2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

sol kaval kemiğim ağrıyo dizim de tabiki..magnezyum alsam mı almasam mı karar veremedim..ayağım da uyuşuyo sürekli..

:roflol: günaydınn evrimcim.. nasıl oldun sancıların vardı en son dün..
bu arada ben bi pozşsyon keşfettim 2 gundur çok güzel uyuyorum.. şöyle anlatayım. ben eşime sarılmadan uyuyamam. hiç derin uykuya dalamam yani. neyhse malum bu göbekle eşimde korkuyor ve zaten çok sıcak oldugu için mumkun oldugunca uzak yatıyoduk ve ben 2 gundur uzun bi yastıgı bacaklarımın arasına geçirip göbegimin altına koyup ve kollarımla sarılarak yatıyorum.annemin çeyizimde koydugu o uzun yastık çok işime yaradı. tavsiye ederim. benim yanımda boylu boyunca duruyor yastık bacaklarımla sarıp azcık göbegimin altına koyunca süper valla. inan wc harici uyanmıyorum..maşallah diyim kendi kendime nazar etmiyim:)

yafrum ıyıyımm.. sükür..

O yatıs seklını ben 3. aydan berıdır yapıyorum annem :)) neyse sen sonuna da olsa yetısmıssın :))

Bugun uyuyamadım ya ben.. herkes delıksız bır uyku cekmıs :)) ne gusel yaa.. :))

Esram.. kahvaltı falan hazırladık Ozy ıle.. gazetelerın hepsını okudum derken.. saat olmus 12.. uyumadım annem valla..

Dısarı cıkıp kalan eksıklerı tamamlamamız lazım Ozy ıle. yannıs bugn Izmır 37 derece.. aksama dogru cıkarıs dedık ama.. bılmıyorum nası cıkacagız.. yannıs bu ısler bu hafta sonu bıtmelı.. lama cimi yok acıkcası..

milksshake ve derya ve kaçakkedi doğum yapmışla.çok heyecanlandım.sırada araya giren olmazsa ben varım.4.bebek bneden olabilir ama sabırsız davranan çıkmazsa.üç arkadaşımızında gözü aydın olsun.allah analı babalı büyütsün.geride kalanlarada rahat doğumlar sağlıklı bebekler nasio etsin.artık doğum sonrası görüşürüz kızlar.hepinize sağlıklı doğumlar

güzel haberlerini bekliyorum sağlıkla kavuşursun kuzuna inş.
bize haber vermeyi unutma

zaten afferim canım benim sen şeker kız olmaktan çıktın - söktün sen bu işi :)
bu arada balık nerden buluyosun?? bizim burda tüm balıkçılar kepenkleri indirdi sezon kapandı diye - çok özledim balığı mafoldumben
sağol tatlım
balıkkesiri bilmem ama burada her yerde var canım, büyük marketlerde dondurulmuş bulabilirsin , dondurulmuş somon vardır kesin, burdaki tüm büyük marketlerde satılıyor

Nıye almıosun ki.. yanı almaktan cekınıyor gıbısın.. ben her gun ıkı tane ıcıyorum..

evet çekiniyorum evrimim..sebebi şu ki 32 den sonra kasılmaları önlüyo diye dr.um mümkün olduğunca alma demişti..1 tane alacak gibiyim..romatizma var gibi sızım sızım sızlıyo

bende hiç uyuyamıyordum ama perşembe anneme gittim annem akşam ayaklarım şişince sirkeli su yaptı içinede kaya tuzu koydu su ılıktı yarım saat filan beklettim ogün gecede dün gecede ayaklarım hiç şişmedi ee haliyle sızlamadıda 2 gündür acayip rahatım annem 2 güne bir yap dedi bugün şişerse yapacağım herkese tavsiye ederim

