2.defa düşük yapıyorum

belki de en iyisi 12 haftalık olana dek kimseyle paylaşmamak .. İlk düşüğümden sonra ben de kimseye söylemedim kız kardeşlerim dışında
Bende demedim şuanki düşüğü annem vs kız kardeşim biliyor
İlkinde eşimin ailesi yüzünden piskolojimiz bozuldu kayınvalidem herkese söylemiş düşük yaptığımı kimse hamile olduğumu bile bilmiyordu ne gerek vardı dimi:KK43:(

Merhaba, öncelikle kayıplarınız için üzgünüm ama lütfen umutsuzluğa kapılmayın, ne yazıkki vakti zamanı gelmeyince nasip olmuyor. Size kısaca yaşadıklarımı anlatayım içinize umut doğsun :) 4 düşük ve 1 kimyasal gebelik yaşadım meğer bende de kan pıhtılaşması varmış :KK43: ama şimdi hamileyim yeniden şükür ve herşey iyi gidiyor , nasip

İlk gebeliğimi Temmuz 2022'de öğrenmiştim 8. haftada ufak lekelenmelerim başladı tabi bu arada kalp atışını falan duymuştuk hatta bacak kol uzantıları oluşmaya başlamıştı gözle görülebiliyordu ama sonrasında kanamam durmadı çoğaldı derken tam Gen testi yaptıracakken 10 haftalıktı evde düşük yaptım ve ilk geneliğim olduğu için heralde kan pıhtısı attım diye düşündüm ah bilseydim.. Bu kaybın sonunda doktorum hemen eşli kromozom testi istedi bu arada gebelikte açlık şekerim yükseliyordu 110-120 arası oluyordu Glifor başladım Endokrin uzmanı kontrolünde sonuç olarak eşli Kromozom testinde bir sorun çıkmadı nasip dedik devam ettik,

İkinci gebeliğimde 2 ay sonra oldu hemen gittik doktora herşey yolunda kese normal yolk sacı var, haftasına kalp atışını dinlemeye gitmeden yeniden benim lekelenmem başladı ve kanamaya döndü progestan kullanıyordum bu arada sabah akşam 400 mglık ama o da yetmedi kalp atışı için gittiğimizde bebek yoktu :KK43: Doktorumun yönlendirmesi bu aşamada beni tatmin etmedi ve doktorumu değiştirdim, özel muayenehaneye gidiyordum artık hastanede bir doktor tercih ettim

Yeni doktoruma gittiğimde rahmimde Y şeklinde bir kavite olduğunu ve bu kavitenin kese gelişmine engel olabileceğini söyledi, riski ortadan kaldırmak için Histeroskopi operasyonu oldum ve o şekil bozukluğu düzeltildi, derken operasyon sonrası hemen hamile kaldım ama bu arada doktorum ayrıca benden Kan Pıhtılaşması varmı diye gen testi istedi Faktör V Leiden , ve diğerlerini en önemlisini Faktör V Leiden olarak söyledikleri için onu özellikle yazdım benim sonucum Pozitif Heterozigot çıktı (ama sonuçlar elime çok geç ulaştı testi de biraz zaman geçtikten sonra yaptırmıştık) ama negatif çıkması beklenirdi.. dolayısıyla 3. gebeliğimi de kese yerleşimi çok düzgün olmasına rağmen lekelenme ile başlayarak yine evde düşük yaptım..

4 gebeliğimde malesef kan sonucum gelmişti ama 6+2 de gittiğimizde kese gelişmemişti 5+3 de kalmıştı ve sonra kanamam başlamıştı yine onu da döndüremedik malesef 4. düşüğümü yaptım.. bundan önce 1 tane de kimyasal oldu beta hcg yükselmedi ve yine kendiliğinden değer sıfırlandı..

