2. EL Eşyalar Başlığı Kuralları

BenSergu

SATRAB
Kayıtlı Üye
3 Mart 2007
1.843
84
2. El Eşyaları Satış Kuralları Uyarısı..

1* Bu başlıkta satış yapmak isteyen üye en fazla iki tane başlık açabilir..Birincisi ''Çocuk'' diğeri Büyük'' şeklinde olmak üzere..

2* Açılan başlıklarda üye nickinin(rumuz) mutlaka geçmesi gerekmektedir..Örneğin; ''sergüzeşten ucuz kıyafetler'' gibi..

3* Satılan ürünlerde ki fiyat indirim değişiklikleri,ilk mesajda düzenlenecek,alıntı yapılmayacaktır..Alıntı ile indirim notu içeren mesajlar silinecektir..

4* Satılacak ürünün özellikleri ve fiyatı mutlaka ''ilk mesajda'' belirtilmelidir..

5* Başlıklarsa süre sınırlandırılması vardır..3 ay aktif olmayan,mesaj yazılmayan,alış veriş yapılmamış başlıklar kilitlenecektir..Eski konusu kilitli olan üye,yeniden başlık açamaz,yetkili arkadaşla irtibat sağlayıp kiliti açtırabilir yine ilk başlığından devam edebilir..

Bu aktif olmama süresi içinde,konu sahibi konuyu yukarı taşımak için boş mesaj atamaz,güncelleme yazarak konuyu ilk sıralara taşıyamaz..Ürün varsa ekleyebilir..Aksi taktirde bu güncelleme mesajlarına ceza ve uyarı verilecektir..

6* Konu içinde;beğendim ,çok güzel, teşekkür ederim, özeline yazdım gibi kişisel mesajlar kesinlikle paylaşılmayacak,konu dışı mesaj diye silinecektir..

7*Giyim harici elektronik yada ev eşyası satılacaksa önceden açılan ''Çocuk-Büyük'' diye önceden açtığı başlığa ilave edilecek ayrı bir başlık açılmayacak.

8* Mesajların içeriği kesinlikle silinmeyecek ürün satıldıysa yada değiştiyse mesaj içinde ''Edit'' yazan bölümden satıldı yada ayrıldı diye yazılacak.

9* Msn adresleri,telefon numaraları,adres,blog ve satış sitelerine link verip yönlendirme yapmak yasaktır!!

10* Kozmetik ürünlerinin satışı yasaktır...Bu yönlü eklenen tüm mesajlar silinecektir, devamı halinde konuyu acan üye hakkında site kuralları uygulanacaktır..

Not: Foto yada fiyat değişimi icin sizler edit secenegi ile değişimler yapabilirsiniz. Bu başlık da edit tuşu için yetkili ve izinlisiniz..

Toplu Pazar (Deneme Amaçlı) :
Ürün sayısı, 5 ürüne kadar olan üyeler , Toplu Pazar sabit başlığına bir mesaj kutusunda tüm ürünlerini yazarak ve fotoğraflayarak satabilirler.
5 üründen fazla malı olanlar yeni başlık açabilir. Toplu Pazara Çocuk ve Büyük başlığı altında konu açanlar satış yapamaz..

Satıldı gönüllüleri : başlıklardaki satılan ürünleri görenlerin editörlere bildirmeleri için bir bölümümüz olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nan sergü danası fıstık gibi oldu

Aç bacım bunu bide sabit yap bide kapısına kilit yaptın mıydı ohhhh tadından yenmez..

Çemkiren olursa kuytu bi köşede randevu ver..Parça pinçik ederiz merak etme çemkireni..Getirin kurdelemizi de keselim..

Hayırlı uğurlu olsun..

Emeklerinize sağlık,kural yazan elleriniz dert görmesinŞeniz:lepi:

merasime yetiştim mi kurdele kesilmedi daha değil mihihoyyyt

Yok munem sensiz keser miyiz gel hemen..Kanbersiz düğün dernek olmaz..Kurdele keselim Derya daha kurban kesecek..Saca atıp et kavuracaz kaçırma nan..

hosmus bu ya arada kullanmali delikafadulden

Yeni mi gördün lama...

Bu simileyi her zaman kullanma..Kafayı yediğini hissetiğin anda yapıştır nan..Bak çıldırmış gibi çırpıniyi...delikafadulden delikafadulden

Bu baslikda satis yapmakta serbestmi sergüm acilisi ben yapayim

Bir adet uzman satisa cikariyorum ilk istiyene vericem :lepi:
gelin nan üstüne parada vericem delikafadulden

Segücüm bu Kuzey markalı ürün satışı yapmak istiyor yani beni ..Benim bir marka olduğumu unutmuş..Kesiver anacım cezasını..

