Anket 18 yaş özgürlük müdür?

18 yaş özgürlükmüdür?

• Ankete Katılan
    79
hayir !

özgürlük denilen gercekten yok cünkü cocuksun annen baban senden sorumlu 18 yasina geliyorsun annen baban yine senden sorumlu ve bu rada kendi ayaklarinin üzerinde durmaya calisiyorsun zaman ilerledikce kendi ailen oluyor ozaman özgürlük neyse nerde kaliyor ki ?
bence özgürlügü kendimiz de aramamiz gerekiyor !

İki yıl öncesiyle bu sene arasında hiçbir fark yok. O halde, reşit olmak özgürlük demek değildir.

Hayır kesinlikle diğildir 18 yaşta en çok hataya eğlimli olur gençler. Benim fikirimce :)

18 yaşındayım bu sene üniversiteyi kazandım ailemden 17 saat uzakta okuyorum .
evet 18 yaş bana özgürlük getirdi, çünkü ailem artık büyüdüğümü kendi kararlarımı kendim vermem gerektiğini söylüyorlar çünkü biliyorlar ki doğruyu ve yanlışı ayırt edebilecek bir insanım, ama aynı şeyi bazı akranlarım için söyleyemem aileden uzaklaşınca serbestliğin verdiği rahatlıkla çok yanlış yönlere sapanları da görüyorum.

Türk toplumunda kadinin özgürlügü hic yoktur.18 de olsan 28 de 48 de.Hangi yasta olursan ol maalesef gözler hep kadinin üstündedir.Yanlis yapacakmi diye.

özgürlükten kasıt kimseye hesap vermeden gezip tozmaksa değildir. kendim için konuşuym 16 yaşındaki benle 18 yaşındaki ben arasında özgürlük arasında pek bi fark yoktu. beyin olarak ise insan her sene bi önceki sene yaptıklarına inanamıyo allahım böyle mi düşünüyodum diye.

aynennnnnnnnnnnnnn

Türkiye'de yaşıyosanız, hele bayansanız hele de boşanmış bi bayansanız hiç bir zaman özgür değilsiniz, kağıt üstündeki özgürlüğü napayım ben

benim düsüncem insan oglu hic bir zaman özgür degildir...
her yasin bir sorumlulugu var cünkü...
ama her yasin kendine has güzellikleri vardir o ayri...

Hayatta tek özgür insanlar bebeklerdir...

Çocuklar gençler yetişkinler ve yaşlılar asla ama asla özgür olamaz.

Ama bebek özgürdür hiçbişeyden anlamaz

Siz neler deseniz ne yapsanız fayda etmez bağırır durur,kakasını yapar,yatağa çişini yapar,üstünü yeni değiştirmenize rağmen kusar ve asla yaptıklarından dolayı cezalandırılmaz...

Ahhhh bebek olmak varmış :ecrin_bebek:

Aslında sayılmaz. Özgür olmak için tam olarak kendi ayakların üstünde durabilecek konumda olmalısın.
Ama 18 yaşındayken bu,kolay kolay mümkün olmuyor.

Aslında 18 yaş,ömür boyu sürücek olan esaretin ilk yılıdır..18 yaşına gelene kadar hep o günün hayaliyle yaşamıştım..Reşit olmak;kimseye hesap vermemek,istediğim gibi yaşamak,imza atma hakkımın olması,kendi kredi kartım,kendi ehliyetimin olması,anneme babama bile gerektiği yerde eyvallah diyebilme hakkım olduğu anlamına geliyodu benim için..öyle özenirdimki büyüklere...Şimdi ise,keşke zamanı geri çevirebilsem de ,18 yaşımdam önceki hayatıma geri dönebilsem diye ne ahlar çekiyorum..Ama zamanın merhameti yada vefası yok..gittimi,bidaha geri gelmiyo..her yaşın ayrı güzelliği de var tabi..ama çocuk olmak gibisi de yok be yaaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…