geliyor.folik plus da ilk 3 ay kullanılıyor en fazla ben gebelik öncesi 5 ay kullandığım için epey depo etmişti vucudum sorun olacağını sanmıyorum yani

comely çok geçmiş olsun. Kendine dikkat et..

Selam kızlar, ikili için gittik eşimle. Bİr türlü uyanmadı sıpa! Doktor dürttü dürttü,hiiiç istifini bozmadı bizimki. Çıktık mecburen, gittim bir dilim pasta yedim, bir daha gittim gene tık yok :) Kalp atışını dinledik. Boyun dehşet uzamış 6.38 mm çıktı. 12+6 olarak düzeltti gebelik tarihini.

Bir daha dürttü doktor diğer taraftan, kafayı kaldırdı (sanki) baktı baktı, geri yattı :roflol: Koptuk gülmekten.. Sonra kafasını evet anlamında sallamaya başladı a.s Neyse ölçtü biçti, 4-5 ölçüm aldı, çoğu 1 mm çıktı, bir tanesi 1.7 mm. 2,5 üstü riskliymiş sanırım. Sonra kan verdik.

Bu arada, progestan ve folbiol kullanmayacakmışım artık :teytey: Ferrum fort verdi. tahlillerim de iyiymiş, zaten norraa da söylemişti. Cumartesi alacağım sonucumu. Birazdan arkadaşlar gelecek kızlar, ben bir duşa gireyim. Öptüm sizi.... a.s.

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar bende sizi takip ediyordum ama bir türlü yazamadım.Bende düşük tehlikesi, ciddi kanamalar falan oldu ciddi düşük tehlikesi vardı.Artık çok iyiyim sükür.Bu arada dün 2 liyi yaptırdık sonuclar daha çıkmadı ama doktor ense kalınlığı burun kemiği ölcüleri gayet iyi dedi.İçim cok rahatladı.
Benim ikinci hamileliğim kızım 6. yasına girdi.Şu anda 13+2 yim.Doktor 2 li testte cinsiyetine bakarken kız olma ihtimali yüksek dedi.Sağlıklı ve sihhatli olsunda kız, erkek farketmez tabiki.
Bu arada Comely yaşadıklarına çok üzüldüm ona yakın şeyler yaşadığım için seni çok iyi anlıyorum ama cok şükür herşeyin yolunda olmasına cok sevindim.

kızlar bri derdim vr ve cok fena muzdaribim bu konuda...
ben kayınvalidemle aynı apartmanda oturuyoruz..saolsun hiç bi zararı olmadı şimdiye kadar aksine her şeyime yardım edwer aam bu aralar biraz gerginim konuda malum ben hassas dönemdeyim..kokular...
yani kadıncagız geliyor yanıma nasılsın iyimisin diye ama malesef yemek yaparken üstüne sinmiş yemek kızartma vs... kokulu elbiseleriyle beraber.. ayhhh odaya hemen siniyor çok fena midem bulanıyor.heemen kolonya tutyorum belki biraz hafifler diye yok annacım saglam midem bulanmaya başlıyor.. arada caktırmadan mutfaga gidip pencerden hava alıyorum.. ayhh napcam ya sölesem alınırsa cok üzülürüm ...napcam ya bana bi çare...
mesela bugun normalde sabah kusuncatüm gun rahat rahat duruyorum ama çıkarmama ragmen eger kaynvalidme gelrise ölüyorum bulantıdan.. valla hergun o gittikden sonra kombiyi kapatıp yarım saat evi havalandırıyorum ama istanbulun kirli havasında içeriye ancak kömür kokusu doluyor...

şimdi evriş kesin git söyle senden dahamı kıymetli diye yorum yapabilir ama kırılmasından korkuyorum.. napsam ..