delikafadulden delikafadulden delikafadulden delikafadulden delikafadulden delikafadulden delikafadulden delikafadulden delikafadulden delikafadulden

vişşşşşş topükün ciddiyetini bozan 2 şahıs tespit edip hemen olay yerine intikal ettim ama zanlılar firar etti
57 merkez tamam,leyn kim kimi niye satıyor ayıp değil mi koca koca kızlarsınız:mymeka:

son zamanlarda özellikle üyelerin yaptığı ısrarlar neicesi 2. el şikayetlere yazılan mesajlar doğrultusunda bir açıklama gereği hissettim sayın müdirelerim
birde siz bakın düzenleme gereken bir şey varsa yapayım gerek özelden gerk profillerine gerekse bölüm kurallarında sık sık hatırlatmama rağmen aynı şikayetler mirmirmirmir
biliyorum şikayetler durmayacak ama işi bizimde ciddiye aldığımızı anlamaları açısından şunları yazdım uygun görürseniz 2. el şikayetlere yazacağım bilginize.

merhaba değerli arkadaşlar,

topiklerinizde,

selam kelam,
hayırlı olsun,
teşekkür ederim,
bunun bel kaç,
bunun boyu kaç,
yok bu bana olmaz sağol,
başka yere bakayım,
canım bunu bana ayırırmısın,
tamam canım ayırdım ,
senin foton çıkmamış,
senin ölçün neden yazmıyor,
güle güle giyin ,
sağol sende güle güle harca,
canım bu bana olurmu ,
yok cicim o sana olmaz,
benim topiğim nereler kaymış,
aaa evet senin topik niye kaymış ,
ben takas yapmam,
takas yaparım,
bu ürüne takas yapmam şu ürüne takas yaparım ,
nerelerdesin,
ben geldim,
hoşgeldin,
ben şu üründe alıntı yaptım ,
bu kazağın sağdan görünüşü,
bu da soldan görünüşü,
bide böyle bakın,
ah canım pekde güzelmişin ,
ben şunda indirim yaptım,
birde bunda indirim yaptım,
ahada bundada yaptım,

yukarda geçen yazıların bir kısmını ilk mesajdaki edit yazan yerden kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

bunlara benzer daha pek çok yazışmalar olduğu müddetçe biz silmeye devam edeceğiz nedenine gelince bunlar olduğu müddetçe konular bir iki foto arası karışık sohbet içeren bölüm olup çıkacakdır,
yanıt verilmemiş sorulara satılmayan ürünlere daha önce silimiş olupda yeniden eklenen ürünlere tek bir mesajda ve uzun bir aradan sonra yazılan indirim yazılarına bir kaç günlüğüne toplu verilmiş kargo sevk numaralarına silme işlemini hemen uygulamıyoruz güncelliğini yitirikleri zaman siliyoruz.

eğer sizler böyle silinmesi gerekli mesajlar yazmaya devam ederseniz elbette 15-20 sayfalık konuyu baştan sona incelemek zor olacakdır ayrıca büyükler ve çocuklar olmak üzere zaten başlıkda belirtilmiş konulara ilgilennler bakmakdadır,bir mağaza gezerken yada alışverişle merkezlerinde gün boyu dolaşmak ne kadar zevkliyse buranında öyle bir yer olması içinde ara mesajların silinmesi şarttır.
bu tür bir yeri gezerken nasıl alışverişe odaklanıp sonrada soluklanmak iki çift laf etmek için bir cafe'de dinleniyorsak sohbet ve geyik yapmak için zaten mevcut başlıklarımız fazlasıyla mevcuttur bu bölümlerde yada özelden yada profil mesajlarından kolaylıkla birbirinizle iletişime geçebileceğinzi için köşelerinizi gerekmediği müddetçe silinecek içerikle doldurmazsanız bizde silmeyiz ..

ayrıca daha öncede bir çok kez anlattığımız gibi site içi kurallarını hiç bir editör kendi başına uygulayamaz bu kurallar yönetim ve idarenin almış olduğu karalar neticesinde uygulanır.

ve son olarak silinen mesajlarda en son kalan mesajın tarihi sıralamada hangi sayfaya denk düşerse konu o tarihlerin olduğu sayfaya geriler.
sevgiler....

nası olmuş

Olmus iyi olmus sergüm eline saglik
Ayrica ..... gibi mesajla güncellestirmek sitemizce yasak ve uyari cezasi var 5 puanlik genel site icerisinde bunu uyguluyoruz böyle mesajlarla karsilasirsan direk bildir sergüm uyari alan yapamiyor birdaha deneyimlerle kanitlanmistir yerimseniben

Evde Vestel WMS 1200 CLS elektronik çamaşır makinesi kullanıyoruz, gümüş rengi 6 kg. kapasitesi var, güzelde çalışıyor problem yok. Eylül 2006 da eşim almış, yani 5 YIL kullanıldı. 2008 de evlendik. Ben beyaz rengi sevdiğim için buzdolabı, bulaşık makinesi, mutfak dolaplarım beyaz. Gri renkte ki çamaşır makinesi sırıtıyor, mutfağa uymuyor. O yüzden çeyizimde ki beyaz renk çamaşır makinesini annemlerden getirip kurmak istiyorum. Evde ki bu gri gümüş rengi çamaşır makinasını da ikinci el satmak istiyorum. Eşim 5 YIL önce 1050 -TL ye almış. Her tür program var. Resimlerini ekleyebilirsem buraya eklemek istiyorum. Rengi beni rahatsız ediyor, beyaz değil. Almak istiyen olursa kargo parası kendine ait olup 400-TL ye veririm. Bursa YILDIRIM merkezde oturuyoruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…