2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

jenny dönence çok güzel ama çok da pahalı hoş ben burda en ucuz 80 tlye gördüm düşüğnünce seninkisi daha güzel ama ben dönenceye okadar para verme taraftarı değilim açıkcası

Dönence harika ama işte parası da öyle - değer mi değmez mi onu düşünüyorum - hani onu alacağıma çok basit bişey alıp oyun halısına mı saklasam o parayı
sen nerde oturuyosun canım - diğer yazıyo ben bilmiyorum nerde oturduğunu valla :)

şerbeti ikram edeceğimiz bardağın dışını süslemişlerdi gördüm bende yapcam aslında şimdiye kadar çoktan tamamlanırdı ama benim dikiş makinam yok o yüzden bu güne kaldı terziye 5dkcık uğrayabilirsem yarın inş eklicem
o zaman o cibinliğin demire ihtiyacı yok demi

yok canım dermire ihtiyacı, aparatı kendii içinde tavana bir vidaya bakar, alırken kontrol et ama içinde olsun o parça... benden tavsiye ola ki uzun gelirse kesersin alttan, her tavana göre değişir sonuçta, bir de zaten bembeyaz düz beyaz, ister süsle ister dursun öyle... maksat sinek böcük yemesin bebişleri...

hımm, ben sanırım o kadar detayı ile ilgilenemeyeceğim şerbet takımının... normal su bardağında ikram ederiz :) tembelim tembel :p

benim bisey yapasim yok, iki dakka banyoya mobilya bakmak icin gittik az once Tibet'le geldim serdim direk, yemek bile hazirlamadim daha, allahtan bu aksam erken gelicekmis, en kotu disardan bisilr getirsin, hic yemek yapasim yok valla..yada kahvaltiya talim:))

off yemek te yok yemek yapasım da yok..:)

Yaa ben bu yazdıklarınızı okudukça o kadar üzülüyorum ki.. 5.aydan beri annem yanımda ve ben izne ayrıldığımdan beri ne yemek yapıyorum, ne çamaşır yıkıyorum, sadece bebeği büyütmekle uğraşıyorum. Annem olmasa bende yemek yapmaya üşeneceğim, bazen o kadar ağır hissediyorum ki kendimi, hiç birşey yapmaya halim olmuyor. Annem herşeyi yaptıkça, sizi de böyle okudukça, çok üzülüyorum valla yaa :sinifsinif:

dunde ben cesirli akrobasi hareketleri sonrasi ayak tirnaklarimi kestim, gerci biraz yamuk oldu ama:))oje surmem zaten imkansiz:)))

Hah işte bende yaklaşık bir haftadır tırnaklarımı nasıl kessem diye düşünüyorum, başkasına kestiremem, pedikür yaptıramam, çünkü garip bir takıntım var, kendim hariç hiç kimseye tırnaklarımı kestiremem. Maniküre gideceğim zaman, tırnaklarım kesilecekse ben keser öyle giderim. Bugün bir taraftan devrilip bir taraftan da kendi halime gülüp kesmeye çalışacağım bakalım şutarafagitti

ayak parmaklarımı pis sivri sinekler yemişler kaşıyamıyorum bile - ne işkenceler çekiyorum bilemezsiniz - ama şu günlerde cesaretimi toplayıp tırnaklarımı kesmem lazım nasıl yapacam bilmiyorum

Sivrisinekler de gelip yiye yiye ayak parmaklarını mı yemişler, ne kadar sinir bozucu valla sırnaşık şey Çok kaşınınca biraz kolonya dök üstüne, ya da soğuk suya falan tut bari. Doya doya kaşınamıyosun madem

ye ben herseye cok ozeniyorum, keske trde olsaydim, herseyimi eksiksiz yapardim:KK43:((((cok icimde kaliyor:KK43:(((

s6304914.th.jpg
[/URL][/IMG] buda içi

ne bardağı ne şerbeti yahu ben hiçbişi yapmadım.şerbet mi içeceğiz birde.şeker bilem yapmadım.boşverin yahu.bu sıcakta şerbet falan içilmez.

