2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

burada hamileye bakan yok valla..neden? çünkü 4 mevsim bir sürü hamile var..kuluçka makinası tarzında kadıncağazlar var..ben de arada kaynıyorum.geçen doktorda kızını getiren bir kadın sordu ilk bebeğin mi?dedim evet.kaç yıllık evlisin? dedim 3..dedi tedaviyle oldu o zaman. ne dersin şimdi buna.

en sinir oldugum seydir plansiz programsiz is..hele benim pln ve programim disinda olursa..hayir buna mudahelede edemiyorum, hic sevmem aksamasini islerimin, gicik olurum...

hayirli olsun, cok hos bence...

al bendende okadar bende planlı iş yaparım dışına çkıldımı çok sinirleniyordum geriliyordumm ama hamileliğimden bu yana sinirlerimi aldırdım ben eşim bile diyo kızmıyosun hiç bişeye diye merak etme dedim doğumdan sonra yavaş yavaş çıkarım piyasaya şimdi sinirlerimi aldırdım diyorum ben kızmda çok geriliyodum herşeye sinirleniyodum bir sinir küpü doğurdum :eek:klava:da buda öyle olsun istemem

3 yıl sonra bebek yapınca tedaviyle olması gerkiyormuş.yeni bir yaklaşım tıpta yeni ufuklar.ne dersin nurdan?

canlarım dua edin evdesiniz yemek yapmak için geniş geniş vaktiniz var..ben eve gidip ertesi günün yemeğini yapıyorum bir de..bu gün evde yemek yok mesela.dün dondurucuya fasülye bamya felan attık.çok yoruldum..bu gün dışarı gidelim diyor salifo iştahım hiç yokmuş bişe yemiyormuşum diye kızıyor.dışarı gitmeye bile enerjim yok.

Tamam.. haklısın.. evdeyım evde olmasına da ne istek var, ne fikir var, ne enerjı var.. resmen bıtmıs durumdayım bu yüzden... senınle kendımı bır tutamam zaten.. kesınlıkle haklısınn babacım.

burada hamileye bakan yok valla..neden? çünkü 4 mevsim bir sürü hamile var..kuluçka makinası tarzında kadıncağazlar var..ben de arada kaynıyorum.geçen doktorda kızını getiren bir kadın sordu ilk bebeğin mi?dedim evet.kaç yıllık evlisin? Dedim 3..dedi tedaviyle oldu o zaman. Ne dersin şimdi buna.

onlara göre sen çok geç kalmışsın e mutlakada tedaviyledir yoksa evlilik demek çocuk demek hep bu zihniyetle baktıkları için

burada hamileye bakan yok valla..neden? çünkü 4 mevsim bir sürü hamile var..kuluçka makinası tarzında kadıncağazlar var..ben de arada kaynıyorum.geçen doktorda kızını getiren bir kadın sordu ilk bebeğin mi?dedim evet.kaç yıllık evlisin? dedim 3..dedi tedaviyle oldu o zaman. ne dersin şimdi buna.

3 yıl sonra bebek yapınca tedaviyle olması gerkiyormuş.yeni bir yaklaşım tıpta yeni ufuklar.ne dersin nurdan?

Sen buradan tayın olana dek.. resmen bayılacagız bız gülmekten, orası anlasıldı kaydirigubbakcemile3

Ya oralarda ilk uc ay bebek olmadı mı kısırlıktan sayıyorlar kadını.. kesın sorun vardır dıyorlar.. evlenılen ılk ay hamıle kalınması zaten olması gereken bısı.. e yaş ta kucuk.. ışığı gören cıkıyor halıyle..

deryacım bir de neye şaşıyorum biliyor musun.adam 3 çocuk yapmış üçü de engelli ama çok ağır düzeyde.hala çocuk yapacağım diye uğraşıyor.Tabii Allah bilir belki doğan sağlam olacak ama.sen diğerlerine bakabiliyor musun ki adam akıllı.hırs yapmış bir şekilde çocuk yapıyorsun..erkekliğin ispatı sanki çocuk yapmak.10 çocuk doğuran bir kadın vardı öğrenci velisi.dedim ona artık yapma çocuk.bedenine de yazık..kocam seviniyo ama çocuk doğunca dedi..ben şoke tabi.sonra düşündüm belki adamın eşine tek iyi davrandığı sırtını sıvazladığı zaman çocuğun doğduğu ilk günlerdir diye..

