2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

allah kocalarimiza sabir vere..ne diyim:)) gerci benimki terazi, dengeler o beni, benim yukselende terazi, gecinip gideriz biz...
benim yükselende ikizler
se düşün gerisini
mamide koç hiç sevmem aslında koç erkeğini yükselenide balık tam alık yane
ikizlerle koçun tek uyumu ateşli seks onun haricinde bi uyum yok
e oda yetiye yane delikafadulden

bu oto koltukları pusetten daha pahalı yaa yuh yaneee niye böylekiii anlamadım gittiii

Yeni doğan bebek, her türlü enfeksiyona açıktır. Bu nedenle bebeğe çok dokunulmasını, öpülmesini istemiyoruz. Yeni doğan bebeklere çok fazla dokunmak ve öpmek enfeksiyon riski taşıyor. Enfeksiyonlu bir kişiden bebeğe enfeksiyon bulaşması kaçınılmazdır. Anne baba dışındaki kişilerin bebeği biraz uzaktan sevmelerini, bebekle fazla temas edilmemesini istiyoruz. Ayrıca bebeğin bulunduğu evde başka odada bile sigara içilmemeli.”

Doç. Dr. Filiz Bakar, bebeğin ne çok sıcak, ne de çok soğuğa maruz kalması gerektiğini vurgulayarak, bebekleri aşırı koruma eğiliminin çok yaygın olduğunu, bebeklerin refleks olarak da sık hapşırdıklarını, bu durumun aileyi üşütmüş olabileceği konusunda tedirgin ettiğini ve bebeğin kat kat giydirildiğine dikkat çekti.

Aşırı giydirilmenin de bebeği huzursuz ettiğini, terlettiğini ve isilik oluşumunu kolaylaştırdığına işaret eden Doç. Dr. Bakar, şunları kaydetti:
“Çok sıcaklarda tek kat giysi yeterli olabilir. Oda sıcaklığı, bebek giyinik iken 22-23 derce civarında olmalıdır. Oda çok sıcak ise klima kullanılabilir ancak bebek direkt klima havasına maruz kalmamalıdır. Bebek, sıcak havalarda her gün yıkanmalıdır. Bebeğin cildi zarar görmesin diye her gün sabun ve şampuan kullanmak yerine bir gün sadece suyla, diğer gün sabunla yıkanabilir.

Alt temizliğini de dikkatli yapmak gerekiyor. Bebeklerin altını temizlerken ıslak mendilleri birtakım allerjen maddeler içerdiği için önermiyoruz. Ilık suya batırılmış pamuk ile temizlenmesini tercih ediyoruz. Bebekler güneş ışınlarının dik geldiği öğlen saati dışındaki zamanlarda, 15 dakikalık sürelerle cam arkasından gelen güneşe değil, direkt güneşe çıkarılmalı.”

ALINTIDIR..

Yeni doğan bebek, her türlü enfeksiyona açıktır. Bu nedenle bebeğe çok dokunulmasını, öpülmesini istemiyoruz. Yeni doğan bebeklere çok fazla dokunmak ve öpmek enfeksiyon riski taşıyor. Enfeksiyonlu bir kişiden bebeğe enfeksiyon bulaşması kaçınılmazdır. Anne baba dışındaki kişilerin bebeği biraz uzaktan sevmelerini, bebekle fazla temas edilmemesini istiyoruz. Ayrıca bebeğin bulunduğu evde başka odada bile sigara içilmemeli...
bu konu kafama çok fazla takılıyor bakalım ne yapıcaz birilerin kalbini krımadan ilk ayları atlatabilsek keşke

Tırsacagımı sanmıyorum ben.. hasur huşur yıkarım cocugumu.. pansumanını da kendım yaparım.. ne demek kuzum.. ıse yarıyorsa ne mutlu.

Yafrum gobegıne su degdırmeden yıkayacagız gerekırse,Tugba da yazmıs.. aynısı.. sterıl bantla kapatıp yıkarıs ıcabında.. dogru olan da bu dur zaten cunku bu sıcakta cocuk nası dayansın..
cesaretlısın evrimcim.bende aslında cesaretlıyımdır emme velakin,iş kendı bebegıme gelınce nasıl olcam hiç bilmiyom.encok göbegı düşene kadar yıkarken bırı olması lazım.yoksa gerı kalan zamanda hakanla yıkamak daha zevlı olur emınım.ayy bebişimi, cıbıl cıbıl yıkamayı cok istiyorummzemuszemus
Yeni doğan bebek, her türlü enfeksiyona açıktır. Bu nedenle bebeğe çok dokunulmasını, öpülmesini istemiyoruz. Yeni doğan bebeklere çok fazla dokunmak ve öpmek enfeksiyon riski taşıyor. Enfeksiyonlu bir kişiden bebeğe enfeksiyon bulaşması kaçınılmazdır. Anne baba dışındaki kişilerin bebeği biraz uzaktan sevmelerini, bebekle fazla temas edilmemesini istiyoruz. Ayrıca bebeğin bulunduğu evde başka odada bile sigara içilmemeli.”

