2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Esra çok az kalmış doğumuna tiker ında 11 gün yazır :1rolleyes:
üzülme son haftada su azalırmış, bol su iç tatlım sola yat
yakışıklı dr a devam etsen hastaneye ziyarete gelecektm doğum yaptıgında, şimdi hangi hastaneye devam ediyorsun ?

fotolara bayıldımmm
ebruskanın yuzu cok tanıdık geldi sanki daha once gormus gibiyim. ebruska seninde gobus asagıda sanki ha.
esram seninde inmis bence ama sen anlamıosun yada elbiseden öle gorunuyo ama cokk seker cıkmıssın canım.

nazanla esrakoda oyle herzamanki gibi superler.

4 farklı gobus 1 erkek 3 kız . hicbiride birbirine benzemio.

keske bende olabilseydim

nasıl tarif etsemki sanki icindeki et curumuste sızlıo gibi agrı bıcak saplanması gibide. agrırsa anlarsın ancak bendede yeni olmaya basladı evrim hep derdi bilmezdim ama basladı 1 haftadır geceleri saga sola donerken hafif vardı ama bugun gunduzde basladı

oy oy oy kuku ağrısı demeyin bana..

bu arada sabah bende doktora gittim
suyum azalmış :KK43:(
cumaya tekrar gel dedi bol su iç dedi eğer suyunda artma yoksa suni sancı verip doğuma alıcaz dedi
artık miyadım doldu sanırım kızlarrr bebişim 3.200 gr gözüküyor ama artı eksi durumları var tabii
cuma günü belli olucak bende suya dayandım heç niyetim yok bu cuma doğurmayaaaaa

anaaaa..heyecan yaptım şimdi..hayırlısı olsun be kuzu..

merhaba kızlarrr.. doktordan geldik. 15 ağustos doğum tarihimiz. sezo olucem. bebeğimiz 48.5 cm boyunda 2700 gr ağırlığında. kilo daha az ya da daha çok olabilirmiş. bunlar artık tahmini sonuçlarmış.şimdi geçmişe geçiorum :)

maşallah..hayorlı olsun tarihin..senin de belirli bi günün var artık..ne güselll..

ıstanbul buluşma fotoları süper ...
Ebruska..gerçekten çok sıcak gözüküyosun...ruhunun güzelliği yansımış yüzüne..çok şirin..zararsız bi tip belli..
Nazan'ın irileştiğini farkettim ben de..Esra'lar herzamanki gibi şahanesiniz..hepinize maşallah kuzular..

hastaneye yan yatma yastıklarını götürsek mi acaba??

Ben götürüyorum.

bu arada sabah bende doktora gittim
suyum azalmış :KK43:(
cumaya tekrar gel dedi bol su iç dedi eğer suyunda artma yoksa suni sancı verip doğuma alıcaz dedi
artık miyadım doldu sanırım kızlarrr bebişim 3.200 gr gözüküyor ama artı eksi durumları var tabii
cuma günü belli olucak bende suya dayandım heç niyetim yok bu cuma doğurmayaaaaa

Hayırlısı olsun çingenem...

tazemmm aydede yastığı çok güzel olmuş sefa teyzenin ellerine sağlık e tabiii sende o kadar kirpik yapmışsınn senide yabana atmamamk gerek delikafadulden

a.s.

minişimmmmmmm
benimde akıntım artııı şideetli derecede ve doktor dediki suyunun azalma sebebi bu akıntılar olabilir dediiii haberin olsunnn

yaaa aynen! çok akıntım var. üstelik dohtur telefonda ila söyledi kullandım ama, hala!! Yarın açıcaz sanırım malları :KK43:

Şakaleyn dikişlerimi aldırcam dedi ya..Eee artık eriyen dikiş kullanılıyor diye biliyorum ben.. Yani aslında halk arasında lazer dikiş denilen, aslında alınması gerekmeyen eriyen dikişlerle dikecekler bizi diye düşünüyordum ben..

