2 Yaş Bebek Uykuya Dalma

perdono pero no olvido

forgive but don't forget
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2022
4.032
6.896
Selam hanımlar. 2 yaş çocuklarınız uykuya nasıl dalıyor? Yatağına koyup, odadan çıkıyor musunuz? Yoksa beraber mi uyuyorsunuz? Uykuya direniyor mu bebekleriniz?

2,5 yaşında benim ikizlerim. Haydi uykuya diye gidip yatıyorum bende odalarına onlar uyuyunca çıkıyorum. Ninni dinliyorduk geçen hafta bıraktık, büyüdüler istemiyorlar artık bazen kitap okuyoruz ama ikisi aynı kitapta karar kılamayınca uyku öncesi savaş çıkmasın diye kitabı pas geçiyorum.

Odalarını ayıracağım yakında, şurada bekleyeyim fikirleri

Ben de yeni ayırdım. Aynı odadayken yatağına yatırıyodum, ben de yatağıma yatıyordum. Ama sürekli yatağından çıkıyor, en az 1 saat sürüyordu dalması. Şimdi kendi odasında kendi uyusun istiyorum, çok şey mi istiyoruz

Iki kitap okumuyo musun? Ulan ben bi tanesine minimum 2 kitap okuyom. Kitaplar da uzun artık. ilk okuma kitapları var ya iş bankasının. Daha kısa yazılı kitaplarda bu kadarcık mı yazıyo bu sayfada diyo.

Bi ara beşiğinde bırakıyodum kendi uyuyodu şu an onu istemiyor. Yanına yatıyorum öyle uyuyor.en azından sallanmak istemiyor çünkü 15 ay sallanarak uyudu. Özellikle gece uykusu bazen 1 saati buluyor çok direniyor.

Akşamım yatak odasında geçiyor benim de. Odaya erken de gitsek geç de gitsek en az 1 saat sürüyor uyuması

Evet sürekli bi bahane buluyor, su istiyor, oyun istiyor. Öğle uykusuna da çok direniyor artık
BAzen benimki de çooom fazla kriz çıkarıyo 2.5ken kriz daha çoktu. Şimdi netiz o uyumak istemiyosa uyutmuyorum neticede bi kaç israr sonra bırakıyorum. Çünkü uyumadan durabiliyo. Ama 2.5da çığlık kıyamet illa yatıyoduk. Ben uyuyo gibi yapıyodum filan çok daha fazla mücadele ediyodum sırf onun dediği olmasım diye. Ama şimdi bak sözünü dinliyorum şimdi kalkmana izin veriyorum filan diyerek kalkıyoruz yataktan öğle vakti bazen. Ama kesinlikle uyuması gereken saatlerde hayır annecim olmaz gel bebek gibi kucağimda pis piş yapayim filan bi şeyler uydurup ikna ediyorum. Kucağimda uyuyamıyo zaten sığmadığından bir sure sonra atıyo kendini yatağa yastığında uyumak istiyo.

Iki kitap okumuyo musun? Ulan ben bi tanesine minimum 2 kitap okuyom. Kitaplar da uzun artık. ilk okuma kitapları var ya iş bankasının. Daha kısa yazılı kitaplarda bu kadarcık mı yazıyo bu sayfada diyo.

Yav öyle değil fkfkf sırayı paylaşamıyorlar. İkisi de sadece onun istediği kitabı okumamı istiyor anlatıyorum sırayla okuyacağımı bu defa ağlama krizi çıkıyor. Öyle olunca “yok ulen kitap kapayın gözünüzü” diyorum uyuyorlar dkfkgk benimkiler uyurken sohbet sevmiyor. Karanlık, derin sessizlik ve kapanış istiyorlar. Yoksa bissssürü kitabımız ve çılgınlar gibi kitap okuma isteğim var ama maalesef ;((

Vallahi çok değil ya. Niye analarını düşünmüyor bu bebeler bilmiyorum (((

Bizim doğumdan beri uyku problemimiz var ama hala kabullenemiyorum
Ben kucuk kizimdan cok umitliydim, uysal ve uykucu olmasi konusunda, birinciden beter cikti.

Buyugun aksam 19.30'da yemegi biter, 20.00 gibi banyosu biter, birlikte yatagina yatariz, 20.30-20.40 gibi dalar uykuya.

Ayni aksam yemegi ve banyo saatlerinde kucugunde isi bitiyor, onu yataga yatmaya ikna etmek bi tik uzun suruyor ama uykuya gecisi saat 21.30 neredeyse.

Son 1 haftadir tay tay durmaya basladi, bir de onun antrenmanini yapiyor yatakta, kalk ayakta dur popo ustu dus, yaklasil 1 saat bunu yapiyor.

Hayir bir de kucuk kizim, odasinin onunden biri gecse uyanir, buyukte kulaginin dibinde top patlatsan uyanmaz, aslinda dusununce buyugume nankorluk ediyormusum ben

28 aylık bebem beşiğine yatırıyorum bende kendi yatağıma. Öyle uyuyor sonra kalkıyorum. Geçen ay gündüz3 uyuya 1 saatte geceler uykusunda 2 saatte geçiyordu. Öğle uykusuna esince bu sorun düzeldi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…