2008 Eylülde Anne Olacaklar/arşiv

Allah kavuştursun canım :1hug: benim eşim de çok sık iş seyahatine çıkıyor en son gittiğinde 15 gün kalmıştı ayrı kalmak hele ki bu dönemlerimizde çok zor ama ne yapalım iş için bebişlerimiz için.. :eek:
oda takımınız hayırlı olsun güle güle kullanın canım bizimki de ctesi geliyor çok heyecanlanıyo insan düşündükçe..içinde bebişlerimiz olacak Allahın izniyle..
ağrılar bende de var ama kalsiyum magnezyum içmeye başladığımdan beri azaldı eskisi kadar acı verici değil..sen alıyor musun kalsiyum ve magnezyum ilacı ?

teşekkür ederim canımcım
ağrılar için kalsiyum yada magnezyum almıyorum,ama benim ağrı ondan değil,büyük ihtimalle kızım sol siyatik sinirime baskı yapıyor,feci canım yanıyor:KK43:(
kalsiyum magnezyumu kramplar için veriyorlar sanırım

selam doktordan geldim şimdi...idrar tahlili yaptırdım tekrar yine bol miktada bakter çıktı ama bu sefer ilaç vermedi bol bol su iç dedi...kızımın büyümei çok iyiymiş...2443 gr olmuş teyzeleri....4 haft sonra doğum olacak galiba ...ödemlerii anlattırken doktor çok normal hem havalar çok sıcak dedi hem de artkl 4 haftan var doğuma dedi...aslında 6 hafta var...sezerya olacaka büyük ihtimalle....ben ağustos annesi olacağım yükek ihtimal...

Derya hadi hayırlısı olsun. Bebiş için kilosuna normal mi dedi? Tombiş değil dimi? Ama 4 hafta sonra doğum diyosun zaten ya... Maaşallah canım . Bu arada şişmeler için normal demiş iyi. Bana çevremdekiler habire ayyyy çok şişmiş tuzu kes çok kullanıyosun falan diyoalr ya... Sinir oluyorum. Çok da dökmüyorum çok da aramıyorum aslında... Ama insanlar ne acaip ya.. Ufak bi döktüğümü görsünler ayyy dökme dökme falan ama bize iyot da lazım ki !!! Çok üstümüze geliyolar bazen deli oluyorum ya... Aklımız çalışıyor ki bizim , saf değiliz ..:kızgın:

teşekkür ederim canımcım
ağrılar için kalsiyum yada magnezyum almıyorum,ama benim ağrı ondan değil,büyük ihtimalle kızım sol siyatik sinirime baskı yapıyor,feci canım yanıyor:KK43:(
kalsiyum magnezyumu kramplar için veriyorlar sanırım

hımm ..benim de yorulduğum çok yürüdüğüm zamanlarda sol kasığım feci ağrıyordu üzerine basamıyordum dr.uma bahsedince ilaçları yazdı ve iyi geldi çok şükür..demek farklıymış seninki .. geçmiş olsun canım..

canım ben de senin gibi sol bacağımın üstüne basamıyorum çok acıyor sanki belime bıcak saplanıyor gibi oluyor ama sağda bişey yok....

canımm sanırım daha çok kız bebekler yapıyormuş bu işi:)
internette okuduğum kadarıyla bazen bebekler anne karnındayken birtarafa doğru daha çok dururlarmış,benim bızdık sol tarafta sanırım:)
sol kalçadan geçen (sağdada varmış aynı sinir) siyatik sinirine baskı yapıyorlarmış,oda bel kalça ve bacakta böyle ağrılar yapabiliyormuş.
her attığım adım eziyet son bir haftadır,yatmak,kalkmak,oturmak hepsi acı veriyor yaaa
doğumdan öncede geçmesi zor galiba:KK43:
sanada geçmiş olsun canımm valla işimiz zor ama emanetlerimiz kutsal , katlanacağız ne yapalım:nazar:

hımm ..benim de yorulduğum çok yürüdüğüm zamanlarda sol kasığım feci ağrıyordu üzerine basamıyordum dr.uma bahsedince ilaçları yazdı ve iyi geldi çok şükür..demek farklıymış seninki .. geçmiş olsun canım..

