2 yaşında çocuk 45 günlük bebeğimin kafasına vurdu bir şey olur mu tecrübeli anneler bilgi alabilir miyim?

Coksukurbugunume

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2022
2.567
1.338
Kızlar selam,

Bebeğim 45 günlük. İgrenc adetimiz olduğu üzere akrabalar toplanıp geldi. 2 yaşında erkek çocuğu olan akraba tam çıkarayak bebekle foto cekilcem dedi kucağına aldı. Bir çekilip çıkar sandım herkes ayakta o oturdu koltuğa çekildi çocuğu yanına geldi duruyordu takipteydim bir an bebeğimin kafasına vurdu.

Çok korktum. Çocuğum kustu. Hemde baya kustu.

Ama kestiremiyorum o vuruş etkiler mi? Çocuğum 2 saat öncesi de yoğun kusmustu. Evde ziyarete gelen herkes çok emmistir süt fazla gelmiştir kusabilir falan dedi ama 2 yaş bebek vurması bebeğime kusturacak bir etki yaratır mı sizce?

Mutlaka 2.cocugu olan vardır tecrübeniz vardır boşa mı evham yapıyorum? Kontrolü 2 gun sonra doktora da soracağım ama o kadar bekleyemem korktum biraz

**** arkadaşlar iki yaşındaki çocuk almadı benim bebegimi 40 yaşındaki annesi aldı Yorumlarda çocuk aldı sanmışsınız çocuğa bebek mi emanet edilir dikkatli okumayıp neden eleştiriyorsunuz yardımcı olmanız için yazdım ben size

Son düzenleme:
Kızlar selam,

Bebeğim 45 günlük. İgrenc adetimiz olduğu üzere akrabalar toplanıp geldi. 2 yaşında erkek çocuğu olan akraba tam çıkarayak bebekle foto cekilcem dedi kucağına aldı. Bir çekilip çıkar sandım herkes ayakta o oturdu koltuğa çekildi çocuğu yanına geldi duruyordu takipteydim bir an bebeğimin kafasına vurdu.

Ama kestiremiyorum o vuruş etkiler mi? Çocuğum 2 saat öncesi de yoğun kusmustu. Evde ziyarete gelen herkes çok emmistir süt fazla gelmiştir kusabilir falan dedi ama 2 yaş bebek vurması bebeğime kusturacak bir etki yaratır mı sizce?

Mutlaka 2.cocugu olan vardır tecrübeniz vardır boşa mı evham yapıyorum? Kontrolü 2 gun sonra doktora da soracağım ama o kadar bekleyemem korktum biraz

Bebeğiniz ne tepki verdi yani aşırı ağlama gösterdi mi bıngıldağına falan mı vurdu.

Kızlar selam,

2 yaş bebeğin kucağına bebek verdiniz ve yanından uzaklaştınız mı? 2 yaş bebeğim var yanında ben bile güvende değilim aşırı agresif. Çok üzülüyorum böylw konulara zavallı bebek.

2 yaş bebeğin kucağına bebek verdiniz ve yanından uzaklaştınız mı? 2 yaş bebeğim var yanında ben bile güvende değilim aşırı agresif. Çok üzülüyorum böylw konulara zavallı bebek.
Yok canım öyle şey olur mu okumadınız mı?
Gideceklerdi tam uğurluyorduk kadin tam çıkarken ayyy foto çekileyim bebekle dedi (oturma sürecinde asla kimseye elletmedim bebeğimi) 1 foto çekileyim dedi verdim kadina oturdu koltuğa o an oğlu geldi yanına bende bebeğimi bekliyorum çekilsin elinden alayım diye o an ayyy oğlum gel ayağını sev dedi. Duruyordu oğlan çocuğu bir an saniye ile yani çocuğun kafasına vurdu. Yumruk falan değil avuç içi ile vurulur ya hani öyle yaptı, ama takıntılı insanım kuruyorum kafamda işte

Yok canım öyle şey olur mu okumadınız mı?
Gideceklerdi tam uğurluyorduk kadin tam çıkarken ayyy foto çekileyim bebekle dedi (oturma sürecinde asla kimseye elletmedim bebeğimi) 1 foto çekileyim dedi verdim kadina oturdu koltuğa o an oğlu geldi yanına bende bebeğimi bekliyorum çekilsin elinden alayım diye o an ayyy oğlum gel ayağını sev dedi. Duruyordu oğlan çocuğu bir an saniye ile yani çocuğun kafasına vurdu. Yumruk falan değil avuç içi ile vurulur ya hani öyle yaptı, ama takıntılı insanım kuruyorum kafamda işte
Biraz uyutma takip et bakalım sersemlik gözde kaymayla beraber kusma olursa bi baktırın yine de geçmiş olsun

Biraz uyutma takip et bakalım sersemlik gözde kaymayla beraber kusma olursa bi baktırın yine de geçmiş olsun
Çok minik bebek ya kucağıma gelir gelmez meme istiyor meme emince de uyumak istiyor.
Yine ayindan dolayı bakamadığı için sabitleyemedigi için gözünde kayma zaten oluyor. Hatta yakın zamanda göz muayenesi vardı doktora sordum, dedi ki bakmayı bilmiyor her bebek öyle bakar kayma var sanıp getiren çok oluyormuş. Bu kadar küçük hallerini hatırlıyor musunuz dostlar? Darbe vb olursa kusmalar nasıl oluyordu mesela?