Ben de ona takıldım

merhaba kızlarrr.. doktordan geldik. 15 ağustos doğum tarihimiz. sezo olucem. bebeğimiz 48.5 cm boyunda 2700 gr ağırlığında. kilo daha az ya da daha çok olabilirmiş. bunlar artık tahmini sonuçlarmış.şimdi geçmişe geçiorum :)

Gözün aydın Lalcim, hayırlısı olsun...

tazecim sefanın yaptıkları çok şık ve orjinal olmuş. ellerine sağlık.

Teşekkürler :)

sefayla başbaşa mıydınız? purcu da var mıydı?neler yaptınz?

Tabii ki vardım :1closedeyes:

sırf sefa ile tanışmak için tekrar bi izmir turu düzenliyeceğim zemuszemus

Bekleriz yavru :)

Senin ileriki yaşta ki halin.. yani bu Furcu kıme cekmiş bilmiyorum.. :sinifsinif: kadın sahane bışı.. sohbetıne doyulmuyor.. anıları desen tam matrak.. tam çılgın yaa.. hangi anne kızıyla bırasını alıp Notherdam Kalesının karsısında merdivenlerde bıra ıcer yaa.. her acıdan tam bır anne.. kızlarına gozu gıbı bakan, arkadaslıgını esırgemeyen, keyıflı.. senınle herseye yapmaya hazır.. Burcu ya kendı ellerıyle pıke takımı bıle dikmiş.. daha ne olsun.. zorlasam nufusuna gecebilir miyim acaba yaaa.. kaydirigubbakcemile3

Allaaaahhh, şunları okusam zaten anında alır seni nüfusuna :)

ıSTANBUL KIZLARI, çok güzel bir gün geçirmişsiniz, ne mutlu!

NAZAN yavru kuşun bayağı büyümüş, maşallah ona!

EBRU çok doğal, sevimli bir profil çizmiştin kafamda. Birebir uydu valla :)

bu gün çok soran oldu mop ne diye? benim de ikinci mopum.gerçekten çok kullanışlı ve uzun ömürlü.viledadan nefret ederim oldum olası
Ay o kadar çok övdünüz ki şu mopu, gidip bir tane edinecem ben de neredeyse :)

Selam kizlar, bilgisayar acik kalmis, ben ancak alip gecmisi okuyabildim, ondada sayfalarin coguna mal mal baktim, cogu sey algiliyamiyorum artik:)) bugun pil bittti...
Kadriye, Ebruska dogum tarihleriniz hayirli olsun..
Nazan sekerler cok cciicii, diger suslerde..
Herkes iyidir umarim, cok opuyorum hepinizi..

Sağol Nurdan'cım.. Benim hala umudum var niyeyse :) Cumartesiye döner mi acep diye.. Bu gidişle ben salı akşamı şöyle bir silkelenirim, uyan kızım yarın sez.e gidiyon diye :)))

maddi mi manevi mi:))sagol bugun ilk dusumu aldim, guzel oldu beeaaa..2.5aydir kesik elektrikve akitan kuvetten sonra dus almanin zevkini unutmusum:)

Oooh, mis gibi.. Açılış da yapılmış, güle güle yıkanın :))

ulen taze 40 yıllık ay dedenin rimelli kirpiği olur mu be? topittoş yapıp bırakmışsın len doruğ'a aydede falan diye tanıtıp çocuğun cinsiyet alglarını zedeleme sakın...
ama güzel olmuş hani..değişik bir yorumlama biçimi serbest bir çalışma.teruklar sana

Sendeki espri kabiliyeti şahsına münhasır cinsten Dido'm.. Beni koparttın gene.. :roflol:

Sefa'nın yaptığı altın yastığı. Ay dedenin rimelli kirpiklerini ben işledim kaydirigubbakcemile3

dsc03705u.jpg

Ellerinize sağlık.. Çok güzel olmuş.. Bol bol altınları olur Doruk'un inşallah yerimseniben

kızlar ben sterilazatör almadım şimdi benim durumumda olupta biberon emzik falan sterilize eden arkadaşlar kaç dk tutcaz kaynayan suyun içinde biberonları

Ben Dr.Browns aldım biberonu. İçinde kullanım kılavuzu nevi birşey vardı. Orada kaynayan suda 5 dk bekletin diye yazmış, ben de öyle yaptım...

