16.641 Ya Latif Hatmi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ChillOutt

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2018
6.543
20.637
EL-LATİF;Lutuf ve keremi bol olan,lütfeden,inayet ve ihsanı sınırsız olan.kulun istek ve ihtiyaçalrını yumuşaklıkla ve kolayca ulaştıran.En ince nasıl yapıldığı bilimiyan işleri bilen,derinliklere ve bilinmezlere nüfuz eden.Akla hayale gelmeyen yollardan ve yerlerden kuluna nimetler ,hayırlar ve faydalar çıkaran,sürekli lütfeden.
Her türlü sıkıntıya maruz kalanlar, dualarının kabul omasını isteyenler,her türlü isteğe cevap veren bir esmadır.Zikir adedi(129) dur.fakat belli şeyler için okunma adedi aşağıda belirtilmiştir.
Bu ismin zikrine usulüne uygun olarak devam eden kimse,işinin görülmesi için katına çıktığı makamlarda kabul görür ve istediğini elde eder.
her gün beş vakit namazın ardından (129)defa “YA LATİF” diyerek,işlerini ALLAH’a havale eden kimse,giriştiği her işte başarılı olur.darlık ve sıkıntıya düşmez,zorlukları kolayca geçer,bela ve musibetlerden korunur.
Zor bir işle karşılaşıp,nasıl çözeceğini bilemeyenve sıkıntısı kendisini rahatsız eden kimse,temiz bir kalp ile ve iyi bir niyetle (16.641) defa bu ismi zikrederse,problemi çözer,sıkıntısı gider,duası kabul görür.
rızık darlığı çeken,geçim sıkıntısı çeken kimse,aynı miktarda bu ismi okuyup,arkasından halini ALLAH’a arz ederse,Yüce ALLAH onun sıkıntısını çözer,rızkını genişletir.
kendisi için hayırlı olduğuna inandığı her hangi bir iş yada hacet için (16.641) defa zikrederse,niyetine ulaşır,istediğini elde eder.
Her gün (133) defa okumaya devam eden kimsenin zor işleri kolaylaşır.ALLAH’ın lütfuna kavuşur.
her gün(9) defa zikreden ilahi tecellilere kavuşur,rızkı genişler.
Bir kimse her gün “YA LATİF” ismini “besmele” ile birleştirerek”BİSMİLLAHİ!L-LATİF” şeklinde (698) defa zikrederse her ne isteği arzusu varsa yerine gelir

Yarin baslariz kuzucum. Bayram bitince de kalabalik olursak eger 1 gunde 1-2 kisiye rahat okunur.

Biraz farkli okuyacagiz kun fe yekun ekleyecegiz cok guzel olacak insAllah.
İnsAllah canım benim Rabbim dualarımızı tez zamanda kabul etsin başlayalım yarın herkese eşit mi dagitacaksin kalanli mi okuyalim

İnsAllah canım benim Rabbim dualarımızı tez zamanda kabul etsin başlayalım yarın herkese eşit mi dagitacaksin kalanli mi okuyalim

Kalanli okuyacagiz canim cunku biri girmeyince duasi okunan kisinin duasi aksiyor. Duasi okunan kisinin duasi basladigi gun bitirecegiz. Toplu dualarin amaci hep birlikte herkesin bir kisi icin dua etmesidir. Biri okuyacak digeri yarin bitirecek oyle olunca benim icime sinmiyor.

Kalanli okuyacagiz canim cunku biri girmeyince duasi okunan kisinin duasi aksiyor. Duasi okunan kisinin duasi basladigi gun bitirecegiz. Toplu dualarin amaci hep birlikte herkesin bir kisi icin dua etmesidir. Biri okuyacak digeri yarin bitirecek oyle olunca benim icime sinmiyor.
Çok güzel düşünmüşsun canım benim kalanli daha güzel oluyor zaten

Başlayalım ben müsaitim ama okuma şekli farklı demiştiniz kunfeyekun mu ekleyecegiz sonunda bir de duanizi yazarsanız o niyetle okuyalım

Ya Latif kün fe yekün şeklinde okuyacağız canım. Dualarımızın kabul hızı için bu şekilde okuyacağız.

Birazdan ben namazımı kılar, listeyi hazırlarım başlarız. M Maviiiii000 arkadaşımız sanırım bayram nedeni ile giremiyor onun yerine de ben okuyacağım, hak geçecek gibi düşünülmesin bilginiz olsun.

Dua sırası gelen arkadaşımız namaz kılacaksa hazırlığını yapar başlayalım der başlarız.

Rabbim hepimizin dualarını kabul etsin inşallah.

Ya Latif kün fe yekün şeklinde okuyacağız canım. Dualarımızın kabul hızı için bu şekilde okuyacağız.

Birazdan ben namazımı kılar, listeyi hazırlarım başlarız. M Maviiiii000 arkadaşımız sanırım bayram nedeni ile giremiyor onun yerine de ben okuyacağım, hak geçecek gibi düşünülmesin bilginiz olsun.

Dua sırası gelen arkadaşımız namaz kılacaksa hazırlığını yapar başlayalım der başlarız.

Rabbim hepimizin dualarını kabul etsin inşallah.
Bizde namaz kılalım mi peki başlamadan önce zikre

Bizde namaz kılalım mi peki başlamadan önce zikre

Sadece kendi dua sırası gelen arkadaş kılar ama şart değil elbette kişinin kendi tercihine kalmış. Bence herkes kendi duası başlamadan önce kılsa ve esmaül hüsnanın tamamını okusa daha güzel olur tabi ki..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X