2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Başın sağolsun Selena, yüzün bu sefer gülsün inşallah.. Rabbim evlatlarımızı nazarlardan koruusun, onları bize bağışlasın..

ESRAKO, çok geçmiş olsun. ilaç kullandığın için üzülme. benim de ateşim çıktığında doktorum "ateş ilaçtan daha zararlı olabilir o yüzden minoset içebilirsin" demişti. şimdi iyisin di mi?

evet çok kötü kelimelerle anlatmak çok zor hala atlatmış değilim hele yüzlerini görünce hareketlerini kızım 3 gün oğum 5 gün yaşadı :KK43: ikiz olduğu için olabilir dediler

senin de başınsağolsun KAYRA. çok acı bir tecrübe. insan 7 haftalıkken kaybettiğinde bile ne kadar üzülüyor... bu kez burdan kimse erken doğurmayacak arkadaşlar. sinerjimizle buna mani olacağız. herşey çok güzel gidecek. eylül ayında bu sayfalarda bebeklerimizin fotolarını göreceğiz inşallah.

evet canım allahım düşmanıma yaşatmasın çok ama çok ağır birşey.inşallah canım inşallah.rabbim bir daha böyle bir sınava ne bizi ne kimseyi tabii tutmasın ondan hep derim ya zamanında sağlıkla gelsinler.inşallah o günleri görürüz canım.

kızlar bende ilk bebeğimi 27 haftalıkken erkem doğumla kaybettim.erkekti o yüzden şimdi kız istiyorum.selena seni çok iyi anlıyorum 6 ay oldu ama acısı hala taptaze...

Seninde başın saolsun canım Allah sabır versin bebeklerimize uzun ömür versin .canım senin sebep neydi erken doğumun?Ben temmuz 22 de yaptım normal doğum ya sen ne zaman normal mi sezeryan mı yaptın?

Seninde başın saolsun canım Allah sabır versin bebeklerimize uzun ömür versin .canım senin sebep neydi erken doğumun?Ben temmuz 22 de yaptım normal doğum ya sen ne zaman normal mi sezeryan mı yaptın?

bende 16 temmuzda yaptım normal doğum yaptım zaten tek avantajım normal doğum yapmakmış.yoksa bu kadar çabuk hamile kalamazdım sanırım.canım bende ciddi enfeksiyon saptanmış ben kanamayla hastaneye gittim açıklık 1 cm idi durdurulabiliyorlarmış ama yapmadılar.ertesi gün git dediler ben ısrarla kalacağım dedim 11 saat süren sancının ardından oğlum doğdu.ve malesef sadece 4 gün yaşadı kuzum.

selena cok üzüldüm canım Allah sabır versın senı cennette bekleyen 2 tane melegın var,inşalah busefer bebegın sımsıkı annsıne tutunacak ve tam zamanında hayata merhaba dıycek

kayracım senın durumu bılmıyordum canım inan cok üzüldüm.bende kaybettım ama 7 haftalıkken sizin durumunuzla kıyaslanamaz bıle.canım inşalah bu sefer bebegını saglıkla kucagına almak nasip olcak inşallah

sağol güzelim ya anlatmaya gerek görmedim selena anlatınca anlattım.geçmişte kaldı rabbim onların ömürlerini şimdiki bebeklerimize versin...

neyse kızlar eskı konuları kapatalım hıc kımse üzülmesin,olmus bıkere inşallah Allah ım içimizdekı bebeklerımıze uzun saglıklı ve hayırlı ömürler versın

buarada kızlar göbek resmı olan eklesın nasıl eklendıgını buldum yazdım diğer topiğimize a.s.

Hadi ben konuyu değiştireyim.. başınıza biraz daha ekşiyeyim hihoyyyt

Şu ara tahin-pekmeze acayip derecede sarmış durumdayım.. resmen gunde ıkı kere bı tahın pekmez karışımına saldırıyorum.. canım çok istiyor.. dedim 30 yaşındasın Evrimcim, bu yaşına kadar yediğin tahin-pekmez sayılıdır.. acaba şu an ki durumuma faydalı mıdır?? Baktım bi netten.. İŞTEEEEEEEEE ÇARPICI SONUÇLARR delikafadulden

TAHİNİN YARARLARI
*Tahin hücreleri yeniler
* Tahinin hammeddesi olan susam, besin maddelerinin kralıdır. Susamda yüzde 45 protein, yüzde 55 yağ vardır.
* Gençlik kaynağıdır. Özelliği ise hücreleri yenilemesi ve yaraları kapamasıdır.
* Tahinde bol miktarda lesitin (E vitamini) bulunur. C ve B vitaminleri de boldur.
* Seks hormonlarının oluşmasına yardımcıdır.
* Hafif laksatif ve idrar söktürücüdür.
* İki çorba kaşığı tahinde yaklaşık yarım kilo biftekteki kadar protein vardır.

