20 haftalık gebeyim hangi testler yapılacak

_DURU_24

BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2006
1.660
18
42
selam kızlar 19+4 haftalık gebeyim 3'lü testimide yaptırdım 2 hafta önce...şimdi sırada neler var acaba tangi haftalarda yapılıyor...birde size bir sorum olucak...benim son adet tarihim 23 nisan 2008... yani şuan 19+4 haftalık hamileyim...ama doktorum gec yumurtlamısın deyip 30 nisan 2008 tarihinden hesaplıyor...sizdede böyle oldumu acaba...bebeğimin gelişimi 23 nisana uygun...bende şaşırdım...bilmiyom hangisi doğru:CüvCüv:

Yapılacak testleri doktoruna sorsaydın ya, burada genelde yeni hamileler olduğu için soruna cevap bulamayabilirsin. İstersen Ekim - Kasım annelerine sor? Gebelik başlığı altında onlar.

Canım benimde son adet tarihim 23 Marttı ve adetlerim düzensizdi.. Bu yüzden benim doktorumda geç yumurtlamışsın diye 7 Nisan olarak değiştirdi... Gittiğim farklı doktorlarda bebeğin gelişimi 7 nisana uyumlu dediler.

Sen kafanı takma. Bir çok kişide SAT'ı değiştiriyorlar...

canım ben yardmcı ollayım sana sorduğun soruda.20 haftalık gebeysen 24-32 haftalar arası şeker testi yapılıyor. 20. haftadan sonra ayrıntılı ultrosona giriyorsun.torch tetsi diye bi test daha var ama sanırım onu her yerde yapmıyorlar..bende gerek duymadım yaptırmamıştım. onuda 24. haftadan sonra yapıyorlar yanılmıyorsam

canım merhaba,
ben ikinci hamileleğimi yaşıyorum 3,5 yaşında bir oğlum var şuan 24 haftalık hamileyim.
eğer 3'lü testini yaptırdıysan renkli dobler çekimi var bence bu çok önemli bir tarama genelde artık bütün doktorlar öneriyor bu konuya ilişkin uzman doktorlara gönderiyorlar.ben 20 haftalıkken gittim.bebeğin bütün organları inceleniyor.ayrıca 24 haftadan itibaren şeker testleri var anne aç karnına açlık kan şekeri testi için kan veriyor 1 saat sonra 50'lik glikoz veriyorlar ve tekrar kan alınıyor acaba şeker varmı olasılığı için eğer varsa şeker yüklemesi yapılıp ona göre takip ediliyor şayet yoksada düzenli rutin kontreller devam doğuma kadar bir aksilik çıkmazsa ki, inşallah çıkmaz hepimiz sağlıkla bebişlerimize kavuşuruz.

X