2. isim düşünüyor musunuz?

neshe1976

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2008
168
2
merhaba kasım anneleri.ismim neşe nihal.iki ismimi de çok seviyorum.yıllarca nihali kullandım.ailem ve çok yakın arkadaşlarım nihal derler.fakat iş hayatına atılınca herkes öğrencilerim dahil neşeyi daha çok yakıştırdılar yapımdan dolayı.şimdi ismimi soranlara neşe diyorum,ben de alıştım.ben de kızıma 2 isim düşünüyorum.zeynep kesin olcak ilk adı .ilkinci isim olarak da bunları düşündüm.zeynep nazlı;zeynep nehir;zeynep defne;zeynep derin;zeynep lara;zeynep elvin..sizce hangisi kulağa daha hoş geliyor?fikirlerinizi yazarsanız seinirim.hepimize bebişlerimizle sağlıklı mutlu günler:)

canım bence zeynep nazlı kulağa daha hoş geliyor
bu arada bende zeynep ismini çok severim annemin adı aynı zamanda
ama ben iki isim düşünmüyorum Allah nasip ederse oğlum olacak ve adını emir düşünüyoruz

zeynep kendi başına güzel birde yanına naz ekleyince tadından yenmiyo ..
benim kızımın da adı berfin nazlı ...

Oyy pek Nazlı olacak bu güzel kızlar. İki isim bence de güzel oluyor. Bazı yerlerde zorluk olsa da genelde güzel. Zeynep Nazlı diğerlerinden çok daha hoş duruyor...

bende elif sena düşünüyorum.aslında iki isim düşünmüyordum ama babasıyla böyle uyuştuk.zeynep tek başına daha hoş bence.bi tanıdığımız zeynep menar koymuştu.menar nur kandili demekmiş.aklınızda olsun yinede.

benim kızımın ismide azra su...bizde iki isim düşünmüyorduk ama ablam su yu cok istedi bizde kırmadık koyduk..
bn mira naz istiyordum yada ela nazlı su ama benim tercihlerim teget gecildi..
benim arkadasımda zeynep benal koydu... cokta hoş bence zeynep şimal de guzel olur..
içinden ne geciyorsa onu koy canım..

benim kizlarinda isimleri hep cift birinin elif beyza birininde sevdenur bakalim bu ne olcak kiz olursa belki tek olabilir ama erkek olursa keisn iki koycam mustafa olcak esim istiyo ikinciyide ben seccem

Ben iki isim düşünmüyorm kızlar. Çünkü hep problem yaşanıyor. İki isim, uzun, herkes farklı bişi seçiyor. Genelde de ilk olan kullanılıyo. İkincisi boşuna yani. Bi de askerde ilk isim kullanılıyor. Okulda da öyle oluyor genelde. Bu yüzden biz tek isim düşünüyoruz oğluşumuza.
Ama Zeynep Naz süpermiş bu arada :))))

ben de iki isim düşünmüyorum, daha çok kısa isimleri beğeniyorum özellikle de erkeklerde.. ama benim kızım olacak ve ne yazık ki henzü karar vermiş değiliz.. diğer taraftan zeynep naz benim de çok hoşuma gitti. benim yeğenimin adı da zeynep azra.. ne olursa olsun, hepimizin bebekleri isimleriyle sağlıkla yaşasınlar inşallah..

Ben öğretmenim kızlar Sınıfımda baya iki ismli öğrenci var.

Ailenin hangi isimle çocuğu bize tanıttığı da öenmli rol alıyo.Hangi ismin kullanılacağında.
Bana zeynep diye tanıtılan bi çocuğa zeynep,naz diye tanıtılana da Naz diyorum misal.

Arkadaşları da öyle.

Ama istatistik yapacak olursam genelde ilk isim Sadece listelerde M.Ali şeklinde kısaltıldığından ikinci isim daha sık kullanılıyor.

Birde bazı isimler çift kullanılırken hoş oluyor.
Ali Eren
Mehmet Ali
gibi.

zeynep ismini bende çok seviyorum kızımın ismini zeynep koymayı düşünüyordum ama ikinci isimde ırmak diyorum ama soyismimizde çok uzun bende sadece ırmak koyacagım sanırım.

ben herhalde ikinci isim düsünmezdim

cünkü iki isim olsa bile tek isim kullaniliyo ikinciye ne gerek var ki

iki ismi birden kullanmakta cok uzun bence

kuzenim kizina bengi su ismini koydu ben hep bengi diyorum kiziyo bengi su de diye ama bana uzun geliyo ne bilim

ama hosuma giden isim ekleride var misal doganaz (doga nazli) cok hos

Oğlum olursa çift isim, kızım olursa tek isim koymayı düşünüyorum, ilerde kendi kızlık soy isminide kullanmak isteyebilir.

Ben öğretmenim kızlar Sınıfımda baya iki ismli öğrenci var.

Ailenin hangi isimle çocuğu bize tanıttığı da öenmli rol alıyo.Hangi ismin kullanılacağında.
Bana zeynep diye tanıtılan bi çocuğa zeynep,naz diye tanıtılana da Naz diyorum misal.

Arkadaşları da öyle.

Ama istatistik yapacak olursam genelde ilk isim Sadece listelerde M.Ali şeklinde kısaltıldığından ikinci isim daha sık kullanılıyor.

Birde bazı isimler çift kullanılırken hoş oluyor.
Ali Eren
Mehmet Ali
gibi.

darkin bebğini yeni gördüm
güle güle büyüt canım,

ismi ne?

benim de iki ismim var, yillar boyunca bunun hep guzelligini yasadim, zararini hic gormedim a.s en buyuk avantaji su : resmi islemlerde, resmi kayitlarda kimseyle karistirilmiyorsunuz hihoyyyt iki ismim de cok ozel, soyadimla beraber Turkiye'de benden baskasi yok. bu yuzden kizima da iki isim verdim, ikincisine de iki isim koyacagiz Allah nasip ederse.. hem 2 tane ne ki, bicok ulkede 3-4-5 isimler var karistirilmamak icin.

X