20 günlük bebeğim var ve esimin arkadaslari surekli misafirlige gelmek istiyorlar. Kirmadan nasıl hayır derim ?

ecedemir32

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2024
38
107
30
Dogum yapalı 20 gün oluyor esimin arkadaşı sürekli misafirliğe gelmek istiyor. 2 defa geldiler hayır diyemedik ama geldiklerinde evde yenidogan bir bebek varmış gibi çok hassasiyet gösterdiklerini düşünmüyorum. Bebegimi kucağına almak sevmek istiyorlar bir bahane ile izin vermiyorum ama bugün yine gelmek istediklerini bebegi özlediklerini belirttiler. Çok iyi insanlar ama düşüncesiz tavırları beni biraz üzdü bebegim biraz büyüsün en azından bağışıklığı iyice oluşsun istiyorum. Ben yenidogan eve gidip bebegi kucağıma alıp sevmeyi bırakın uzun bir süre gitmiyorum ama insanlar neden bu kadar düşüncesiz? Ayrıca
bize gelirken sanki gezmeye gider gibi bebekli ev değil gibi parfüm sıkıyorlar. Parfüm kokulu üstleri ile nasıl yenidogan bir bebegi kucaklamak istiyorlar anlamıyorum. Ve ilk geldiklerinde benden habersiz bebegimi kucağına aldılar hemen geri aldım onlardan. Kırmadan hayır diyeceğim ama nasıl söylerim bilmiyorum yardımcı olur musunuz? Sizler ne yaptınız bu sureclerde

Mesaj atın ve deyin ki “arkadaşlar biliyorum yeni bir bebek, seviyorsunuz, görmek istiyorsunuz ama hem benim lohusalığım sebebiyle rahat hareket etmemem hem de bebeğimin mikroplara çok açık olması sebebiyle ilk 3 ay evime yapılan ziyaretleri kesmek zorundayım bilginiz olsun .”

Hayır demek niye bu kadar zor anlamıyorum. Doktora götürdük ziyaretleri yasakladı şimdilik sizi kabul edemeyeceğiz deyin. Gerçi bunuda diyebileceğinizi sanmıyorum

Bence bu net eşle ilgili. Gözlemlerime göre eğer eş karısına bu konuda sorun çıkarmıyor destek oluyorsa zaten kendisi arkadaşlarını idare eder, kadına yansıtmadan bunu düşündürtmeden hatta. Ama genelde bizim toplumda erkekler “nolcak sanki gelsinler, adamlar gelmek istiyor nasıl hayır diyelim, sen de abartıyorsun…” minvalinde tepkiler verdikleri için eşlerine, biz kadınlar da hem eşi ikna edip hem de diğer insanları kırmadan nasıl hayır diyeceğimizi düşünüyoruz.
(Sizde durum nasıl bilemiyorum tabi ama) erkekler de karınlar gibi biraz ince düşünse hiç böyle şeylerle uğraşmayacağız…

Son olarak nasıl reddedeceğinizi düşünüyorsanız bu sıralar bebek biraz huzursuz ben de çok yorgunum müsait olduğumuzda biz sizi davet edelim görüşmek üzere deyin ☺️

Hayır demek niye bu kadar zor anlamıyorum. Doktora götürdük ziyaretleri yasakladı şimdilik sizi kabul edemeyeceğiz deyin. Gerçi bunuda

Hayır demek niye bu kadar zor anlamıyorum. Doktora götürdük ziyaretleri yasakladı şimdilik sizi kabul edemeyeceğiz deyin. Gerçi bunuda diyebileceğinizi sanmıyorum
Arkadas olarak seviyorum ve bu zamana kadar birçok iyilikleri dokundu bu yüzden kolaylıkla hayır diyemiyorum anlamaları için bahane üretiyorum kendimi yorgun hissediyorum biraz daha toparlaninca beklerim dedim. Onların anlamasını bekliyorum. Bilmediğiniz şeyler içinde varsayımda bulunmayin

Bence bu net eşle ilgili. Gözlemlerime göre eğer eş karısına bu konuda sorun çıkarmıyor destek oluyorsa zaten kendisi arkadaşlarını idare eder, kadına yansıtmadan bunu düşündürtmeden hatta. Ama genelde bizim toplumda erkekler “nolcak sanki gelsinler, adamlar gelmek istiyor nasıl hayır diyelim, sen de abartıyorsun…” minvalinde tepkiler verdikleri için eşlerine, biz kadınlar da hem eşi ikna edip hem de diğer insanları kırmadan nasıl hayır diyeceğimizi düşünüyoruz.
(Sizde durum nasıl bilemiyorum tabi ama) erkekler de karınlar gibi biraz ince düşünse hiç böyle şeylerle uğraşmayacağız…

Son olarak nasıl reddedeceğinizi düşünüyorsanız bu sıralar bebek biraz huzursuz ben de çok yorgunum müsait olduğumuzda biz sizi davet edelim görüşmek üzere deyin ☺️
Haklısınız. Eşimde çok insanları kirmayi sevmez ama eşime de gelelim dediklerinde eşim bahane bulup gelmeyin dedi. Biraz ısrarcı davrandılar ve haliyle sinir oldum ikimizede farkli zamanlarda emrivaki yaptılar en sonunda kibar bir dille gelmeyin dedim sanıyorum ki ben davet edene kadar bir daha gelmezler:) teşekkür ederim tavsiye icin

X