10 haftalık hamileyim ama pantolonlar olmuooo

Benim de göbeğimin şekli günden güne değişiyor. Bir gün hem göbek hem mide kocaman oluyor sanki 6 aylık hamile gibi oluyorum. Halbuki sadece 10 haftalığız. Ve o günler normal pantalonlarım çok sıkıyor. Ama ertesi günü bol geliyor pantalon. birden iniyor göbeğim. Bunun nedeninin de gaz olduğunu çok iyi biliyorum ama şiştiği zamanlar çok rahatsız oluyorum. Umarım bebişlerimiz büyüdüğünde de gaz şişkinliğindeki gibi rahatsız bir durumda olmayız.

ben henüz kilo almadım kızlar
ama belimin kalınlaştığını hissediyorum
yavaş yavaş büyüyor sanki karnım
ama olsun ben sabırsızlıkla bekliyorum göbişimin çıkmasını ne güzel
bu anları tam 1 yıl bekledim ben

arkadaşlar ben kilo almaya çook müsaitim.gebelikten önce sürekli kontrolle aynı kiloda kalabiliodum.şimdi acıktıkça yiyiyorum.ekmeği abarttmamaya da çalışıorum.13+4 oldum.ve 5 kilo almış durumdayım ama hala bi göbek yok..basenlerim,bacaklarım hep şişti...malesef bu kiloları kendim için aldığımı biliorum ama rejim de yapamıorum...benim kadar kilo alan var mı?

iremm 82

arkadaşlar ben kilo almaya çook müsaitim.gebelikten önce sürekli kontrolle aynı kiloda kalabiliodum.şimdi acıktıkça yiyiyorum.ekmeği abarttmamaya da çalışıorum.13+4 oldum.ve 5 kilo almış durumdayım ama hala bi göbek yok..basenlerim,bacaklarım hep şişti...malesef bu kiloları kendim için aldığımı biliorum ama rejim de yapamıorum...benim kadar kilo alan var mı?

merhaba iremm 82

ben de bir yıl oldu evleneli 65 kiloydum.şimdi 10 haftalık hamileyim ve 78 kilo oldum. tabi hamile kalmadan önce aldım çoğu kiloyu. hamilelikte 3 kilo aldım 10 haftada . 40 haftada bakalım rekor ne olacak :) :uhm:

çok kilo almaya ben de müsaitim. çevredekilerin çoğu anladı hamile olduğumu.

Kıslar Selamlar ...Bende 12 haftalık hamişim 3 ayda 3 kilo almışım İnşallah her ay böle olur ...Benimde çok çabuk kilo alan bi yapım war napcaz bilmiorum :KK43:

Ben bugün 12+4 üm.
Şimdiye kadar 1 kilo 600 gram aldım.Bundan sonra hızla alırız heralde.Bulantılar azalınca.

Kızlar,
Ben bugun 10+6 oldum ve gobüşüm artık aksamları şişiyor. Bnece sigarayı bırakmakla da ilgili oldugunu dusundugum bir 3 kilo kadar aldım. Sabah gobegimin sisi daha az ama aksamları hatrı sayılır.
Eski pantalonlarımı giyiyorum, fermuarlarını açıyorum ve Amerika'dan Belly Band adli bir aparat getirttim arkadasıma onu takıyorum. Sonra annem ceşitli versiyonlarından yarattı ve cok da faydasını gordum. Aslında siz de yapabilirsiniz. Durun tarif edeyim:
Gogusun altından baslayıp pantalon fermuarının altına gelecek sekilde penyeden bir kalın bant dusunun. Bu bantın etek ucuna danteller boncuklar işleyebilirsiniz. Boylece kalcalarınız buyumemişse ve eski pantolonlarınızı giyip, fermuarlarını acıp, ustune bahsettigim belly band i gecirip kalcanıza kadar indirip ustune de hala giyebildiginiz t-shirtlerinizi giydiginiz de cok da sık oluyor, benden soylemesi. Eteklerle de şık oluyor...(Calısanlara duyurulur)
Hepinize sevgiler

arkadaslar istanbulda bildiğiniz uygun hamile kıyafatlerinin satıldığı yer varmı bakırköyde çok pahalı avrupa yakası civarında baska bildiğiniz bi yer varmı???