Yerım ben senı.. :))

Ay ayaaya.. tesekkur ederım kuzum.. Ebruska da orada.. ne guzel ya.. kız aramıza gırelı 1 ay oldu.. neredeyse 8 aydır bır aradayız gıbı.. cok sevıyorum O'nun cana yakınlıgını..

Canım benim, ne mutlu bana ki sizde olumlu bir izlenim bırakmışım.. Ama ben sizi okuyarak takip ettiğim sürece sizden aldığım elektrikle birden kaynaşabildim size.. burada kurulan dostluk beni de yüreklendirdi.

katılıyorum..

akşama da resmini görücez..diğer tontişleri çok gördük, ebruskayı merak ediyoz..

sırnaşık şey :1hug:

ayy hadi bakalım hayırlısı..5. bebek de gelsin artıkkkk..

5. bebek Başak35'le ben olabilir miyim acep ? sositososito

Ne takıldı aklıma,

Ana kucaklarınıza, portbebelerinize ne sereceksiniz bebekleri koymadan önce.. özel bişey aldınız mı??
Özel birşey almadım. Penye battaniyelerinden sererim diye düşündüm..
Portbebe almadım ben. Doğar doğmaz da ana kucağına koyabilir miyiz acaba? Hani hafif oturur pozisoynda olacak ya bebek içinde.. :uhm:
Dido..yelpaze koy muhakkak..

Evet evet, yelpaze iyi fikir bence de.. GYPSYYY, kız bugün pazardan iyiki almışız yelpazeleri bak yerimseniben

ben bir de kırmızı tülbent koydum..albasmasın derler..küçük kuran-ı kerim'im var..onu da aldım..

Albasma denilen şey nedir tam olarak? Doğum sonrası depresyonu gibi birşey mi??

ben sanırım ayran tuketirim cunku sut icemiorum hemde cok kalorili iice siserim o sebepten ayranı bol icerim hemde severim. kompostoda olabilir ama az sekerli. bitki cayları zaen arttırıo sutu yada humana hipp vs.bosubosuna kalori yuklenmek istemiorum hafiflemek istiorum

Baby, ben hamileliğim süresince light süt tükettim. hem gereksiz yere yağ almayayım diye hem de içimi normal sütü içmekten daha kolay geldiği için. Light sütlerdeki yağ fiziksel yöntemle ayrıştırılıyor, yani sütün kimyasal yapısını bozacak bir işlem uygulanmıyor. O konuda için rahat olsun..

merhaba kızlar nasılsınız bebişim uyuorken bi uğrayayım dedim hepinizi çok özledim ve merak ettim başaka doğuran varmı yada genel haberler verebilirmisiniz çok oturamıyorım hala dikişlerim çok acıyor

Hoşgeldin Derya.. gerçi ben yazana kadar sen çoktaan gitmiş olursun ama selam vermeden geçmek istemedim.. Bebişinin ve senin iyi haberlerini almaktan çok mutlu oluyoruz... Senin şu bir haftada geçtiğin yollardan yakında biz de geçeceğiz kısmetse..
Doğum hikayem biraz moral bozucu demişsin..senin ve bebeğin sağlığı yerindeyse çok şükür, geride kalan zorlukları unutturacaktır eminim.. Kendine ve bebişe iyi bak...

ay hiç görmedimkine bennnn onları görsemde kiraz sanmışımdır malum kıyafetlere odaklanmıştımmm :lepi:

Demek benim canım meyve çekti o sıra, gözüm meyve tezgahlarındaydı çünkü kaydirigubbakcemile2

