12 haftalık gebelikte sushi yemek ?

ecceyzck

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2019
58
13
34
Herkese merhaba.
12+4 deyim. Bugün öğlen yemeğe dışarı çıktım ve pişmiş diye 2 çeşit suşi söyledik. Biri karidesli ve pişmişti onda sorun olacağını sanmıyorum. Ama diğerinde Fark ettim ki bir suşi nin içinde ki somon pişmemiş. İçinden balığı çıkartıp öyle yedim. Üstünde de ince bi somon dilimi vardı sanırım az pişmiş. Bunu bu şekilde yedim. Sorum şu toksoplazma geçirmedim hiç ve şu an acayip evham yaptım. Sizce ne yapayım bişey olur mu yada daha önce yiyen var mı böyle mini minnak lütfen bilgisi olan yazarsa çok sevinirim

Evhamınızdan kurtulamazsanız bir süre sonra toksoplazma testi yaptırırsınız. Yedikten ne kadar süre sonra yaptırmak gerekiyor bilmiyorum. Laboratuvarda yaptıracaksanız ne zaman test vereyim diye sorabilirsiniz. Düzen gibi laboratuvarlarda aynı gün çıkıyor genelde.

Bence düşük ihtimal ama. Hamilelikten önce bu zamana kadar eminim kaç kez sushi yemişsinizdir ama bulaştı mı bulaşmadı. Şimdi bulaşmışsa gerçekten hamileliğinizi beklemiş dedirtir insana. Zaten ısıya maruz kalmıştır o yine.

Burda aynı durumu yaşayan olsa bile bu içinizi bir yere kadar rahatlatır. Onların yediğinde toksoplazma yoktur, öyle denk gelmiştir. Bu sizinki için bir referans olmaz.

Bence sorun yoktur. Dediğim gibi içinizi rahatlatamazsanız kontrol ettirin. Ama ne zaman? Onu sormanız lazım.

Son olarak bence kendinizi tutun hamilelik süresince sushi yemeyin.

Sağlıklı hamilelikler diliyorum.

Yorumunuz için teşekkürler. İşte yiyeceğimden değil ayda yılda bir olan bişey pişmiş diye düşündüğüm için rahattım. Dediğiniz gibi bi süre sonra gerekirse test yaptırabilirim.

Yorumunuz için teşekkürler. İşte yiyeceğimden değil ayda yılda bir olan bişey pişmiş diye düşündüğüm için rahattım. Dediğiniz gibi bi süre sonra gerekirse test yaptırabilirim.

Anlıyorum o psikolojiyi. Ben alkol kullanmıyorum hiç, sevmiyorum tadını ayrıca. Ama hamileliğimde nerden estiyse canım istedi. Normalde aklıma bile gelmez. İçmedim tabi ki ama hayret etmiştim kendime.
Dediğim gibi test yaptırırsınız olur biter. Aklınızda kalacağına. Ama bence bir şey kapmadınız.

Benimde yememem gerekti ama yedim merak ettim aynı sorun suan bencede var bir şey oldumu cok korkuyorum yemez olaydım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…