2,5 yaşındaki 2,5 yıl boyuncaher gece uyandırıyor

bebekkolik

Nirvana
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2007
58
0
47
:1closedeyes:evet arkadaşlar, iki bebekliyim herşey iyi hoş alıştık artık hatta güzel rahat günlere geçtik gibi derken! bir sorunumuz bitmiyoooor!!!!!!!!!1..nolur biriniz öneri getirsin Allahaşkına...

büyük kızım (2,5 yani) her gece, HER GECEEE, yani 2,5 yıl boyunca doğduğundan beri uyandırıyor..istisnasız 2-3 kez ağlıyor, yanına gitmezsek susmuyor, susmazsa bebek de uyanıyor..yani gitmememiz bir çözüm olabilirdi, ama o zıvanadan çıkaran ve temposu artan sesi, ve evimizde bir bebeğimiz daha olmasaydı!...konuşuyourz olmuyor..bakın ben sallamayı bile bıraktırdım nihayet, yanına uzanıyoruz uyuyor, sonra kalkıp yatağımıza gidiyoruz, biliyorum aranızda bebeğiyle aynı yatakta yatanlar bile var, evet zor oldu ama bunları başardık...ama buna çözüm bulamıyoruz...ne yapayım şimdi onu kaldrıayım ve "sen bizi uyandırdın hadi şimdi sen mi kalk" diyeyim??? artık sağlıklı düşünemiyorum..güne sersem gibi iki bebeğie bakmak zorunda olduğumun bilinciyle uyanıyorum...ama benim gece uykumun bölünmemesi lazım!!!!!!!!!!!

ne olur yardım!

Benim oğlum 21 aylık aynı sıkıntıları bende yaşıyorum . Sanırım ben daha kötü durumdayım. Çünkü gece 4-5 kere uyanıyor ve sürekli kalkmaktansa beraber yatıyoruz son 1 haftadır. en kötüsüde bu. ne yapacağımı bilmiyorum nasıl vazgeçecek. Bu arada söylemeyi unuttum tekrar uyuması içinde sallamak gerekiyor. Geçen gece sallamadım uyandığında ama yatmıyor epey ağladı 3 saat oyaladım ama yine uyumadı. bende kıyamadım yine salladım . Nasıl vazgeçecek bundan ne yapmam lazım.

acaba, bütün gün evde kalıyoruz küçük de bir bebeğimiz olduğu için, o yüzden mi diyordum ama, sizinkisi dışarıya çıkabilip gününü daha doyumlu geçirebiliyor mu? enerjisini atabiliyor mu?
Eğer sizin cevabınıza göre belki enerjisini atması gerektiği üzerinde çalışmalıyım..ne diyorsunuz?

Bence Konusmayi Deneyin Ozellile 2 Bucuk Yasindaki Artik Biseyleri Algilayabilir Benim De Kizim 3 Yasina Gircek Onumuzdeki Ay. Biz Bilmiyorum Ya Cok Sansliyiz Yada Konusmak Gercekten Ise Yariyor.benim Kizim 3 Ay Oncesine Kadar Benimle Yatiordu Aldim Karsima Buyuk Bir Insanla Konusur Gibi Anlattim Artik Buyudugunden Falan Bahsettim Abla Oldun Die Gaza Getirdim:) Once Yataklari Ayirdik Ayni Odada Simdide Tamamen Kendi Yatio Tamam Arada Cagirio Ama Asla Yanina Yatmiyorum Artik 5 Dk Duruyorum Yaninda Uyuyo Ztn.cocuklarla Herseyi Konusarak Asabiliriz Bence Sizde Biraz Gaz Werin Bakalim Ne Olacak.

sevgili edanurdan, ..zaten biz de çağırınca yani bağırınca diyelim 5 dakka duruyor sonra ya uyuyakalıyoruz ya da geri yatağımıza dönüyoruz...biz istiyoruz ki hiç bağırmasın çağırmasın...ve bunun için çok konuştuk..belki de dediğiniz gibi 3 yaşına gelmesini beklemeliyiz...teşekkür ederim.
bu arada kreşe vermeyi düşünüyor musunuz?

bence yanına gırmeyın ben oturuyorum bı kenara:) kresı 4 yasında dusunuyorum ben ıyıce herseyın bılıncınde olsun ıstıyorum tam ıfade edebılsın kendını kı orda bı sorunla karsılasırsa bana ıyıce anlatabılsın ezılmesın ıstemem cocumun

yanına yatıyorum çünkü uykulu olup uyanık kalamıyourm seriliveriyorum :) bir bebek daha baktığımı ve ev işleri yemekle kendimin ilgilendiğini göz önünde bulundurun lütfen :)

kreş için ben de öyle düşünmeye başladım..siz çalışıyor musunuz? yoksa benim gibi meslekli ama ev hanımı olarak mı devam ediyrosunuz?

