101 yaşında doğum yaptı

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.170
2.003
İtalyan Anatolia Verdatella 101 yaşında doğum yaparak dünyanın en yaşlı doğum yapan kadını oldu. Hamileliğin gerçekleştirilmesi için gerekli olan yumurtalık nakli de Türkiye'de yapıldı.
101-yasinda-dogum-yapti-7015839.Jpeg

101 yaşındaki Anatolia Verdatella yumurtalık nakli yaptırıp 17. çocuğunu dünyaya getirdi. Avrupa'da yasak olan cerrahi operasyon Türkiye'de özel bir klinikte gerçekleştirildi.

Hızlı hamile kalma Yolları için Tıklayınız.!!!

Doktorlar tarafından ilerleyen yaşında doğum yaptığı için eleştirilen İtalyan kadın, operasyonu gerçekleştiren doktorlara minnettar olduğunu söyledi. Gözyaşları içinde konuşan Verdatella "48 yaşımda yumurtalık kanserine yakalandığımdan beri doğum yapmadığım için kendimi işe yaramaz hissediyordum. Sanki sadece 16 çocuk doğurduğum için tanrı beni cezalandırıyordu. Ancak tanrı bir kez daha göstererek bana tekrar doğurganlık bahşetti " dedi.

Kocası 1998 yılında ölen kadın, sperm donörü yoluyla hamile kaldı. Verdatella'dan önce dünyanın en yaşlı annesi Güney Afrikalı Malegwale Ramokgopa'ydı. İddiaya göre, Ramokgopa 1839'da, 92. doğum gününü kutladıktan üç gün sonra ikiz bebekler dünyaya getirmişti.

Kaynak: milliyet.com.tr / Pembenar / Duygu Bay

Kadın kafayı yemiş, resmen sıyırmış.

16 çocuk yapmışmış, daha çok yapmadı diye Tanrı cezalandırıp 48 yaşında yumurtalık kanseri olmuşmuş. Kendini işe yaramaz hissetmişmiş??????????????????????????

O çocuğun geleceğini düşündün mü sen ya?

Bunu gerçekleştiren doktorların da aklını seveyim.

Ve bir kez daha kendimden utandım. Daha kırkımda ah belim vay başım demeye başladım ki bide doğurmakk haaaaa:anneadayı::eek::eek::eek:

Biz iki taneye bakamiyoz millet 17.yi yapiyo akedes yuh yani gelecegi nolcek bu cocuklarin yapmak kolay ilerisi mecul

nasıl bencılce bı hareket o cocugun sucu ne yahu
bu yasta gıt cevız ye kıtap oku son yılların belkı baskasına faydan olması zor kendıne faydan olsun
cocuk dogurmak ne ya

Neneye sormak lazım. Bi yerlerinde bisey çoğalmış mi?
Yok saka bi yana yat keyfine bak işte durduk yere kaşınmışin nene

Allahın işi bişey demeyeyim diyorum ama kendimi tutamıyorum yarın öbürgün rahmetli olacan çocuk zaten yetim bide öksüz kalacak allah akıl fikir versin insanlara

Allahın işi bişey demeyeyim diyorum ama kendimi tutamıyorum yarın öbürgün rahmetli olacan çocuk zaten yetim bide öksüz kalacak allah akıl fikir versin insanlara
böylesine rahmet erermi orası şüpheli... resmen çocuğa doğuştan kötü bi hayat vermiş... doğumdan nasıl sağ çıkmış onu anlamış değilim ... rabbim hidayet versin insalara...

X