2 kimyasal sonucu 3. Transfer ?

Safransari

Nirvana
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2012
21.645
34.979
Merhabalar
38 yaşındayım 2 transferim de kimyasal sonuçlandı.
Kalan 4 embriyom var.
Doktor kalanlara genetik test önerdi ama güvendiğim bir kaç doktor görüşü de aldim, pgt yaptırmamaya karar verdim.
Yaptirmama nedenlerim birincisi donmuslar cozunup, parça alınıp yeniden dondurulacak, bu süreçte zarar görecek kaliteleri düşecek endişesi.
İkincisi embriyo başı 420 dolar isteniyor 2 genetik parası bir transfer parasına denk geliyor. Transfer ederek embriyolara şans vermek istiyorum.
Üçüncüsü de, pgt li olup yine kimyasal sonuclananlar okuyorum. Kesin çözüm de değil.

Doktorum ise tek sebep embriyo genetiği olabilir diye tek seçenek pgt sunması.
Normal yolla olan bir kızım var 9 yaşında.

Arkadaşlar
Kimyasalın tek sebebi embriyonun genetiginin bozuk olmasi mi sadece ?
Rahim duvar kalınlığı iyi, başka bir sebep olabilir mi ?
Bundan sonraki transferde kimyasal olmaması için neye dikkat edilmeli ?

Merhaba, pgt yapılan ve temiz gelen embriyoların da tutma oranı %70 oluyor %100 değil malesef. Bence kalan embriyolar çok kötü kalite değilse mesela bb , aa veya ab ise kesinlikle transfer ettirin ama c işin içindeyse yaştan da dolayı tutma ihtimali bir tık daha düşük olabiliyor. Eğer ki bu emnriyolar tutmazsa o zaman sıfırdan başlayıp pgt ye gönderebilirsiniz. Pgt zaten embriyo hücresinin çok az kısmından alınan parçaya göre sağlıklı veya sağlıksız olduğu değerlendiriliyor o yüzden bazen sağlıklı embriyonun bile sağlıksız gelme olasığılı var ancak 35 yaş üstü kadınlarda yumurta kalitesinin daha çok bozulma ihtimaline karşı doktorlar pgt yi uygun görüyor. Umarım gerek kalmadan diğerleriyle gebelik yakalarsınız

Çok teşekkür ederim cevap için.
Aslında doktor yaştan dolayı pgt ye yönlendirdi bizi. Biz de daha önce bir düşük yasamadigim için ve sağlıklı bir dogum yaptığım için öncesinde pgt istemedik. Bir de çok masraflı, zaten bunun bile masrafini transfer için kaç ay para biriktirmek zorunda kalıyorum. Birinde babamlardan birinde kayinbamdan borç alarak yaptık transferleri.
Gittiğim doktor bir de pgt den çok para alıyor, burda okuduğum 280-320 dolar arası pgt ücreti. Bizimki 420 dolar fiyat veriyor, çok komisyon alıyor. Bunlar da caydırıcı sebep olmuştu.
Şimdi 2 transfer de kimyasal olunca, pgt den başka kimyasal neden olabilir diye sebep varsa ona yonelik tedavi olmak istiyorum. Doktorum tek sunduğu seçenek pgt

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…