2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

NEFES EGZERSıZLERı

nefes egzersizlerine başladınız mı kızlar? Dr. bana başla dedi, 2 kere derin nefes al uzunca süre tut ve ver, sonra bir süre ara ver çünkü 2 den fazla yaparsan başın döner dedi, tabi bu cam açık temiz havada olacak falan ama bu sıcakta bu nemde nerdeeee.. bir de 5 kısa nefesle ard arda çekip 5 kısa nefesle ard arda verilecek, yani do re mi fa sol der gibi ard arda çekip, aynı şekilde hızlıca ama 5 kademede geri verilecek... Sayısı yoık aklımıza geldikçe yapmalıymışız. Bilginize...

kedisimi alan kadin mail atmis, iyiymis yavas yavas alisiyormus, dun koltugun altindan cikmmais, bugun yavas yavas ortami kesfetmeye baslamis, ama daha bisey yememis, sadece wc ye gitmis, kadin gozunuz arkada kalmasin, surekli yanindayim diyor:KK43:((Az once okudum Tibet de bende actik yine musluklari:KK43:(

oy yavrum benim sizede onada kıyamam

NEFES EGZERSİZLERİ

nefes egzersizlerine başladınız mı kızlar? Dr. bana başla dedi, 2 kere derin nefes al uzunca süre tut ve ver, sonra bir süre ara ver çünkü 2 den fazla yaparsan başın döner dedi, tabi bu cam açık temiz havada olacak falan ama bu sıcakta bu nemde nerdeeee.. bir de 5 kısa nefesle ard arda çekip 5 kısa nefesle ard arda verilecek, yani do re mi fa sol der gibi ard arda çekip, aynı şekilde hızlıca ama 5 kademede geri verilecek... Sayısı yoık aklımıza geldikçe yapmalıymışız. Bilginize...

uzun nefesler sancının baslangıcında olacak. kısa nefesler dogum anında en yuksek sancılarda olacak . canım acıdıgı zaman uzun nefes alıp vermeyi yapıorum

Benim pilim bitmek üzere kızlar.. Kaçıyorum.. Herkese iyi geceler, bol muhabbetleeeerrr...yerimseniben

YAZ AYI OLMASINA RAĞMEN UZUN GEÇEN GECELERRRRRRRRRRRRRRRRRRR

Kızlar geçen gün yattığım yerden hıçkıra hıçkıra ağladım sabaha karşı, ben artık ne solda ne sağda yatarken rahat edebiliyorum, karnım çok ağır geliyor ve sıcaklarda da dayanamıyorum kan ter içinde uyanıyorum, sağa dönüyorum 5 dakika öyle deniyorum olmuyor sola bi 5 dakika da öyle deniyorum ve bu bütün gece sürüyor. Dolayısıyla bir noktaya geldim ve başladım hüngür hüngür ağlamaya, kalktım sonra, bazen öğlenleri uyuyorum ama pervane karşısında. Doğum tarihine 30 gün var ya sabır diyorum ama bir yandan da çok ama çok zorlanmaya başladım. Resmen hamileliğin seyri ve boyutu değşti yani...

Norra, geçmişi okumaya çalışırken gördüm.. Senin için zor olmuştur kedişinden ayrılmak.. Ama bak ne güzel, kadın duyarlı ve hassas bir tipe benziyor.. takdir ettim valla. duygusal bağ kurabilmek ve empati kurabilmek çok önemli.. en azından böyle birini bulmuş olman bile içini rahatlatır..
evet en buyuk sansimiz boyle birini bulmak, icim rahat enazindan, manyak birine vermedim..kadin cok hassas ve duyarli, soz vermisti haber vericem diye tuttu sozunu, yine diyor, istediginiz zaman gelin diye..

Yaw Nurdan.. bu yazdıklarını Ozgur e de okuyorum.. resmen mahfolduk yaa.. sız alısana kadar bızı de bıtıreceksınız.. ınan ıcım gıdıyor bu uzuntunuze.. anlıyorum da ne yasadıgını.. hayvan besleyen bırı olarak.. hem Ozgur, hem ben..

