2 kez düşük ve sonrası

yagmursonmz

Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2023
256
93
24
Merhaba arkadaşlar benim gibi olan arkadaşlarımdan yorumlarını bekliyorum
İki ay arayla iki kez boş gebelik yaşadım iki kez kürtaj oldum .

Bir sene geçti kürtajlarımın üstünden bu sürede yapmam gereken testleri yaptım kan pıhtılaşması testi yaptım MTHFR 1298 homozigot mutant çıktı
Yani tek genimde bu sorun çıktı . Bazı doktorlar gerek duymasa da şu an gittiğim doktor gebeliğinde kullanmam gerektiğini söyledi kan sulandırıcı iğne, bağışıklık testleri yaptırdım iki ay önce hsg çektirdim allaha şükür temiz çıktı daha sonra doktorun bir ay korunmam gerektiğini söyledi daha sonra gebelik planlayabilirsiniz dedi bu ay gebelik düşündük fakat bir belirti yok büyük ihtimalle hamile değilim iki gebeliğinde de ilk ayda hamile kalmıştım bu sefer kalmayınca ister istemez stres oldum artık ne düşünmem gerektiğini ne yapmam gerektiğini bilmiyorum kan pıhtılaşması iğnesi vurulduğunda da gebeliğin sağlıklı ilerleyecek mi onu da bilmiyorum benim gibi olan sağlıkla evladın kucağına alan arkadaşlar varsa destek bekliyorum sizden

Mthfrler genelde sorun çıkarmıyor a.a homozigot olduğu için bir çok dr iğne kullanmanı önerecektir. Stres yapmamalisin. Stres çok etkiler. Kendini bulutların üzerinde gibi hafif hisset. Spor yap sabah yürüyüşü çok iyi bol su iç. Dinç olmaya çalış yani. Bebeği de düşünme o gelecektir kısa zamanda.

Eskisi kadar yapmıyorum aslında stres sadece biraz korkuyorum ister istemez folik asit kullanıyorum D vitamini kullanıyorum elimden gelen her şeyi yapıyorum aslında insan işte bazen umutsuzluğa düşüyor

1 kürtaj 2 düşük 2 genim. Heterezigot rahmimde darlık. Gördüler kilo ver dedi doktor onlarla ugrasıyorum. 3 hafta sonra gidicem doktora yeniden deneyecegim
Ah canım benim( çok iyi anlıyorum gerçekten yaşamayan anlamıyor benim de bir sene geçti bu ay ilk defa korumayı bıraktım her şeyi yaptıktan sonra ama bu ayda hamile kalmadım ona stres yaptım çünkü diğer ikisinde de ilk ayda hamile kalmıştım bir sıkıntım da gözükmüyor anlamadım

Bende 3uncu gebelikte 4 ay gebe kalamamıştım çok kötü ağlardım hep ilk ikisinde hep ilk aydan kalırdım

Bende 1 kez kimyasal 1 kez boş gebelik yaşadım şuan 7 haftalık hamileyim öğrendiğimden beri iğne ve coraspin kullanıyorum herhangi bir test yaptırmadım doktor önlem amaçlo verdi şükürler olsun 1 hafta önce kalp atışını duyduk inşallah sizde en yakın zamanda güzel haberler alırsınız

Yaa çok sevindim sağlıkla kucağınıza alın inşallah
Peki her hamileliğinizde hemen mi kaldınız gebe kaç ay ara verdiniz

Merhaba iğne ile coraspini saat kaç gibi kullanıyorsunuz aralarında ne kadar fark olmalı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…