2008 Deneyimli Nisan Annelerine...:)

bursasu

Guru
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2008
9.481
2
merhaba 2008 nisan anneleri,
bende inşallah 2009 nisan annesi olacağım siizn tecrübelerinizden faydalanmak istedim helede ilk bebeği olacaklar iyice şaşırıyor ne yapacağını
siz bebeklerinize neler aldınız ben en çok bunu merak ediyorum ne giydirdiniz neler aldınız kaçar tane aldınız kısa kollumu uzun kollumu aldıklarnızı giydirebildinizmi biz neler alalım yada almayalım?
ben şahsen çarşıya bi gidiyorum ne alacağımı ne zaman ne giydireceğimi bilmediğim için şaşırıyorum tecrübelerinizle ben ve benim gibi 2009 nisan annelerini aydınlatırsanız çok seviniriza.s.
mesela ben 4 tane zıbın aldım yatarkenuzun kollu ve uzun bacaklı pijamalar giydirdiniz dimi geçen nisanda kaç tane lazım?:bbo:
teşekkürler

Canim valla zibin cok lazim oluyo helede kusan bir bebek olursa gunlu degisiyorsun.Benim kizim hic kusmazdi ona ragmen 2 gunde bir zibin degistirirdim.

Ayrica nisan ayinda doguyo sicaktir diye dusunme.Bebekler hangi mevsim olursa olsun ilk baslarda cok usurler.O yuzden cogunluk olarak uzun kollu zibinlar al.

Sonra tulum almaniz lazim.Ilk baslarda bebeklere tulumdan baska birsey giydiremedigimiz icin.Bol bol tulum alin.

Elbise fazla almayin bence cunku cok hediye geliyo ben kizima fazla almamistim cunku cok hediye gelmisti.

Sonra 2 ayi gectikten sonra pijama giyebiliyorlar.Yaza denk geldigi icin cok kalin yada cok ince olmamakla beraber pijama takimlari alabilirsiniz 2 yada 3 tane.Ama yine dedigim gibi uzun kollu olucak.

Yaz icinde kisa kollu atletler alabilirsin citcitli.3 aylik oldugu icin elbiseler giyebiliyorlar altina kisa kollu atletler daha uygun oluyo.

Bende bu kadar daha aklima gelirse yada sorulariniz olursa yazarim.

Hepinize Allah yardim etsin..

bunların yanında battaniye alıcaksın.benim 5 taneydi hepsinin kirlendiği oluyordu.kusuyor ,çiş yapıyor,kaka oluyor,hele birde erkekse altını açınca hemen salıyor valla.hastane çıkışı almıştım 2 tane.alt açma 2 tane.bebek bakım çantalarından alabilirsin.küvetini filesini.tırnak makası en çok lazım olan.tabi kendini de unutma gecelik iç çamaşırı.kolay gelsin.

bol bol çıtçıtlı hem kısa hem uzun kollu body
tulum al...
bence 2 tane battaniye yeterli,neticede altını battaniyenin üzerinde değişmeyeceksiniz
alt açma minderi alma kesinlikle,canbebenin altaçma bezleri var bebek bezinin kumaşı gibi onlardan al,
yalnız ne alacaksan abartmadan al ve daha doğmadan 6 ya da 9. ayda falan giyeceklerini alma,ne zaman giyecekse o zaman alırsın,olmuyor mevsimi geçiyor 1 kere giyiyor kaldırılıyor...2 hastane çıkışı yeterli
çok pahalı marka şeyler almana gerek yok kıyafetlerinde,çok çabuk büyüyorlar...
aklıma geldikçe yazarım

bebeğe elbise çok alma bence
biz aldık hediye geldi falan hiç giymediği bile oldu
üstü başı çok açılıyor sürekli kucakta olunca