lohusalıkta ikram edilecek şekercim, kendimiz de 1-2 bardak içeriz istersek..

lohusa serbeti bebk mevlutunde de dagitirlir mi??

dağıtılır bence neden olmasın... ama bizlerin mevlütler bayram sonrasına kalacak gibi gözüküyor değil mi kızlar? Ramazan ayında mevlüt olmaz yani herkes oruçluyken... YAni doğumdan hemen sonra da mevlütle ilgilenebilir miyiz ki... Mesela ben normal tarihinde doğum yaparsam 10 gün sonrası Ramazan... 10 günde kendimi toparlayıp mevlüdü ayarlayamazsak bayram sonrasına kalır ya da bayrama, değil mi?

jenny vallahı benımde hep ayaklarımın üzerını yıyıyooır bozuooooooooooooooooooo offffffffffffffff cok sınir bozucu dalga gecer gıbı dımı

Şerbeti bende duydum ama yapmayı düşünmüyorum - zaten yardım edenim yok onun peşinde de koşamam bu saatten sonra
ama sizinkileri merak ediyorum - foto koyun da görelim :)

Hah işte bende yaklaşık bir haftadır tırnaklarımı nasıl kessem diye düşünüyorum, başkasına kestiremem, pedikür yaptıramam, çünkü garip bir takıntım var, kendim hariç hiç kimseye tırnaklarımı kestiremem. Maniküre gideceğim zaman, tırnaklarım kesilecekse ben keser öyle giderim. Bugün bir taraftan devrilip bir taraftan da kendi halime gülüp kesmeye çalışacağım bakalım şutarafagitti

:roflol: dene mutlaka kedici, çok eğlenceli oluyor, bir sağa bir sola devriliyorsun :)))

ye ben herseye cok ozeniyorum, keske trde olsaydim, herseyimi eksiksiz yapardim:KK43:((((cok icimde kaliyor:KK43:(((

az kaldı canım sen de yapacaksın her şeyini... sağlıkla gelsinler de...

s6304914.th.jpg
[/URL][/IMG] buda içi

çok cici..

jenny dönence çok güzel ama çok da pahalı hoş ben burda en ucuz 80 tlye gördüm düşüğnünce seninkisi daha güzel ama ben dönenceye okadar para verme taraftarı değilim açıkcası

Dönence harika ama işte parası da öyle - değer mi değmez mi onu düşünüyorum - hani onu alacağıma çok basit bişey alıp oyun halısına mı saklasam o parayı
sen nerde oturuyosun canım - diğer yazıyo ben bilmiyorum nerde oturduğunu valla :)

Ben bugün aldım Fisher-Price markası. Yarın kızımın yatağı gelecek ona takacağım. 3 tane peluş oyuncağı var, müzik çalıyor ve ışıklı. 114 tl ye aldım.

Dönen hareketli oyuncakların bebeğin algısını ve karanlıkta duvarda oluşan şekillerin hayal gücünü geliştirdiğini duymuştum ve ağlama krizlerinde müziklerinin ciddi rahatlama sağladığını okumuştum, bu yüzden aldım.

ne bardağı ne şerbeti yahu ben hiçbişi yapmadım.şerbet mi içeceğiz birde.şeker bilem yapmadım.boşverin yahu.bu sıcakta şerbet falan içilmez.
canım şerbet hem anne sütünü arttırıyo hemde soğukta ikram edilebiliyomuş nette le yazıyo
kayserideyim canım
lohusa serbeti bebk mevlutunde de dagitirlir mi??
benim bildiğim mevlitten önce böle kısa süre uğramak için gelenlere veriliyor ama mevlittede olabilir bence CADIARZU

valla yalnız değilsin bende tayinci olmasam memlekette olsam neler yapardım :jeyyar: ama tayinci olup göçebe hayatı yaşadığım içi,n büyük şeyler içimde kaldı o yüzden küçük yer kaplamıcak süslerle uğraşıyorum