ÜZÜM PEKMEZİ : Vücuttaki kanı arttırır Enerji verir. İştah açar. Hamilelikte ve bebek gelişiminde çok faydalıdır. Mideyi, bağırsakları, böbrekleri kuvvetlendirir. Damar sertliğine iyi gelir. Kan dolaşımını rahatlatır.

Özellikle bu aralar et yiyemeyen arkadaşlarım için bu karışım sanırım bebişin beslenmesi açısından harika bir kurtarıcı olacak.

HADİ GÜZEL ŞEYLER KONUŞALIM.
EVRİŞ az önce wc ye gittim, merakla baktım klozete, açık renkti idrarım. çok sevindim. bu kadar az su içmeme rağmen....
.
güzel şeylerden konuşalım dedim idrarım bahsettim, çok mu abes oldu acaba?

ben dün bir küçük kavanoz tahin pekmez yedim. çok severim zaten. hele de tahin helvasına bayılırım. evde yoktu, alırım yarın.

HADİ GÜZEL ŞEYLER KONUŞALIM.
EVRİŞ az önce wc ye gittim, merakla baktım klozete, açık renkti idrarım. çok sevindim. bu kadar az su içmeme rağmen....
.
güzel şeylerden konuşalım dedim idrarım bahsettim, çok mu abes oldu acaba?

:roflol: Kıyamam sana ya.. Göbek delisi Aftabrum benimm.. herkesin ortak derdi bunlar.. bak bende konuyu güzelleştireyim diye ne buldum da yazdım.. yeter ki niyetler açık renk olsun, aramızda lafı olmaz böle seylerin şahsen..

ayy ozaman ben hemen anneme bı sorayım bakalım o kesın yazın yapmıstır üzüm pekmezi.hmmmm hemde eev yapımı cokda saglıklı

kızlar peki pekmezin içinde şekerlenmiş gibi tortular olması daha doğrusu kristalize bir dokusu olması sorun mudur. bana köyden pekmez geldi ama şu markette satılanlar gibi berrak değil, kristalize olmuş, hani soğukta zeytinyağ donar ya öle....

kızlar peki pekmezin içinde şekerlenmiş gibi tortular olması daha doğrusu kristalize bir dokusu olması sorun mudur. bana köyden pekmez geldi ama şu markette satılanlar gibi berrak değil, kristalize olmuş, hani soğukta zeytinyağ donar ya öle....

Benim bildiğim kadarıyla böle olması onun gercek pekmez oldugunu da gösteririmiş.. yani ben ole biliyorum, bana soracak olursan çekinmedne kullan derım,kullanacagın kadarını koy kaseye altınada sıcak bı su koy baska bı kasede.. orada çözülsün ve tahinle karıştır derim ben.

Ay evet, aslında sabahları da sarelle yerine yemek lazım tahin pekmez karışımını. Ben tahini pekmezin 2-3 katı kadar koyuyorum, böylece çok tatlı olmyuyor, içimi çok baymıyor ama ekmek çok gidiyor bu sefer..

evet evet ben de tahini pekmezden çok daha fazla koyuyorum. içim kıyılır yoksa. bi de ben tahinli çörekleri çoook severim. bak şimdi canım çekti.

Ay evet, aslında sabahları da sarelle yerine yemek lazım tahin pekmez karışımını. Ben tahini pekmezin 2-3 katı kadar koyuyorum, böylece çok tatlı olmyuyor, içimi çok baymıyor ama ekmek çok gidiyor bu sefer..

Senın dediğin şekil hem daha da lezzetli yapıyor.. bende oyle tuketıyorum.. ama resmen acaip ekmek yedırıyor.. anlamıyorsun

AaaaAaAa kafamçokkarıştı bu kadar ekmeği ben mi yedim diyorsunn :sm_confused:

X