2 yaşında oğlum çok mu kilolu

97 cm 16 kg kızım. Doğduğundan beri hep toplu bi bebekti. Şimdide elimden geldiğince sağlıklı beslemeye çalışıyorum. Ekmek,hamurişi,paketli gıda falan hiç yemez desem yeridir ama kilosu iyi yani. Doktor gayet normal iri bir bebek diyor sadece.

Yazildi mi bilmiyorum ama gunde 1 litre süt cocukta kansizlik ve sindirim problemlerine yol acar, oncelikle bunun onunu almalisiniz.
Ayrica cocukta kilo sorunu olmasa da rutin doktor kontrollerini ihmal etmeyin, 2 yaşında tam kan sayimi yapilmali mesela, yakin zamanda gotururseniz iyi olur.

Sağlıklı beslendiğinden eminseniz, abur cubur yemiyorsa, bu yaşta kiloyu çok dert etmemek lazım diye düşünüyorum. Önemli olan sağlığı. Lakin 1 litre süt çok fazla. Doktorlar yoğurt+sütün günde 500 ml civarı olması gerektiğini söylüyorlar bu yaş bebeleri için. Elbette siz yine de bir doktora danışın.

Bu arada benim kızım da 29 aylık, 87 cm ve 14,5 kilo. Top yutmuş gibi göbeği var. =)) Doktor bir yetişkinin 5 kilo fazlası varmış gibi düşünün diyor. Biraz kilolu ama obez değil neticede. Sizinki de aşağı yukarı böyle bir skalada gibi geldi. Kısaca doktor sağlıklı diyorsa, obeziteye kaçmadıysa, dert etmeyin. Şu yaşta six packleri olacak değil ya. :KK53:

Günde belli bir miktardan fazla süt vermeyin. Belki suyla seyreltebilirsiniz su da içmiş olur hem. Çocuk doktoruna gidip sorun ama abur cubur yemiyorsa şekerli yiyecekler vermiyorsanız çok sıkıntı olacağını sanmıyorum. Süt ne kadar fazla içersen o kadar iyi olmuyor. Bu konuda da çocuk doktorundan bilgi alın.

Herkese iyi günler.dün iki yaşını dolduran bi oğlum var 2016 doğumlu.her çocuğun gelişimi farklı tabi ama bu aralar kilolu mu acaba diye biraz kafama takıyorum.hamileliğimde gebelik şekerim vardı 6 Aydan sonra diyet uyguladı doktorum sürekli kontrol altındaydım ve çok şükür oğlum çok kilolu doğmadı.3.500 kilo doğdu.fazla emziremedim sütüm olmadı.iştahlı bi bebekti doymadı 10 Aydan sonra formül mama vermeye başladım.sonra ek gıdalara geçti şükür iştahı iyi.kızımda yürümeden önce kiloluydu ama yürümeye başlayınca yani 10 Aydan sonra kilosunu çırptı.ama oğlum hiç zayıflamadı.şu an mamayı çok nadir veriyorum organik inek sütü içiyor kendi çiftliğimiz var.sütü de çok içiyor günde bazen 1 litreyi buluyor vermeyince çok ağlıyor.sağlık ocağında sürekli kontrolü oluyor ama ordan hiç uyaran olmadı.görünüş itibariylede çok kilolu durmuyor.boyu 92 cm kilosu 16.800 gr.sizce birde çocuk doktoruna götürmelimiyim.
kızım 25 aylık 13 kg, boyu 85 cm.. bence sızınkı ust deger aralıgında ama boy kılo orantısı normal...

Herkese iyi günler.dün iki yaşını dolduran bi oğlum var 2016 doğumlu.her çocuğun gelişimi farklı tabi ama bu aralar kilolu mu acaba diye biraz kafama takıyorum.hamileliğimde gebelik şekerim vardı 6 Aydan sonra diyet uyguladı doktorum sürekli kontrol altındaydım ve çok şükür oğlum çok kilolu doğmadı.3.500 kilo doğdu.fazla emziremedim sütüm olmadı.iştahlı bi bebekti doymadı 10 Aydan sonra formül mama vermeye başladım.sonra ek gıdalara geçti şükür iştahı iyi.kızımda yürümeden önce kiloluydu ama yürümeye başlayınca yani 10 Aydan sonra kilosunu çırptı.ama oğlum hiç zayıflamadı.şu an mamayı çok nadir veriyorum organik inek sütü içiyor kendi çiftliğimiz var.sütü de çok içiyor günde bazen 1 litreyi buluyor vermeyince çok ağlıyor.sağlık ocağında sürekli kontrolü oluyor ama ordan hiç uyaran olmadı.görünüş itibariylede çok kilolu durmuyor.boyu 92 cm kilosu 16.800 gr.sizce birde çocuk doktoruna götürmelimiyim.
Merhaba benim de oğlum 2 yaşında 12.5 kilo 88 cm normal dediler sizinkide normal bir değerdir kilo boy oranına göre lakin günde 1 lt süt çok fazla yarım litreyi geçmemeli kansızlık yapar çnki doktor söylemişti sabah ve akşam 250 ml şeklinde verseniz daha makul olabilir doktorunuza danışın tabiki ama 1 lt çok fazla 2 yaş çocuğu için aşıya götürünce bi muayene ettirebilirsiniz sorun hemşireye gerekli ve doğru bilgiyi onlardan alabilirsiniz

Sutu suyla seyrelterek mi verseniz acaba

kilosu bana asiri gelmedi...

