2 yaşında oğlum çok mu kilolu

Cidden saka gibiler
Benim oglum hayatinda baklavayi ilk defa 9 yasindayken yedi
Aklim almiyor boyle seyleri okudukca

malesef benım yegenıme daha 8 aylıkken agzına pasta kremasından yumusak kekınden veriyorlardı.
sonuç 4,5 yasında kola içen tüm gün abur cuburla beslenen agzında saglma diş kalmayan bir çocuk oldu

Cahillik şu hayattaki en kötü şeylerden biri.

Yorumlardan gordugum kadariyla veren cok varmis
Sonra gelsin sagliksiz nesiller
Akli almiyor insanin bir anne cocuguna nasil boyle zarar verir

Kendilerine zarar verseler neyse de ufacik bebelere zarar veriyorlar

hayatımın büyük kısmı obez geçti nerdeyse ve kızımı bu ılletten korumak için elımden gelenı yapıyorm.bu tarzda çocuk besleyen görüncede tepem atıyor.yaşadıgım tonlarca şeyi o çocukların yaşayacak olma ihtimalleri benı delı edıyr.
keske bizim büyüklerımızde biraz bılınclı olsaydı ozamanlar ama malesef...
çocuklarınızı en tatlı zehirden koruyunuz...

malesef benım yegenıme daha 8 aylıkken agzına pasta kremasından yumusak kekınden veriyorlardı.
sonuç 4,5 yasında kola içen tüm gün abur cuburla beslenen agzında saglma diş kalmayan bir çocuk oldu

hayatımın büyük kısmı obez geçti nerdeyse ve kızımı bu ılletten korumak için elımden gelenı yapıyorm.bu tarzda çocuk besleyen görüncede tepem atıyor.yaşadıgım tonlarca şeyi o çocukların yaşayacak olma ihtimalleri benı delı edıyr.
Sanki siz yeğeninizle ilgili bi konu açmıştınız öyle hatırladım sanki

15.5 kilo :)
Zayif cocuk iyidir
Oglum 10 yasinda daha yeni 30 kilo oldu
Biri zayif biri dombik :)
Saglikli ise dert etmeyin kiloyu
Çok sağlıklı şükür. Herkesin evinde antibiyotikler havalarda uçuşurken 1-2 defa kullandım bu kadar sene içinde. Bilmiyorum hiç gerek duyulmadı belki de.

Uzuldum sizin icin
Gercekten insanlar cok cahil
Ben cok hassasim beslenme konusunda , abartmam ama abur cubur belli yasa kadar kesinlikle yasaktir
Oglum 10 yasinda haftada bir gun abur cubur yeme izni var o da belli miktarda , kola daha agzina koymamistir , cips ve cukulata yer haftada bir gun
Kizim 17 aylik sut bile icirmem sagliksiz olduguna inandigim icin , bizim evde abur cubur olarak kuruyemis ve meyva yenir
Birseyler atistitmak istediklerinde koyatim onlerine kuru uzum , ceviz , badem yerler
Okul donusu havuc ve elma soyariz onlari yer oglan vs vs
Onlarin sagligi herseyden onemli brnim icin

Uzuldum sizin icin
Ben cok hassasim beslenme konusunda , abartmam ama abur cubur belli yasa kadar kesinlikle yasaktir
Oglum 10 yasinda haftada bir gun abur cubur yeme izni var o da belli miktarda , kola daha agzina koymamistir , cips ve cukulata yer haftada bir gun
Kizim 17 aylik sut bile icirmem sagliksiz olduguna inandigim icin , bizim evde abur cubur olarak kuruyemis ve meyva yenir
Birseyler atistitmak istediklerinde koyatim onlerine kuru uzum , ceviz , badem yerler

tebrık ederım sizi..
çocukların atıştırmalıkları bellı bır yaşa kadar kuruyemıs ve kuru meyveler,taze meyveler olmalı..

Boyda ve kiloda üst persentilden gitmiş
Çocuk dru vki hesaplar ama o da normal sınırlarda
Hiç şeker ölçümü yapıldı mı
Endokrin bir sürü hormon ölçer test yapar ama gerek var mı bilemedim aşırı bir kilosu yok sonuçta
Benim ailemde genetik şeker hastalığı var.hamileliğimde de gebelik şekerim vardı.birazda o korkutuyor beni.sadece doğduğunda bende gebelikte şeker olduğu için sürekli ölçüm yaptılar ama bişey çıkmadı sanırım.

Uzuldum sizin icin
Benimkilerde meyve çok yerler.ablası okuldan gelince meyve saatimiz olur.abur cubur çok çok nadir.3 5 güne bir kare bitter çikolata gibi.8 yaşında kızım hiç bir gazlı içeceğin tadını bilmez.bende çok dikkat ederim.

Cidden saka gibiler
Benim oglum hayatinda baklavayi ilk defa 9 yasindayken yedi
Aklim almiyor boyle seyleri okudukca
İşte bende biraz daha masum olduğunu düşündüğüm süt dilimlerinden alıyorum ama onu bile aç olmadığı sürece yemeyen bir çocuğum var şaka gibi :KK45:
Sabahları rahat rahat nutelllamı kaşıklıyabiliyorum.
Her türlü pis,sağlıksız şeyi yanında yiyebiliyorum :KK70:
Ben hayatımda hiç bu kadar sağlıklı beslenen çocuk görmedim. Yemeklerin yanında ev yapımı yoğurt ve elma sirkeli,zeytinyağlı salata istiyor :KK14:

Vallahi siz vermeseniz yani cahil olmasanız diyelim, denesi- nenesi vıdı vıdısı veriyor. Ağız tadı ile bir çocuk yetiştirilmiyor yani.

