11 haftalık hamile olanlar neler yasıyorsunuz paylaşalım

BenCagla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2007
301
0
44
arkadaslar 8 ay once bebek gelişmediği için karnımda kalbi durmustu,,,şimdi hamileyım
10 haftalık gelişimi iyi ama ben cok tedirginim ...
fazla mide bulantım yok cok hafif var..
ama göğüslerim çok şiş ve agrıyor...
acaba göğüslerımın ağrılı şiş ve kenarlarındakı beyaz beyaz seyler olusmakta olması bebeğin yasadıgına bir işaretmıdır..
duyuyorum da çoğu hamile kusuyormus ben hıc kusmadım sadece bulantı seklınde
benım gibi 10-11 haftalık hamıle arkadaslar sizler neler yasıyorsunuz

canım öncelikle hayırlı olsun..
doğumuna denk gelen ay hangi aysa o dönemin anneleriyle paylaşabiliyorsun zten sıkıntılarını,mutluluğunu..
tavsiye ederim o topice girmeni.

aaaaaaa hamiş olmana çok sevindim.hayırlı olsun...herkes kusmz veya çok midesi bulanmaz endişe etme.göğüs ağrıların bebeğişnin canlılığını bir göstergesidir.çünkü canlı cenin hormonlarını çalıştırıyor ve göğsün sızlıyor bazen sızlamayabilir o zaman da endişe etme.ben çok endişe ettim çok şükür bebeğimle hala birlikteyiz .
seni görmüşken kuka ve nıfı adlı kullanıcıları hatırlıyor musun artık hiç takılmıyolar.haberin var mı onlardan kib

benı hatırladınmı canım..senın bebeğin ne kadarlık...içimi rahatlattın cok tesekkurler cunku cuma gunu ultrasona gircez...çok endişe ediyorum daha once acı tecrubem var..ama bu sefer bebek gelişio dedi doktor...korkuyorumm..bide karnımın alt tarafında rahmımın ustu yanı sertlık ve gerilme var..buyumeyemı calışıo acaba..biz anne adayları cok heycanlıyız bebişlere zaman tanımamız lazım dimi birden buyuyemezler..:))

benı hatırladınmı canım..senın bebeğin ne kadarlık...içimi rahatlattın cok tesekkurler cunku cuma gunu ultrasona gircez...çok endişe ediyorum daha once acı tecrubem var..ama bu sefer bebek gelişio dedi doktor...korkuyorumm..bide karnımın alt tarafında rahmımın ustu yanı sertlık ve gerilme var..buyumeyemı calışıo acaba..biz anne adayları cok heycanlıyız bebişlere zaman tanımamız lazım dimi birden buyuyemezler..:))

ben 19 haftalık hamileyim:nazar: rabbim sana da bana da göstersin bebişlerimizi.merak etme karın ksılk bel ağrıları batmalar acımalar normal.benim bir kızım olcak inşallah allah sana da nasip etsin rahimde ve karında olan değişiklikler normal.bence sen az hareket et dinlen kenidini yorma beslen kenidini oyala dua et bak ablası benim bebeiş oynamaya bile başladı.sen de beni hatırladın mı?ya bir sorub sormuştum kuka ve nıfı ne yapıyor haberin var mı?:CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv:

evet betul hatırladım senı ama diğer isimleri hatırlayamadım..evet batmalar cok hafif var..dua et canım beım icin bende senın ıcın edicem..hayırlı ve sağlıklı bebklerımız olur ınsallah...cuma gunu doktora gidicem gittiğimde 11 haftalık olucak rısklı donemı atlatabilmem için 1 hftam kalıcak..ay senın kızmı maşallahh..tatlı mı yedın en cok eksımı..ben tursu yıyorum bu aralar tatlı pek yıyemıyorum..kac haftalıkken cınsiyetını öğrendın canım...hareketlerı başladımı??Allahım sukurler olsunn..

tamam adın ne ona göre dua edeyim.inş her zaman kötü olcak değil ya...kız 14:haftada öğrendim.ben tatlıdan tiksindim tuzlu acılı ve eekşi şeyler istedi canım evet yeni üç gündür hareketlendi.turşu maydonoz yeme düşüğe neden oluyo diyolar tadımlık al.kib

aa tursu genelde hamılelerın baş yemeğimidir..tamam yemem Allah korusun..maydanozu duymustum..
adım hatice..sende kendıne iyi bak

merhaba cnm bende 11 haftalık hamileyim senin yine miden bulanıyomuş bende oda yok ne bulantı ne kusma hiçbiri.hiçbişeydende tiksinmedim hamile kalmadan önce nasılsam şimdide aynı öyleyim bende kendi kendime soruyodum acaba bende bi sorun mu var die ama dr um alakası yok herkeste bir olmaz haline şükret dedikaydirigubbakcemile3benimde gögüslerimde çok sızı vardı ilk önceleri ama şimdi hafifledi ayrıca başlarda çok sık tuvalete çıkıyodum şimdi oda geçio yavaş yavaşsen bebeğinin hareketlerini gördünmü ultrasonda ben ultrasona girdiğimde kıpır kıpır maşallah 2 seferdir hareketlerini görebiliyoruz süper bi duydu bu.:CüvCüv:

X