Baby dün gülistana verdiğin takiği denedim
bulaşıkmakinasına kullandıgım limonu koydum, sonuç harika mis gibi limon kokuyor bulaşıklar
bilgi için sağol cnm

uff bisey soylicem ama sakin kinamayin, benim tek aklimi kurcalayan ben kuzenlerimin bezini bile tutamazdim, eldiven fikri benimde hep aklimdan gecmistir:kedi:yoksa nasil tutucam o bezi moklu moklu, nasil silicem totosunu:sinifsinif:
kuzum kınamakla ne ilgisi varrr herkesin huyu suyu ayrı ama bebişin gelsin hiç sanmıyorum iğreniceğini yani tabee pis kokar bööğğğ oluruz illaki kendi bokumuz bile kokunca bööğğ olmazmıyız ama o kadar eldiveler felan iğrenmeyiz sanırım
oyle olur dimi, ne biliyim benim boyle tuhaf takintilarim vardir hijyen konusunda, ama evlat olunca farkli olur dimi..ben annemle ayni yastiga bile yatmam dusun..annemle babamin ictigi bardaktan icmem...
valla bende pek su içmem belki mecbur kalırsam felan annemin bardağından içerim ama yastık olayında bende takıntılıyım
Nurdaaaan..aklıma geldi bak...Teo suratına da işeyecek..:))))
pohahahaaa bencedeee kaydirigubbakcemile3
hmm bi dusuneyim; onun bardagindan iciyorum, ama dustan sonra onun havlusunu kullanmam, yastigi hic denemedim, ama sanmiyorum:)))cok mu vahim durum:kedi:
işte bak o konudaa bende hassaslık namına bişi kalmazz maminin yastığındada yataırm çatalından yerim her bişeyi yaparım asla iğrenmem onun hiçbirşeyindennnn
ustumede kusucak dimi:sinifsinif:
ıyy evettt benimde en çok nefret ettiğim iki şey varr kusmuk be balgammm böööğğğğğ
inş oğlumda iğrenmem yaaa kusmuk konusunda çok takıntılıyım özellikle ekşi ekşi kokar ıyyyy
Bu yazıya sabah sabah ben çok güldüm, sizinle de paylaşayım istedim. Gününüz güzel olsuun yerimseniben
ayy çok güzel bayıldım pcye kaydettim aynennn opuyorumnanaktan
yafrum ıyıyımm.. sükür..
Esram.. kahvaltı falan hazırladık Ozy ıle.. gazetelerın hepsını okudum derken.. saat olmus 12.. uyumadım annem valla..
Dısarı cıkıp kalan eksıklerı tamamlamamız lazım Ozy ıle. yannıs bugn Izmır 37 derece.. aksama dogru cıkarıs dedık ama.. bılmıyorum nası cıkacagız.. yannıs bu ısler bu hafta sonu bıtmelı.. lama cimi yok acıkcası..
afiyet olsun tatlım iyi yaptınnn bayılırım kahvaltı sonrası koltuklarda yayılıp gazete okuma faslınaaa çook arıyacağız bu günleriiii

Arkadaslarım;
Halimi görseniz su an eminim topluca aglardık...
Sakaleyn (Deryam) Dün dogum yapmışşşş.. bırazdan
ben seninnnn sesini duyunca ağladım zatennnnn mafoldumben
koca totosunu ancak akldırıp yetişemiyor yafrum 10 defa falan çaldır ancak.. puhahaaaaaaaaaaaaa:roflol::roflol:
:mymeka: aynen öleee penguen gibi yürüyemiyorumkiiii şakkıdı
Hazır mısınız?? bakın kim var asagıda :))))

Nası güzel bi cocuk yapmıs bu Deryaa... Ellerıne saglık guzel arkadasım benım..

getattachmentudj.jpg
oyyy oyyy deryammm maşallah süphanallah
rabbim nazarlardan korusun sağlıkla büyüsün yusufumuzzz
teyze olduk harikaa bi duyguuu
delü esra inşallah evrim fotoğrafı ekleyemez dedmişti..ha ha manyak
pohahahaaaaa
Allahim oturdum agliyorum, ben diger topiklerden bebek gorunce etkilenmemistim bu kadar, sanki teyze oldum gibi geliyor, sanki kardesim dogurmus, onun bebegine bakiyorum..Bu ne guzelliktir yarabbim, masallah yaa, cok yakisikli, cok guzel bir bi bebek...allahim nazarlardan korusun..:nazar::nazar::nazar:
ne kadar güzel anlatmışsın benimde duygulaırm aynen böyle harfiyennn inanılmaz bi duygu yoğunluğu yaşadım dünnnn