Bişey olmaz inş. Benim yiğenim de oğluma vurdu kucağımda emiyordu aniden vurup kaçtı epey ağladı gözLemledim şükür bişey çıkmadı.

Kızlar selam,

***Yorumlarda birisi sormuş 2 yaşındaki çocuğa mı bebeği verdin diye. Hayır tabii ki. Annesi almıştı bende başını bekliyordum bir an vurdu hiç birimiz anlamadık sivrisinek gibi hızlı sıpa.
çocuk aklına güven olmaz kıskanmıştır genelde şak diye yapıştırır gözüne parmak vs sokmaya çalışır
Bir eziklik bir şey yoksa yumuşak olduğu için kafa bir kontrol edin. Tahminimce bir şey yok ama gözlem yapmakta fayda var. Uyutma yazmışlar da küçük bebeğe engel olmak zor. Sen takip et
Geçmiş olsun

Fışkırır tarzda kusması çok tehlikeli. Önceden de kustu demişsiniz ama riske atmayın bence hemen doktora götürün tomografi çeksinler. Beyin kanaması da böyle anlaşılıyor zaten önce kusma ve uyuşukluk yapıyor. Çok geçmiş olsun. Küçücük bebeği kim neden kucağına almak ister cidden yazık insanımıza

Ah canım ya insallah bişeyi yoktur
Gerçekten çok dikkatli olmamız lazım benimde oğlum 4 aylık oldu bu gün. Yeğenim var 2.5 3 yaşlarında malasef kıskanıyor zarar vermek istiyor. Bilmeyerek te olsa karnına bastırıyor ve ya kulağını sıkıyor ellerini sıkıyor. Hemen müdahale ediyorum ama yanliz asla asla koyulmamali. 2 çocugu olanlara büyük sabır diliyorum valla

Kızlar selam,

***Yorumlarda birisi sormuş 2 yaşındaki çocuğa mı bebeği verdin diye. Hayır tabii ki. Annesi almıştı bende başını bekliyordum bir an vurdu hiç birimiz anlamadık sivrisinek gibi hızlı sıpa.
Haddime değil ama bence size iyi bir ders olmuştur. Millet üzülmesin diye kimsenin dandininde oynamayın. Ben bebeğimi başkasına bile veremem muhtemelen ki daha 2 yaşında ki bebeğe hiç veremem. Sizinde canınız kanınız kimsenin tribinden önemli değil. Küsüyorlarsa pek ala küssünler. Bunu teklif eden annede zaten sorun var. Ben koca kadın arkadaşlarımın bebeklerini yenidoğanken almıyorum kucağa 2 yaş bebeğe bebek vermeyi teklif eden koca kadınlara yazıklar olsun.
Onun haricinde endişelenmeyin bir şey olmaz büyük ihtimal ama içiniz rahat etmezse bir doktora götürün

Akrabanız başka gelemeyen akrabalarına göstermek için mi bebekle fotoğraf çekinmek istemiş. Ufacık bebek ya uzaktan yattığı yerden sizin izninizle bir fotoğrafını çeksin tamam işte. İnsanları anlamıyorum.

Haddime değil ama bence size iyi bir ders olmuştur. Millet üzülmesin diye kimsenin dandininde oynamayın. Ben bebeğimi başkasına bile veremem muhtemelen ki daha 2 yaşında ki bebeğe hiç veremem. Sizinde canınız kanınız kimsenin tribinden önemli değil. Küsüyorlarsa pek ala küssünler. Bunu teklif eden annede zaten sorun var. Ben koca kadın arkadaşlarımın bebeklerini yenidoğanken almıyorum kucağa 2 yaş bebeğe bebek vermeyi teklif eden koca kadınlara yazıklar olsun.
Onun haricinde endişelenmeyin bir şey olmaz büyük ihtimal ama içiniz rahat etmezse bir doktora götürün
İyi ama böyle bir şey olmadı ki siz okumamışsınız herhalde iki yaşındaki çocuğa bebrk verilir mi benim bebeğimle fotoğraf çekilmek isteyen 40 yaşında koskoca kadın

Gelen hiç kimse dokunmadı bile bu kadın hane içerisinde sevilmeyen bir gelin herhalde bak bana çocuğun verdi falan demek için çekilmek istedi tam çıkarak ya insanlar kapıda bekliyor bu fotoğraf derdinde bütün gece hiç yatmadım bebegimi takip ettim sürekli Allah’a çok şükür bir yaramaz durum yok ama 40 günlük bebek fotoğraf çekilmek için bile alınmamalı bence Kendi oğlunun vurma huyu varmış başkası bunu bilemez ki aklımı aldı resmen

Bu size ders olsun umarım bişi olmamıştır hiç anlamam. Daha önemli şeyler var. Benimde bu aralar akrabamin senin gibi yenidoğan bebisi var eve öyle misafir geldi ki benek hasta oldu bir hafta hastanede kaldı boğmaca olmuş doktor bidaha olursa ölür demiş. Çocuk hala kakasindan ağzından enfeksiyon atıyor daha bı hafta önce kırk gunluktu. Verme kimseye bebeğini ne olur ne olmaz. Kolay mı anne olmak ne acılar çektin sen. Misafir kabul etmeyecegini söyle artik kimseye de verme lütfen. Çok sıcak havalar hasta olmasin.

Benim kızımda 2 yaşında bazen vurabiliyor ama onun vurmasından nolcak kusturcak kadarda değil. Tabi bu kadar küçük bebeğe vurmaması çok dikkat ediyoruz. Bişey olmaz endişelenme.

X