2.Cocuk düsüncesi

Ruya1989

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2016
122
-20
34
Iyi aksamlar Hanimlar,

Ben yurtdisinda yasiyorum 6yildir evliyiz esim almanyayi hic begenmiyor kimseyle arkdaslik etmek istemiyor sürekli türkiyeye geri dönmek istiyor. 3yasinda bi Kizimiz var bebekliginde 1snee boyunca cok agladi uyumadi yorucuydu dogumda cok zordu hamilelik dönemide böbreklerim tikanmisti cok hastanede yattim en sonunda sezaryan oldum. Bagirsagimda disarda oldugu icin biraz zordu ameliyatta neyseki gecti hersey. Su siralar 2.cocugu düsünüyorum ama emin de degilim esim cocoukla hic ilgilenmiyor en fazla 1saat sürekli odana git sus filan diyor iyice sinir oluyorum demem o ki 1.cocougu istemiyor neredeyse 2.cocouk düsünceside sade bende var onda yok. Yani acik acik demesede istemiyor gibi bilmiyorum. Ilk cocougumda tüp bebek tedavimden sonra oldu. Cok sükür kizim dünya tatlisi ama cok yorucu bir cocuk yerinde durmuyor sevgi ilgi asiri bekliyor cok seviyorum onu o benim canim herseyim. Ama ikinci cocouk icin aetik bende emin degilim dul kadin gibi kendim tek basina herseyiyle ilgineiyorjm cocugun sanki babai yok gibi 2.olunca nasil olur hic bilemiyorum. Kusra bakmayin cok uzattim yazim hatalarim olduysa kusra bakmayin.

İlkinde zaten eşinizi deneyimlemişsiniz. Bu şekilde çocuğunuza davranırken ve ilgi göstermeyip tüm sorumluluğu size yüklerken üstelik baştan sona bütün süreçleriniz de zorlu geçmişken neden bu isteğe kapıldınız? Bence bunun yerine kızınızla daha çok vakit geçirip daha çok onun yanında olmalısınız. İsteğiniz sadece sizin olmamalı başından sonuna bir de baba olmalı. Toplum olarak başından sonuna çocuk bakımını kadına yüklemek gibi bir sorunumuz var. Bu da erkeklere yapmaları gereken babalığı bile yapmama hayta bunu üstün bir yardımmış gibi gösterme seçeneği sunuyor. Çocuk bakımı ve 2. Çocuk isteğinde yalnızsanız bence tekrar gözden geçirmelisiniz.

Şuan tek çocukla bile ilgilenmiyor tek bakıyorsunuz 2. Yle hiç ilgilenmiycek iki çocuğun bakımında zorlanmadan yaparım tek başıma diyorsanız yapın ama daha ilki de çok büyük değil ilgi bekleyecek zamanda kardeş kıskançlığı olabilir ilki gibi çok ağlayan kolik bebek olursa ilk çocuk ihmal edilebilir bence çok mantıklı değil gibi ama siz bilirsiniz tabi

Iyi aksamlar Hanimlar,

Ben yurtdisinda yasiyorum 6yildir evliyiz esim almanyayi hic begenmiyor kimseyle arkdaslik etmek istemiyor sürekli türkiyeye geri dönmek istiyor. 3yasinda bi Kizimiz var bebekliginde 1snee boyunca cok agladi uyumadi yorucuydu dogumda cok zordu hamilelik dönemide böbreklerim tikanmisti cok hastanede yattim en sonunda sezaryan oldum. Bagirsagimda disarda oldugu icin biraz zordu ameliyatta neyseki gecti hersey. Su siralar 2.cocugu düsünüyorum ama emin de degilim esim cocoukla hic ilgilenmiyor en fazla 1saat sürekli odana git sus filan diyor iyice sinir oluyorum demem o ki 1.cocougu istemiyor neredeyse 2.cocouk düsünceside sade bende var onda yok. Yani acik acik demesede istemiyor gibi bilmiyorum. Ilk cocougumda tüp bebek tedavimden sonra oldu. Cok sükür kizim dünya tatlisi ama cok yorucu bir cocuk yerinde durmuyor sevgi ilgi asiri bekliyor cok seviyorum onu o benim canim herseyim. Ama ikinci cocouk icin aetik bende emin degilim dul kadin gibi kendim tek basina herseyiyle ilgineiyorjm cocugun sanki babai yok gibi 2.olunca nasil olur hic bilemiyorum. Kusra bakmayin cok uzattim yazim hatalarim olduysa kusra bakmayin.
Arkadaslar hepiniz haklisiniz ben sadece bu düsünceye kapildim cünkü diyorum oldu oldu suanda yoksa ben bikac senye beden olarakda bakamam öyle gücümde yok buna. Ama tek düsüncem kizim yanliz olmasin yanliz kalmasin diyeydi cünkü bana bisey olsa bbasi ona bakmaz hele babaannesi filan hayatta hicbiri benim gibi bakip ilgilenmez ortalikda öyle büyüo onlarin cocouklari benim kizima ben bukadar özen gösterirken. Anneannesi yasli nekadar önrü kaldi allah bilir. Bilmyorum sadece kizim hayatta yanliz kalmasin güvenecegi biri olsun diye düüsnmüstüm ama cocouk demek sorumluluk demek. Ve ne yazikki bu sorumlulugu tek basima üstleniyorum daha bunun okulu var ilersi var bilemiyomrum cok caresizim suan mesela evde ama kki yavanci gibiyiz o kendi tv karsisinda oturuyo kizim ve ben yokmusum gibi. Daha 34yasindayiz halbuki. Sakin sakin tr den bir erkekle evlenmeyin arkadaslar hayir ynai buraya gelirken ne düsünüyorlar bilmiyorum yapamicaksan annesiz babasiz kardessiz gelmeyin.

Bütün bu olumsuzlukların içinde neden 2.çocyk düşüncesi. Kardeşsiz kalmasın diyemi

Eşim okadar ilgili olmasına rağmen çalışma saatlerinin uzunluğundan çocuklarla en çok ben zaman geçiriyorum oda akşamları ilgilenir sağolsun ama yinede çooooooook zor iki çocuk benim 5 yaş araları var ama okadar zorlanıyorumki hem bedenen hem psikolojik olarak bence etraflıca bi düşünün ölçün tartın şunıda ekliyim bir çocuk hiç çocukmuş.

Eşinle nasılsınız evliliğiniz nasıl ? Kötü bir evliliğiniz varsa boşanmayı düşündünüz mü ? Ya da eşiniz orayı sevmediği için psikolojik olarak kötü durumda olabilir mi o yüzden olabilir mi davranışları?

X