ee haklilar yavrum, sende niye gerdek gecesi hamile kalmiyorsun, ask ol yani...zemuszemus
görümcem öyle yaptı.benden sonra evlendi..haliyle psikolojik baskı oluştu.sonra yapmıyorsunuz sonra istersiniz olmaz bile dedi kaynana bize.biz de hiiiiç iplemedik.istedik oldu şak diye.allaha şükür.
Sen buradan tayın olana dek.. resmen bayılacagız bız gülmekten, orası anlasıldı kaydirigubbakcemile3

Ya oralarda ilk uc ay bebek olmadı mı kısırlıktan sayıyorlar kadını.. kesın sorun vardır dıyorlar.. evlenılen ılk ay hamıle kalınması zaten olması gereken bısı.. e yaş ta kucuk.. ışığı gören cıkıyor halıyle..

ışık görmesinler artık evrim..heryer çocuk kaynıyor bir görsen..gürbüz gürbüz veletler

müdür geldi klitleyin çıkın dedi..bi ben bi salifo kalmışız gidiyoz biz

[

korkmam mı derya? öyle ota moka tırsan biri de değilimdir ama kötü anılarım var.mesela eşek ısırdı beni düşünebiliyormusun.durduk yerde yanında duruyordum.popodan ısırdı.çok acımadı ama. bir de komşunu köpeği vardı kopardı zinciri simsiyah bir köpekti koş baba koş sabah işe gideceğim bekarım o zman evden çıktım çıktığım gibi bir havalam siyah bir köpek nasıl koşturuyor üstüme doğru.anaaam bir baktım arkasında 10-15 köpek daha nasıl koşuyorlar bana doğru kapıyı nasıl açtım içeri nasıl girdim bilmiyorum.o an aklımı yitirebilirim.sabahın körü küçücük ilçe kimse yok sokakta..bi düşün halimi

film gibi ya..çok güldüm ama..başıma gelmez umarım..kaydirigubbakcemile3

Hakaten haa.. etraf bır suru manyak dolu... bır de bı bakıolar gozler bön bön.. yaf bende bakardım ama sefkatle falan.. ne bılem sevgı dolu bakardım.. bunlar karafatma gormus gııb bakıolar.. bakıyorum ole bakıolar.. bende dıkıyorumm gözümü onlara bakıyorumm ole.. salaklar..

bir de ole engelli cocuklara bakarlar bu hödük millet!! annesı babası yanında, acınacak gozlerle, korku dolu gozlerle.. halbu kı o da cok dogal bır durum.. her ınsana baktıgın gııb bak gec be gerızekalı!!!:kızgın:

aynnen..böööööööööle bakıyolar..:1shok:..üstüme başıma bakıyorum acaba bişey mi var diye..gerçekten rahatsız oluyorum ama..:kızgın:

oğlumun adı kesinleşti nasıl YUSUF MİR EMİN

adıyla yaşasın..asker adı gibi..

canlarım dua edin evdesiniz yemek yapmak için geniş geniş vaktiniz var..ben eve gidip ertesi günün yemeğini yapıyorum bir de..bu gün evde yemek yok mesela.dün dondurucuya fasülye bamya felan attık.çok yoruldum..bu gün dışarı gidelim diyor salifo iştahım hiç yokmuş bişe yemiyormuşum diye kızıyor.dışarı gitmeye bile enerjim yok.

ah sen de bi ayrılsan da evinde olsan artık..evde olmak çok güzel gerçekten ama yine da takad yok be güzelim..2 gömlek ütüledim şimdi pes ettim oturdum vaalla..

seciiiiilll imdaaattt; senin su tanidik iscileri yolla bana...ay kafayi yicem esim aradi simdi, arkadasi aramis, adamlar 1 hafta 10 gun sonra ancak gircekmis, santiyede isleri bitmemis, bizde yarin malzemeleri alip pztsi baslaticaktik, offf, sinir oldum, baska adamda yok ya tatilde, ya dolu, siyiricam resmen yaa...