Allah yardımcın olsun be cıgerım.. en azından 10 ay sonra alacaksın.. ole dusun.. kısa bır ayrılık bu.. dı mı ama?? emınım Teo da cok sevecek onu.

biz bu gidisle 6. aydan sonr aliirriz geri heralde, ben bu kadar zor olacagini dusnmemistim evris, disardayken unutuyorum ama eve girdigimde heryerde o, tuyu dokulmus kanepeye onu sevdim, tibet mutfakta tikir mamasinin parcasini bulmus hem seviyo hem agliyor neyse daha fazla uzmiyim sizii, gecicek, gecici bi durum, alisicaz...:sinifsinif:

suan itibari ile 1.26 canımcım saat.

12de odamıza gittik uyumak icin tam yattık bizim balık basladı hatta once emrah hissetti sonra ben sola dondum mecburen rahat hareket etsin die emrah uyudu ama minigim uyumadı bende bucukta kalktım tekrar ama suan uyuyo hareket yok lakin benim uykum yok

Perısan oluyorsun sen boyle yaa... kıyamam sana.

NEFES EGZERSİZLERİ

Normal dogum ıcın mı bu calısmalar :))

Sakaleyn canım oğlun adıyla yaşasın, netleştirmeniz iyi olmuş.
minkkelebek, başınız sağolsun canım, geride kalanlara sabır dilerim, ve diğer kalan kişi de sağlığına kavuşur inşallah hayırlısıyla.

mucize gece uykulari tam bi kabus, benim sagdan sola donmem ayri bi dert, ve herseferinde canim aciyor:KK43:( az kaldi son 1 ay...inan sut vermek icin uyanmaya itirazim yok, yada uykusuz kalmaya, ama boyle rahatsiz uymak berbat bisi...

Perısan oluyorsun sen boyle yaa... kıyamam sana

canımsın ya.. boyle oluncada 3ten asagıya uyuyamıorum sabahta emrahı yollayınca 12de kalkıorum dolaysıyla uykum olmuo gecede. demek uykum olsa daha kotu olcam yani mutsuzluk verio uykusuzluk.

Perısan oluyorsun sen boyle yaa... kıyamam sana.

Normal dogum ıcın mı bu calısmalar :))

Bence her halükarda lazım, sez olacaklar için de bu aralar yalancı sancılar fazla olabiliyor aniden girince bu nefes alış verişleri bilmek rahatlatıcı olabilir a.s

misal benim birkaç gecedir kasığıma bıçak saplanıyor adeta... bu yeni çıktı... önceden yoktu...

Kızlar geçen gün yattığım yerden hıçkıra hıçkıra ağladım sabaha karşı, ben artık ne solda ne sağda yatarken rahat edebiliyorum, karnım çok ağır geliyor ve sıcaklarda da dayanamıyorum kan ter içinde uyanıyorum, sağa dönüyorum 5 dakika öyle deniyorum olmuyor sola bi 5 dakika da öyle deniyorum ve bu bütün gece sürüyor. Dolayısıyla bir noktaya geldim ve başladım hüngür hüngür ağlamaya, kalktım sonra, bazen öğlenleri uyuyorum ama pervane karşısında. Doğum tarihine 30 gün var ya sabır diyorum ama bir yandan da çok ama çok zorlanmaya başladım. Resmen hamileliğin seyri ve boyutu değşti yani...

Aramıza hoşgeldin..

evet en buyuk sansimiz boyle birini bulmak, icim rahat enazindan, manyak birine vermedim..kadin cok hassas ve duyarli, soz vermisti haber vericem diye tuttu sozunu, yine diyor, istediginiz zaman gelin diye..
biz bu gidisle 6. aydan sonr aliirriz geri heralde, ben bu kadar zor olacagini dusnmemistim evris, disardayken unutuyorum ama eve girdigimde heryerde o, tuyu dokulmus kanepeye onu sevdim, tibet mutfakta tikir mamasinin parcasini bulmus hem seviyo hem agliyor neyse daha fazla uzmiyim sizii, gecicek, gecici bi durum, alisicaz...:sinifsinif:

Bır seye alısmak zorunda degılsın ıste.. ole dusun, sadece kısa bır ayrılık.. yokluguna alısmak zorunda hissetme kendini.. boylece daha kolay olacak hersey.. bak kendın soyluyorsun,6 ay sonra alacaksın.. bunda bırsey yok,kısacık bı zaman..

mucize gece uykulari tam bi kabus, benim sagdan sola donmem ayri bi dert, ve herseferinde canim aciyor:KK43:( az kaldi son 1 ay...inan sut vermek icin uyanmaya itirazim yok, yada uykusuz kalmaya, ama boyle rahatsiz uymak berbat bisi...

ben de böyle hissediyorum sanırım... sağdan sola dönüş tam bir facia.......