O çocuklar nasıl hayatta kalıyor yazık ya şeker komasına girip hasta olmuyorlar yazık günah ya herşeyi geçtim kola yetişkin bir insanı bile telef edecek güçte onu nasıl verirler o masumlara bırakın şişsin bi taraflari diye bir bagirsan keske.

Konu sahibi günde 1 litre çok çok fazla çocukta demir eksikliği ve kansızlığa sebep olabilir bu ciddi bir problem.

Canım bağırmak, söylenmek herşeyi yaptım.Birgün bir deliliğim gelecek kafalarına geçiricem o kadar sinir oluyorum.Ne zaman gitsem sinir olup dönüyorum.

97 cm 16 kg kızım. Doğduğundan beri hep toplu bi bebekti. Şimdide elimden geldiğince sağlıklı beslemeye çalışıyorum. Ekmek,hamurişi,paketli gıda falan hiç yemez desem yeridir ama kilosu iyi yani. Doktor gayet normal iri bir bebek diyor sadece.
Merhaba canım kızınız kaç aylık acaba. Benim kızım da 33 aylık oldu doktor kontrolünde boyu 96 cm kilosu 14 çıktı normal mi acaba kiloşu normal dedi boyu için birşey söylemedi normal mi acaba.

Canım bağırmak, söylenmek herşeyi yaptım.Birgün bir deliliğim gelecek kafalarına geçiricem o kadar sinir oluyorum.Ne zaman gitsem sinir olup dönüyorum.
Maalesef canım insanın belli bir şeyden sonra eli kolu bağlanıyor gerçekten çok üzüldüm çocuğuna çay kola gibi zararlı şeyleri verenleri de kınıyorum yazık.

Bildiğim kadarıyla 2 yaş için maksimum kilo 15 dir.
Biraz tombiş bir bebek sizin ki:) ama çok aşırı değil daha çok küçük boyu uzadıkça atar

benim oğlumda 29 aylık. 93 cm 14.5 kilo

doktora göre 30 aylık oğlum obez fakat boyu da var ,yalnız doktorlar yaş ve kiloya bakıyormuş 17 kg.

İçim rahatladı biraz demekki biraz yapısal bi durum

Yazildi mi bilmiyorum ama gunde 1 litre süt cocukta kansizlik ve sindirim problemlerine yol acar, oncelikle bunun onunu almalisiniz.
Ayrica cocukta kilo sorunu olmasa da rutin doktor kontrollerini ihmal etmeyin, 2 yaşında tam kan sayimi yapilmali mesela, yakin zamanda gotururseniz iyi olur.
Kan sayımı hiç yaptırmadım.sindirminde hiç
Bir problem yok.hatta fazla fazla sindiriyor:) inşallah kansızlık yapmaz.kan sayımı yaptırayım en iyisi.

Gayet ıyı ortalama uzerı sadece sıkıtnı yapma

Sağlıklı beslendiğinden eminseniz, abur cubur yemiyorsa, bu yaşta kiloyu çok dert etmemek lazım diye düşünüyorum. Önemli olan sağlığı. Lakin 1 litre süt çok fazla. Doktorlar yoğurt+sütün günde 500 ml civarı olması gerektiğini söylüyorlar bu yaş bebeleri için. Elbette siz yine de bir doktora danışın.

Bu arada benim kızım da 29 aylık, 87 cm ve 14,5 kilo. Top yutmuş gibi göbeği var. =)) Doktor bir yetişkinin 5 kilo fazlası varmış gibi düşünün diyor. Biraz kilolu ama obez değil neticede. Sizinki de aşağı yukarı böyle bir skalada gibi geldi. Kısaca doktor sağlıklı diyorsa, obeziteye kaçmadıysa, dert etmeyin. Şu yaşta six packleri olacak değil ya. :KK53:
Benimki yoğurtta çok yiyor.bazen gece uyurken bile süt diye ağlıyor.anlamaz belki diye su veriyorum tepeme fırlatıyor süüüüütttt diye:)

Benim kızım 22 aylıkken 85 cm ve 12,8 kiloydu, oğlumda 23 aylıkken 89 cm ve 13,2 kiloydu ve boylarına göre kiloları iyiydi. Sizin kilo biraz fazla gibi görünüyor ama sağlıklı besleniyorsa çokta dert etmeyin.

X