13 Günlük Anneyim bebeğim beni bırakmıyor

Sla__

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2023
66
17
20
Kızlar merhaba 13 gün önce doğum yaptım bebeğim sürekli memede uyumak istiyor doyduğundan eminim ama beşiğe koyduğum an uyanıyor ve ağlıyor sürekli kaç gündür 3 4 saat uyanık kalıyor ben beşiğe koymak isteyince ve ağlıyor meme de yatmayınca yanıma yatırıp meme veriyorum öyle uyuyor kaldırıp beşiğe koyunca uyanıyor yada ben yanından kalkınca ne yapmam gerekiyo kendime zaman ayıramıyorum bile

Çok normal, o hâlâ anne karnında sanıyor kendini. Sizin kolunuzu, sesinizi, sıcaklığını ister. En güzel zamanları bırakmayın sakın. Hem daha ne beşiği, biz kızımla hâlâ kanguru gibi uyuyoruz, göğsümde uyumaya bayılıyor, kan ter içindeyiz ikimizde. Patron bebekler, onlar ne isterse o. Güvenli bağlanma önemli sakın bırakmayın.

3.aymizdayiz hala kucagimdan inmiyor, babasına gitmiyor, başkasında durmuyor, sürekli emmek istiyor...

Bırakın iş kalsın, yemek bizde dışardan ya da babamız ne hazırlarsa o, temizliğe ablamz var yardımcı o geliyor, ev dağınık, duşu gece o uyuyunca alabilirsem aliyorum vs.. hiç sorun değil bu zamanları geri gelmeyecek. Tekrar 3 aylık olmayacak bebeğim onunla vakit geçirmek daha özel.

Aileniz varsa destek alın, yalnızlık da yıpratıcı. Gün içinde en azından bir 5 dk merhaba desinler. Demiyorlarsa da arasınlar hâl hatır sorsunlar...

Sevin bebişi, bırakmayın besige falan kuzucugu, memesinden de ayırmayin, 6 ay ona tahsisli artık memeler

Sling alın. Aynısıydı benimki almadığıma pişmanım. 3 ayım bi kanepede geçti çocuk emer emer üzerimde uyurdu. Sling ile emzirebilirsiniz bile.

Benimki de 40 gunluk dogdugundan beri eger yaninda yatiyorsam uyuyor, kucagimdan yatagina biraktigim an aciyor gozunu. Ben de surekli onu izliyorum yanina kivrilip uyuyorum artik hayat boyle en azindan 1-2 sene olsun bi daha bu kadar kucuk olmayacaklar. İnanin daha simdiden ilk dogdugu zamanlari ozledim

Ay kuzuuumm kıyamam ona kendini hala anne karnında sanıyor bebenizi beşiğe bırakınca tişörtünüzü çıkartıp yanına koymayı denedinizmi? Kokunuzu duyup rahatlamak istiyordur o şimdi, deneyin mutlaka işe yarayacaktır

Evet denedim giydiğim tişörtümü koydum ama nafile

Evet insanın hiç ayrılası gelmiyor fakat uyku uyuyamıyorum adam akıllı yemek yiyemiyorum bu şekilde de çok zor 2 3 saatlik uykusu yok hiç

Evet haklısınız ama herkesin şartları maalesef aynı olmayabiliyor şuan yemek yemeye vaktim bile yok nasıl yapıcam bilmiyorum

Evet insanın hiç ayrılası gelmiyor fakat uyku uyuyamıyorum adam akıllı yemek yiyemiyorum bu şekilde de çok zor 2 3 saatlik uykusu yok hiç
Merhaba,gecen gun ınstagramda bır vıdeo gordum,annesını emerek uyumak ısteyen baska türlüuyumayan bebekler ıcın,sütü sağıp emziğin içine enjektörle sıkıyor,bebeğin damagına sürüyor emziği alsın diye sütü azıcık sıkıp,bebek tadını alınca eme eme uyuyor emziği,belki bir faydasını görürsünüz