Güncel durumda şuan 5+2 günlük hamileyim 4 haftalıkken tespit ettim ve hemen doktoruma gittim aynı gün bana oksapar kan sulandırıcı iğne başladı Gliforu yeniden kullanıyorum ve aynı zamanda vajinal yoldan sabah akşam progestan alıyorum, şimdilik herşey yolunda, lekelenmem yok, hamilelik belirtilerim yerinde, yorgunluk, halsizlik, uyku hali, baş dönmesi vs.

Demem o ki, ben de senin gibi o kadar çok üzüldüm , ağladım ki herkes gençsiniz yine olur , şunun 7 düşüğü olmuş sonra bak sağlıklı doğum yapmış, vs. gibi birçok laf söylediler ilkinden sonra ama ben sonrakileri kimseye söylemedim insanların psikolojisi ile savaşmak çok zor. Kendini çaresiz hissetme bizim nasibimizde olan evlatlar doğru zamanı bekliyor tevekkül ile dua ile bekle canım ve tüm önlemlerini al doktorundan kapsamlı bir araştırma yapılmasını iste, sonra da önlemini alarak ilerlersin, ama en önemlisi cesaretini kaybetme ve pozitif düşün. Unutma ki düşüncemizle herşeyi değiştirebiliyoruz.. İnşallah yakın zamanda güzel haberlerini alırız.

(Biraz uzun oldu kusura bakmayın :) )
Sizin gibi tamımadğı insanlara uzun uzun yazan hemcinslerimi görümce duygulanıyorum ne kusuru Allah razı olsun duacıyım size inşallah kucağınıza alırsınız hayırlı haberlerini bekliyorum inşallah :))
Bende şuan ki düşüğüm 2. Si sizin 4. Gebeliğiniz gibi aynı hatta haftası durdu 5+3 de bende diğerinde büyük iht düşük doz iğne olurum
Diye düşünüyorum ama suan ne yapmalıyım vilmiyorum kafam yorgun çok fazla

İnan benim içinde aynıydı ne doktor dinledim ne çevreyi şuan sezeryan oldum herkes en az 1 yıl diyor ama beklemek sanki ızdırap hemen olsun istiyorum ama işte sağlığım için em az 6 ay beklemem gerekiyor biliyorum
Bence 3 ay bekleyin yeterli tabi doktor
Takibinde millet doğum yapıyor hamike kalıyor ardından bişey olmuyor hepsi nasip ben buna inanıyorum

Evet aynen öyle bir de o kadar dikkat ediyoruz nasip olmayınca olmuyor ne saman olacağını bilmemek olcak mı bilmemek yoruyor
İki kere olmuş ya olur Allahın izniyle iyi düşünmek gerekiyor gerçekten buna şükür nice insanlar olmamasıyla imtihan ediliyor. Halimize şükür gerçekten zor şeyler yaşıyoruz ama en azından olduğunu biliyoruz

İki kere olmuş ya olur Allahın izniyle iyi düşünmek gerekiyor gerçekten buna şükür nice insanlar olmamasıyla imtihan ediliyor. Halimize şükür gerçekten zor şeyler yaşıyoruz ama en azından olduğunu biliyoruz
Evet ama sanki her kürtajdan somra şansım azalıyor gibi hissediyorum bide hamile kalıp kaybetmek daha zor değil mi yani kalmamak da zor tabi ki ama evlat kaybediyorsun sonuçta bilmiyorum Allah sabrını veriyor işte 24 saat olmadı kürtaj olalı ama içimde umut var gibi inanıyorum bir gün olacak inşallah

Evet ama sanki her kürtajdan somra şansım azalıyor gibi hissediyorum bide hamile kalıp kaybetmek daha zor değil mi yani kalmamak da zor tabi ki ama evlat kaybediyorsun sonuçta bilmiyorum Allah sabrını veriyor işte 24 saat olmadı kürtaj olalı ama içimde umut var gibi inanıyorum bir gün olacak inşallah
Rabbimden ümidini hiç kesme kuzum nefes aldıkça umudumuz hep olmalı tabiki rabbim bir gün nasip edecek anne olmayı. Tabiki kayıp çok zor canından canını koparıyorlar sanki rabbim kimseyi evladıyla sınamasın