çok sağolun kızlar ya sizlere danıştığım çok iyi oldu
bugüne kadar aldıklarım :
hastane çıkışı
3patikli pijama ve uzun kollu üstü
2 tulum
4 eldiven
2,3 şapka
3 çorap
0-3 aylık çıtçıtlı badi 5 tane
4içlik zıbın
ilk doğduğunda o ilk 1.ayda bunlar az gibi dimi yetermi sizce daha neler lazım olur
bana çok uzun kol alma demişlerdi bu arada benim bebiş erkek kızlar

onlugu unutmussun bana cok lazim oluyordu benim kiz cok kusardi onluksuz dolasmazdik hiç:1rolleyes:
2tane tulum az degilmi bizim 4 5 tane vardi hepsinide batirirdi.ben hepsinide kadife almistim tulumlarin evler soguk oldugu için.kilotlucorapta alabilirsin ben soguk oldugunda yada bi yere giderken tulumlarin altina giydiriyordum.aklima gelenler bunlar yerimsenibenyerimsenibenkolay gelsin sana..

nisanda hava hala soğuk oluyor uzun kollu al.emerken çok terliyor onun için sırtına koymaya ben havlu mendil almıştım.yelekde al gerçi hastane çıkışlarında da oluyor.

Arkadaşalrın yazdıklarına ilaveten burun aspratörü( burun pompası) buda çok önemli hatta hastane çantana bile koymalısın bence onu onun dısında bol bol zıbın ve tulum al ilk 3 ay için sonrası zaten havalar çok sıcak oluyor benim kıza ben evde hep askılı badyler giyhdirmiştim evde o yeterli oluyor evet arkadasların dedikelrine katılıyorum kesinlikle elbise pantolon gibi takımlar almayın şimdiden bol bol heidye geliyor benim giydiremediğim okadar elbisesi varki birde kızımın rahatı için genelde pijama takımalırnı tercih ediyorum evde ...

ben en cok onden cit citli tek parca tulum giydirdim.icine yarim kollu body ile...cok rahat oluyo..disarda giyilcek elbise tarzi seylerden ozenip cok almistim ustune bise birsuru hediye geldi,,aldiklarimin cogunu giydiremedim bile..o kadar ozenmeme ragmen hic rahat degillerdi,cok cabuk buyuyolar

merhaba 20082' in deneyimli anneleri.bende inşaah 2009 nisan annesi olcam.sizler bir sorum olacak.acaba park yatak mı yoksa kalsik ahşap yataklardan mı aldınız?aldığınız yataktan memnun kaldınız mı?yatak konusunda karar veremiyorum.yardımcı olursanız çok sevinirim.

canım öncelikle allah sağlıcakla kavuştursun kuzuna
çok güzel bir dönemde doğum yapacaksın
bebek 1 aylıkken havalar ısnır ve eve kapanmak zorunda kalmazsın
en gerekli şey tulum bence
en pratik giydirilen de o olduğu için bol bol tulum al
benim oğlum çok kusan bir bebek olmamasına rağmen günde 2-3 tane değiştirdiğimiz oluyordu
patikli alt ve uzun kollu üst
bir de bol bol atlet badi alman yeterli
bir de el bezi bize çok lazım olmuştu.
şöle cicili bicili kıyafetler alma,
bebek rahat edemediği için giydirlimiyo
zaten hediyede gelir
alacağın tulumlarıda biraz büyük al emin ol 2. ayında küçülenler oluyor:)
şapka çok kirlenmiyor o yüzden 2-3 tane rahat rahat işini görür
2-3 tane de eldiven al
elini çok ağzına götürdüğü için çabuk kirleniyo
ama emzirirken eldiveni mutlaka çıkar ki sana dokunsun
ay birden ilk günlerime gittim
kuzu şimdi 8,5 aylık koca dana oldu:)