Doç. Dr. Filiz Bakar, bebeğin ne çok sıcak, ne de çok soğuğa maruz kalması gerektiğini vurgulayarak, bebekleri aşırı koruma eğiliminin çok yaygın olduğunu, bebeklerin refleks olarak da sık hapşırdıklarını, bu durumun aileyi üşütmüş olabileceği konusunda tedirgin ettiğini ve bebeğin kat kat giydirildiğine dikkat çekti.

Aşırı giydirilmenin de bebeği huzursuz ettiğini, terlettiğini ve isilik oluşumunu kolaylaştırdığına işaret eden Doç. Dr. Bakar, şunları kaydetti:
“Çok sıcaklarda tek kat giysi yeterli olabilir. Oda sıcaklığı, bebek giyinik iken 22-23 derce civarında olmalıdır. Oda çok sıcak ise klima kullanılabilir ancak bebek direkt klima havasına maruz kalmamalıdır. Bebek, sıcak havalarda her gün yıkanmalıdır. Bebeğin cildi zarar görmesin diye her gün sabun ve şampuan kullanmak yerine bir gün sadece suyla, diğer gün sabunla yıkanabilir.

Alt temizliğini de dikkatli yapmak gerekiyor. Bebeklerin altını temizlerken ıslak mendilleri birtakım allerjen maddeler içerdiği için önermiyoruz. Ilık suya batırılmış pamuk ile temizlenmesini tercih ediyoruz. Bebekler güneş ışınlarının dik geldiği öğlen saati dışındaki zamanlarda, 15 dakikalık sürelerle cam arkasından gelen güneşe değil, direkt güneşe çıkarılmalı.”

ALINTIDIR..

off off encook canımı sıkan konu bu,ben bebegıme öle önüne gelının öpmesını ellemesını istemıyomm yaaaa :umursamaz: oyüzden ilk zamanalr bebegı yatak odamdan pek cıkarmıycam.merak eden girer görür sonra bız bebeşimle odada başbaşa kalırız.çünkü hayırlı olsuna gelen herkez kucagına almak istiycek bıanlık refleksle öpücek,vs vss.hem bakalım elı temızmı?dokunup durcak bebege.bu sıcaklarda insan daha fazla mıkrop üretirmiş.özellıler eller nasıl terler ve yıkanmayan elde o ter nası mikroba dönüşür.Allah ım inşalah kımse arkamdan görmemeişin cocugu olmus demez aman desede cokda tııın yaneee:umursamaz:

Valla Tugba.. ne derlerse desınler.. sonucta O nun saglıgı herseyden ve de herkesten cok kıymetlı..

bende öyle dşünüyırum umrumda diil açıkçası kimin ne düşündüğü
inşallah beyinsiz insanlar olmazlarda boşu boşuna fırça yemezler durup dururken gerginlik

bencede hiç umrumda degıl fallaaaaaa:umursamaz: Onu 9 ay karnımda ben tasıyorum ve O benım canım.esranın dedıgı gibi beyınsız insanlar cıkmazda karsıma yok yere fırca yemezler benden:mymeka:

dün gece ilk defa haftalardan beri deliksiz uyudum - galiba 1 defa sadece wc ye kalktım ama kalkmamış ta olabilirim hatırlamıyorum 3 te yattım 12 de saatle uyandım - çok superdi - çok özlemişim deliksiz uykuyu - şuracıkta 32 günüm var her gece bu şekil uyuyabilsem uyku depolasam ne güzel olacak ama nerde....

selamlar herkese....

geçmiş okuyorum bir yandan gülmekten ölüyorum ya allah cümlemizin iyiliğini versin diyorum başkada bişey demiyorum (mucizeden alıntıdır...)

kaçak kedi için perşembe sabahı dua ediyoruz gibi görünüyor, çok heyecanlı ya öyle planlı saatli olunca sanki daha zor.. buarada deryam sakaleynim nerde doğum yapacaksın ben kaçırdım. aslan burcu olsun istiyosan 23 temmuzu seninle paylaşalım:))) benimde son 9 gün bugün itibariyle...