İşte bende biraz daha masum olduğunu düşündüğüm süt dilimlerinden alıyorum ama onu bile aç olmadığı sürece yemeyen bir çocuğum var şaka gibi :KK45:
Sabahları rahat rahat nutelllamı kaşıklıyabiliyorum.
Her türlü pis,sağlıksız şeyi yanında yiyebiliyorum :KK70:
Ben hayatımda hiç bu kadar sağlıklı beslenen çocuk görmedim. Yemeklerin yanında ev yapımı yoğurt ve elma sirkeli,zeytinyağlı salata istiyor :KK14:
Ay muhtesem :) daha ne istiyorsun , zayif olsun ama boyle beslensin , opuyorum onun zayif nanaklarindan

Herkese iyi günler.dün iki yaşını dolduran bi oğlum var 2016 doğumlu.her çocuğun gelişimi farklı tabi ama bu aralar kilolu mu acaba diye biraz kafama takıyorum.hamileliğimde gebelik şekerim vardı 6 Aydan sonra diyet uyguladı doktorum sürekli kontrol altındaydım ve çok şükür oğlum çok kilolu doğmadı.3.500 kilo doğdu.fazla emziremedim sütüm olmadı.iştahlı bi bebekti doymadı 10 Aydan sonra formül mama vermeye başladım.sonra ek gıdalara geçti şükür iştahı iyi.kızımda yürümeden önce kiloluydu ama yürümeye başlayınca yani 10 Aydan sonra kilosunu çırptı.ama oğlum hiç zayıflamadı.şu an mamayı çok nadir veriyorum organik inek sütü içiyor kendi çiftliğimiz var.sütü de çok içiyor günde bazen 1 litreyi buluyor vermeyince çok ağlıyor.sağlık ocağında sürekli kontrolü oluyor ama ordan hiç uyaran olmadı.görünüş itibariylede çok kilolu durmuyor.boyu 92 cm kilosu 16.800 gr.sizce birde çocuk doktoruna götürmelimiyim.
Merhaba
Benim oğlum 1 yaşına girdiğindr 13-14kilodaydi. Iştahlı ve yemek seçmezdi. 16 aylik iken yürümeye başladı.
Simdi 2 bucuk yaşında ve 16 kilo.
Çevrem ne yapılı boylu kilosu yerinde çocuk der oğlum.için. pek hareketli bide.
Kiyas yapılmaz aslında ama kendi oglumdan yola cikarak ve gözlemlediklerimden şunu tavsiye edebilirim.
Inek sütü sandigimiz kadar aman aman saglikli değil. Verecekseniz suyla karisik verin ben öyle yapiyorum.
Dahada kilo almaması iyi olur.
Tatlı şeyler vermeyin(ekmege recel nutella tarzı şeyler sürmeyin) vereceginiz tatlı sey yulaflı bisküvi olsun bende böyle yapıyorum. Meyve suyu vermeyin.
Biz parka cikinca suyla karisik yanima aliyorum. Yasi cok kücük ama baska cocuklardan gordugu icin sadece parkta icebilecegini disariya özel güzel kalsin istiyorum simdilik.
Ekmegi kısıtlı verin.
Bence hamur isine ve tatliya dikkat ettikten sonra cocuga zararı olmaz. Bazisi 2 kilo cok olur öteki az olur. Arkadasimin 3 yasindaki kizi cok istahsiz 13kilo. Doktoru sagligi yerinde diyor. Baksaniz 13 demezsiniz
18 aylik oglum 92 cm 16 kilo. Abartmissin. Bnm oglum hicte kilo lu durmuyor kemikli cunku. Bu boyda ki cocugun kilolu olmasi icin 20 kilo olmasi lazim

Bizzat benim yengem. O kadar cahil ki yarabbim defalarca uyarmama rağmen hala devam ediyor vermeye.Çocuk hergün sayısız çikolata yiyor neymiş ağlıyormuş vermeyince.. Kola veriyor neymiş bir yeri şişermiş. Kahve içiyoruz diyelim ona da tutuyor biryeri şişer maazallah.. Her öğün bir bardak çayı da var biryeri şişer maazallah maazallah.. Neyi yapma verme dedimse hepsini veriyor. Allah akıl fikir versin dedim bende.Ablam da ona keza cahillikte yarışıyorlar..Bir yerleri şişer mazallah
O çocuklar nasıl hayatta kalıyor yazık ya şeker komasına girip hasta olmuyorlar yazık günah ya herşeyi geçtim kola yetişkin bir insanı bile telef edecek güçte onu nasıl verirler o masumlara bırakın şişsin bi taraflari diye bir bagirsan keske.

Konu sahibi günde 1 litre çok çok fazla çocukta demir eksikliği ve kansızlığa sebep olabilir bu ciddi bir problem.

X