ahh ben sana soracaktım zaten..sizdeki ustalar da burdakiler gibiyse yandın diyecektim demedim..abla yarın başlıyoruz derler.10 gün sonra gelirler..o repliği 10 kişiye aynı anda söyledikleri için herifler...

başka birilerini bulamıyo musunuz..off

ay kıyamam sana bende calısırken oyle yapıodum sabah erken kalkıodum bazende yatmıodum nazadan sonra yemeklerimi yapıp giyinip oyle emrahı kaldırıodum ise gidioduk bulantım varken bile yapıodum agzıma burnuma tulbent baglayarak... cogu zaman dısardan yada mc den yiyoduk ama bulantıdan bisey yiyemiodumki.. sen cık bugun dısarda ye bulursun kendine gore bisiler aksam eve gelince yaparsın yarının yemegini

dogu zihniyeti bu. ben bura geldigimde hamile deildim hemen diolardı nekadarlık evlisiniz 3 senelik diodum hekime gittinizmi diolardı.. cunku buranın top konusu cocuk 3 ay icinde olmazsa kaynanalar gelinleri doktora goturmeye baslıo. korunmak yok . biz istemedik diodum anlayamıolardı kafa iste bagnaz olunca napcan . neyseki geldikten 5 ay sonra hamile kaldımda sustular yoksam adımız cıkıodu. caycı kadın bile bana bilmem nerden dr adresi teli getiriodu diorum ben istemiorum nie istemiosun istemelisin diolardi.

birde oglan mevzusu cok onemli cocuk olması bi dert oglan olması ayrı bir dert. burda duyduguma gore cinsiyete gore asılama tup bebek yapan yerler var ve kızları hep oglan ekiolarmıs aynen bu tabirle anlattılar bana. ilk 3 ay bazende cinsiyetini soylemiolarmıs kızsa hemen aldırılmasın die cunku kızsa aldıranlar var.

bana gecen gun pazarda dilenci yanastı yaslı teyze dua edio sozde allah sana oglan versin dio dedimki nie oyle dion kız versin de dioki niye oglun varmıki yok dedim yoklattınmı kesin kızmı dio . allah akııl fikir versin cahilliye devrindeki bu insanlara ne diyim