KIZLAARRR, göbüş şov yeni fotoğraflar bekler, lütfen öksüz bırakmayalım. Hani son halimizi çekip koyacaktık? :CüvCüv: açılışı yaptım :)

fotolara bayıldımmm
ebruskanın yuzu cok tanıdık geldi sanki daha once gormus gibiyim. ebruska seninde gobus asagıda sanki ha.
esram seninde inmis bence ama sen anlamıosun yada elbiseden öle gorunuyo ama cokk seker cıkmıssın canım.

nazanla esrakoda oyle herzamanki gibi superler.

keske bende olabilseydim
Baby, benim göbüş ne indi ne çıktı.. Hep öyleydi yanii, sadece çapı büyüdü :) Zaten kızm makat geliş duruyor, sez. tarihinden önce davranmasa iyi olur :))
Hmm, ben üni.deyken de çok duyardım bu lafı.. ilk kez karşılaştığım insanlar "sen benim falanca tanıdığıma çok benziyorsun" ya da "sanki seni bir yerden tanıyorum" cinsinden yorumları çok duymuşumdur..
Keşke sen de olsaydın, ne güzel olurdu vallaaa... :1hug:

İstanbul buluşma fotoları süper ...
Ebruska..gerçekten çok sıcak gözüküyosun...ruhunun güzelliği yansımış yüzüne..çok şirin..zararsız bi tip belli..
Nazan'ın irileştiğini farkettim ben de..Esra'lar herzamanki gibi şahanesiniz..hepinize maşallah kuzular..
Valla kııızz, zararsız bir tipimdir :eek: sırnaşık şey
İSTANBUL KIZLARI, çok güzel bir gün geçirmişsiniz, ne mutlu!

NAZAN yavru kuşun bayağı büyümüş, maşallah ona!

EBRU çok doğal, sevimli bir profil çizmiştin kafamda. Birebir uydu valla :)

Çok teşekkür ederim efenim, öperim yanaklarından opuyorumnanaktan

Ebruska..albasması; lohusalık döneminde anneyi ve bebeği, yalnız kaldığında rahat bırakmayan bi nevi üç harfli ya da ruh gibi bişeyin yaratmış olduğu sıkıntı diye biliniyor..kırmızıyı da hiç sevmediği için kırmızı taç takılır ve bebeğe kırmızı tülbent örtülürmüş..lohusalık dönemi boyunca anne yalnız bırakılmaz diye biliniyo..lohusanın gözüne gözüküp rahatsızlık verirmiş..bi nevi lohusalık depresyonu diyebilirmiyiz bilemiyorum..tamamen psikolojik bişi gibi..benim bildiğim bu..lohusalık halüsülasyonu da deniyor kimi yerde..

Son düzenleme:
Ebruska..albasması; lohusalık döneminde anneyi ve bebeği, yalnız kaldığında rahat bırakmayan bi nevi üç harfli ya da ruh gibi bişeyin yaratmış olduğu sıkıntı diye biliniyor..kırmızıyı da hiç sevmediği için kırmızı taç takılır ve bebeğe kırmızı tülbent örtülürmüş..lohusalık dönemi boyunca anne yalnız bırakılmaz diye biliniyo..lohusanın gözüne gözüküp rahatsızlık verirmiş

Hmmm, şimdi anladım canım.. Aman evlerden uzak olsun.. :Saruboceq: Bu tarz korkulardan korunmak için Felak ve Nas surelerini okumak gerek der annem ..

İyisi mi hiç böyle şeyleri akla getirmemek .. Allah hepimizi nazarlardan, kötülüklerden korusun... :Saruboceq:

Senin ileriki yaşta ki halin.. yani bu Furcu kıme cekmiş bilmiyorum.. :sinifsinif: kadın sahane bışı..
ay tam benlikmiş bayılırım öyle hatunlaraaaa
Esra çok az kalmış doğumuna tiker ında 11 gün yazır :1rolleyes:
üzülme son haftada su azalırmış, bol su iç tatlım sola yat
yakışıklı dr a devam etsen hastaneye ziyarete gelecektm doğum yaptıgında, şimdi hangi hastaneye devam ediyorsun ?
kuzum içmezmiyim su aygırı gibi su içen tipimdir ben ama ne hikmetse bizşm veleti transit geçip aşağıya iniyo sanırım
gültepede doğurucam orayada gelirsin be yavru ne güzel olur sizleri görsemmm :CüvCüv:

