2. Evlilik

Boşandıktan üç ay sonra mı bu kişi hayatınıza girdi ?

Boşanıp yeniden evlenmek çok doğal ama çocuğunuz varsa önce onun menfaatini düşünerek hareket etmelisiniz.

Şu anki kişi nasıl biri sizle ailesi arasında denge kurar mı , çocuğunuza uzun vadede nasıl davranır bunların hepsini yaşayarak gözlemleyebilirsiniz.

Bence birlikte biraz daha zaman geçirin.

Daha 1 yıl önce boşanıp 9 aydır sevgili olmak da pes artık.Pek uzulmemissiniz demek boşanmaya.5 yaşında küçücük cocugunuz var,yeni bosanmissiniz,karşınızdaki hiç evlilik yapmamış.Size rahat batmış anlaşılan.Bosansam hayatta ikinciyi evlenmem.Sevgili yapar,gezer tozarim ama evlenmem.Kizimla başka bı adamı aynı eve sokup da yaşamam.39 yaşında 3 aylık bı anneyim.Ben kızımdan sonra eşime dedim ki bu hayattan alacağımı aldım.Baska hicbisey alamam ve istemem.Kizim benim hayata dair bütün ihtiyaçlarımı fazlasiyla karşılıyor.Bu saatten sonra bana başka bı adamla evlenmek kızımın verdiklerini veremez.

Bu benim düşüncem.Uzulmesin tabi ben ona üzülsün demedim.3 ayda da birini bulmak tuhaf geldi bana.10

Benim içinde oğlum en öncelikli olan tabiki onun yerini kimse tutamaz ama oğlum küçükken bazı şeylere alışması belki daha iyi olur diye düşündüm büyüdükten sonra kabul etmesi daha zor olabilir. Ayrıca boşandığım için tabiki çok üzüldüm ama beni aldatmış bir adam için bence çok bile fazla üzülmüşüm keşke asla gözyaşı dökmeseydim.

Resmi olarak boşanalı 1 yıl oldu ayrılmamız 1 buçuk yıl oldu. Şuan çocuğum için bu kadar endişe ediyorum zaten yoksa bence çok iyi biri ama yaşamadanda insanlar tanınmıyo malesef 2 aydır oğlum tanıyo onu ve gerçekten çok iyi anlaşıyorlar babası 5 dk mesafede oturmasına rağmen eğer annesi evde yoksa oğlunu almıyo bile en az babası kadar ilgilenir oğlumla diye düşünüyorum

En doğrusunu yapıyorsunuz yaf, aldatmış adam için 1 gün dahi gözyaşı dökmesin aklı olanlar. Bittiyse bitti, hak etmeyene asla hayatıznıdan 1 dk bile ayırıp üzülmeyin.

1 yıl önce boşanmışsınız 9 ay önce de bu bey ile tanışmışsınız. Sağlıklı bir ilişki olabilmesi için öncelikle hele ki başınızdan evlilik geçtiyse en az bir yıl kendinize duygusal olarak bir süre tanımanız gerekirdi bence. Sorduğunuz soruya gelecek olursam ben olsam evlenmezdim çünkü çocuğum henüz çok küçük ve benim evleneceğim adam onun babası olamaz asla. Ona evde yabancı biriyle yaşamayı alıştıramam. Bu çocuğum için olan sebep. Bir diğeri ise ben kendimce davul bile dengi dengine sevgiliniz ya da ailesi şuan sorun yapmıyor olsa bile bu hiç yapmayacakları anlamına gelmez. Bence güvenmemelisiniz. Sadece siz olsanız neyse ama bir de çocuğunuz var. Umarım hakkınızda hayırlısı olur.

Sizi aldattiysa çok haklısınız tabiki.Ne üzüleceksiniz..Bı saniye düşündüğünüze bile değmez.Evlenmek de isteyebilirsiniz bu sizin fikriniz.Ama evlenmemiş ve çocuksuz biriyle evlenirken iki kere düşünün derim.

Genelde aileler önyargılı olur ülkemizde, ailesinin size itiraz etmemesinin sebebini öğrenin bence. Mantıklı insanlar oldukları için mi yoksa oğullarının sizin bilmediğiniz bir kusuru var diye mi? Aklıma maddi konular geldi niyeyse. Bundan emin olduktan sonra oğlunuza olan tavrına bakın, bir kaç buluşmada oğlunuzla ilgili ani gelişen bişeyler olsun, tepkisini ölçün. Birde herşeyi net konuşun, maddi-manevi beklentilerinizi karşılıklı netleştirin mümkün olduğunca. Bunlar tamamsa niye olmasın, adamlar 3 günde başkasının koynuna giriyor, sizinki kenarda hazırlamış bile,kadınlar niye beklemek zorunda olsunki. Oğlunuzla ilgili konuları ağırdan almanız yeterli bence. Evlenmek içinde acele etmeyin, uzun bir sevgilik döneminin kimseye zararı olmaz.

Biraz gözlemleyin ona göre hareket edersiniz
Umarım mutlu olursunuz

8 sene oldu boşanalı kızımda büyük ama hiçbirzaman evlenmeyi düşünmedim düşünmüyorumda çok iyi tanıyın tahammülünü çok iyi gözlemleyin karşınızdaki kişinin sözüm meclisden dışarı köprüyü geçene kadar he diyip sonra çocuğunuza dünyayı dar etmesin Allah korusun ben kendi ailemdede yaşadım küçükken ve bunun örneklerini gördüm çevremde şahit oldum sevgi ilgi gözlerinize perde indirmesin o yavru en önemli yaşlarda çünkü çocukda travmalar kalmasın

Valla bunu zaman gösterecek birazda ki 9 ay önce hayatına girmiş iyi gidiyor diyorsun oğlun onunla anlaşıyor mu seviyor mu peki ? Olabilir elbet sende hayatını yeniden kuracaksın sonuçta benim annem de ikinci evliliğini ben 5 yaşındayken yapmıştı keşke yapmasaydı bzim durumlar farklı tabi evlenmemesi gereken biriydi maalesef ben onun boşanıp 3. evlilik yapmasına razıyım yeter ki şu adamdan kurtulsun düşüncesindeyim demek istediğim oğlun küçüktür elbet tam fikrini belirtemez belki ama yinede aralarında ki ilişkiyi görüyorsundur çocuğuna da küçükte olsa sor seviyor musun diye mesela çocuğun düşüncesi yaklaşımı çok önemli gerçekten

İleride olurda bir olsumsuzluk bas gosterirse bu durum yuzune vurulur mu sorulmasi gereken soru bu.
Yani oncesinde yapmis oldugun evlilik ve bundan edinmis oldugun cocuk ileride senin basina kalkilir mi.?
Kucuk bir tatsizlikta bu durumlar uzerinden gorustugun kisiyi doldurmaya calisirlar mi ?
Bunlar hep soru isareti..
2. evlilik degil problem..İnsanlarin dusunce yapisi.İyice tani derim.Gerci bu zamanda insanlari tanimakta bir hayli zor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…