AYN çok teşekkürler hepinize teşekkürler Allah bebeklerimizi bizlere bağışlasın maşallah bebeğine
bizde artık bidahaki nisan annelerine böyle akıl vereceğiz sağol

selam deneyimli anneler ...
siz yeni dogan bebek bezini nekadar kullandınız yani kac paket gitti biz şimdiden aldıkta yani ayda birtane almayı düşünüyoruz nekadar almamızı tavsiye edersiniz? şimdiden tesekkürler verdiğiniz bilgiler içinde ayrıca tesekkürler....

selam deneyimli anneler ...
siz yeni dogan bebek bezini nekadar kullandınız yani kac paket gitti biz şimdiden aldıkta yani ayda birtane almayı düşünüyoruz nekadar almamızı tavsiye edersiniz? şimdiden tesekkürler verdiğiniz bilgiler içinde ayrıca tesekkürler....

hayatım sakın ha ayda 1 tane falan almayın
biz 2 paket kullandık
ama 2. paketin ortalarında bez küçük geldi:)
ilk dönemlerde bebişler inanılmaz hızlı kilo alıyorlar
gereksiz o kadar çok şey almışım ki çoğunu kullanmadım bile
mesela bakım losyonlarından sadece
şampuan ve bebe yağı kullandım ben
her altını açtığımda yağadım popoyu hiç pişik olmadık
sabun,krem falan da kullanmadım,
iç zıbın falan almıştım onlarıda hiç kullanmadım,ööle dolamak vakit kaybı
en güzeli tulum,komple heryerini kapatıyor

mesela şık uyku seti aldım,hala kullanmıyorum
beklemede:)
ufacık bi battaniye işimizi gördü ilk zamanlar

canım benim.hayırlısıyla allah kurtarsın .inşallah en kısa zaman da bebeğini kucağına alacaksın.fazla sıkıntı yapma kendine.allahımız herşeyin kolayını veriyo be canım.arkadaşların hepsinin dediği doğru.benimde 2 tane evladım var.bide anakucağı al.bebek çok rahat ediyo.dışarı çıkarken ben hep ona koydum yavrularımı.orası burası ezilmiyo çocukların.tavsiye ederim canım.

benimde bi sorum olacak deneyimli nisan annelerine nisanda doğan bebeklerimiz havaların baya sıcak olduğu günlerde 3-4 aylık olacaklar allah nasip ederse sizler geçen yıl o sıcak günlerde kolsuz çıtçıtlı badilerle dışarı çıkardınız mı?yani öyle bıcır bıcır çıkabilecekmiyiz acaba yoksa tulum mu giydirilio...ayy çok hevesleniyorumda öyle cıbıl cıbıl dışarı çıkarmaya..akşamları mesela uzun kollu badilerlemi çıkarıyodunuz..bide denize girebildiler mi hasta olurmuki denize girsek beraber..ne çok soru sordum çok heyecanlıyım affedin..

benimde bi sorum olacak deneyimli nisan annelerine nisanda doğan bebeklerimiz havaların baya sıcak olduğu günlerde 3-4 aylık olacaklar allah nasip ederse sizler geçen yıl o sıcak günlerde kolsuz çıtçıtlı badilerle dışarı çıkardınız mı?yani öyle bıcır bıcır çıkabilecekmiyiz acaba yoksa tulum mu giydirilio...ayy çok hevesleniyorumda öyle cıbıl cıbıl dışarı çıkarmaya..akşamları mesela uzun kollu badilerlemi çıkarıyodunuz..bide denize girebildiler mi hasta olurmuki denize girsek beraber..ne çok soru sordum çok heyecanlıyım affedin..

temmuzda ağustosta giydirirsin tabiki gündüzleri.biz gittik tatile ama denize öyle ayaklarını soktum sadece henüz çok küçükler.ama bu yaz süper olacak.yürümeye başlıycak.yüzecek inşallah.

Canım,ben izmirde oturuyorum,geçen yaz oğluşum hep çıtçıtlı bodyle duruyordu.2 kerede denize soktuk:)

X