2 Yaş Bebek Uykuya Dalma

Ay maşallah uyku saatleriniz çok güzel. Dün gece 1'e kadar uğraştım, çokda hastaydım, eşime devrettim, uyuyup kaldım

28 aylık bebem beşiğine yatırıyorum bende kendi yatağıma. Öyle uyuyor sonra kalkıyorum. Geçen ay gündüz3 uyuya 1 saatte geceler uykusunda 2 saatte geçiyordu. Öğle uykusuna esince bu sorun düzeldi
Ben de öğle uykusunu bıraksam mı diye düşünüyorum. Bu sefer de 6-7 gibi dayanamayıp uyuyor, gece uyanıyor. Asla düzene giremedik 2 yıldır

Ay maşallah uyku saatleriniz çok güzel. Dün gece 1'e kadar uğraştım, çokda hastaydım, eşime devrettim, uyuyup kaldım
Dun gece bende hastaydim buyuk kizim beni uyuttu sayilir ama kucugum tepemde horon tepiyordu.

Sizin yolda bir de bebek var, (benimkiler 3 ve 1 yasinda) duzensizlik iki bebekle birlikte cok zor oluyor, bir an once uyku saatlerinizi one cekmelisiniz.

Selam hanımlar. 2 yaş çocuklarınız uykuya nasıl dalıyor? Yatağına koyup, odadan çıkıyor musunuz? Yoksa beraber mi uyuyorsunuz? Uykuya direniyor mu bebekleriniz?
Saat 21 de Hadı yatağamiza uyku vakti diyorum. Bir kitap seçiyor okuyorum. Sonra emiyor uyuyor . Uzun süre Uyumaz ise emerek ayağımda iki sallayınca uyuyor. Bazen emmekten sıkılıp yanıma yatıp bir elinide memenin üstüne koyuyor oyle uyuyor.

Emerken hemen uyuyordu bizimki de, memeyi bırakalı beri çok zor dalıyor uykuya

Benim oğlum 28 aylık, odasına gidiyoruz kitap okurken uyuyaklıyor. Ama uykusu daha tam gelmemişse milyon tane şey istiyor ya da kitaptan sorular soruyor bazen bakıyorum ağlamadan uyumayacak, ağlamasına izin veriyorum (istediğini yapmıyorum yani) sonra rahatlayıp uyuyor.

Ben kitap okuyunca daha çok gözü açılıyor, kitabı alıyor bakıyor soru sorup duruyor bazen ağlamak iyi geliyor bebeklere de sanki, streslerini atıyolar

Ben kitap okuyunca daha çok gözü açılıyor, kitabı alıyor bakıyor soru sorup duruyor bazen ağlamak iyi geliyor bebeklere de sanki, streslerini atıyolar
Uyumak istemeyen çocuk için kitap tetikleyici oluyor malesef, günde 1 kere ağlamaları (gözünden yaş gelerek) biriken stresi atmalarına yardımcı oluyormuş. Bu sebeple gerekli gören uzmanlar var ki bende katılıyorum.

Rekabet yapmayı sevdikleri bir dönemdeler şuanda, hadi önce hangimiz uyuyacak falan tarzı oyunlarda yardımcı olur. Ama sürekli değil tabiki, bazen çok yorgun hissederseniz diye taktik vereyim istedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…