dün alışverişi tamamladım..kızımın yatağını aldım park yatağın içine sevinin visco olanı. çok hoşuma gitti, yorgan yastık nevresim takımı ve uyku seti aldım bunların hepsini i özdilekten aldım. uyku seti yorgan park yatak küçük olduğu için daha sonra alacağım büyük yatak için ama aldım. sinopa gittikten sonra bir daha buraya ne zaman gelirim belli olmaz. bir pijama takımı daha aldım kendime pentiden birde betadan istediğim gibi terlik buldum. küvet takımı da mothercareden. lansinoh göğüs kremi chicco göğüs pedii derken bu arada chicconun göğüs pedide tek tek poşet içindeymiş. birde evrimin bahsettiği loğusa külotlarından aldım çok ciciymiş... alışveriş olayını kapattım, çamaşırları yıkadım ütüleedim, valizim hazır tabi bunların hepsi olabildiğince, öngörülemeyen unutulan ihtiyaçlar hariç genel olarak benden bu kadar,

haftaya bir ağda birde pedikür ..

bu cuma kontrol var o zaman sezaryan tarihi bir kez daha kesinleşecek...

didoo fasulyekoo siz hala nasıl çalışıyorsunuz kuzum allah daha daha yardımcınız olsun dayanma gücü versin size...

selamlar herkese....

geçmiş okuyorum bir yandan gülmekten ölüyorum ya allah cümlemizin iyiliğini versin diyorum başkada bişey demiyorum (mucizeden alıntıdır...)

kaçak kedi için perşembe sabahı dua ediyoruz gibi görünüyor, çok heyecanlı ya öyle planlı saatli olunca sanki daha zor.. buarada deryam sakaleynim nerde doğum yapacaksın ben kaçırdım. aslan burcu olsun istiyosan 23 temmuzu seninle paylaşalım:))) benimde son 9 gün bugün itibariyle...

dün alışverişi tamamladım..kızımın yatağını aldım park yatağın içine sevinin visco olanı. çok hoşuma gitti, yorgan yastık nevresim takımı ve uyku seti aldım bunların hepsini i özdilekten aldım. uyku seti yorgan park yatak küçük olduğu için daha sonra alacağım büyük yatak için ama aldım. sinopa gittikten sonra bir daha buraya ne zaman gelirim belli olmaz. bir pijama takımı daha aldım kendime pentiden birde betadan istediğim gibi terlik buldum. küvet takımı da mothercareden. lansinoh göğüs kremi chicco göğüs pedii derken bu arada chicconun göğüs pedide tek tek poşet içindeymiş. birde evrimin bahsettiği loğusa külotlarından aldım çok ciciymiş... alışveriş olayını kapattım, çamaşırları yıkadım ütüleedim, valizim hazır tabi bunların hepsi olabildiğince, öngörülemeyen unutulan ihtiyaçlar hariç genel olarak benden bu kadar,

didoo fasulyekoo siz hala nasıl çalışıyorsunuz kuzum allah daha daha yardımcınız olsun dayanma gücü versin size...

Evet chıcconun da poset posetmıs.. bende gecen gun acıp cantaya koyarken gordum.. guzel bır anlatım ozetı olmus :)) hersey tastamam.. veeeeeeeee 9 gun kaldı haa.. Allah yardımcın olsun Defne.. bundan sonra kendını yorma artık.

dün gece ilk defa haftalardan beri deliksiz uyudum - galiba 1 defa sadece wc ye kalktım ama kalkmamış ta olabilirim hatırlamıyorum 3 te yattım 12 de saatle uyandım - çok superdi - çok özlemişim deliksiz uykuyu - şuracıkta 32 günüm var her gece bu şekil uyuyabilsem uyku depolasam ne güzel olacak ama nerde....

Olur olur.. sartlama kendını.. havaalr bugunlerde gusel.. nasıp olur..

defnecim sende gün saymaya başladınnn
eksikler bitmiş ne güzel
güle güle kullanın aldıklarınızı bebişinizle

selamlar herkese....

Defnedamlacım dualarımız seninle olacak canım
herşeyini tamamlamışın gönlün rahat gireceksin doğuma
Allah kurtarsın çok az kaldı çok
Kaçak kediyi de bilmiyordum ben kaçırmışım bir kaç gün girmeyince - perşembe sabah doğuma mı giriyo ?????

Kacakkedi (Sebnemım) persembe gunu tetkıkler ıcın yatacak.. cuma gunu doguma alınacak arkadaslar..

Bu arada bişey sormak istiyorum - haftaya NST ye bağlanacam da - kaç dakka tutuyolar ve sırt üstü mü yatırıyolar? Bu çok önemli - ben 5 dakka yatamıyorum artık sırt üstü - geçen hafta doktor muayenemde bile okadar belim acıdı ki en sonunda doktora dedim kaklkmam lazım biraz diye dayanmamadım daha fazla
Şimdi nst ye bağlanınca nasıl yatıyosun?

X