2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

ben gittim geldim bilem.. oh hava çok güzel serin serin esiyor..bissürü tanıdık gördük yolda. her gören aaa nekadr buyümüş diyor tövbeya rebbim sankim öle minick kalcakdı...

mercimekim saatler olsun kuaförun promosyonuda ancak kaş bıyık operasyonu oluyor dimi....kız siz hiç buluşmadınızmı? ee yuhh diyorum aaaaaaa bakınız izmirliler kanka oldular kaçıncıya buluştular..

evrimcim dimek yediniz içtiniz sonra fellik fellik gezdiniz ohh ohh pazarlar falan pravo size.. ama en çok güldüğüm şu oldu hani sna aterlik bakmaya girmişsinizde tazem burcu ayakkabı alm ış ya hehehee
bizde ne zaman ablamla alışverişe gitsek aynı manzarayla karşılaşırız yani guya o alacakdır ama ben kendime bişey begenip alır çıkarız...ohh ohh iyi olmuş eksiklerinizde bitmiş. halasının aldıklarınıda güle güle giysin Kuzey...

Sizinle çok sıkı bir sözü paylasmaktan onur duyuyorum..

Türk insani para gibidir,Isıga tutunca icinde Atatürk yoksa sahtedir.

bu saattte yemek kokuları geliyor dışardan rüzgarda var ya kimbilir nerelerden getiriyor bu kokuları tok karnına hiç çekilmiyor ya...

vaaaaaayy alkış alkış .alkisalkisalkisalkisalkisalkis. insan aslını nasıl inkar edebilir ki. nasıl bugunu borçlu oldgu insana hayranlık duymazki..

çalın bi ankara havası çiftetelli falan oynayalım. yada damat havası çalın göçmen oyunu oynayalım...

:teytey:sositososito
bence biz kolbasti oynayalim, bi cirpida dogururukkaydirigubbakcemile3

alkisalkisalkisalkisalkisalkis

offf kızlar ya yazdıklarınızı artık takip edemiyorum gelen giden eksik olmuyor sağolsun kışın aramayanlar yazın beleş tatil için eksik olmuyorlar :eek:lmaz: ev boş nkalmıyor hiç mafoldumben

petrik, canan, comely, sakaleynmater maşallah bebişlere son 10 sayfayı ancak okudum başka gelişmelerden haberim yok..

Bende pazartesi gittim doktora 2600 olmuş kızım :nazar:
Dedim ben kaza geçirmiştim belimde hasar var normal doğumda zorlanır mıyım? doktor dedi ki normal doğuracağını söyleyen kim kıymetli bebek sezeryanla alacağız dedi. Şuan 15 i gibi görünüyor dedi ama değişebilir sonra konuşuruz tarihi dedi iyi bakman şartıyla 10 gün sonra gel dedi
demek ki artık haftada bir çağıracak opuyorumnanaktan
yine nst ye girdik sevmiyorum nst yi ben yaaa :KK43:

offf kızlar ya yazdıklarınızı artık takip edemiyorum gelen giden eksik olmuyor sağolsun kışın aramayanlar yazın beleş tatil için eksik olmuyorlar :eek:lmaz: ev boş nkalmıyor hiç mafoldumben

petrik, canan, comely, sakaleynmater maşallah bebişlere son 10 sayfayı ancak okudum başka gelişmelerden haberim yok..

Dedim ben kaza geçirmiştim belimde hasar var normal doğumda zorlanır mıyım? doktor dedi ki normal doğuracağını söyleyen kim kıymetli bebek sezeryanla alacağız dedi. Şuan 15 i gibi görünüyor dedi ama değişebilir sonra konuşuruz tarihi dedi iyi bakman şartıyla 10 gün sonra gel dedi

maşallah seninde bebeğine tatlım katılıyorum bende hiç sevmedim nstyi çok sıkıcı

kızlar cibinlik aldınız mı ben başlarda çok istiyordum çok hoş duruyo diye ama şimdi gereksiz döküntümü olur diye karasız kaldım sizin fikriniz nedir

kızlar bu gün kayrayla konuştum onunda sancıları başlamış ve haftaya doğumu bekliyorlarmış hepinize selamı var
doktordan güzel haberlerle gelen herkesin gözü aydın olsun maşalah bebeklerimize çok uzun süre oturamıyorum kızlar geçmişe tam bakamadım sancıyı sormuşsunzu karnınız aniden semsert oluyor taş gibi çok uzun sürmüyor 1 -2dk filan ağrı fazla yok ama arttığı zaman yattım hep bu güne kadar geçti rahat olun
başakcım bence kendi doktorunla konuş hemen canını sıkma derim bu gün 37 .haftasında bebeği dönen bi hamile vardıki sezeryanı beklerken normal doğuma dönmüş yani bekeleyin kızlar sabırlı olun

aranızda dönence alan var mı? ben muhakkak almak istiyorum, ışıklı filan olanlarından. ama çok pahalılar. hep 100 küsür.... uygun fiyata bulan oldu mu hiç?