2. Defa düşük yapıyorum
Haziran ayında boş gebelikten dolayı 3.5 haftalıktan gelişimi durmuştu ağrılı düşük yaptım sonrasında kürtaj oldum.
Şuan yine düşük yapıyorum sanırım kahverengi akıntım başladı ,doktor zaten kese gelişimi yavaş içi boş cumartesi büyük iht alıcaz dedi
Ruh gibi geziyorum içim umutsuzluk dolu ,elimden dua etmekten başka bişey gelmiyor .
İlk düşükten sonra kan pıhtılaşma testi yapmıştım bir genimde homozigot çıktı ,doktorlar bu düşüğe neden değil dedi geçiştirdi folik asit ve vitaminler harici bişey kullanmadım yine
Tiroid hastasıyım sadece beş yıldır ilaç kullanıyorum bir sıkıntım yok diye düşünüyorum değerlerim normal ama yine de bilmiyorum
Suan 6 haftalık hamileyim kese boş yavaş gelişti eli kulağında kürtaj olucam yine .beni anlayan insan etrafımda yok gibi kimseyle konusasım gelmiyor benim gibi yaşayan yada beni anlayan birileri varmı?:KK43:
çok geçmiş olsun Allah tekrarını yaşatmasın inşallah. Ben de 2 kere yaşadım 6 haftalıkken ve kürtaj olmak zorunda kaldım kendisi düşmedi😞 bütün testleri yaptırdıysanız içiniz rahat olsun pıhtılaşma testine doktorlar önemsiz dese de iğne ve hap öneren bir doktorla devam edin bence, erken haftalardaki kayıplar %90 bebek yüzünden yani sağlıksız gebelik olduğu için oluyormuş ama iğne kullanınca hem insanın içi daha rahat ediyor hem de bence etkisi oluyor yine de.Ben ikinci bebeğime hamileyim yani 4. gebeliğim şu andaki. Çok kötü günler geçirdim depresyona girdim ama geçiyor, hiç geçmeyecek gibi geliyordu o zamanlar. Hamile kalabiliyor olmak çok büyük nimet. Allah en kısa zamanda sağlıklı gebelik nasip etsin size 🙏🏻

Merhaba cok gecmis olsun ben de dun kurtaj oldum.Hic bir belirtim yoktu. Pazartesi gunu ilk kontrolumuzde, bebegimin 9.haftalik olmasi gerekiyordu ama 7.hafta da gelisimi durmus kalp atisi da yoktu doktor dusuk olacagini soyledi. Dun de vakumlu kurtaj oldum.
ilk defa yasadim cok zormus gercekten. Allah hepimize sifalar versin. Rabbimizin takdiri boyleymis bize de sabretmek dusuyor. Biz elimizden geleni yapalim duamizi edelim Rabbim en hayirli zamanda tum isteyenlere de bize de saglikli sihhatli evlatlar nasip eylesin.
Doktor bir adet beklemek yeterli olur dedi ama ben iki adet beklemeyi dusunuyorum. Dogumdan sonra bile rahim 6 hafta da toparlaniyor o yuzden iki ay daha iyi gibi. Guzel dusunelim guzel seyler olsun.
Rabbim hepimiz icin hakkimizda hayirlisini nasip etsin🌸

Sizin gibi tamımadğı insanlara uzun uzun yazan hemcinslerimi görümce duygulanıyorum ne kusuru Allah razı olsun duacıyım size inşallah kucağınıza alırsınız hayırlı haberlerini bekliyorum inşallah :))
Bende şuan ki düşüğüm 2. Si sizin 4. Gebeliğiniz gibi aynı hatta haftası durdu 5+3 de bende diğerinde büyük iht düşük doz iğne olurum
Diye düşünüyorum ama suan ne yapmalıyım vilmiyorum kafam yorgun çok fazla
Amin inşallah, hepimiz sağlıkla alalım yavrularımızı kucağımıza, öncelikle doktorunuzdan emin değilseniz araştırın İstanbuldaysanız doktorumu önerebilirim ben çok güveniyorum, doktorunuza güveniyorsanız da dediğim gibi kapsamlı bir araştırma isteyin o kadar farklı sebeple çıkabiliyor ki birşeyi gözden kaçırmamak için bu dönemi iyi değerlendirin derim. Sevgiler,

