12 yasindaki kizima nasıl davranmalıyım?

serzan

saracan
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2008
347
2
meltem hanım 12 yaşında bir kızım var. benim pskolojik sorunum var. ilaç tedavisi görüyorum.bazen bu nedenle kızıma karşı eski sabrım kalmıyor.çatışmalarımız oluyor.ona nasıl davranabilirim.ayrıca derslerinde başarılı bir çocuk.fakat samimi olduğu arkadaşıyla aile yapısı nedeniyle görüşmesini istemiyorum.2 senedir uzaklaştırmaya çalışıyorum.neler yapabilirim?yardımcı olursanız sevinirim.

Serzan, kızınızı iki senedir o arkadaşından uzaklaştıramadıysanız, önünüzdeki senelerde uzaklaştırmanız pek mümkün olmayacaktır. Kızınız ergenliğe giriyor. Onunla çatışarak onu kaybedersiniz. Sabretmeyi ve kızınızı anlamayı başarmak durumundasınız. Lütfen sitedeki ergenlik hakkındaki makalemi okuyun. Faydası olur.
Sağlıkla,
Dr. Meltem Kavcar Sırmalı
Online Terapi

meltem hanım sorumu cevapladığınız ve yardımcı olduğunuz için teşekürler. makalenizi hemen okuyacağım.

meltem hanım benim 9 yaşında ikizlerim var . ikiside erkek bir tanesi okulda ve evde çok agresif ne yaptıysak olmadı ne yapacağımızı bilemiyoz . okuldaki rehberlik öğretmeni yardım almamızı söyledi ,
ne yapmamız gerekiyor .

MErhaba Nursel Hanım, oğlunuzu çocuklarla çalışan bir meslektaşıma götürmelisiniz. Rehberlik öğretmeni de bu konuda fikir ifade ettiyse, beklemek doğru olmaz.
Sağlıkla,
Dr. Meltem

X