17.hafta gebelikte kilo alımı

sultan267586

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2024
5
3
26
Kızlar 17 haftalık hamileyim yaklaşık 4 kilo aldım boyum 171 kilom 64 çok fazla bu haftaya göre biliyorum ne yapsam daha az devam ederim durdururum yada siz nasıl almıştınız

Hamur işi karbonhidrat abur cubur fas4 food vs tüketiyosan onları azaltabilirsin, daha çok protein ağırlıklı muz ceviz kefir avokado vs tüketebilirsin ve bol su içmelisin

Ben 24+1deyim 67 ile hamile kaldım şuan 71im. Gelişigüzel her şeyi yemedim bebeğe ne kilo aldırır , hangi yiyecek hangi organına iyi gelir , hangi dönemde hangi vitaminleri alır gibi şeylere internetten bakarak yedim 🌸 Diyet tarzı yapıp asla kendimi kısmadım ilk günden beri çok yiyorum çok şükür 1 gün bile kusup iştah kapanmadı çünkü 🤣🤣 Ama düzenli yiyorum asla öğün atlamıyorum 🙏🏻 Mutlaka yemeklerin yanında yoğurt ye , kahvaltıda yumurta ye avokado ye tok tutuyor 🌸 Her gün meyveni ihmal etme 🌸 Dışardayken eve kadar birden acıkmamak için çubuk kraker taşı hem mideyi bastırıyor hem de ara öğün tarzı zorda kalınca iyi gidiyor 🌸 Bünyeden bünyeye değişiyor tabi ama 20. Haftadan sonra kabızlık giriyor devreye .. O zaman daha çok kilo alırsın dikkat et 🙏🏻

Kızlar 17 haftalık hamileyim yaklaşık 4 kilo aldım boyum 171 kilom 64 çok fazla bu haftaya göre biliyorum ne yapsam daha az devam ederim durdururum yada siz nasıl almıştınız
Ben de ilk aylarımda aldım kuru ekmekle bulantımı durdurabildiğim için. Bolca su için. Meyveyi az yiyin. Lifli şeyler yiyin. Bebek kilo alsın diye porsiyonları büyük tutmanıza gerek yok. Protein, sebze ilerlediğinizde almıyorsunuz kilo. Ben mecburen yattığımdan kilo aldım ayrıca. Yürüyebiliyorsanız, çok iyi geliyor. Sağlıkla kucağınıza alın inşallah.

X