dün sibelin haberini aldığımda şok yaşadım ama ne bilim böyle duygulanamadım çünkü afalladım resmen sanki bu veletler içimizde kalıcakta ömür boyu biz bu topikte hamile takılıcazzz
sonra evrimimle konuştum ayrıntıları vs teli kapadım
iki dk geçmedi baktım evrim arıyor Allah Allah dedim ne oldukine daha yeni kapadık açtımki ağlıyo dedim evrim noluyoooo ay o kadar korktumki direk senaryo yazdım o saniyelerde ozy yanında yok evirimin sancusı tuttu doğuruyo beni arıyo ne alaka beni arıcak düşünsenize sanki izmire gidip hastaney yetiştircem hatunu delikafadulden
dedi derya doğum yapmış esraaa biz konuşurken deryadan msj geliyomuş evrime mms mesajı
önce dondum ve dedimki derya kimdi pohahahaaa
düşünsenize ben bu topikte herkesilerin adını ıncık cıncık bilen bi tipim öyle salaklaştım yanii
teli kapadım bi başlaıdm ağlamaya anam diyoo hemen gidip evini temizliyoruzz
bilmiyorum deryanın haberi beni manyak yaptı tam belkide satlarımız aynı olduğu için aşağı yukarı günlerimiz aynıydı derya ile dedimmm artık bu topikten uzaklaşmak yokkk burdayım artık 7/24

AYYY esraaaaaaaaa senn ticker da son 14 gün yazıyor tabiii bu maksimum süre demek aaaaaaaayyyh beniheycan sardı kız nolur gitme bi yerlere Allah korusun sokakda dogurcan diye diye öyle olcak diye korkuyom heeeeee bilesin.

kızlarrr slm. girdim ama çıkıcam. kimler doğurmuş. kaçakkedi dışındaaaaa..... hayırlı olsunnnnnnnn...

nesrin ayyh bende deniyim bari. limon kabugu olayını..

ama varya dün kaç kere yıkadım tavaları hala kokuyor. 3lü tava setimin hepsini koymuştum. malesef çöpe gidecek ocakda ısınınca hepden çıkıyor kokusu.. daha öncede kullandım ben makinekokusu ve hep makinede yıkarım tefallerimi hiçde çizilmezdi. ama bu defa çok fena sinmiş koku. korktum valla.. yazık oldu çöpe gidecek. neyhse şirinevler yolu gözükdü bize.. orda tefal outlet varya ben hep ordan alıyorum.:)daha uygun fiyatları..tek kusurları altındaki tefal yazısı silik.:)
pehh bende çok meraklıydım altındaki yazıya.....

Baby dün gülistana verdiğin takiği denedim
bulaşıkmakinasına kullandıgım limonu koydum, sonuç harika mis gibi limon kokuyor bulaşıklar
bilgi için sağol cnm

rica ederim hayatım insan imkansızlıklar icinde care buluo bisekilde :)) bide arada sirke dokuyom oda parlatıo dogal parlatıcı ...:) koku filan olmuyo

bakalım 14 gunu bekliycekmi yahya bey bide o ihtimal var :)) esra sen basla hurma olayına yavastan

evris bencede bitmeli eksikler bu haftasonu inan totomu kaldırasım yok ya dısardaki hava tırsıtıo beni...yani sanki vinc lazım beni kaldırmak icin

Selam kızlar nasılsınız? Ben dün akşam 3 saat hastanedeydim. Sancım oldu. Karnımda. Hala da devam ediyor. Göbiş deliğimin yanlarında ve altında iğne batmaları gibi sızlamalar oluyor. Nstye bağladılar, sancı mancı yok... Serum verdiler. Ağrı kesici, o da geçirmedi. Bebek aşağıya yerleşiyor olabilir dediler. Hala ara ara sızlamalarım var. Ve dün geceden beri sağ meme ucum sızlıyor.

Kitaplığımı karıştırırken üniversitedeyken aldığım bir kitabı buldum, size de tavsiye ederim. Haluk Yavuzer'in Çocuğunuzun İlk 6 Yılı Doğumdan başlıyor ve adım adım tüm gelişme basamaklarını yazıyor. Bedensel ve Motor ay gelişme, Algıdaki gelişmeler, Sosyal beceriler ve Oyun, Dil Gelişimi, Bilişsel gelişme basamakları açıklandıktan sonra Çocğunuza Nasıl Yardımcı Olabilirsiniz diye anne-babalara öneriler veriyor. "Çocuğun ilk 6 yılında önemli 20 oyuncak" başlıklı bir bölümü de var. Bence iyi bir rehber kitap. Fırsatınız olursa inceleyin kızlar.