ben alıcam bakınıyorum şimdilik çok pahalı aziz bebe de gördüm 30 tl müzikli oyuncakları peluş güzel ama içime sinmedi belki alırım

gittim geldim Nurdan..mamamı da yedim..rahatladım..hadi sende bişiler ye bakalım..olmaz öle aç aç..
Hatıra'yı (Eylem) kılpayı kaçıırdım..kukucudan o çıkmış ben girmişim..senin gelebilme ihtimalini konuşmuştuk dedi Şerife..yarın sabah 8.30 da Hatıra'nın, 9.45 te benim randevum var..umarım orda karşılaşırız..o da olmadı bebişler doğunca mutlaka görcez inşallah birbirimizi..Hatıra'yı kukucuyla tanıştırdım diye 1 defaya mahsus beleş kaş-bıyık operasyonu kazanmışım..seni seviyorum Hatıraaaaa...a.s.

kaydirigubbakcemile3 kukucuya bak promosyon bile yapıyor
siz neden buluşmdınız hiç doktorunuz bile aynı cık cık

doğru söze ne denir

oo maşallah kızına kilosu gayet güzel demkki benm oglumda yaklaşıık o kilolarda..
peki neden doktorun sezeryanla alcaz zaten dedi..aa ama unututm ya senn tedaviyel olmuştu dimi.. yanlış hatırlmaıyosam. o yuzden riske atmamak için bence sezeryan demiştir.artık yavaş yavaş hepimiz tarih alamya başladık hayırlısı bakalım..:Saruboceq:

ben gittim geldim bilem.. oh hava çok güzel serin serin ...

mercimekim saatler olsun kuaförun promosyonuda ancak kaş bıyık operasyonu oluyor dimi....kız siz hiç buluşmadınızmı? ee yuhh diyorum aaaaaaa bakınız izmirliler kanka oldular kaçıncıya buluştular.....

yok buluşamadık tinky pinky..ikimiz de çalışıyoduk ya..onun perşembe benim pazarları izin günümdü...bi türlü denk gelemedik..e şimdi de son zamanlarımız, dışarsı fırın gibi..büyük ihtimalle o önce doğum yapıcak, en kötü o zaman gidicem ziyaretine...

wwaaooaaww...!!

kızlar cibinlik aldınız mı ben başlarda çok istiyordum çok hoş duruyo diye ama şimdi gereksiz döküntümü olur diye karasız kaldım sizin fikriniz nedir

ben alicam, cok dekoratif duruyor..ama istedigim renk bulamiyorum:KK43:(turuncu ariyorm...

denizyildizi masalah bebisine..

ben aldım çok güzel duruyor neden döküntü olsun, komple beşiğini kapatıyor sineklerden koruyacak bebeği hem şık hem kullanışlı bence

sizede maşallah kilolarımız aynı : )
nts çok uzunmu sürüyor neden sevmiyorsunuz merak ettim

ben aldım, daha doğrusu yatağıyla beraber fiyata dahildi..havalar iyi olursa klimadan ziyade açarım pencereyi havalanır içersi, cibinlikte işe yarar o zaman..

kızlar bu gün kayrayla konuştum onunda sancıları başlamış ve haftaya doğumu bekliyorlarmış hepinize selamı var
doktordan güzel haberlerle gelen herkesin gözü aydın olsun maşalah bebeklerimize çok uzun süre oturamıyorum kızlar geçmişe tam bakamadım sancıyı sormuşsunzu karnınız aniden semsert oluyor taş gibi çok uzun sürmüyor 1 -2dk filan ağrı fazla yok ama arttığı zaman yattım hep bu güne kadar geçti rahat olun
başakcım bence kendi doktorunla konuş hemen canını sıkma derim bu gün 37 .haftasında bebeği dönen bi hamile vardıki sezeryanı beklerken normal doğuma dönmüş yani bekeleyin kızlar sabırlı olun

aleyküm selam..ay sonunu beklemiycek o zaman..hayırlısı olsun, bi alsın da kucağına rahatlayalım, çok sıkıntı çekti..

