2 aylık bebeğim gündüz uykusu uyumuyor

mucizelereinanin1

Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2023
386
163
kizlar merhaba bebegim onumuzde ki hafta 2 aylik olucak son 1 2 haftadir gunduz uykulari gitti resmen butun gun uyudugu toplasaniz 2 saattir gecede 11 12 gibi resmen bayiliyor sabah 5 i buluyor uyanip emmesi tekrar yatiyor sabah 7 8 gibi ayaktayiz gece hic problem yok ama gunduz ne kucakta ne emerek ne sallayarak hic bi sekilde uyumuyor uyusada en fazla yarim saate uyaniyor ne yapmam lazim cok yoruldum bir onerisi olan var mi dus falanda aldiriyorum surekli bana misin demiyo gozleri kipkirmizi oluyo uykusuzluktan ama hala direniyor

Rahatsızlığı mı var? Gazı mı uyutmuyor acaba ? Ya da havalar sıcak evin ısısı kıyafetlerinin kalınlığı nasıl ? Karnı aç mı ?

Bebek uyudukça uyur. Gazı vardır çok sıcaktır bunlar bebeğin uyumasına engel şeyler. Burnu kapalı olabilir mesela. Kolik olup olmadığından emin olmalısınız doktorunuzla görüşün. Bebekler rutin ister 19.00 da duş aldırın ve uyku rutini oluşturun. Banyodan sonra sakince emzirin fazla konuşmadan uykuya geçeceği şeyler yapın. 9 a kadar uyuması lazım sonra 12 ve 4 te beslersiniz çok uyanmadan. 2 aylık bebek için 11 den 5 e kadar açlık çok gibi. Yani siz rutin yapmaya çalışın olmuyorsa kolik olabilir bebeğiniz

Hep mi boyleydi? Atak haftasinda olabilir… benimki de bir gun gunduz uyur bir gun uyumazdi, geceleri de cok zor dalardi uykuya. Simdi de gunduz yine destekli uyuyor hep. Yani atiyorum 1 saat uyuyorsa 1 saat boyunca ayagimda sallamam gerekiyor uyumasi icin🥺 geceleri de uykusu cok hafiflesti. 3. Ayindan sonra duzene girer diye avutuyorum kendimi…

X