Herkese selam, doktordan geldik. Kızım 2410 gr. Doktor eşin (plasenta) yaşlanmaya başlamış dedi. Ağustosun 19 unda 40 haftayı dolduruyoruz ve doğum tarihi büyük ihtimalle 19 undan önce olacak.Boyunu söylemedi yalnızca tahmin ettiğim gibi uzun boylu bir bebek olacak dedi.

gözün aydın maşallah yavrukuşuna..

bizim topikte sezercik doğuracak hep yaa diğer ayların anneleri gibiii
çok merak ediyorum normal kimler yapıcakk
ben bi doğum hikayesi yazıcammm hepiniz tırsıcaksınız doğurmaktannnn delikafadulden
tabee doğurmayan kalırsaa :jeyyar:

ben de normal doğurmak istiyorum ben de ben deee..ama nasıl?:bbo:

benim canım yengeç burger istiyor birazcık yesemmi acaba oğlumun bir yeri şişmesin CADIARZU
birde şöyle koca karpuzu ortadan ikise kesip yarısını kaşık kaşık yemek istiyorum cokacimcoook
diyabet çikolata aldım bugün peeh normal çikolatanın yerini tutmuyor

eşim çağııyor film izlicez, yarın bilgisayarım geliyor hihoyyyt

kıyamam sana ...allah sabır versin size..

Kızlar birşey soracağım. Hepiniz emzirme yastığı aldınız mı? Ben almadım ama alsam mı, yoksa bebişin doğum sonrasına mı bıraksam bilemedim...

almadım henüz ama almayı planlıyorum..

kedisimi alan kadin mail atmis, iyiymis yavas yavas alisiyormus, dun koltugun altindan cikmmais, bugun yavas yavas ortami kesfetmeye baslamis, ama daha bisey yememis, sadece wc ye gitmis, kadin gozunuz arkada kalmasin, surekli yanindayim diyor:KK43:((Az once okudum Tibet de bende actik yine musluklari:KK43:(

:sinifsinif:..

waaaow..mucize geri döndü..özlettin kendini...şu yukarda anlattıklarının aynını ben de yaşıyorum..hakkaten zor geçiyo bu dönem..

hepimz aynıyız canım hepimiz ... bende senin gibi dusunuyorum 5 hamlede donersem kar sayıyorum bide oflanıp poflamadan..herkeste hamilelgin tadını cıkart dio anlamadım cıkarttık ama artık tadı tuzu kalmadı dimi benmi oyle dusunuyorum yoksa..

canımsın ya.. boyle oluncada 3ten asagıya uyuyamıorum sabahta emrahı yollayınca 12de kalkıorum dolaysıyla uykum olmuo gecede. demek uykum olsa daha kotu olcam yani mutsuzluk verio uykusuzluk.

Yafrum, aslında bır gun uyumasan, Emrah gıttıkten sonra.. bence ondan sonra uyuman daha kolay olur gıbıme gelıyor.. uykusuzluk sınır sıstemını zayıflattıgı ıcın kesınlıkle mutsuzluk verıyor, orası kesın.. Allah yardımcın olsun.

Bence her halükarda lazım, sez olacaklar için de bu aralar yalancı sancılar fazla olabiliyor aniden girince bu nefes alış verişleri bilmek rahatlatıcı olabilir a.s

misal benim birkaç gecedir kasığıma bıçak saplanıyor adeta... bu yeni çıktı... önceden yoktu...

Anladım cicim.. demam aklımda olsun.. muck.

bu arada Sakaleyncigim sen epidural mi yoksa genel anestezi mi istiyorsun?benim ilki genel anesteziydi ve ilk gün kendine gelemiyorsun..bu yüzden bunda spinal anestezi istiyorum..ama korkmuyorda degilim..
epidural olcek benimde ilki geneldi onun için istemiyorum geneli ayılamıyorsun zor oluyor
pek bi yayaılmışmısın ne
sen yine sünger bop izledin di mi?ben ne zaman izlesem canım istiyo
kızımın en sevdiği çizgi film siz ana olceniz daha onlaramı takılıyonuz :mymeka:
Bugün hiç giremedim, son günüm diye toparlanmam gerekti. Ne kadar çok sayfa yazılmış sabahtan akşama kadar yahu :)

Teşekkür ederim fasulyeko.. Darısı tüm çalışanların başına..