Amin inşallah, hepimiz sağlıkla alalım yavrularımızı kucağımıza, öncelikle doktorunuzdan emin değilseniz araştırın İstanbuldaysanız doktorumu önerebilirim ben çok güveniyorum, doktorunuza güveniyorsanız da dediğim gibi kapsamlı bir araştırma isteyin o kadar farklı sebeple çıkabiliyor ki birşeyi gözden kaçırmamak için bu dönemi iyi değerlendirin derim. Sevgiler,
Âmin inşallah ben Bursada yaşıyorum güzel temennileriniz için teşekkür ederim inşallah güzel haberlerimizi vermek nasip olur burada

çok geçmiş olsun Allah tekrarını yaşatmasın inşallah. Ben de 2 kere yaşadım 6 haftalıkken ve kürtaj olmak zorunda kaldım kendisi düşmedi😞 bütün testleri yaptırdıysanız içiniz rahat olsun pıhtılaşma testine doktorlar önemsiz dese de iğne ve hap öneren bir doktorla devam edin bence, erken haftalardaki kayıplar %90 bebek yüzünden yani sağlıksız gebelik olduğu için oluyormuş ama iğne kullanınca hem insanın içi daha rahat ediyor hem de bence etkisi oluyor yine de.Ben ikinci bebeğime hamileyim yani 4. gebeliğim şu andaki. Çok kötü günler geçirdim depresyona girdim ama geçiyor, hiç geçmeyecek gibi geliyordu o zamanlar. Hamile kalabiliyor olmak çok büyük nimet. Allah en kısa zamanda sağlıklı gebelik nasip etsin size 🙏🏻
İlk düştükten sonra kendi isteğini pıhtılaşma testini yaptım ona bile gerek görmedi doktorum ben bir yerden başlamak istedim keşke daha fazla yapsaydım ikincisi belki yaşardı benim bir Genim de gözüküyor pıhtılaşma gerek görmediler siz peki başka testler yaptınız mı acaba

Merhaba cok gecmis olsun ben de dun kurtaj oldum.Hic bir belirtim yoktu. Pazartesi gunu ilk kontrolumuzde, bebegimin 9.haftalik olmasi gerekiyordu ama 7.hafta da gelisimi durmus kalp atisi da yoktu doktor dusuk olacagini soyledi. Dun de vakumlu kurtaj oldum.
ilk defa yasadim cok zormus gercekten. Allah hepimize sifalar versin. Rabbimizin takdiri boyleymis bize de sabretmek dusuyor. Biz elimizden geleni yapalim duamizi edelim Rabbim en hayirli zamanda tum isteyenlere de bize de saglikli sihhatli evlatlar nasip eylesin.
Doktor bir adet beklemek yeterli olur dedi ama ben iki adet beklemeyi dusunuyorum. Dogumdan sonra bile rahim 6 hafta da toparlaniyor o yuzden iki ay daha iyi gibi. Guzel dusunelim guzel seyler olsun.
Rabbim hepimiz icin hakkimizda hayirlisini nasip etsin🌸
Size de geçmiş olsun dün aynı kaderi yaşamışız Allah bir daha yaşatmasın inşallah benim de 5+3 haftalık durmuş gelişimi bir kere bile kalp atışını duymak nasip
Olmadı boş gebelik neyse artık tekrarlıyor
Ve hala doktorum riskli gebelik değilsin diyor anlamadım doktor değiştireceğim riskli gebelik uzmanına gitmek herkes daha iyi diyor
Ben de 2 ay korunup hamile kalmıştım genelde zaten kürtajdan sonra bence de hamile kalınıyor hemen kalan biriyseniz ben ikisinde de ilk ayda kaldım
Sadece dün kürtajındaki ebe
Beş Altı ay bekle bence dedi kafamı karıştırdı