Geçmişi okuyayım şimdi. Bakalım neler kaynattınız?

Soğuk bir kış akşamı,Burgercinin kapısından içeri yaşlı bir
amcayla teyze girmişler, bir masaya oturmuşlar. Derken amca,
kasaya gidip 1 hamburger, 1 ama teyzeciğim, siz neden hamburgerinizi, patateslerinizi
yemiyorsunuz, neyi bekliyorsunuz?.." Yaşlı teyze yanıt vermiş;
"dişleri!.."

Budur İşte Evlilik...
ayyy mercimekkk iğrenççç önce çakamadım davayı bunlar dişlerini ortakmı kullanıyomuşş böööööğğğ
PINKYYYYY kullandıgın limonların kabuklarını icini atma onları ya makinanın teline tak yada kasıklıga at koku onleyicilerle aynı gorevi goruyo hemde ekonomik. ben burda bulamadıgımdan bu yontemi gelistirdim cokta memnunum..
evet bende öyle yaparım bide size bi fikir vereyim denemek isterseniz
şincik bu bulaşık makinası için olan tabletler zaman zaman tortu bırakıyor o tableti koyduğunuz göze arap sabunu koyun fazla dğil ama az miktarda mesela bi kaşık kadar
birde öyle deneyin tortu olmuyo gayette güzel temizleniyor hemde arap sabununda o tabletler gibi kansorejen madde olduğunu sanmıyorum ben zaman zaman yapıyorum bunu
şimdiye dek ne fakir insanlar çocuk doğurdu ve belki de kendileri kuru ekmeğe talim ederken bebeklerini sütleriyle yeteri kadar besleyebildiler... Dolayısıyla bunları düşününce abartmamak gerek diyorum :))
çok güzel yazmışsın altına bi çizik atıyorum bu cümlelerinn mucukkk
AYYY esraaaaaaaaa senn ticker da son 14 gün yazıyor tabiii bu maksimum süre demek aaaaaaaayyyh beniheycan sardı kız nolur gitme bi yerlere Allah korusun sokakda dogurcan diye diye öyle olcak diye korkuyom heeeeee bilesin.
ayy evet gülistan yaa az kaldı dimeee yok aartık gitmem bi yerlere ama kalmaya gitmem yane gündüz gezmelere gideirm yineee kaçarmıı kaçmazzz opuyorumnanaktan
. ama bu defa çok fena sinmiş koku. korktum valla.. yazık oldu çöpe gidecek. neyhse şirinevler yolu gözükdü bize.. orda tefal outlet varya ben hep ordan alıyorum.:)daha uygun fiyatları..tek kusurları altındaki tefal yazısı silik.:)
pehh bende çok meraklıydım altındaki yazıya.....
ya ordaki ürünler çok defolu oluyo dikkatli al sadece yazı silik olmuyo yamuk yumuk kırık dökük çok mal var orda
bakalım 14 gunu bekliycekmi yahya bey bide o ihtimal var :)) esra sen basla hurma olayına yavastan
başladım kuzum hurma karanfil zeytinyağı üçlemesiiii
opuyorumnanaktan

Hazır mısınız?? bakın kim var asagıda :))))

Nası güzel bi cocuk yapmıs bu Deryaa... Ellerıne saglık guzel arkadasım benım..

getattachmentudj.jpg

Arkadaslarım;

Halimi görseniz su an eminim topluca aglardık...

Sakaleyn (Deryam) Dün dogum yapmışşşş.. oğlunun fotografını gonderdı bana sımdı.. bıraz sakınlesınce oglunun fotografını ekleyecegım.. ezan sahid oluyor yemın ederım su an ki halimee.. nası guzelll bır evlat dogurmuss anlatamam... ne mutlu bana size ıletecegım bırazdan

Ben de ağlıyorum şu an. Sakaleynin doğurduğuna hala inanamıyorum. Allah'ım ömürlü, kısmetli, hayırlı bir evlat etsin. :nazar: :nazar: Canım benim çok tatlı.

Benim de böyle bir bebişim olacak mı senağlama hala hayal gibi.

X