19 haftada düşük yaptım yardımcı olur musunuz?

snntrr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2024
73
10
27
Merhabalar iki gün önce 19 haftalık bebeğimi erken doğum ile kaybettim. Öncesinde bir kimyasal bir de bir aylık tutunamayan gebeliğim var. Son hamileliğimde herşey normalken 16. Haftada kanama ile hastaneye yattım ve içerde büyük bir kanama alanı vardı full istirahate geçtim. İlaçlar iğneler kullandım ve 18. Haftada kanama alanı küçüldü demişti doktorum ama ani bir rahim açılmasıyla suyum geldi ve normal doğum yaptım sonra kürtaja aldılar. Bunun gibi yaşayanlar lütfen yardımcı olsun. İhmal mi yoksa gereken tedbiri alamadık mı sorun neydi neden gitti bebeğim bilmiyorum çok üzgünüm evet riskliydi gebeliğim ama bu yaşadığım çok acıydı plesanta patolojiye kücük yavrum da toprağa gitti lütfen tecrübelerinizi paylaşın bundan sonra ne yapıcam nereye gidicem bilmiyorum

Allah yardımcınız olsun genetik testlerinizi yaptırdınız mı trombofoli panel testi? Pıhtılaşma olabilir. Her ne olursa olsun sonraki gebelikte serklaj yaptırmalısınız

Allah yardımcınız olsun genetik testlerinizi yaptırdınız mı trombofoli panel testi? Pıhtılaşma olabilir. Her ne olursa olsun sonraki gebelikte serklaj yaptırmalısınız
Tabiki önceki iki düşükten sonra yapıldı herşey hiçbir sıkıntı yoktu ufak bir kan pıhtılaşması vardı ilaç kullanırsın demişlerdi hamile kalınca kullandım oksapar sonra kanama ile hastaneye yatınca kestiler onu ve neden kullandın dedi perinatoloji doktoru gerek yoktu belki sebep bu olabilir demişti. Yani o kanama alanı oluşana kadar bir sorun yoktu bende de bebeğimde de ama her doktordan bir ses çıktı. Ben hamileliğin ilk zamanları deprem bölgesinde görev yapıyordum ordaki doktorlar belki öngörseydi serklaj yapsalardı şuan bebeğim yaşayabilirdi. Şimdi ankaradaki doktorum kanamadan dolayı dikiş atamadı geç kalınmış dedi

Merhabalar iki gün önce 19 haftalık bebeğimi erken doğum ile kaybettim. Öncesinde bir kimyasal bir de bir aylık tutunamayan gebeliğim var. Son hamileliğimde herşey normalken 16. Haftada kanama ile hastaneye yattım ve içerde büyük bir kanama alanı vardı full istirahate geçtim. İlaçlar iğneler kullandım ve 18. Haftada kanama alanı küçüldü demişti doktorum ama ani bir rahim açılmasıyla suyum geldi ve normal doğum yaptım sonra kürtaja aldılar. Bunun gibi yaşayanlar lütfen yardımcı olsun. İhmal mi yoksa gereken tedbiri alamadık mı sorun neydi neden gitti bebeğim bilmiyorum çok üzgünüm evet riskliydi gebeliğim ama bu yaşadığım çok acıydı plesanta patolojiye kücük yavrum da toprağa gitti lütfen tecrübelerinizi paylaşın bundan sonra ne yapıcam nereye gidicem bilmiyorum
Çok geçmiş olsun, rabbim sabır versin inşallah, genetik testi yaptınız mı ?

Kuzum çok geçmiş olsun. Şu an anlattıkların aynısını yaşadım 1 ay önce. Düşük riski geçince nasıl oldu bu rahim açılması aklım almıyor 😞 ağlamamak için kendimi zor tutuyorum

Onu bilmiyorum hamilelik boyunca kaç doktor gezdim hiçbiri de öyle bişey söylemedi. Belki atladılar önemsemediler gebeyken farkedilir mi öyle bişey olsa
Rahim ağzı yetmezliği Seklajın ; 4,5 ayda bir anda çıkıyor. Öyle Teşhisi koyuluyor dedi doktor. Bir daha hamile kalınca 12,14 hafta da rahim dikiliyor doğuma az gün kala açıyorlar. Gebelikte İleri aylara gelince, rahim incelediğinden dikim işlemi pek fayda etmiyor dedi.