ESRAKO, ben apikobal, folbiol kulanıyordum, iki gündür de osteocare almaya başladım. demir desteğim yok yani henüz. osteocare calcium magnezyum ve çinko içinmiş.

bişeyle ralma konusunda valla ben bu haftasonu ayyılda gitmeyi düşünüyorum çok guzel idnirimler pijama takımları falan çok hoş ama hangi bedebni alsam acaba diye karar veremedim,bebiş için henuz dışarı çıkamadıgım çin hiç bişey almadm inş. bu haftasonu ipimizi koparmış gibi gezces kocacımla...ozaman gözume carpan bişeyle rolursa alırım..valla ortak renk alırım turuncu yeşil falan..yada beyaz...kuzumun anneannesi şimdiden başlamış örgulere yaz sonu dogcak bebiş kışın üşümesin diye ahh kıyamam annecim ya şimdideen benim bohcamı bile düzmeye başlamış...kayınvalidem bana bişeyler almaya başladı dogum sonrası bizde adettir..anne ve kayınvalide geline bohca yaparlar.ama sadec ilk bebekde.bizde güzel telaşlar şimdiden başladı sanki.. Allahım inş. saglıklı sıhhatli eli ayagı duzgun yzuu guzel huyu guzel bebişi olurda guzel gunlernde giydiirim...

pinky bende aynısını yaşadım ama kokusunda rahatsız oldugum kızkardeşim ve annemdi
kardeşimin parfümü berbattı midemi alt üst etti git yıkan bu kıyafetleri yıka paltonu benimkinin yanına asma neler demedimki kıza : ) annemede duş al diyordum hiç kızmadılar gülüyorlardı, tabi kayınvallidem olsa bu kadar rahat söyleyemezdim

kızlar evet erken ama benim çarşıya gideyim demem nerden baksan martta filan olur şimdi biraz tembellik ediyorum ama biliyorsunuz kızlar ben kilolu hamile kaldım birde tansiyon problemim olunca daha çok agırlaşmadan halletmem gerek onları malum izmirimiz çok sıcak oluyor yazın çarşı pazar gezmesi zor olucak normal şartlarda olsa gezerim ama balon gibi olunca zor olacak evde yürüme bandım var yürüyüşlerimi evde yapıcam bebk alışverişini şimdi düşünmüyorum zaten pijamalarımıda mümkün oldugu kadar büyük beden alıcm zaten kaç gün giyicegizki düzelince normal hayata devam edicem

kızlar bri derdim vr ve cok fena muzdaribim bu konuda...
ben kayınvalidemle aynı apartmanda oturuyoruz..saolsun hiç bi zararı olmadı şimdiye kadar aksine her şeyime yardım edwer aam bu aralar biraz gerginim konuda malum ben hassas dönemdeyim..kokular...
yani kadıncagız geliyor yanıma nasılsın iyimisin diye ama malesef yemek yaparken üstüne sinmiş yemek kızartma vs... kokulu elbiseleriyle beraber.. ayhhh odaya hemen siniyor çok fena midem bulanıyor.heemen kolonya tutyorum belki biraz hafifler diye yok annacım saglam midem bulanmaya başlıyor.. arada caktırmadan mutfaga gidip pencerden hava alıyorum.. ayhh napcam ya sölesem alınırsa cok üzülürüm ...napcam ya bana bi çare...
mesela bugun normalde sabah kusuncatüm gun rahat rahat duruyorum ama çıkarmama ragmen eger kaynvalidme gelrise ölüyorum bulantıdan.. valla hergun o gittikden sonra kombiyi kapatıp yarım saat evi havalandırıyorum ama istanbulun kirli havasında içeriye ancak kömür kokusu doluyor...

şimdi evriş kesin git söyle senden dahamı kıymetli diye yorum yapabilir ama kırılmasından korkuyorum.. napsam ..

