2 aylık bebeğim uyumuyor yardımmm

alpsibatu

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2024
18
6
28
Anneler 2 aylık oğlum sabahları saatlerce uyumuyor uyusa bile 10-15 dk uyuyor kucakta yerine bırakınca uyanıyor sürekli. Sabah 6-7 gibi uyanıyor en son akşam 5e kadar hep 10ar dakika uyuyup uyanarak geçiriyor. Sürekli memeden ayrılmadan emmek istiyor bazen uzun uzun aç olduğu için emiyor bazen uyumak için 5 dk emip oyalanıp uyuyor. Gündüz uyumadıgı için gece 10-12 arası sadece 2 ya da 3 saat uyuyor onun dışında yine sabaha kadar yarım saatte, 10 dk da bir uyanıyor saatlerce uyumuyor. Uyku ve beslenmesini nasıl düzene sokabilirim artık gerçekten sinirlerim yıpranıyor. Bu arada gaz problemi yaşamıyoruz. Çişi kakası kilo alımı oldukça iyi. Herkes gibi bende 2-3 saatte bir emzirip çocuğum 2 saat aralıksız uyusun istiyorum. Gece de gündüz de uzun uykusu yok. Ne yapabilirim lütfen bana yardımcı olun

oncelikle sağlıcakla buyut evladini
atak haftasinda olabilir mi cunku şu ataklar hic bitmeyecek gibi duruyor daha cok minik bebegin simdi sadece egzersiz yapabilirsin netten biraz arastirsan iyi olur aslinda. tam doyana kadar emzir uyusun besikteyse koy besige salla muzik acabilirsin sakinlestirici muzikler var ben o zamanlar oyle yapmistim suan 20 aylik arada bir durmayinca açıyorum. ayyy ben nasil gecirdim o zamanlari acaba valla insanin akli duruyor

Uyku aralıklarına dikkat edin bende kızım 2aylkken Uyumuyor derdim meger kendim uyutmuyormuşum bakınız bu nokta cok onemlı. Uyku aralıklara gore yorgun dusmeden once saatleri duzeltın. Uykuya dalma sekli onemlı degl 2 aylık bebek 1.5 saat uyanık kalmalı maksimum. Gece de uykuya gecısı 7,8 bandı olmalıgece uykusuna gectıkten sonraasla almaamalısınız aydınlıga günden gune uykuları bağlar. Anlattgınız kadar zorlanıyordum emn ol. Sonra bir arastrmaya basladım 1haftada tüm sorunlar bitti uyku düzeni oluşunca da desteksız uyuttum 5.5 ysında suanda kızım. Hala masllahmz var aksam 8 sabah 8. Veya aksam 9 sabah 9. Her kısa uykuda baglaması ıcım 30dk ugrasmalısınız hemen almayın döngüler uzasın. Ayrıca bu dedıgm duzenı atak haftası dışında yaparsanız atak zamanlarını en az krızle cozersnz. Uyku rutini de olsun mutlaka uykuya yavaş geçiş. Ve her az uyudugu uykuda odaya dha erken gdiş

Merhaba gunduzleridemi 1.5 saat olucak uyaniklik arasi .

Merhaba gunduzleridemi 1.5 saat olucak uyaniklik arasi .
Buradan okdr bilgiyi yazmam imkansız uyku melegı ve Pınar sıbirsky videolarını izleyin mutlaka ay, ay düzen var bebek uyutmak aslında dunaynn enkoolay seyı imiş. Kolık hastalk vs yoksa tabi kaç arkadaşımın bu düzen sayesinde düzeldi hayatı. Enonemlısı uyanık kalmamsı uzun. O yorgunlıklar gece uyanmasına da sebeb olur

Coook teşekkür ederim

Müzik açıyorum şarkılar söylüyorum karın üstü yaptırıp kartlarıyla oynatmaya çalışıyorum salıncağı var ayrıyeten onda sallıyorum ama bi 10 dk falan oynuyor oyalanıyor sıkılıyor ağlamaya başlıyor sürekli kucakta gezmek istiyor. 1 saat uyuyorsa bile o uykuda 5-6 defa uyanıyor sallanarak geri dalmasını sağlıyorum hiç deliksiz uyumuyor

