13 Günlük Anneyim bebeğim beni bırakmıyor

Kızlar merhaba 13 gün önce doğum yaptım bebeğim sürekli memede uyumak istiyor doyduğundan eminim ama beşiğe koyduğum an uyanıyor ve ağlıyor sürekli kaç gündür 3 4 saat uyanık kalıyor ben beşiğe koymak isteyince ve ağlıyor meme de yatmayınca yanıma yatırıp meme veriyorum öyle uyuyor kaldırıp beşiğe koyunca uyanıyor yada ben yanından kalkınca ne yapmam gerekiyo kendime zaman ayıramıyorum bile
Bebeliğin şanından hareketler

Kızlar merhaba 13 gün önce doğum yaptım bebeğim sürekli memede uyumak istiyor doyduğundan eminim ama beşiğe koyduğum an uyanıyor ve ağlıyor sürekli kaç gündür 3 4 saat uyanık kalıyor ben beşiğe koymak isteyince ve ağlıyor meme de yatmayınca yanıma yatırıp meme veriyorum öyle uyuyor kaldırıp beşiğe koyunca uyanıyor yada ben yanından kalkınca ne yapmam gerekiyo kendime zaman ayıramıyorum bile
Emzik verin bence. Emmek bebeği sakinleştiren içgüdüsel bir eylem. Bir de kumaş sling edinin, minnoşu içine koyun. Doysun teninize kokunuza sizin de eliniz kolunuz azıcık dinlensin.

Bir de kundak giydirmeyi deneyebilirsiniz. Fermuarlı penye kundaklar var. Bebeğiniz şu an dünyanın büyüklüğünden, elinin kolunun etrafında onu çevreleyen bir koruyucunun olmamasından korkuyor. Rahimdeki kapalı ortama alışkın. Çok özgür olmak istemiyor.

20 günlükken annemin işi vardı beni ilk kez bebekle yalnız bıraktı evde sabah 7 den 12 ye ne yemek yiyebildim ne tuvalete gidebildim devamlı kucak istiyordu, en son başıma ağrılar girdi, o çaresizlikle slingi bir taktım ben dünyam aydınlandı valla. Ondan sonra evde ,dışarda sling taktım hep orda hiç uyanmadan uyuyordu ben de dinleniyordum yemek yiyordum kitap okuyordum ,kulaklıkla dizi izliyordum. 4 ay gibi de kanguruya geçiş yaptı. Bi deneyin derim, doktoklarda slingi onaylıyor yeterki çocuğun ayağı m şeklinde olsun sarkmasın.nette doğru takılış videolarını görebilirsiniz.
Akşamları da eşim kucağına alıyordu ,göbeğinin üstüne yatırıyordu orda uyuyordu,ben yemek yapıyordum ya da dinleniyordum. Yoksa beşiğe koyduğumuz an ağlamaya başlıyordu
Evde tekken ben de slingi denedim ama bi turlu rahat edemedim😭 sanki cocuk hep asagi dusuyomua gibi tutma ihtiyaci hissediyorum…

Evde tekken ben de slingi denedim ama bi turlu rahat edemedim😭 sanki cocuk hep asagi dusuyomua gibi tutma ihtiyaci hissediyorum…
Çok sıkı bağlamaktan çekinmeyin. İçine çocuk gelince ağırlıktan esniyor. Bacaklarının altından ve poposunun altından 3 kez kumaşla bağlıyorsunuz, düşmez :)

Merhaba Allah analı babalı büyütsün, Bence en güzel zamanları koyun göğsünüze uyusun sizin kokunuza sıcaklığınıza ihtiyacı var eğer meme de ağrı felan oluyorsa emzirdikten sonra yeni doğanlar için emzikler var hemen emzirdikten sonra verin ağzına durur herhalde ağzına göre seçin emziği burundan rahat nefes alabilmesi için dikkat edin 🧿

Doğru bağladıysanız sıkıntı olmaz aslında siz mi öyle hissediyorsunuz acaba. Sling ve kanguruda iki kontrol noktası var, önceliklr çocuğun ayakları M şeklindr olacak, sırtı da C poziyonunda. Bence bir kaç kere daha deneyin videoları izleyip, belki her çocuğa göre değişir ama sling benim hayat kalitemi arttırdı valla ben neko wrap sling kullanmıştım

Eklentiler

• 1000114641.jpg
    1000114641.jpg
    75,3 KB · Görüntüleme: 17
3 ay bir hafta memede emdi emdi emdi.hibc kucağından inmedi.16 saat meemde kalirdi.sadece gece 1 den sabaha kadar ara ara emer yatardi. 5 ayda yatağına gündüz yatiramadim... Doktor ma da gittim .gaz damlası da kullandım.En iyi gelen şey durumu kabullendigim zamanlar oldu.ama çok ağladım...Geçecek merak etmeyin.en zor zamanlari

Ha bir de aylık kontrole götürün içiniz rahat etsin ,hem bebgin bir sıkıntısı var mı bakılsın...

X