sanada geçmiş olsun canımm, katlanıcaz artık elden gelen birşey yok ama işe gidip gelmek artık beni iyice zorlamaya başladı
Allah hepşmşzşn yardımcısı olsun kızlarr

derya hadi hayırlısı olsun. Bebiş için kilosuna normal mi dedi? Tombiş değil dimi? Ama 4 hafta sonra doğum diyosun zaten ya... Maaşallah canım . Bu arada şişmeler için normal demiş iyi. Bana çevremdekiler habire ayyyy çok şişmiş tuzu kes çok kullanıyosun falan diyoalr ya... Sinir oluyorum. çok da dökmüyorum çok da aramıyorum aslında... Ama insanlar ne acaip ya.. Ufak bi döktüğümü görsünler ayyy dökme dökme falan ama bize iyot da lazım ki !!! çok üstümüze geliyolar bazen deli oluyorum ya... Aklımız çalışıyor ki bizim , saf değiliz ..:kızgın:

aynen insanlar beni de delirtiyor başta eşimmmmmmmmmm....yemeğe konan normal tuz dişinda asla eklemem ona bike kiziyor tuzsuz yapmaliymişim....olur mu hiç bebişimizin o tuza da ihtiyaci var...çok ayakta klama dedi doktor ayaklarini yükseltip dişnlen gelende dedi...usg de geliimi 1 hafta önden gidiyor canim..kilosuna çok iyi diyor..ama benim baştan beri 1 hafta öndeydi hep...acaba usg de görünen kilolarla doğumda ayni olacaklarmi..225 gr ve daha fazla hata payi olabilirmiş...

kızlar günaydın ben ancak uyanabildim
bütün gece nöbet tutuyorum,tavşan uykusu gibi uyuyabiliyorum.
Valla adana cehennem gibi mecbur klimayla yatıyoruz,yoksa yanarız.

Doğumlar yaklaşıyor,şikayetler de artıyor,benim de kasıklarımda ağrı ve baskı var.
Bakalım ilk doğum yapacak olan kim olacak....Ayy çok heyecanlı yaa..

günaydınlaaarrrr:teytey:

deryacım hayırlısı olsun cnm sanırım ılk dogum haberını senden veya aslıdan alıcaz:dance:lutfen bızlerı meraklandırmadan ılk deneyımlıler olarak bızlere guzel guzel bılıgler verın. allahım sızlerı ve tum hamıslerı ıcınde benıde guzel saglıklı kolay dogum nasıp etsın ınsallah:nazar:
banada doktorum tuzu kesme dedı bende şişlik olmadı cok sukur cok fazla tuzlu yeme ama tuzuda kesme helekı bu sıcaklarda bol bol tuzlu ayran iç dedıCADIARZU
sızlerde cok fazla tuzu kesmeyın aman tansıyonlar oynar sonra kızlar dıkkat etmek gerek hemde coookkkk:nazar:

kumralım buarada bende uyeyım o sıteye fakat hıc beceremedım becersemde anlayamadım yaakafamçokkarıştı sende benım ıcın denermısın cnm
once eşine kahvaltıyı hazırla işlerını hallat gel burdayım dedıgındede sana tarıhlerı yazarım okiş :1hug:

kızlar herkese günaydın nasılsınız hepiniz. ben dün gece bir uyandım felaket sıkışmışım zorla yuvarlana yuvarlana yataktan kalktım sıkıştığım içinmi anlamadım bir ağrım vardı ayağa kalkamadım tuvalete emekliyerek gittim. ben artık zaman ilerledikçe korkmaya başladım kızlar yaaaa iyicee tırsıyorum normal doğumdan. her ağrımda acaba normal doğumda bunun kaç katı bir ağrı olacak hesabı yapmaya başladım allah hepimizin yardımcısı olsun inşallahhhhhhhhhhhhhhh!!!!!!!!!

Aytege selam;
benimde 1-2 haftadan beri çok sıkıştırıyo... 1-2 kez kalkıyodum tuvalete , zaten uyanıyodum bebeğimde vuruyo gibi oluyodu ve sancım oluyodu sanki. Heralde o da sıkışıyo ben tutunca. Ama dediğin gibi tuvalete giderken gerçekten offflaya oflaya zor gidiyodum. Artık daha da çok sıkıştırıyo, akşamları daha çok kalkıyom ve geçen akşam sağ tarafım giderken tuvalete çok ağrıdı. dünde kızım çok aşşağıya vurdu, kaçırıyom zannettim hep.. Gittikçe ağırlaşıyoz gerçekten... Bende sıcaklardan nefes alamıyom, ağırlık basıyo ya...Ayaklar bi yere sığmıyo..:bbo:

günaydınlaaarrrr:teytey:

deryacım hayırlısı olsun cnm sanırım ılk dogum haberını senden veya aslıdan alıcaz:dance:lutfen bızlerı meraklandırmadan ılk deneyımlıler olarak bızlere guzel guzel bılıgler verın. allahım sızlerı ve tum hamıslerı ıcınde benıde guzel saglıklı kolay dogum nasıp etsın ınsallah:nazar:
banada doktorum tuzu kesme dedı bende şişlik olmadı cok sukur cok fazla tuzlu yeme ama tuzuda kesme helekı bu sıcaklarda bol bol tuzlu ayran iç dedıCADIARZU
sızlerde cok fazla tuzu kesmeyın aman tansıyonlar oynar sonra kızlar dıkkat etmek gerek hemde coookkkk:nazar:

kumralım buarada bende uyeyım o sıteye fakat hıc beceremedım becersemde anlayamadım yaakafamçokkarıştı sende benım ıcın denermısın cnm
once eşine kahvaltıyı hazırla işlerını hallat gel burdayım dedıgındede sana tarıhlerı yazarım okiş :1hug:

günaydın serencim...çok sap,ğol Allah hayırlısını versin hepimize..sağlıkla mutlulukla kucaklarımıza alıp büyütmek nasip etsin...

Kızlar doğumda felaket ağrı oluyor,şöyle sancı oluyor,böyle yırtılıyor falan bunları düşünmeyin ve çok kafaya takmayın her bünyede farklı oluyormuş bu ağrı ve sancı olayı,ben bunlara hiç doğum sancısı demiyorum.Doğum kasılması diyorum belki sancı şeklinde olmicak,insanın kendini rahat bırakmasıla alakalı bir durum bence.Ne kadar rahat olursan o kadar kolay oluyormuş doğum.15 dk da doğum yapıp çıkanlar var benim çevremde hiiç korkma diyorlar.

günaydın tatlı hamiş arkadaşlarımmmmmmmmŞeniz
ben bugün işe gitmedim oleyyyyy evdeyim ve zaman geçmesin istiyorummm
elifçim yazdıklarını okuyunca aynı ben dedim, benim bebiş de sağda duruyor ve aynı sancı benim de iki gündür sağ bacağımda var malesef..
bu arada site çok yavaş sabahtan beri yazamıyorumm senağlama

merhaba arkadaşlar;
bebişlerinizin kıyafetlerini hangi deterjanla yıkadınız ben daha hazırlanmadım ama bu hafta sonu başlayacam alışverişe ve valizimi hazırlamaya. yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Ebrucum hoş geldin januum

Benim kızım sanki hergün yer değiştiriyor minik ayakları bir sağ göğsümün altından vuruyor bir sol...

Ama başı hep aşağıda onu sissedebiliyorum.Tam aşağıda değil henüz sanki çapraz gibi duruyor.
Çok kıpırdak ama yaa,ne zaman uyuyor eşşek sıpası anlamıyorum.Doğunca da uyku yok bize sanırım.

merhaba arkadaşlar;
bebişlerinizin kıyafetlerini hangi deterjanla yıkadınız ben daha hazırlanmadım ama bu hafta sonu başlayacam alışverişe ve valizimi hazırlamaya. yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Ben hacı şakir matik sabun tozu aldım
ama henüz başlamadım yıkamaya,onunla ılık suda yıkayacağız
zaten her gelene hevesle göstere göstere baya bir kirlenmişler:roflol:

merhaba arkadaşlar;

canım ben hacışakir granülmatikle yıkadım...bingo soft yumuşatıcı kullandım....mis gibiş kokuyorlar..hatta şimdi bir kısmı yanımda askıda toplayacağım...koklaya koklaya bir hal oldum...

günaydın tatlı hamiş arkadaşlarımmmmmmmmŞeniz
ben bugün işe gitmedim oleyyyyy evdeyim ve zaman geçmesin istiyorummm
elifçim yazdıklarını okuyunca aynı ben dedim, benim bebiş de sağda duruyor ve aynı sancı benim de iki gündür sağ bacağımda var malesef..
bu arada site çok yavaş sabahtan beri yazamıyorumm senağlama

sanada geçmiş olsun canımm
çok zormuş gerçekten bu son dönemler,yürüyememek de çok kötüymüş dimi canım
iyişallah meleklerimize kavuşunca herşeyi unutucaz,az kaldı

merhaba arkadaşlar;

hoşgeldin canım..ben de çamaşırlar için ; hacişakir granülmatik ve dalin sıvı çamaşır deterjanından aldım..yumuşatıcı olarak da yumoş baby..

X