Bizde seni seviyoruz - sende bizim neşe kaynağımızsın opuyorumnanaktan
:kedi: :eek:
yok bee ne rezili..ben sizi tanıştırdım ama eşim diyo ki ben zaten fotoğraftan hemen tanımıştım... ünlüsün kızım ünlü
sende dido gibi anlatmıyon dime
baksana salifo dürümcü esra diye tanıyomuş beniii :mymeka:
pervin buralarda da bir renkli giyinme modası var şaşarsın ya alakasız renkler..makyajlar..topuksuz zaten mimkin değil çıkmaz haspalar..hamile kadınlar bile kalem topuk giyiyor ben korkuyorum onlara bakınca hayatında topuklu giymemiş adamım nerede hamilelikte topuk..bir şey de olmuyor anacım.allah koruyor.
ayyy iğrenç yaaa bende hayatımda hiç topuklu giymedim topuklu bi ayakkabım bile olmadı acaba diyorum giymeye kalksam yürüyebilirmyim muhtemelen bileğimi burkar yere yapışırımmm delikafadulden
bence bir daha seni buluşmaya felan yollamaz.diyim ben sana
puuu sanaaa :mymeka:
Kuzey sunnet olmadan cekersin dimiiikaydirigubbakcemile3
süper :roflol:
39 dereceyı ben goremem baba.. mefta olmus bı ınsan halıyle goremes.. Allah dısarıda yasayanlara.. calısmak zorunda kalanlara.. sokaktakı hayvanlara sabır versın,dayanma gücü versin.
aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn
Furcu.. sen bı yandan da turk fılmı mı ıslıyosun annem.. kelimeler yana kayıyor habıre..
:roflol: pohahaaaa
erkeklerin dunya kızların karpuz seklinde olurmus die okumsutum
valla benimki ne karpuz ne dünya bildiğin varil sırnaşık şey
dun uyumuyodu ninni soyledim karnımı sallaya sallaya sonrada dedim aman simdiden alısmasın sallamaya hic ugrasamam onu sallamakla hep hayalim kucagımda uyutup yerine yatırmak ama hayallerimi altust edecek bu sıpa benim .
ay zavallı bebiş suyun içinde beyni dönmüştür sallanırken delü gadınnnn
Biz de bu sıyrıkların arasında hamılelık gecırdık ıyı mı?? Şükür basımıza bişi gelmedi ikisinin arasında dura dura :smiley-cool:
:mymeka: laelaelaelaelae
tabi tabi muıtlaka öyledir ilgi nerde kaldı yada sorumluluk diyelim canım gelen atmış boğmuş -tatlicadiarzu-
lülülülülülü
[
ha bir de bir sabah işe gideceğim bekarım o zman evden çıktım çıktığım gibi bir havalam siyah bir köpek nasıl koşturuyor üstüme doğru.anaaam bir baktım arkasında 10-15 köpek daha nasıl koşuyorlar bana doğru kapıyı nasıl açtım içeri nasıl girdim bilmiyorum.o an aklımı yitirebilirim.sabahın körü küçücük ilçe kimse yok sokakta..bi düşün halimi
ayyy korkunç bi durum şaka bi yane ben olsam altıma yapardım kabus gibii
ama vardır bi sebebi bunları yaşıyosun sen kesin bu hayvacıklara bişi yaptın arkadaşları intikam alıyo sendennn
hamile olmasam alip basimi gelicem tr'ye banyo yapilana kadarda gelmicem...bide sigorta karsilamicakmis, o kadar zaman bosuna bekledik yani, cebimizden yaptiricaz, burdada tr gibi degil dunya para tutuyor, iscisi malzemesi, allah yardimcimiz olsun ne diyim, siyirmamak elde degil...nasil altindan kalkicaz bilmiyorm..
buda güzel banyo yapmak için tr ye gelmek öperim seniiii
çok ararsın sen bizilaelaelaelaelae

sen de gülüyon ya şunun dediklerine aşkol derya
bencedeee çok ararsınnn kaydirigubbakcemile

"Şu" kim cicim??

O "şu" seni bağlasın.. ayaklarının altını kedilere köpeklere yalatsın ınsallahhhh!!!
:roflol:
eziyetli çıkardılar hayvanı ağlaya ağlaya bi oldum adamlara kızıyorum daha iyi davransanıza hayvanın boynuna demirden halkayı bi geçirdiler öylece havaya kaldırıp belediye arabasına koyacaklar ay canı yanıyor bir bağırıyor hatta bir yerinide kanatmışlardı koridordaki duvara a kanı değmişti .
akşam isteme heyecanıyla bu acı aynı güne denk geldi şimdi bile içim tuhaf oldu çok üzülmüştüm benimde böyle bir hayvan maceram var
o hayvan herifin boynuna bi halka geçirip o apartman dairesinden aşağıya sallandırmak varrrdıııı şimdiii
pohahaaaa :roflol:
didom yaa çok zor orda yaşamak rabbim sana yardım etsin seni çok takdir ediyorum inan..

ayy didem senın maceralarını yenı okudumm naıs ya ,eşek bı insnı nası ısırır,ısırdımıdı koparmazmı kaydirigubbakcemile3 valla hepsiyle macerların cok fena

benı sadece bıkere tosun koşturdu bayır asagı,ama o nası bı koşturmadır ölee,köydeydık yazın fındık zamanı.o tas yoldan nasıl gelıyo ayak seslerı.o an ölücem sandımdı.bende bı çığlık bi bagrıs tabi, cok feciydı.o korkuyla tarlanın etrafını cepecevreleyen dikenlı tele basark içeri attıgımı hatırlıyorum kendımı.bıde ayagım cıplak koşarken terlık merlık hakgeıtre.cıplak ayakla ya batsaydı o paslı tel ayagıma.Allah tan bişe olmamıstı

X