Düzenli olarak odasında yatırmıyorum daha yatak odasında yanımda park beşiği var geceleri orda yatırıyorum kendi odasında yatağı var ama daha onu kullanmıyorum günlük oturma odasında da salıncağı var sabahları onu tercih ediyorum. Bu da sebep olabilir mi ki ? Bir de kundak yapmıyorum ve eli kolu çok hareket ediyor uyurken o uykusunu bölüyor olabilir mi ? Kundak da denedim ama öyle hiç uyumuyor hiç sevmedi. Bir de ‘uykusunu geçtikten sonra asla almamalısınız’ demişsiniz neyi kastettiniz ? Uyandığında anlamadığı sürece kesinlikle almıyorum sallayarak tekrar dalmasını sağlıyorum. Ama azıcık uyuduğu uykusunda bile defalarca kez uyanıyor hiç deliksiz uyumuyor

Mer
Merhabalar, benim kızımda gündüz hiç uyumazdi. Yol sesinden, kapı sesinden vb. Seslerden rahatsızlık duydugu içi uyuyamazmis. Bunun tek çözümü gündüzleri yağmur sesiyle uyuttum ve o uyuduktan sonra da o sesi dinlettim uyanan kadar. Çok faydasını gördüm şimdi 2 buçuk yaşında artık yağmur sesi koymama gerek yok alışır diye korkmayin

Beyaz gürültü açıyorum ninniler açıyorum kendim şarkılar söylüyorum. Sabahlara kadar o uyurken bile uyumuyorum videolar izleyip araştırmalar yapıyorum uyku düzeni ile alakalı. Uzmanlar memede yada sallayarak uyutmayın diyor. Tam dalma anında yatağına bırakın desteksiz uyusun diyor. Defalarca kez deniyorum kesinlikle uyumuyor . Mayışıyor bıraktığım an tekrar cam gibi oluyor gözleri. En sonunda pes edip memede uyutuyorum kucağımdan da indirmiyorum o zaman bile en fazla yarım saat uyuyor. Ben çocuğumun hiç öyle 2-3 saat deliksiz uyuduğunu bilmiyorum

Gaz problemi olmadığını söylemişsiniz ama bence var gibi.Çünkü gazlı bebekler sürekli emmek istiyor ve bahsettiğiniz gibi yerine yatırdığınız an uyanıyor.Aylarca bu durumu yaşadım malesef

Öncelikle hep böyle olmayacak gaz problemi dd bitecek uykusu da daha iyi olacak zamanla annesi, hep böyle mi olacak diye korkmayın. Hatta üç aydan sonra daha kolay oluyor her şey.
Uyaniklik aralari bir buçuk saat. Gündüz gözüne bir şey ortebilirsiniz belki benim kızım gibi ışıkta uyuyamıyordur

Ay oğlum var 1 yaşına girdi hala uykusu problem.Gececek gececek derlerdi eskiden ama inancım bitti artık.Sürekli emerek uyumak istiyor başka türlü saatlerce uğraşıyoruz nafile

Odasını karartım tamamen gündüzleri loş akşamları karanlıkta yatırmaya özen gösteriyorum. Uyumasın sorun değil ben onunla oynarım şarkılar söyleşim muhabbet ederim. Ama uyumadığı için huysuz oluyor ağlıyor sürekli gözleri kızarıyor ama direniyor bu beni yıpratıyor

Ay oğlum var 1 yaşına girdi hala uykusu problem.Gececek gececek derlerdi eskiden ama inancım bitti artık.Sürekli emerek uyumak istiyor başka türlü saatlerce uğraşıyoruz nafile
4.aydan sonra uyku rutinleri ile uyku düzeninden bahsediyor herkes ben baya araştırma yaptım da denedin mi bir rutin oluşturmayı ?

Merhaba postunuzu yeni okudum benim de kızım 2 aylık ve asla uyutamıyorum uyanıklık süresi 1.5 saatmiş ozaman da çabalıyorum ama yok asla uyumuyor 6 saat falan uğraştığımız oluyor uyutmak için ama nafile şu an yaklaşık 4 aya yaklaşmış olmalısınız çözebildiniz mi bu uyku sorununu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…