Birde kaç ay ara verip gebe kaldınız

Âmin inşallah ben Bursada yaşıyorum güzel temennileriniz için teşekkür ederim inşallah güzel haberlerimizi vermek nasip olur bu

Size de geçmiş olsun dün aynı kaderi yaşamışız Allah bir daha yaşatmasın inşallah benim de 5+3 haftalık durmuş gelişimi bir kere bile kalp atışını duymak nasip
Olmadı boş gebelik neyse artık tekrarlıyor
Ve hala doktorum riskli gebelik değilsin diyor anlamadım doktor değiştireceğim riskli gebelik uzmanına gitmek herkes daha iyi diyor
Ben de 2 ay korunup hamile kalmıştım genelde zaten kürtajdan sonra bence de hamile kalınıyor hemen kalan biriyseniz ben ikisinde de ilk ayda kaldım
Sadece dün kürtajındaki ebe
Beş Altı ay bekle bence dedi kafamı karıştırdı
canım daha önceki araştırmalarım sonucu doktoruma sormuştum bizim durumlarımı riskli gebelik olmuyor tekrarlayan gebelik kaybı diye geçiyor, riskli gebelik 20-24 haftadan sonra annenin sağlığıyla ilgili gelişen genetik vs. komplikasyonları kapsıyormuş, sen araştır ve bence de doktorunu kesin değiştir

İlk düştükten sonra kendi isteğini pıhtılaşma testini yaptım ona bile gerek görmedi doktorum ben bir yerden başlamak istedim keşke daha fazla yapsaydım ikincisi belki yaşardı benim bir Genim de gözüküyor pıhtılaşma gerek görmediler siz peki başka testler yaptınız mı acaba
Genetikteki pıhtılaşma testlerinden ayrı dahiliye/hematolojide başka pıhtılaşma testleri de var onları yaptırdım. Kendime ve eşime genetik test yapıldı, ikinci bebeği de kürtaj sonrası genetik incelemeye gönderdik çünkü patolojiden hiçbir sonuç çıkmıyor genetiğe gönderilmesi gerekiyor bozukluk var mı bakılması için. Doktorum 2 ay korunma yeterli dedi ben ona uydum

canım daha önceki araştırmalarım sonucu doktoruma sormuştum bizim durumlarımı riskli gebelik olmuyor tekrarlayan gebelik kaybı diye geçiyor, riskli gebelik 20-24 haftadan sonra annenin sağlığıyla ilgili gelişen genetik vs. komplikasyonları kapsıyormuş, sen araştır ve bence de doktorunu kesin değiştir
Hangi bölüme gitmem gerekiyor yani ilgi alanı ne olana kadın hastalıkları bakmıyor

Genetikteki pıhtılaşma testlerinden ayrı dahiliye/hematolojide başka pıhtılaşma testleri de var onları yaptırdım. Kendime ve eşime genetik test yapıldı, ikinci bebeği de kürtaj sonrası genetik incelemeye gönderdik çünkü patolojiden hiçbir sonuç çıkmıyor genetiğe gönderilmesi gerekiyor bozukluk var mı bakılması için. Doktorum 2 ay korunma yeterli dedi ben ona uydum
Anladım keşke bende gönderseydim genetiğe bilmiyordum patolojiye yolluyorlar evet
Bende eşimle genetik testi yakacağım ama ondan bişi çıkmaz diyorlar genelde

Hangi bölüme gitmem gerekiyor yani ilgi alanı ne olana kadın hastalıkları bakmıyor
benim doktorum Öğretim Üyesi Doç.Dr. alanı normal kadın doğum ama araştırdım tekrarlayan gebelik kayıpları konusunda çok memnundu gidenler bir de bir arkadaşım gitmişti aynı sorunlardan çok ilgilenmişti ve bebeği oldu tabiki :) belirli bir tesşhisi konmuş hastalığınız yoksa sadece iyi bir uzman bulmak yetebiliyor

X