2.5 cm Çikolata Kisti ile bebeğim olur mu ? Visanne ilaç kisti geçirir mi ? Lütfen bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim

pembeciceksi

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2022
317
185
29
Merhaba arkadaşlar bugün malesef 2.5 cm çikolata kistim olduğunu öğrendim.
Gün içinde iki doktora gittim bir tanesi 2 cm olduğunu ve iki ay boyunca visanne hap kullanmam gerektiğini büyük ihtimalle kaybolacağını en kötü ihtimalle ameliyat olacağımı söyledi.
Diğer doktor ise 2.5 cm olduğunu ilaçlı tüp filmi çektirmem gerektiğini ona göre ilerleyeceğimizi söyledi ameliyat sonra ki iş ilk baş aşılama denenecek dedi.
İlk doktorum panik yapmamam gerektiğini söyledi kiste rağmen gebe kalma şansım yüzde elliden fazlaymış. Sağ yumurtalığım güzel sol yumurtalıkta kist olmasına rağmen etrafında yine yumurtalar varmış. Visanne ilaç kullanacağım aranızda kullanan fayda gören var mı ? Çikolata kisti tedavisi hakkında bilgisi olan var mı ?

Merhaba. 5 cm den küçük olanlar için ameliyat önrrmiyor doktorlar. Çikolata kistinin en güzel tedavisi hamile kalmak. Hamile kalınca kist kayboluyor fakat dogumdan sonra adetin baslamasiyla yeniden oluşabiliyor. Bir doktorum; "hic bir problemi olmayan birinin hamilr kalma ihtimalinin yuzde 25lerde, cikolata kisti olan birinin ise hamile kalma oraninin yuzde 13'lerde oldugunu soylemisti. Yüzde 50 olan oran tüp bebek tedavisi için geçerli. O da kistsiz veya başka bir problemi olmayan adaylar için olan bir oran. Tüp bebekle hamile kalma oranımız yüzde 32.
Özetlemek gerekirse C.kisti hamile kalmaya engel degil fakat zorlastiriyor. Bir yil deneme sonunda hamile kalmistim. Yani eger baska bir probleminiz yoksa ve zamansal acidan da bir kayginiz yoksa denemeye devam edin. Zaman bizim icin onemli diyorsanız da tüp bebek düşünebilirsiniz.

Hiç sorunu olmayan spral taktırmış hamşle kalmış üçüncü senesinde bu mümkünse oda mümkündğr neler neler görüyoruz bend ebekliyorum gelmiyo allah nasip eder umarım

Ama şöyle de bir şey var ki, bu kisti olup da ilk bir kaç denemesinde hamile kalan da bir çok kişi var. Siz ne zamandan beri çocuk düşünüyorsunuz?

2 kez hamile kaldım 5 cm kistim, kızımı kaybettim kromozom bozukluğundan oğluma sağlıkla kavuştum çok şükür

Benimde 1,5 cm çikolata kistim geçen ay oluşmuş. Bugün yine kontrole gittim hala 1.5 cm Ondan önceki rutin kontrollerimde hiç birşey yoktu. 5 ay deniyoruz olmadı. Geçen ay kistimi öğrendim. Şimdi doktor kontrolünde tedaviye başladık. Allah sonumuzu hayır etsin.

Merhaba, benim de 3.5 cm sol overde çikolata kistim var 7 ay önce korunmasız hamile kaldım fakat düşükle sonuçlandı istememize rağmen su an olmuyor. Doktor nasıl bir tedavi yöntemi uyguladı ?

Merhaba, benim de 3.5 cm sol overde çikolata kistim var 7 ay önce korunmasız hamile kaldım fakat düşükle sonuçlandı istememize rağmen su an olmuyor. Doktor nasıl bir tedavi yöntemi uyguladı ?
Yani daha geçen ay tedaviye başlattı aslında klomen famera bide çatlama iğnesi yaptık ama olmadı geçen ay. Bugün rahim filmi çekindim bu ay korunacağım. Sonraki adetle tekrar deneyin dedi olmazsa yine gidicem. Şuanlık bu şekilde.

Hayırlı olsun bebeğiniz. Normal yollardan mı hanile kaldınız1senenin sonunda? Yoksa tedavi ile mi?tedavi ile olduysa nasıl bir yol izlendi?

Hayırlı olsun bebeğiniz. Normal yollardan mı hanile kaldınız1senenin sonunda? Yoksa tedavi ile mi?tedavi ile olduysa nasıl bir yol izlendi?
Teşekkür ederim. Normal yolla oldu fakat düşükle sonuçlanınca ve bir senenin uzerine tekrardan olmayınca tüp bebek (taze transfer) ile tekrar hamile kaldım fakat tekrardan düşük olunca ikinci defa transfer (doğal siklus yontemiyle) yeniden hamile kaldım.
Duşuklerimin kistle bir ilgisi yoktu tabi, pihtilasma egilimim old. Ogrenince kan sulandiriciyla saglikli dogum yapabildim çok şükür.

Kistle ilgisi yoksa düşüğünüzün normal yollarla hamile kalabiliyoruz o zaman. Kaçar cm di hatırlıyor musunuz? Sizde kötü şeyler (düşükler) yaşamışsınız ama sonradan mucizenize kavuşmuşsunuz Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin bebişinizi. Darısı bana inşallah

Yumurta kalitesini arttırıyor sanırım bu macunlar değil mi? O yüzden kullanmak işe yarıyor demekki
Onu bilmiyorum ama hormonlar için iyiymiş, kaliteyi arttiran vitaminler

Onu bilmiyorum ama hormonlar için iyiymiş, kaliteyi arttiran
Onu bilmiyorum ama hormonlar için iyiymiş, kaliteyi arttiran vitaminler
Teşekkürler,darısı bana olsun inşallah. Ben de anne karnında gelişmemesinden dolayı bi kayıp yaşadım. Sonrasındada çikolata kistim olduğunu öğrendim. Aslında bebiş varkende varmış kistim ama olmuş. Şimdi kistin varlığını öğrenince insan kafaya çok takıyor. Allah tekrardan sağlıklı bir şekilde nasip eder inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…