Anket 18 yaş özgürlük müdür?

18 yaş özgürlükmüdür?

• Ankete Katılan
    79
bence 18 yasi özgürlük demektir yani en azindan benim icin öyle valla ben 18 yanima girince harika planlarim var ilkide aylemden ayri bi eve cikmek

bazı ülkelere göre evet özgürlük ama biz Türkiye'de yasadığımız için değil ben mesela 18 yasındayım ama özgür dilim ailem hala bana karısıyoo ne aı bi gercek

valla o kadar güzel tespit yapmışsınki...bunların üstüne başka birşey yazılmaz....

ya aslinda benim ayleme görede öyle ama degisdirmek bizim elimizde benimde. nerde yasadigin önemli degil benim aylemd3e kesinlikle karsi ama ben genede yapicam sonusta bu benim hayatim inanin bana hersey sizin elinizde bunu degistire bilirsiniz yeterki isteyin

bence bir sınırlama getirilmese daha iyi olur ..

çünkü onsekiz yaşına gelen birisi özgürüm diye her şeyi yapıyor sonra yaşı dahada ilerledikçe pişman olabileceği şeyler yapmış olduğunu farkediyor..

doğru akıl yaşta değil baştadır fakat on sekiz yaşında bir kişininde her şeyi tüm eğrileriyle doğrularıyla düşünecek tecrübesi yoktur :::

dikkat : tecrübe diyorum herşey bazen yaşanılarak öğreniliyor...

bence 18 yasi özgürlük demektir yani en azindan benim icin öyle valla ben 18 yanima girince harika planlarim var ilkide aylemden ayri bi eve cikmek

bazı ülkelere göre evet özgürlük ama biz Türkiye'de yasadığımız için değil ben mesela 18 yasındayım ama özgür dilim ailem hala bana karısıyoo ne aı bi gercek

:roflol::roflol:Çok tatlısınız kızlar.Bana gençliğimi hatırlattınız:))benim de planlarım vardı 18 olduğumda ayrı eve çıkacaktım.Arabam altımda olacaktı, kimse bana karışamayacaktı,çocuk muamelesi yapamayacaktı,herkes kararlarıma saygı duyacaktı.vs.18 yaşına geldiğimde gördüm ki ;hala annemin bebeğiyim.Hala korunmaya muhtacım.Hala parasal olarak büyüklerime bağlıyım.Ve hala kararlarım sorgulanıyor.üstelik herkes bana karışıyor, hatta daha fazla karışıyor:))Bilim adamları 18 yaşın sağlıklı karar verme ve verdiğimiz kararların sorumluluğunu alma konusunda yetersiz olduğunu söylüyor.Bence de ayrı ev tutmak gibi büyük adımları atmak için en güzel yaş 25 .Hem karar verme yetimiz gelişmiş oluyor hem de hayat hakkında çok şey bildiğimizi düşündüğümüz 18 yaşından daha fazla tecrübemiz oluyor.Ben birazda mecburiyetten 24 yaşında yalnız yaşamaya başladım.Kendimi koruyacağıma ve ayaklarımın üstünde duracağıma emindim.Ama zor oluyor yine de annem ansızın baskınlar yapardı evime:))o zamanlar kızardım ama şimdi iyiki yapmış diyorum.Birini seviyorsan onu korumak istersin çünkü.Yani ailenizin herşeyinize karışması sizi sevip korumak istediklerinden ve dışarıda ailesinden ayrı olan kuzuları kapmak isteyen kurtlar olduğu sürece ailemizin yanı en güvenli yer.oyyyyy çok uzun olmuş:))

Bizim toplumumuzda kesinlikle degil ama hristiyan toplumunda özgürlük.Hatta burada cok görüyorum,alman aileler cocuklari 18 ine gelince kendileri cocukalrina söylüyorlar,hadi artik ev bul cik,18 oldun diye.Bizde de tam tersi.

kesinlikle en doğru cevap benceee...

CADIARZU valla sana katılıyorum doğru diyorsun neyse kib

fifti fifti diyicem
aslinda bi bakima özgürlüktür ama ben özgürlügümü ise girip para kazanmaya başladıktan sonra kazandim diyebilirim
benim babam olsun annem olsun herzmn icin üstüme titrediler benimle cok fazla ilgilendiler bazen cok bunalıyodum cunku yapmak istedigim hersey yasakti

aileme cok derdim 18 yasima geliyim bu evden gidicem 18 yasima geliyim şöyle yalicam 18 yasima geliyim böyle yapicam diye

25 yaşima geldim hala bi halt yapamadim :roflol:

simdi ayni benim dediklerimi kuzenim diyo
boşuna ceneni yorma diyorumnaniknanik

duruma göre değişir.. benim için evet.. mesele ben kendimi bilmeye bşladığımdan beri özgürüm.. anneciğimde babacığımda hiç bir konuda beni sıkmamışıtr.. mesela liseyi bitirdikten sonrada çalışmaya başladım maddi konudada özgürlüğümü elime aldım.. yani,i ben herzaman özgürdüm.. bu yüzeden anneciğimi ve babacığımı çok seviyorum.. hayatta hiçbieşeyim kısıtlanmadı ve ben bu yüzden kendimi çok şanslı hissediyorum... a.s.

18 yaş özgürlük olabılır.Ama o yastakı gencler olumsuz davranıslar da bulunursa tabı kı o ozgurluk ıstegı nafıledır.Kımse cocugunun zarar gormesını ıstemez o nedenle de aıleler bazı tedbırler alırlar.genc de onu ozgurluklerının kısıtlanması olarak algılayabılır.Yası ne olursa olsun ınsanların duygu dusuncelerını anlatabılmesı gerekırse onları savunması ozgurlugune sahıp olmaları gerekıyor.SEn sus kucuksun anlamazsın mantıgı bana aykırı.Kendıne ,etrafına ozgurlugum dıyerek zarar vermesı dısında o yastakı genclerın ozgur olması gerektıgını dusunuyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…