maşallah seninde bebeğine tatlım katılıyorum bende hiç sevmedim nstyi çok sıkıcı

oo maşallah kızına kilosu gayet güzel demkki benm oglumda yaklaşıık o kilolarda..
peki neden doktorun sezeryanla alcaz zaten dedi..aa ama unututm ya senn tedaviyel olmuştu dimi.. yanlış hatırlmaıyosam. o yuzden riske atmamak için bence sezeryan demiştir.artık yavaş yavaş hepimiz tarih alamya başladık hayırlısı bakalım..:Saruboceq:

teşekkürler kızlar evet petrik ben uzun süre tedavi gördüm o yüzden sanırım riske atamam dedi zaten doktor dedikten sonra tartışmadım bile bildiği vardır daha önce kazada geçirmiştim korkuyordum belim sorun çıkarır diye iyi oldu artık en azından doğum şekli belli tarihi olmasa bile... 10 gün kadar önden gidiyor dedi bebişim için annesini hiç sormayın o kilosuyla birkaç ay önceden gidiyor kaydirigubbakcemile2

Denizyıldızı...maşallah bebeğine..neden normal doğuma hayır dedi dr.un....kaçırmış olabilirim özel bi durumun mu vardı?

Selam kızlar.
Benim kuzucuk bugün sağ kasığımda hıçkırıyor:1shok:Öyle düşündüm yok böyle düşündüm yok. Nasıl duruyor bu hatun yav:uhm:

bazen çok gücüme gidiyor bu hareket kısıtlılığı.doğurduktan hemen sonra normale dönermiyiz..mesela çoraplarımı kendim giyebilir miyim,ayak tırnaklarımı kesebilir miyim,yere düşürdüğüm bir şeyi kendim alabilir miyim,yürüyüşe çıkabilir miyim..iyice kötürüm olmuşum ben.
Yalnız değilsin. Onlarca kötürüm arasındasın. Relax:teselli:
nesrinnnnn
senin şu çırpı diyetisyene kıl oldum yaaa
onu bana yollasana üstüne bi otursam 50 parçaya ayrılırrr
gıcık kadınnnn
Sen onu kebabın üzerine kürdan diye kullanırsın bea!:hooray:
dr.dan dr.a fark ediyo zaten ultrasonları falan canım doğum şeklinide konuştuk bana sen

mutlaka epiduralli yap dedi canım çok tatlı ve cok tedirginim die bende snin acı çekmeni

istemem senin için en ii yöntem dedii..

ingiltere kraliçesi için bulunan bi yöntemmiş epiduralli doğum sanada bu yakışır sende bi

prensessin falan dedi aayyyyy sana hamilelelik çok yakıştı dedii nazar edicek adam

karnın catlamadı ideal kiloda gidiyosun falan filann..kendimi doğuma hazırlamam

gerekiyomuş artıkk her an gelebilir diooo delikafadulden...gelişimini tamamlamış benimm kuzumm
Bariz asılmış adam sana yahu:eek:lmaz:
bende samatya sskda doğmuşum
hatta abimler ablamlar dalga geçerler ssk çocuğu diye sanki eskiden özel hastane vardıııı
bitanesi çapada doğmuş senin gibi hava atıyo laelaelaelaelae
bende anama çekmişim sanırım
doğumları gördüm derken senide soktularmı odayaaaa
benimde abim evde doğmuş 4.750 kg çüş dedim cesarete bak yaaa
:1shok::1shok::1shok:
kıslar bişi sorcfam..dün sağlıkocağındaki ebe bana biraz doğumla ilgili bilgi verdi..suyun geldiğinde panik yapma,,hatta 2-3 saat durabilirsin evde dedi,,iide dedim bebişim içerde susuz kalmasmı suyu boşalıyo ,,o gelen amniyo sıvısı diil dedi doğum suyu dedi..hiç bilmiyodum..
Elbette ki o amniyon sıvısı. Ama şöyle bir düşünecek olursanız, bebeğin hayatta kalmak için o sıvıya ihtiyacı yok. Çünkü oksijenini besinini kordonla alıyor zaten. O sıvıya, darbelerden korunmak ve steril kalmak için ihtiyacı var en çok. Sıvı boşaldı mı darbelere karşı daha hassas ve mikroplara daha açık hale gelir. Bu da onda strese neden olur. En kısa zamanda doktora gidilmeli. Tabii ki bu süre 2-3 saat olabilir...mecbur kalınırsa
geldim tam tahmin ettigim gibi ultrason cihazlarından olcum vs vermedi dr
sadce baktı ve uzuvları haftasıyla uyumlu dedi
Maşallah bebişine canım. Gözün aydın güzel haberlerle dönmüşsün. Çanak olayı da komikmiş hakkattenkaydirigubbakcemile3
DOKTORDAN GELDIIIMM:))))
Oy maşallah benim tatlı damadıma:nazar:Senin de gözün aydın hayatım. Tarihi listeye yazdım ama aynı anda birçok tarih yazmam gerektiği için listede iyi bir düzenleme gerekiyor. Yarına ancak yaparım artık
hic bilmiyorum ki??bi bakayim burko gelsin de...
13. sıradasın inanır mısın:1shok:

beni de hatırladınız sonunda.