İnşallah canım inşallah.. Senin de dinlenme vaktin geldi artıkın. Evden de gireceğim muhakkak.. zemuszemus

NORRAAA, sağol canım :) Hepimis evde olalım, ooohh ne güzel :)

Çok geçmiş olsun Mercimekim.. Kendine dikkat et..

Evet, çok heyecanlıyım ben de.. Bugün sağolsunlar işyerindeki arkadaşlarım öğlen yemeğe çıkardılar beni.. Konuşma yaptırdılar bana kaydirigubbakcemile3 Dedim "arkadaşlar bir süreliğine evimin gadınıııı, bebeğimin anası olacağım.. kaydirigubbakcemile3 "

Her yerde aynı.. Bebeğin yoksa aralarında "acaba"lı varsayımlar kurmalar.. Kendi akıllarınca tavsiyelerde bulunmalar felan.. Hamile olduğunda da cinsiyet meselesi.. Kız dediğimde aldığım cevap %90 teselli içeren "OLSUN" oldu.. Bunu yapanların hepsi de kadın :) Bu nasıl bir çelişkidir anlamadım ben, insanın kendi cinsiyetini küçümsemesi.. Hatta bir keresinde dr.un muayenehanesinde bir teyze ya kızını ya da gelinini getirmiş, bebekleri olmamış, tüp bebek için gelmişler.Bana sordu neyin olacak diye, kızım olacak dedim. Kadın ne dese beğenirsiniz " e napalım OLSUN, bir sonraki erkek olur"!!!! HASPİNALLAHHHH, diyemiyorsunki yaw teyze insan allahtan korkar, bak sen torun istiyorsun, olmuyor, tedaviyle olsun diye uğraşıyorsun ve hala daha kız mı erkek mi ayrımı yapıyorsun.. Desen neye yarar ki...
benim kayınvalide kzım doğana kadar inatla yok bu oğlan dedi kızm doğduğunda ağzından oğlum kaçıyordu hep sonra düzeltiyordu
dahası bebeğin 40 çıktı mevlüt okutuyoruz karşı komşumunda 6 aylık oğlu vardı eve geçmesi gerekti oğlunu kaynan aldı tutmak için okadar kişini içinde şöyle bir oğlan veremedin kucağımıza dedi nasıl kızlar şimdide elitmin ikinci bebeği kız onada ben bu kızı hiç sevmiyorum diyormuş bana göre bu tür zihniyetler yorumsuz hem cinsin düşmanı Çok üzgünüm çoook
Kızlar birşey soracağım. Hepiniz emzirme yastığı aldınız mı? Ben almadım ama alsam mı, yoksa bebişin doğum sonrasına mı bıraksam bilemedim...
ben almadım sezrcikte olcaz bakalım ne olcek
eskiden beri çatlakları olan bir arkadaşım (kilo alıp vermekten onunki) geçmiyor çatlaklar ama bünyeye göre derinlikleri azaltılabiliyo diyor, epey araştırmış o... ama ben inanmak istemiyorum, geçecek bunlar geçecek... gerçi çok da umrumda değil ama yine de beklenen bir şey olmasına rağmen, beklentiler gerçeğe dönüşünce afalladım ühüüü :1shok::1shok:

evet rengide değişiyor ebatıda korkmayın morlar bayza dönüyor beyazlar inceliyor iyi bakrsanız baya fark edilir değişim oluyor

hepimz aynıyız canım hepimiz ... bende senin gibi dusunuyorum 5 hamlede donersem kar sayıyorum bide oflanıp poflamadan..herkeste hamilelgin tadını cıkart dio anlamadım cıkarttık ama artık tadı tuzu kalmadı dimi benmi oyle dusunuyorum yoksa..

aynen, en azindn sutunu verir uyutur sonra bende rahat rahat done done 1-2 saat de olsa konforlu uyurum, boyle uyku muyku haram...

X