keske bende olabilseydim
ahhh ahhh keşkee pervinim sende olsaydınnnn
tek erkek bendimmm bu hatunlar üstüme çullandı tek erkekim diyeee
konuşun kızlarrr erkek analarııııı
ben dedimki erkek çocuk giydirillince daha bi karizma oluyo daha bi başka oluyo kız çocuklarına nazaran ama nazan hanım diretti yok illada kız çocuk daha hoş diyeee
bide destek istiyo ebru ile esradannn konuşunnn erkek analarııııı
anaaaa..heyecan yaptım şimdi..hayırlısı olsun be kuzu....
sağolasın kuzummmmmm heyecanlanma hiççç doğurmucammm bu cumaaa
Hayırlısı olsun çingenem...
amin tatlım
sende güzel haberlerle gel yarın iyi açmalar mallarııı delikafadulden
Evet evet, yelpaze iyi fikir bence de.. GYPSYYY, kız bugün pazardan iyiki almışız yelpazeleri bak yerimseniben
ay evetttt biz bugün pazardan 1 tlye yelpazeee aldıkkk hemen çantaya atalım ebrum
didoooo sanada kargo yapalımmmı annen yellendikçe bizi hatırlarsınnn delikafadulden

ben yatar kızlar bütün gün ayağı yanmış iti gibi gezdim herzamanki gibi (babam öyle der çok gezdiğimde ayağı yanmış itler gibi dolaşma diye -tatlicadiarzu- )
yarın temizlk yapcez anacığımlaa
öpülüdnüsss hepinis
Allah rahatlık versin...

ben yatar kızlar bütün gün ayağı yanmış iti gibi gezdim herzamanki gibi (babam öyle der çok gezdiğimde ayağı yanmış itler gibi dolaşma diye -tatlicadiarzu- )
öpülüdnüsss hepinis
Allah rahatlık versin...

İyi geceler datlum :) Yarın için kolay gelsin ama sen yorma kendini temizlikle.. Çağır kaynanı, sen tarif et o yapsın kaydirigubbakcemile3

Hmmm, şimdi anladım canım.. Aman evlerden uzak olsun.. :Saruboceq: Bu tarz korkulardan korunmak için Felak ve Nas surelerini okumak gerek der annem ..

İyisi mi hiç böyle şeyleri akla getirmemek .. Allah hepimizi nazarlardan, kötülüklerden korusun... :Saruboceq:

evet annem de öle der hep..

öpülüdnüsss hepinis
Allah rahatlık versin...

allah rahatlık versin kuzu..yarın için kolaylıklar dilerim

Kapıyı bıtırdık.. cok kolay gıbı gorunse de bıraz ana ağlatan cınsten oldu :)) ama değdi.. sahane oldu bıze gore.. pırıl pırıl parlıyor ısıgın altında :)) görmemişin oğlu olmuşşş, sonucta bu olmus ıste :)))))

s7301452j.jpg

s7301447a.jpg

Evrim ilk teruk benden gelsin..gerçekten değmiş...şahane olmuş..içimizde kalmasın bence ne istiyosak yapalımm..

Evrim ilk teruk benden gelsin..gerçekten değmiş...şahane olmuş..içimizde kalmasın bence ne istiyosak yapalımm..

Tesekkur ederım kuzu.. Sefa cıgım dun gıdıp almasaydı ben bu tülleri ruyamda gorurdumm o da baska yaa.. :))

Ulen dün topık fıkır fıkır dı.. bugun de in cin top oynuyor :))

Ozgur de oyle dıyor.. ıcınde hıc bır sey kalmasın.. ne ıstıyorsan yapalım dıyor.. Allah ondan da razı olsun.. gercekten de değdi.. Dıs kapının da herseyı hazır.. orada da mor ve lila karışımı kullanacagım malzemelerını,onun da herseyı hazır.. o da cok cok hoş olacak..

X