Çocuk Hastalıkları 2 yaşındaki kızımda kaygı bozukluğu var.

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Korkulacak bir durum yok dedi. Mesela kopuk değil dedi. Göz temasınıda eğitimle halledilebilir dedi. Evde evcilik gibi oyunlar oynayın dedi. Kaygılarda azalacak zamanla dedi.

Doktor hemen nasıl asperger dedi? Asperger otizm spektrum bozukluklarından biri biliyosunuz değil mi? Daha küçük değil mi bu tanı için anlamadım? Hangi psikiyatrist bu merak ettim? Sadece göz teması yok diye asperger diyor?! Bir de ekliyor üstün zekalı diye?! Test yaptı mı?
Bence siz başka bir psikiyatriste gidin.

Bi sorduk teşhis için erken değil mi diye 2 den sonra konuyor dedi. Doktor en çok göz temasının olmamasına ve seslenince bakmamasına takıldı o yüzden ergoterapist önerdi.

Bi sorduk teşhis için erken değil mi diye 2 den sonra konuyor dedi. Doktor en çok göz temasının olmamasına ve seslenince bakmamasına takıldı o yüzden ergoterapist önerdi.
Göz teması yok diye otizm denir mi ya şaka gibi, neyse söylediğim gibi ekran maruziyeti. Ekranı tamamen kesin düzelir

Yo neden olsun ki? Gayet güzel bir adım olur. Ama siz başka psikiyatriste daha gidin derim
Yani asperger dedi ama çok hafif demek istedi gibi. Mesela bazen göz temasımız oluyor bazen olmuyor. Bazen seslenince bakıyor bazen bakmıyor. Doktordayken bakmadı mesela birkaç defa seslendi doktor bakmadı, göz temasıda kurmadı. Kaygıları ergoterapist ile halledilir dedi ama göz teması kurmaması şu aşamada daha önemli önce onu düzeltmemiz gerekiyor dedi.

O ekranı kesin geçer gider merak etmeyin

Çocuk psikiyatri ilaç verdi mi peki kızınıza kaygı bozukluğu için

O ekranı kesin geçer gider merak etmeyin
Moralim çok bozuk. Devamlı çocuğun hareketlerini izliyorum. 3 gündür hiçbir şekilde ekran vermiyoruz. Evcilik oynuyoruz, çok güzel oynuyor. Verilen komutları herzaman yerne getiriyor. Dönen şeyleri izlediğini ve parmak ucunda yürüdüğünü hiç görmedim. Evde birçok kez uzun süreli göz teması kuruyoruz. Dışarıya parka çıkıyoruz çocuklara karşı çok sevecen temas kurmak istiyor sarılıyor. Yemeğini önüne koyuyorum gayet güzel yiyor. 2 sıralı cümleler kuruyor. Konuşma geriliği yok. Yürümeside zamanında olmuştur. Ben ona kızsam kızdığımı anlar gelir hemen bana sarılır öper annecim der. Sadece ismine seslenince bazen bakıyor bazende birçok defa sesleniyorum bakmıyor. Doktorda buna takıldı, ergoterapi verdi. Düzelir mi sizce yoksa otizmli mi ?

Ya ne otizmi gözünüzü seveyim. Ekran maruziyeti var. O doktor bana çok tuhaf geldi. Normal bebek işte. Ekranı vermediğiniz sürece ismine de bakacak merak etmeyin. Hemen asperger şu bu demiş o kadar mantıksız geldi ki. Dr.Handan Kılıç. Instagramda youtubeda bir bakın bakalım.

Bu doktorumu önerirsiniz ? Ben gerçekten ekranı çok veriyordum onu kabul ediyordum. Limitsizce izliyordu. Evde, arabada, cafede, misafirlikte heryerde sınırsızca verdim telefonu. Çok pişmanım.

Bu doktorumu önerirsiniz ? Ben gerçekten ekranı çok veriyordum onu kabul ediyordum. Limitsizce izliyordu. Evde, arabada, cafede, misafirlikte heryerde sınırsızca verdim telefonu. Çok pişmanım.
Tamam işte ekrandan. Merak etmeyin düzelir. Yeter ki asla vermeyin. Evet bu doktor çocuklarda ekran maruziyetlerinin üzerine konuşup görüşüp aileye ödevler veriyor. Otizm diye getirilen bazı çocukların ekranı kestikten sonra düzeldiğini falan gösteriyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…