Son düzenleme:
Kuzum çok geçmiş olsun. Şu an anlattıkların aynısını yaşadım 1 ay önce. Düşük riski geçince nasıl oldu bu rahim açılması aklım almıyor 😞 ağlamamak için kendimi zor tutuyorum
Çok iyi anlıyorum seni patolojiden enfeksiyon kaynaklı düşük çıktı nasıl olur idrar da bakılmıştı halbuki ihmal mi var benim yüzümden mi gitti bebeğim düşünmekten beynim çatladı pazartesi doktorla görüşeceğim ne dicek merak ediyorum ama içim yanıyor atlatamıyorum unutamıyorum

Rahim ağzı yetmezliği Seklajın ; 4,5 ayda bir anda çıkıyor. Öyle Teşhisi koyuluyor dedi doktor. Bir daha hamile kalınca 12,14 hafta da rahim dikiliyor doğuma az gün kala açıyorlar. Gebelikte İleri aylara gelince, rahim incelediğinden dikim işlemi pek fayda etmiyor dedi.
Patolojiden enfeksiyon çıktı sanırım rahimle ilgili bi sorun yoktu

Benim zaten kanamalı olduğu için rahim kalınlaşmış ve açılmış doktor dikiş atamam tutmaz ve rahme zarar verir diye o anda dikiş atamadı mecbur doğumu bekledik

Benim 2022 yazında başıma geldi benzeri. 19+0’da lekelenmem oldu. Progestan hem fitil hem iğne başlandı, her ihtimale karşı antibiyotik başlandı. 20+0’da rahim ağzı uzunluğum 5 cm idi ve küçücük bi kanama alanı vardı. 4 gün sonra karın ağrısıyla acile gittim, muayenede suyum geldi. 6 cm açıklığım vardı. Suyum gelince ağrılarım gitti, 63 saat sürdü doğurmam. Enfeksiyon değerlerim çok yükseldi 10 gün daha tedavi gördüm hastanede.
Bence benim de sizin de yapabileceğimiz bir şey yoktu. Belki doğumdan önce örnek alsalar enfeksiyon mu sebep oldu bilinirdi.
Bir sonraki hamileliğimde 14. Haftada dikiş atıldı. 38’de sancım geldi, sezaryenle oğlum dünyaya geldi.
Allah sabır versin. Acınızı paylaşıyorum.
Bundan sonra perinatalog olan bir profesörle devam etmenizi tavsiye ederim.

• Üzgünüm
Reactions: Gao
Benim 2022 yazında başıma geldi benzeri. 19+0’da lekelenmem oldu. Progestan hem fitil hem iğne başlandı, her ihtimale karşı antibiyotik başlandı. 20+0’da rahim ağzı uzunluğum 5 cm idi ve küçücük bi kanama alanı vardı. 4 gün sonra karın ağrısıyla acile gittim, muayenede suyum geldi. 6 cm açıklığım vardı. Suyum gelince ağrılarım gitti, 63 saat sürdü doğurmam. Enfeksiyon değerlerim çok yükseldi 10 gün daha tedavi gördüm hastanede.
Bence benim de sizin de yapabileceğimiz bir şey yoktu. Belki doğumdan önce örnek alsalar enfeksiyon mu sebep oldu bilinirdi.
Bir sonraki hamileliğimde 14. Haftada dikiş atıldı. 38’de sancım geldi, sezaryenle oğlum dünyaya geldi.
Allah sabır versin. Acınızı paylaşıyorum.
Bundan sonra perinatalog olan bir profesörle devam etmenizi tavsiye ederim.
15. Haftadan sonra perinatoloji doçentiyle devam ettim ama enfeksiyon ile ilgili hiç konuşulmadı doktor kan idrar baktı ama normal dedi bende bilmiyordum ki böyle bişey olabileceğini enfeksiyonun bu kadar önemli olduğu aklımın ucundan geçmezdi şoka girdim sonucu az önce öğrendik nasıl olabilir böyle bişey aklım almıyor. Kim bilir ne zaman hamile kalıcam bir daha allah verecek mi bilmiyorum çok istiyorum bir evladım olsun

O kanamalar neden oluyor bilinmiyor malesef. Kanda idrarda enfeksiyon olsa belli olurdu. İnşallah bundan sonra gönlünüze göre olur.

O kanamalar neden oluyor bilinmiyor malesef. Kanda idrarda enfeksiyon olsa belli olurdu. İnşallah bundan sonra gönlünüze göre olur.
Malesef öyle tek istediğim kucağımda evladımla bu yaşadıklarımı unutabildiğim günlere gitmek başka bir isteğim yok rabbimden. Siz ne kadar sonra hamile kaldınız tekrar ve benzer sorunlar oldu mu gebeliğinizde

X