benim krem işine dönmüş bir düşürdüm elimden bir kutu krem elbise dolabının içine girdi önce oradan zıpladı tüm odada yuvarlandı ve tüm halıları batırdı..biz niye düşürüyoruz birşeyleri.koordinasyonumuz mu bozuldu.hergün hergün bıktım valla..meyve doldu mutfak dolabının altı..dün yıkamuş olduğum mercimeği düşürdüm bir de sinirle bir temizledim sorma..süzgeci bir çarptım sapı kırıldı. yalnız değilsin inan bana.
Aksilik olur da bu kadar mı olur:kızgın:Geçmiş olsun yavrum ya:teselli:

o serinlemeden 4-5 dk sonra kaynamaya başlıyor oda ben de çok denedim..sonra ne olacak yavrular yine terleyecek.bir de emzirirken çok terliyor bebekler.haketten ne yapacağız biz.acaba direk kendi odalarına koysak sıcağa alışsalar daha mı iyi..belki adapte olurlar hemen.ama bir de isilik durumu var..çok kafama takılıyor.hergün yıkarız zaten..ha bide göbeği düşünceye kadar yıkamayın deniyor bazı kitap ve dergilerde..ama nette bazı yerlerde de yıkanabilir deniyor.ne yapmalı? yıkamalı da göbeğe su değdirmemeli mi?
Bence yıkamaktan çekinecek olursak ıslak bezle falan silebiliriz. Hiç yoktan iyidir

bu oto koltukları pusetten daha pahalı yaa yuh yaneee niye böylekiii anlamadım gittiii
E onlar daha elzem şeyler de ondan canım. Bebek için HAYATİ ÖNEMİ OLAN VE MUTLAKA ALINMASI GEREKEN BİR ALET. Pusetinin olmaması bebeğin sağlığı açısından bir risk teşkil etmez. O bizim rahatımız için

adam olsun herkes, kendini güç durumda bırakmasın değil mi, biz de bebek gördük miniminnacık, aile bana uzatmadıkça ben elimi bile uzatmam, uzaktan maşallah der dururum... bir de o bir reklam var, kadın hapşırıyor ve bebeği seviyor ama bebein yediği mama bebekte bakterilere karşı koruma çemberi oluşturuyor :)) öyle biri hapşırır hapşırmaz bir de elini bebişe uzatacak öyle mi, hah kendimden geçer canavara dönüşürüm! Uyarmadı demesinler :)

..
O kadını her gördüğümde dövesim geliyor yaaÇok üzgünüm çoookAma daha çok da bebeğin annesine kızıyorum, kılını kıpırdatmıyor. Allah'ım nolur öyle bir durumda gereken cevabı verebilecek gücümüz olsun. Nolur ya:1no2:

merhaba arkadaşlar doktordan geldik
ÖNCELİKLE SANCIM ÇIKTI DOKTOR HERAN BİŞEY OLURSA GEL DEDİ TARİHE TAKILI KALMA TARİHİMİZ DE 23 TEMMUZ SABAH SAAT 7 DE HASTANEDE OLACAĞIZ
bu gün sadece nst ye girdim 20 temmuzda ameliyat için son tetkikler yapılacak kan sayımı nst ve usg ye gircez şimdilik bu kadar çok yorgunum biraz dinlendikten sonra görüşürüz
Ayyy çok heyecanlıdelikafaduldenAllah problemsiz, akıp giden bir doğum ve bol bol sağlık versin canım. Dualarımız seninle:Saruboceq:
Selamlar herkese,

sabah doktora gittim, randevusuz gitmiştim doktorla telefonda konuştum arada alıcam seni demişti 11 e kadar bekledim çünkü acil sezeryana girmiş, çok yogun bi doktor çok hastası var çok fazla hamile gördüm bugün koca göbikli : ))

doktorumuzu sevdik iyi ilgili, oğluşta gayet iyi 2600 gr. boyunu söyledi ama unuttum, kafası halen aşağıda oğluşun ve 10 gün önde... her organına bakarken tek tek anlattı suyu iyi diyetine dikkaet et yoksa şekerden suyu çoğalır dedi, bende 1 kilo almışım 70 kilo oldum, 2 hafta sonra tekrar gidicem ozman ntsye giricem Doğum tarihi için 20 Ağustos dedi hayırlısı : )
orada bekleyen hamileler 8 aylık olduguma inanmadılar kaydirigubbakcemile3
endokrinde varmış Hizmet hastanesinde oraya devam edicem sskya gitmicem artık
böyle işte bi gayet iyiyiz çok şükür
Maşallah maşallah.:nazar:Çok şükür herkes iyi haberlerle gelmiş:teytey:

X