2.çocuk ne zamana olmalı

2 yaşında oğlum var 2. Çocuğuma ne zaman hamile kalmalı en sağlıklı yaş aralığı ne kadar olmalı?
Avrupa'da yaşayan bir akrabam bir terapi aldığı bir doktora sormuş bu soruyu 4 yıl demiş en sağlıklı yaş aralığına. Hem annenin rahim ve vitamin değerlerinin toplanması, hem çocuğun bir kardeşi olacağı bilinci açısından uygun süre bu görülüyormuş. Ama bence en uygun süreyi siz bilirsin. Ve şüphesiz tabii size bunu layık gören Rabbim. 🌸

Avrupa'da yaşayan bir akrabam bir terapi aldığı bir doktora sormuş bu soruyu 4 yıl demiş en sağlıklı yaş aralığına. Hem annenin rahim ve vitamin değerlerinin toplanması, hem çocuğun bir kardeşi olacağı bilinci açısından uygun süre bu görülüyormuş. Ama bence en uygun süreyi siz bilirsin. Ve şüphesiz tabii size bunu layık gören Rabbim. 🌸
Yorumuzun için çok teşekkürler bende aynı düşüncedeyim

Yorumuzun için çok teşekkürler bende aynı düşüncedeyim
Araya çok zaman koymakta iyi değil . Benim kızım 7 yaşında başka çocuğum yok kız kardeşimin de iki çocuğu var, aralarında 2 sene var ve şuan çok memnun kendisi .
Bense hiç memnun değilim çünkü tek başına büyüdüğü için oyuncağı ve oyun arkadaşı benim her dakika yanımda olmak istiyor. Kendime ayırabileceğim vaktim olmuyor inanın.
Kız kardeşim o kadar rahat ki , bana dediği şey “ilk sene zorlandım ama şuan arkadaş gibiler ve ben sadece gözlemciyim, küçüğü ablası sayesinde herşeyi kendi kendine öğrendi hiç yorulmadım”
Ben de ara vermek istedim ama pişman oldum ve ara verince gerçekten çok zor oluyormuş çocuk 2 senedir tedavi görüyorum daha yeni hamile kalabildim . Şu zorluğu da var , ilk çocuğu büyüttün o rahatlık geldi sana gece uykuların düzene girdi istediğin yere gitmeye istediğini yapmaya başlıyorsun daha sonra hopp yeniden başla oluyor. Arada fazla zaman olmayınca beraber büyütüyorsun bence daha iyi

X