ben denemeyi düşünmüyorum badibade... yeni çıkan şeylere zaten şüpheyle yaklaşan bir insanımdır... ayrıca süt yapsın diye kendimizi paralamaya gerek kalmaz inşallah.. çünkü içtiğimiz su bile süte dönüşecek Allah nasip ederse... yani işin fıtratı bu... dolayısıyla doğum sonrası illa şunu yiyim, yok bunu yapayım demek istemiyorum... Tabi ki sağlıklı beslenmek kaydıyla... Zaten normal sağlıklı beslenince süt de gerektiği gibi olur bence... Şahsi düşüncem budur...

şimdiye dek ne fakir insanlar çocuk doğurdu ve belki de kendileri kuru ekmeğe talim ederken bebeklerini sütleriyle yeteri kadar besleyebildiler... Dolayısıyla bunları düşününce abartmamak gerek diyorum :))
sonuna kadar katıır gözlerinden öperim
emzik biberon vs. kaynatılacak... benim gecelik ve pijamalardan hangisi gidecek ona karar verilecek, hastaneye hangi kıyafetle gidileceği kafada tasarlanacak, hatta çıkışta da giymeye müsait birşeyler olmalı... mesela pantolon yerine etek mi tercih etsem, dönüşte de giyileceği için pantolon zorlar belki... bebek şekeri alınacak, keseler almıştım içine uygun birşey bulmam lazım... sepetimiz yok, oda süsümüz yok, cibbinlik kurulacak, pusetimiz de yok henüz, oyun parkı ya da halımız yok, yarın dr. konttrolümüz var, vs... bu gibi telaşlar...

bir de yarın dr. diyecek ki muhtemelen bebeğin ayrıntılı kilo boy vs. sine bakmamız için görüntüleme merkezinden randevu alın diyecek muhtemelen, ben de ya dr.cum boşver diyeceğim, çünkü açıkçası çok da merak etmiyorum ve gereksiz masraf olarak görüyorum.. ama tabi gönderme amacı başkaysa onu bilemem, yani sırf kilo boy için bakmaya gerek yok bence..
ben de etek düşünsem mi ki...ayrıetten ben de yarın doktora gidiyorum
oh afiyet olsun - türk kahfesinin okadar da zararlı olmadığını biliyorum ben - bişey olmaz arada sırada içmenin

Haftaya büyük iş bekliyo beni şöyle sayim : 1. pazartesi halılar gidiyo yıkamaya
2. salı sabah 2 kadın gelecek eve dipten temizlik
3. salı tüm perdeleri indirip makinadan geçirecem - güneşlikleri ütülemem lazım akşam eşim takacak
halılar cumartesiye kadar gelir ama sersem mi sermesem mi diye bir düşünmem lazım
Kadınla anlaştık doğumuma 3-4 gün kala tekrar gelip elden geçirecek evi - için rahat olsun yeter ki dedi :)

Önümüzdeki hafta herşeyi halledip artık balkonda oturcam günümü beklicem :):)
herşey planladığın gibi olsun inşallah
aynı akrobasi hareketlerini az önce yapmış bulunuyorum, bir 10 gün sonra bu kadarını da yapamayabilirim tabii... Aslında kuafördeydim bugün bir an düşündüm pedikür yapsın kız o arada tırnakları da kessin diye ama sonra dedim durdun durdun son anda aletlerden virüs mirüs bulaşiır aman boşver dedim güvenemedim ve evde akrobasi yapmaya karar verdim :) :lepi:
gerenk yok akrobasiye yav.ben salifoya kestiriyorum

EVRİM YOK sancıları geçti miki?

