2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

nesrin yeni hastanen hizmet hastanesimi
eşimin arkadaşının karısı Meltem hanımda doğum yapmış (sezercik) ve memnun kalmıştı

EVROŞ gerçekten o sepeti sen mi yaptın?
maşalah arkadaşlar, topik becerikli hatunlarla dolu. ben kendimden utanır oldum

Evros evros napıyosun kardeş, topiğin beceriklisi ünvanımı elimden alacaksın haaaa...Sepet de süper...

Petrik petrik buralarda mısın...Şu converse patiğin açıklamasını bana göndersene.. netten bulduğumu tam çakamadım..
ay yok canım sadece oğlum beni gaza getiriyo en iyisi olsun istiyorum onun için bişde daha önce sölemiştim tayin sebebiyle oda falan yapamadım içimde kalanları süslerle bastırıyorum bu arada o converse patiği ben beceremedim yapabi,lirsen bana da anlatırmısın kırmızılı lacivert ve beya çok yakışır yapmak i,stiyorum
Sabah Onur'la kahvaltı yapıyoruz. TV'de Aslı Güngör var, Ferhat Göçer'le "kalp kalbe karşı derler" i söylüyorlar. Onur'la aramızda geçen konuşmayı aktarıyorum:

Onur : Bu kadının sesi de, şarkı da çok güzel.
Ben : Evet, ama kadının söylediği diğer şarkılar beni öyle çok etkilemiyor, bu şarkıda çok etkileniyorum.
Onur : O zaman kadının sesi bu şarkıya iyi gitmiş, diyelim.
Ben : evet, doğru yorum.

Onur bir kaç sn yüzüme şaşkın şaşkın bakıyor. Anlamıyorum. "Burcu, -doğurmak- kelimesiyle söylenişi benzer olan sözleri söylerken biraz daha dikkat et lütfen, aklım çıktı" dedi. delikafadulden doğru yorum, dedim ya, doğuruyorum, anlamış delikafadulden delikafadulden Yarım saat güldüm valla :roflol:
delikafaduldendelikafaduldendelikafadulden ay yazık adamlara bende gece kasıklarıma ağrıyla uyandım bağırmışım noldu diye fırladı beişğe kolum çarpıyo düştünmü diye fırlıyo ben zaten geceleri uyumuyorum yazık hakanda uyuyamıyo opuyorumnanaktan aşkım benim
Foto makinasında ayarlar kısmında boyutla ilgili bölüm vardır. eşine söyle bari akşam, o yapsın :) Kurcalamaktan korkma, hiç bişi olmaz. Alt tarafı gider bi teknosaya falan sorarsın, ordaki elemanlar bilir makinanın nasıl düzeleceğini. 2 kurcalamakla bozulmaz bu aletler... Daha sıpalarımızın fotolarını çekip koyacağız hem! Öğrenmek lazım şeker...

tamam talım söz öğrencem bak en azından bir adım ilerledim deneye deneye kötüde olsa becerdim

Sabah Onur'la kahvaltı yapıyoruz. TV'de Aslı Güngör var, Ferhat Göçer'le "kalp kalbe karşı derler" i söylüyorlar. Onur'la aramızda geçen konuşmayı aktarıyorum:

Ben : Evet, ama kadının söylediği diğer şarkılar beni öyle çok etkilemiyor, bu şarkıda çok etkileniyorum.

Onur bir kaç sn yüzüme şaşkın şaşkın bakıyor. Anlamıyorum. "Burcu, -doğurmak- kelimesiyle söylenişi benzer olan sözleri söylerken biraz daha dikkat et lütfen, aklım çıktı" dedi. delikafadulden doğru yorum, dedim ya, doğuruyorum, anlamış delikafadulden delikafadulden Yarım saat güldüm valla :roflol:

Çok ıyı yaa kaydirigubbakcemile3

Doğuma Girmeden Okunacaklar

1. Meryem Suresi

2. Fatiha-Yasin-Tebareke-Amme

3. Ashâb-ı Kehf

Yemlîhâ, Mekselînâ, Mislînâ, Mernûş, Debernûş, Şâzenûş, Kefeştatayyûş ve köpekleri Kıtmîr'dir.(üstünde de taşınabilir)

4. Doğum yapacak hanımın sıhhat ve kolaylıkla doğumunu yapması niyetiyle, Önce Âyete’l-Kürsî okunur, sonra (Felâk ve Nâs) sûreleri okunur. Bunlardan sonra da şu âyet okunur:

"ınne rabbekümüllahüllezı halekas semavati vel erda fı sitteti eyyamin sümmesteva alel arşi yuğşil leylen nehara yatlübühu hasısev veş şemse vel kamera ven nücume müsehharatim bi emrih ela lehül halku vel emr tebarakellahü rabbül alemın" A'raf suresi/54.

Doğumda Okunacak Dua - REHNUMA - Blogcu

Doğum Anında Tekrarlanacaklar:

( Doğum yapan ve onu bekleyenler tarafından)

1. Lailahe illa ente kuntuminezzalimin

2. ınşirah suresi

iskenderpasa.com : Kur'an-ı Kerim

3. Rabbiyesir duası

Rabbiyesir vela tuasır Rabb, temim Bil hayr.