Evet haklısınız ama herkesin şartları maalesef aynı olmayabiliyor şuan yemek yemeye vaktim bile yok nasıl yapıcam bilmiyorum
Bu süreci yönetmeyi öğrenin. Kaotik düşünmeyin. Anlıyorum tecrübe ettiğiniz bir şeyi yasamiyorsunuz.
Çubuk kraker ve bir küçük şişe su koyuyordum yanıma hep. Eşim yoksa hemen hemen ekmek arası peynir yapıp bebeğin yanına geliyordum.
Hâlâ da öyleyiz, sabahları nerdeeee o uzun uzun hazırlıklar kahvaltilarrrrr. Önüme getirseler bebek kucağımdan inmiyor ki yiyeyim..
3.ayda da çok farklı değil süreç, sadece uykular biraz daha düzenli, yoksa gene kucagimdan inmiyor, babaya gitmiyor. Geçecek sabır, büyüyecek onlar da..

Meme reddi yapabilir dikkat edilmeli. Akışkan olmamalı o delik

Su yazdiginizi bütün yeni anneler yaşıyor. Memenizdeki süt ihtiyacini ayarlıyor . Yenidoğan in migdesi kiraz kadar sonra kayısı 1 hafta sonrası yumurta kadar anne sütü çabuk hazmedilir sık sık uyanması çok normal. İnanın herkes aynı . bebek bu dış dünyaya alisincaya dek tek tanıdık koku olan memenizi istiyor. Bunu kabullenin. Sizin yaka igneniz o. Kucaginizda kokunuzla sesinizle sakinlesicek. 3 ay sonra herşey rayına oturacak . Emzirme süresi ve sayısı düşecek. Dış dünyaya doğduğunu anlayacak. Bunu kabullenin ve teslim olun.annelik bu tam olarak. Yemek eşiniz gelince yapın ben öyle yapıyorum,duşu gece uyuduğu aralikda , aynaya bakmak fialn hak getire. Kilo takibinden aç olup diyip doymadigini anlayabilirsiniz. 15 günlük kontrol yakınmış orda doktorda soyler. Cişli bez miktarida size doydugunu gösterir.

Son düzenleme:
20 günlükken annemin işi vardı beni ilk kez bebekle yalnız bıraktı evde sabah 7 den 12 ye ne yemek yiyebildim ne tuvalete gidebildim devamlı kucak istiyordu, en son başıma ağrılar girdi, o çaresizlikle slingi bir taktım ben dünyam aydınlandı valla. Ondan sonra evde ,dışarda sling taktım hep orda hiç uyanmadan uyuyordu ben de dinleniyordum yemek yiyordum kitap okuyordum ,kulaklıkla dizi izliyordum. 4 ay gibi de kanguruya geçiş yaptı. Bi deneyin derim, doktoklarda slingi onaylıyor yeterki çocuğun ayağı m şeklinde olsun sarkmasın.nette doğru takılış videolarını görebilirsiniz.
Akşamları da eşim kucağına alıyordu ,göbeğinin üstüne yatırıyordu orda uyuyordu,ben yemek yapıyordum ya da dinleniyordum. Yoksa beşiğe koyduğumuz an ağlamaya başlıyordu

Birinin yardim etmesi gerek yani esiniz evdeyken o ilgilensin siz yatip uyuyun. Yemegi de yemeniz icin cocukla ilgilenmeli. Biz sirayla yemek yiyoruz genelde
Evet sorun orda değil zaten ben gerekirse tuvalete gitmem yemek yemem ama bebeğim neredeyse bugün 1 buçuktan beri 1 buçuk 2 saatten fazla uyumadı ağlıyo sürekli memi istiyo orda da ağlıyor

Evet sorun orda değil zaten ben gerekirse tuvalete gitmem yemek yemem ama bebeğim neredeyse bugün 1 buçuktan beri 1 buçuk 2 saatten fazla uyumadı ağlıyo sürekli memi istiyo orda da ağlıyor

Emzik verdim emiyor fakat sürekli ağzından düşürüyor

Doktor ne diyor. ? Belki bir sıkıntısı var gittinizmi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…