Şerbeti bende duydum ama yapmayı düşünmüyorum - zaten yardım edenim yok onun peşinde de koşamam bu saatten sonra
ama sizinkileri merak ediyorum - foto koyun da görelim :)

ben bardaktı takımdı uğraşamayacağım için gösterebileceğim bir şey de yok :)
şerbet denen şey kalıp halinde satılıyor zaten suda eritip bir de şeker koyuyorsun sanırım eminde ğilim ya da şekeri belki de içindedir, pembemsi bir su (yani şerbet) oluyor, yaz ayı olduğğu için de soğutup ikram ediyorsun, olay bu yani çok alengirli birşley değil, ben normal su bardağına koyarım ayyy yeter öylesi bana :)

hatta olay budur, bundan ibarettir:

http://annemineliyle.com/images/lohusa-serbeti.jpg

https://www.deveyuku.com/ProdImages/group4/ST84793BR.JPG

canım şerbet hem anne sütünü arttırıyo hemde soğukta ikram edilebiliyomuş nette le yazıyo

kayserideyim canım

benim bildiğim mevlitten önce böle kısa süre uğramak için gelenlere veriliyor ama mevlittede olabilir bence CADIARZU

valla yalnız değilsin bende tayinci olmasam memlekette olsam neler yapardım :jeyyar: ama tayinci olup göçebe hayatı yaşadığım içi,n büyük şeyler içimde kaldı o yüzden küçük yer kaplamıcak süslerle uğraşıyorum

evroş neredesin sen şehir olarak? ben e benzer durumdayım biliyorsun.şeker yapsam kime vereceğim.şerbeti yapsak kendimiz içsek

:roflol: dene mutlaka kedici, çok eğlenceli oluyor, bir sağa bir sola devriliyorsun :)))

az kaldı canım sen de yapacaksın her şeyini... sağlıkla gelsinler de...

çok cici..

sağol bitanem hala süslemek ıstyorumda bakalım ne yapacagıma karar vermeye calısıyorumopuyorumnanaktanzemuszemus

sonuna kadar katıır gözlerinden öperim

ben de etek düşünsem mi ki...ayrıetten ben de yarın doktora gidiyorum

herşey planladığın gibi olsun inşallah

gerenk yok akrobasiye yav.ben salifoya kestiriyorum

EVRİM YOK sancıları geçti miki?

etek düşün bence ama beli sıkmasın dikkat et... kaçta dr randevun benim sabah 10 da...
ben de öperim gözlerinden...

evrim yok dinleniyordur bence... şom ağızlılık etmeyelim sakın... oyar...

lohusalıkta ikram edilecek şekercim, kendimiz de 1-2 bardak içeriz istersek..

dağıtılır bence neden olmasın... ama bizlerin mevlütler bayram sonrasına kalacak gibi gözüküyor değil mi kızlar? Ramazan ayında mevlüt olmaz yani herkes oruçluyken... YAni doğumdan hemen sonra da mevlütle ilgilenebilir miyiz ki... Mesela ben normal tarihinde doğum yaparsam 10 gün sonrası Ramazan... 10 günde kendimi toparlayıp mevlüdü ayarlayamazsak bayram sonrasına kalır ya da bayrama, değil mi?
evet ramazn sonrasi yapicam ben hem mevlut hem bebek gormesi aradan ciksin ayni gun,zaten 1 aysonra trye gitcze, bebek 1.5 aylik olucak baya toparlar...

Yaa ben bu yazdıklarınızı okudukça o kadar üzülüyorum ki.. 5.aydan beri annem yanımda ve ben izne ayrıldığımdan beri ne yemek yapıyorum, ne çamaşır yıkıyorum, sadece bebeği büyütmekle uğraşıyorum. Annem olmasa bende yemek yapmaya üşeneceğim, bazen o kadar ağır hissediyorum ki kendimi, hiç birşey yapmaya halim olmuyor. Annem herşeyi yaptıkça, sizi de böyle okudukça, çok üzülüyorum valla yaa :sinifsinif:

ah be tatlim keske annem yanimda olsaydi, ben tr de olsam annemin yaninda, her gece ona giderdim yemege, ne ev isi, n baska bisi hic surunmezdim bu kadar, cok sanslisin, cooooookkkk...

X