2. Ay aşısı Rota Verem Zatürre 5li karma sonrası kabarcıklar

mirasanne

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2022
1.331
790
32
Hanımlar merhaba dün 2. ay aşılarımızı olduk fakat sonrasında kızımın bacak ve göbek bölgesinde (çıplak durdu 4 saat aralıklarla Calpol içti doktor önerisiyle) görselini eklediğim şekilde kabarcıklar ve pütürcükler oluştu bu yan etki normal midir sizlerde de oldu mu?
Bebeğim 35 hafta uyumlu doğduğu için aşının yan etkisinin normal olup olmadığını merak ediyorum bu yüzden topik açmak istedim

Eklentiler

• 1000626971.jpg
    1000626971.jpg
    77 KB · Görüntüleme: 59
4 saat arayla calpol mu? Hemde 2 aylik bebege. Asidan degilde muhtemelen parasetemol fazlaligindan dokuntu olmus. Normalde ates durumunda 6 saatte 1 veriliyor. Ates olmama durumunda 8 saatte 1. 4 saat asiri siklikta bir dozajlama

4 saat arayla calpol mu? Hemde 2 aylik bebege. Asidan degilde muhtemelen parasetemol fazlaligindan dokuntu olmus. Normalde ates durumunda 6 saatte 1 veriliyor. Ates olmama durumunda 8 saatte 1. 4 saat asiri siklikta bir dozajlama
Evet 1 çay kaşığı şeklinde 4 saatte bir çünkü çünkü ateş kusma yüzünden 10 günlük süreli doğum sonrası yoğun bakım geçmişimiz var bu nedenle bu sıklıkla hassasiyetiniz ve yorumunuz için teşekkür ederim 🥰
Parasetamol deride döküntü türevi belirtiler vermiyor, ki kızımda döküntü değil minik kabarcıklar oluştu, karaciğer sarılık gibi belirtiler gösteriyor fakat sizin söylediğiniz olasılıkta mutlaka aklımda bulunacak.
38.9 olan ve bu civarlarda seyreden ateşi su temasının yasak olduğu 3 günlük bir süreçte nasıl geçeceğini hakkında alternatif bir öneriniz varsa pediatri doktorun önerisi üzerine mutlaka denemek isterim 🥰

Canım anneler pek yanıt bulamadım burada konum için, benzerini yaşayacak annişler için durum güncellemesi yapayım ;

Ateşi yükseldiği için bu kabarcıklar anlık olarak, Ağustos ayında bulunmamız sebepli olan hava sıcaklığı sebebiyle oluşmuş. Ateşlenmedik fazla çünkü ıslak bez desteği ayaklar bacaklar ve göbüşe uygulandı, 2.3. saatlerde ağrılarımız arttığı için çok ağlamalarımız oldu ama şimdi çok iyiyiz. Unutmayın aşı hayat kurtarır, aşı konusunda ikilemde olan annelere naçizane tavsiyem, bunca göç ve aşısız insanlarla yarın öbür gün miniklerimiz aynı sıralara oturacaklar aşı hastalıktan korumaz evet aşı hastalığın şiddetini azaltır. Bende ikilemde olan anneler arasındaydım.

İlaçların çok yada az gelip gelmeyeceğini buradaki yorum yapan insanlara göre değil doktorunuzun önerisi ile kullanın lütfen ..

X