:roflol: Adım çıkmış dokuzaaaaa... inmezz sekizeeeeee.... :roflol:

Şirin gelin ol.. mırmır mır konuş.. deki canım anneciimm.. hani hamilelerin lanet ayı oluyor ya bu donemler.. bende lanetim işte ( kendini yiyiver azcık burda bişi olmaz kaydirigubbakcemile3) o yuzden annecimm hani sen yemek yapıosun ya.. düşün artık üstüne sinmiş halini bile alıyorum, kötü oluyorum.. sana kıyamam bilirsin.. ama kusmakta beni harap ediyor.. şu bir ay kadar bu konuda bana yardımcı olursan sevinirim be annem.. hadi be güzel annem.. şu gelinini idare ediver de... gerisi Allaha kalmış, o da olmadı mı .. ben ararımm söylerim arkadaşım.. söylemeyen ne olsun?? :1closedeyes:

kızlar evet erken ama benim çarşıya gideyim demem nerden baksan martta filan olur şimdi biraz tembellik ediyorum ama biliyorsunuz kızlar ben kilolu hamile kaldım birde tansiyon problemim olunca daha çok agırlaşmadan halletmem gerek onları malum izmirimiz çok sıcak oluyor yazın çarşı pazar gezmesi zor olucak normal şartlarda olsa gezerim ama balon gibi olunca zor olacak evde yürüme bandım var yürüyüşlerimi evde yapıcam bebk alışverişini şimdi düşünmüyorum zaten pijamalarımıda mümkün oldugu kadar büyük beden alıcm zaten kaç gün giyicegizki düzelince normal hayata devam edicem

BAŞAKIMMM.. Hah dedene rahmet.. o aldıgımız seylerı çok fazla giymeyeceğimiz için.. arkadaslarımın bana önerisi Kemeraltındaki magazalar.. sen bilirsin oraları.. belki aklından cıktıysa dıye ben bir hatırlatayım dedim..

Bu arada İzmir'in civciv sıcaklarının balonları olacagımız için.. kesinlikle sana katılıyorum.. bu işlerin bir an önce bitmesi hakkımızda en hayırlısı.. o yüzden bende basladım almaya, düşüne düşüne alıyorum, bi de cinsiyeti bilsek şahanee olacak :kahve:

ÇITIRFASULYEM.. Hayırlı olsun arkadasım sonucların.. darısı diğer tüm annelerimizin başına inşallah..

doktorum bana elevit ve maltofer diye demir hapı verdi.başka bir şey vermedi.elevitin içinde de kalsiyum var zaten.

tazefasulye
gözünaydın canım bak nasıl büyümüş bebeğin.ben sizlerden biraz önde olduğum için 11.haftaya girdiğimde bana ay bende görseydim 10. 11. haftayı diye cevap yazmıştın.maşallah bebişine gün gün büyüyor annesi ve ölçümlerinde iyi çıkmış.inşallah ikili de güzel olacak

BAŞAKIMMM.. Hah dedene rahmet.. o aldıgımız seylerı çok fazla giymeyeceğimiz için.. arkadaslarımın bana önerisi Kemeraltındaki magazalar.. sen bilirsin oraları.. belki aklından cıktıysa dıye ben bir hatırlatayım dedim..

Bu arada İzmir'in civciv sıcaklarının balonları olacagımız için.. kesinlikle sana katılıyorum.. bu işlerin bir an önce bitmesi hakkımızda en hayırlısı.. o yüzden bende basladım almaya, düşüne düşüne alıyorum, bi de cinsiyeti bilsek şahanee olacak :kahve:

ÇITIRFASULYEM.. Hayırlı olsun arkadasım sonucların.. darısı diğer tüm annelerimizin başına inşallah..

evet canım bende oradan almayı düşünüyorum bir yakınım bir magza göstermişti bana iç çamaşırı ve pijama falan satıyor toptancı ama gayet kaliteli ürünler marka ürünler yani alışverişi oradan yapıcam baharda giymek için bir tane aldım pijama takımı robadan harika bir ara resmini eklerim canım