oru tabı sende haklısın 2 cocukla ugrasmak zor olmalı bırınle ugrasamıom ben patlıycak gıbı oluom walla alah sana sabır guc ve bol enerjı wersın:)

soruma cevabınız gelmedi görmediniz belki de..çalışıyor muydunuz, yoksa benim gibi çalışmayı bırakıp çocuk bakanlardan mısınız?

calısmıyorum cocuk bakanlardanım ve bıde bu sıteyı cozemeyenlerden arkadas lıstene eklemısın benı ben bı turlu ekleyemedım de:)

walla benım pek bı meslegım kalmadı sanırım 4 senedır kestım alakamı donusum cok zor sanırım butun kullandıgım programları hep unutmusum gecenlerde ugrastım bıraz ugrastıkca morelım bozuldu

walla benım pek bı meslegım kalmadı sanırım 4 senedır kestım alakamı donusum cok zor sanırım butun kullandıgım programları hep unutmusum gecenlerde ugrastım bıraz ugrastıkca morelım bozuldu

benim kızımda neredeyse 3 yaşına kadar delik deşik uyku uyuyordu. uyuyo uyanıyo, yanımıza geliyo, tekrar yatağına götürüyorum, saat başı ayaktaydım böyle karman çorman bi uyku düzenimiz vardı. öyle ağlayan huysuzluk yapan bi çocukta değildir ama uykusunda huzursuz yatıyordu. artık dayanamadık dr a söyledik. atarax şurup verdi. gece yatmadan içirin dedi. 1-2 içirdik baktık aynı devam ediyor,içirmedik. zamanla kendiliğinden düzeldi. şimdi kesintisiz arada tuvalete kalkması haricinde uyuyor...bu arada 5.5 yaşında.
zor anlıyorum seni hele 2 tane yle. allah yardımcın olsun...

malesef aynı problem bizde de var 13 aylık oğlumun hala uykusu düzene girmedi geceleri deliksiz uyumuyor hep ağlayarak uyanıyor ben de saatlerce sallıyorum ne zaman düzelecek bilmiyorum sabırlı olmaktan başka yapacak birşey yok galiba(

benim oğlumda 2,5 yasında geceleri hala uyanır.Biberonla süt hazırlarım onu içince uyur. Kesintisiz sabaha kadar uyuyan cocuklara imreniyorum. Artık bizimkilerinde sabaha kadar uyumaları lazım. bende bilmiyorum ne yapacagımı?...:sm_confused::sm_confused:

al benden de o kadar...asıl mesleğğim eğitim uzmanlığı..ama dergilerde yazı işlerinde de çalıştım..grafiker olan arkadaşlarım da vardı ve sabahladığımızı hatırlıyorum..ama araya 3 koca yıl girdi..herhalde artık ben diplomalı bir ev kadını olarak kalacağım

keşke bir çözüm yolu olsa...laftan anlıyor aslında çok güzel...ama galiba zamana bırakacağım, okuduklarım bu yönde çünkü..
sabahları zombi gibi gezmekten usandım..yıllardır da böyle maalesef..küçük kızımızın uyandırması gerekirken hep büyüğümüz tarafından uyandırılıyourz ...

gündüzleri dinlenme fırsatın oluyormu? annen yada kayınvaliden yakınındaysa günde 1 saat bile idare etseler biraz dinlenmiş olursun.böyle bir imkanın varmı?

maalesef..kayınvalidem, şeker hastası olan kayınbabama bakmalı, zaten antepte yaşıyor...70 yaşında..annem, çalışıyor emekli olacak ama haziranda...sadece şimdi bu saatlerde ikisini de yatırıyorum o zaman hem buraya doya doya girebiliyorum, hem e dinleniyourm...başka çarem yok..en kötüsü de sıcak güzel havalarda bile çocuklarımı dışarıya çıkaramıorum...
uyku sorununu da zamanla halledeceğimiz gibi, umarım bu sorunumuzu da aşarız..güvenemiyourm ki çevreme..iki bebek koyduğun yerde de durmuyor ki parka gidelim, bebek kaçıranları duyuyorum...
neyse kötümserleştirmeyeyim sizleri :)) acele yazıyorum her an uyanabilirler diye..düşük cümlelerimizn kusuruna bakmayın :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…