4. ınşikak suresi ilk üç ayet:

5. Abese suresi 20. Ayet:

Sümmmessebile yesserah (özellikle doğum ve sancı anında tekrarlanmalı)

Anlamı: Sonra ona (doğmasında, hayır ve şerri seçmesinde) yolu kolaylaştırdı

Not:Bu dualar toplumda doğumu kolaylaştırdığı bilinen duaların derlenmiş toplanmış halidir. Bilimsel bir veri değildir.
kızlar aklınızda bulunsun ben az önce baktımdA

kalanları süslerle bastırıyorum bu arada o converse patiği ben beceremedim yapabi,lirsen bana da anlatırmısın kırmızılı lacivert ve beya çok yakışır yapmak i,stiyorum

becerebilisem yapabilirsem neden anlatmayayım... hele bi petrik bize bir tarif versin..

HELıNle konuşmuşsun EVRıŞ, demek ilk iki bebeğimiz de adana cephesinden geliyor. o halde adana ya burdan sevgilerimi gönderiyorum. şimdiden...:hooray:

nesrin kuzum gözun aydın annecinde gelmiş. istanbul topraklarındaymış ya bunada şükür 2 gun sonra şenlik olur evinde inş..benm annem artık ancak dogumdan hemen önce gelir.ayhh bizim tam ramazan öncesi olcak ya bebekler annem muhakkak olmalı yanımda.

sağol tatlım çok mutluyum annemi 6 aydır görmüyorum, havalar serinken gezeriz annemle Çağan' a hazırlık yaparız birlikt çok planım var : )

Müzikli canım. Ama ışıklı değil. baby2go dönence diye aratırsan, var nette...
ayy ne güzel :) Gözün aydın Petrikçim.

sğol canım kavuşcam az kaldı : ) dönenceye ntten baktım bnim aziz bebede gördüğümle aynı orada 27 tl bende bundan alıcam

Evros evros napıyosun kardeş, topiğin beceriklisi ünvanımı elimden alacaksın haaaa...Sepet de süper...

Petrik petrik buralarda mısın...Şu converse patiğin açıklamasını bana göndersene.. netten bulduğumu tam çakamadım..

biraz uzandım geldim çok oturunca kalçam ağrıyor
modeli aldıgım sitenin linkini kaydetmiştim ama işyerinde, sık kullanılanarı copyaladım ama açamıyorum burda bulunca eklicem şekerim

kaydirigubbakcemile3 yazık ya çok telaşlılar doğumu çağrıştıştıran her kelimeden korkacak galiba kaydirigubbakcemile3

Seo da benim gibi uyuyordu ilk zamanlar sırt üstü yatmıyor hiç :) şimdide cenin pozisyonunda yatıyor kaydirigubbakcemile3 söyleyincede oğlumuz gibi uyuyorum ben dedi yirim ben onu

oy oy oyyy senin aney urfalıysa ne mamalr yapar şimdi sana...gözünaydın

malesef hepsinden yiyemiyorum patlicanlı yemeklerini yirim anca bulgur fırlatıyor şekerimi : (

ay perde meselesi bizi de uğraştırdı
fatih de ve imç de sormuştum fiyat aldım tek camlık perde için 150-250 arası fiyat veriyorlardı
en son eminönünde bir perdeciden hallettim 90 tl ye içime de sindi fotolardan görebilirsin perdeyi:hooray:
gördüm perdenizi çok güzel odanız da güzel yazmıştım, çok şık
aynısını yapmaya düşündümde karşı komşu bol bol dikizler odayı : ) siz sitedesiniz tabi böyle problemler yoktur

nesrin yeni hastanen hizmet hastanesimi
eşimin arkadaşının karısı Meltem hanımda doğum yapmış (sezercik) ve memnun kalmıştı
evt Hizmet hastanesi, güzel temiz bi hastaneye benziyor inş. bende memnun kalırım ama normal normal doğurayım : )

Son düzenleme:
evros sağol paylaştığın bilgiler için not ettim..bir de çocuğun güzel ve güzel ahlaklı olması için yusuf suresi öneriliyor nacizane paylaşayım dedim.

patlıcan olsun çamurdan olsun petrik..çok severim patlıcanı.hele kurusuna bayılırım.afiyet olsun

bendeki tarif de bu..hani bi yerde ilmeği içten alın falan diyo ya..niyeee?? bide güzel durmuyo yaptıkça..

burdan tarif veriyoruz birbirimize cık cık cık.. sen özelden yaz bana istersen..

tabanını bitirdikten sonra, ilmeği içten alacaksınki ayakkabı şeklini alsın
bende ilk yaptıgımda çok kötü olmuştu 45 numara erkek ayakkabısı gibi : ))
2. denemende daha iyi olacaktır

kaydirigubbakcemile3sırnaşık şey:roflol::roflol:

çok güldüm yahu süpermiş:lepi::lepi:

patlıcan olsun çamurdan olsun petrik..çok severim patlıcanı.hele kurusuna bayılırım.afiyet olsun

bende çok severim patlicanı, çok şükür et ve sebze yasak değil
ama bulgurdan neler neler yapardı mmm yazmıyayım şimdi : )

bende öğlen yemeğe süleymaniyeye gittim hava da serin diye şimdi yediklerimden dolayı içim yanıyor oyy:tomato:

X