kızlar dün kanamam devam ettı bebeğğimi alıcaklardı kalbı atmıyodu baktım öylecene duruyodu iğne vurdular ve 10 dk. daha beklemem gerektiğini ve tepki olmassa alacaklarını dedıler hep ağladım ve allaha dua ettım gecen hafta herkes erkek senınkı dedıklerınde ağlamıstım kızım olsun dıye sonra toparlayım hatamı anladım yıne allaha yalvardım benı affetsın ve bebeğim sağlıklı olsun dıye bütün gece onu düşündüm benım cezamde bu kendım yaptım dıye ve yaşamak bile o kadar boş geldiki eşimin o gözlerindeki acı bana olan sevgisiyle karışmıştı resmen ama sonra ben bebeğimi aldırmam deım o yaşıyo dıye ağlarken ultrasona aldılar dr. sibel hn. ne olur bı sey yapın dıye yalvardım ve bayılmışım uyandıgımda serum vardı kolumda hemen karnıma elımı attım zannettımkı uyutup bebeğimi aldılar ama bütün gün istifrah ettiğimden su içemememden bebeğimin nabzı yok denıcek kadar düşmüş ama allahım onu bana geri verdi dedıklerınde ınanamadım ve bu gun hıc leke kan bıseycık yok kızlar rabbım kımseye vermesın o benım herseyımmış onu okadar cok sevıyomusumkı erkekde olsa o bnm bebeğim sonucta ve benı bırakmadı yerınde sonra gece ultrasona tekrar gırdıgımde oynuyor ve ellerı bacakları allahım kımseyı evladıyla sınamasın HEPİNİZİ ÇOK SEVİYİRUM VE ÇOK MUTLUYUM
ayyy canım benım yaaa nasıl korktum yazdıklarını okurken ama sonunu görünce sevıncten çığlık atcaktım.kötü başlamıs ama güzel bitmiş.bebegin annesıne sımmsıkı tutunmus,senı nekadar cok sevmıs.neyse iyi olmana cok sevındım şimdi gidip o mahlukat müdürünü bogmak istiyorum.senı yollamadı cokmu iyi ettı.neyse artık bebegınden çnemlı hıcbıse yok önce o gerısı fasa fisooooooo
arkadaşlar yaa bişey sorcam benim az önce çok kötü başım döndü burnum kanadı gözlerim karardı şuanda da ateşim var geçer mi napayım bana bi yardım edin yaa tansiyonumda 8e6
canım benımde burnum kanadı 1 ay önce falan.hata 2 gun arayla pespse kanadı.hemen netten arastırdım ve hamılelıkte normalmıs.ama tampon yaptıgında duruyorsa eger.hamılelıkte damarlarımız genıslıyormus ve brunda kanama oluyormus cogu zaman bunlar tampon yapıldıgında duran yada cok uzun süreli olmayanlar normalden sayılıyormus.tansıyonunda tuzlu ayranla düzelmezsse bı doktorunu ararsın.benım hep tansıyonum bazen 12 _8 11_ 7 falan
buarada daha erken ama doguma hazırlık için neler almayı düşünüyorsunuz kızlar bugün annemle konuştum çarşıya gidip 2 takım pijama almayı düşünüyorum hastane için ve çıkınca giymek için gecelikde alıcam hani şu şortlu yada taytlı olanlarından .
genelde hastanede önü dügmeli gecelik daha kullanışlı oluyor malum pansuman yapılırken kolaylık oluyor şimdi başak erken diyeceksiniz ama bir yerden başlamak gerekiyor

ayy pijama dedın,gecen kocacım bana hamıle pijaması gecelıgı ve sabahlıgını almıs.ayy canım benım bıseler almaya calısmıs ama tabı yazın dogumda gıyemem cunku pamuklu.onu düşünememıs ama cok mutlu oldum.artık yaza kadar rahat rahat gıyerım bı tek yaz için ince hastane için alırım bişeler kısmetse

ya ben daha almadım bebegım için bişeler ama cinsiyetı bellı olsun valla kımse tutamaz heralde benı :eek:

fasulkyecım ve test sonucunu alan yada doktordan ıyı haberlerle gelen bütünnn arkadaslarıma hayırlı olsun diyorum.pazartesı gunu inşallah bende hayırlı haberlerle dönerim bakalım 2limiz nasıl cıktı? Allah a emanet bebişim Rabbım hepimizinkini korusun hepsine saglık versın inşallah

X