Kızlar,
Ben bugun 10+6 oldum ve gobüşüm artık aksamları şişiyor. Bnece sigarayı bırakmakla da ilgili oldugunu dusundugum bir 3 kilo kadar aldım. Sabah gobegimin sisi daha az ama aksamları hatrı sayılır.
Eski pantalonlarımı giyiyorum, fermuarlarını açıyorum ve Amerika'dan Belly Band adli bir aparat getirttim arkadasıma onu takıyorum. Sonra annem ceşitli versiyonlarından yarattı ve cok da faydasını gordum. Aslında siz de yapabilirsiniz. Durun tarif edeyim:
Gogusun altından baslayıp pantalon fermuarının altına gelecek sekilde penyeden bir kalın bant dusunun. Bu bantın etek ucuna danteller boncuklar işleyebilirsiniz. Boylece kalcalarınız buyumemişse ve eski pantolonlarınızı giyip, fermuarlarını acıp, ustune bahsettigim belly band i gecirip kalcanıza kadar indirip ustune de hala giyebildiginiz t-shirtlerinizi giydiginiz de cok da sık oluyor, benden soylemesi. Eteklerle de şık oluyor...(Calısanlara duyurulur)
Hepinize sevgiler

goggle dan aratsak Türkiyede bulamazmıyız acaba?
Ne güzel bir düşünce cidden ya :) Bittm.Bunu 4 ayın sonuna kadar rahat kullanırdık.

arkadaslar istanbulda bildiğiniz uygun hamile kıyafatlerinin satıldığı yer varmı bakırköyde çok pahalı avrupa yakası civarında baska bildiğiniz bi yer varmı???

Merhaba, aynı konunun birkaç sayfa gerisinde Terkos Pasajı'nda bir yer tarif etmiştim, hamile kıyafetleri satan bir yer. Orada çok uygun fiyata pantalon, elbise ve jile bulabilirsin. Fiyatları da o kadar uygun ki, o pantolonu aldığın fiyatı söylesen kimse inanmaz. Pantalon ve jileler 25 milyondu :)

Kızlaaaaaaaaaar,

Ben bugün hamile pantolonumu kendim yaptım,arkadaşımla beraber.

Eşime şimdi olmayan bir pantolonumu ve bir body verdim.İkiside siyah.Nasıl nasıl olcağını eşime anlattım terziye enlatsın diye.İlçede tek terzi var.Akıllı terzi yok bunun ağı bilmeme ne felan gevelemiş.Bu olmaz demiş.

Bi de eline örnek hazır bir kumaş pantolon verdim.

Neyse ben kızdım,aldım malzemeleri arkadaşıma gittim.Nasıl dikcez diye kara kara düşündük.Neyse biz teyelleyelim de dikişleri bi makinede yaptırırız bi şekilde dedik.Sonra arkadaşımın minicik bi minyatür makinası varmış,onu getirdi şansımıza makina dikti.Penyeyi her makina dikmez ya ondan korktuk biz.

Biraz zor oldu minik makinayla dikmek ama çooooook güzel bir hamiş pantolonu oldu.Bi maliyeti de olmadı bana.sadece eski bir bodyyi gözden çıkarmak lazım.

Başka bi tane daha yapmayı düşünüyoruz :KK66:

Bence elinden az buçuk dikiş gelenler kendileri denesin,tabi elinizde bakacağınız bir örnek hamiş pantolonu olsun...

goggle dan aratsak Türkiyede bulamazmıyız acaba?
Ne güzel bir düşünce cidden ya :) Bittm.Bunu 4 ayın sonuna kadar rahat kullanırdık.

Canım benim,
Google 'dan "Belly band" diye aratınca tabii ki cıkıyor ama Turkiye'ye siparis gondermiyorlar. Benim elimdeki ornegin resmini sana gonderiyorum. Annem turlu varyantlarla yaratmıs, eski t-shirt, atletlerden yararlanmıs ucuna da 1 ytl lik dantel, tamamdır işte...
Sevgi ile

İşte mucize belly band:

[img=http://img384.imageshack.us/img384/2130/img1175zw7.th.jpg]

sakuracım güzelmiş.. beyaz oluncada herşeyle giyilir.. bir ara sanki derya baykalda eski bir badidenmi yoksa örgüdenmi buna benzer bişeyler yapmıştı tan hatırlamıyorum..hatta isminide beldanlık koymuştu sanırım.. bizde evde yapabiliriz gibi geldi.. denemekte fayda var...:)

kızlar hafta sonu girememiştim bu sayfaya ama gördm ki birbirinden becerikli arkadaşlar pantolon,beldanlık vb...bir çok iş başarmışlar.ellerinize sağlık..ben 14 hafta oldum daha hamile denicek bi göbeğim yoook.hamile pantolonunu göbeğini dolduramadığım için giyemiorum.diğer eski pantoloumada giremiyorum.insanlar beni görünce sadece kilo aldığımı sanıyorlar...

kızlar ya ben 13. haftadayım ve 8 kilo almışım :eek: siz de nasıl ???

canım çok dikkat et ben ilk hamileliğimde 54 kilo ile hamile kalıp 90 kilo ile doğum yaptım gerçi 6 ayda kilomu verdim ama çok zor oldu şimdi çok dikkat ediyorum 1 kilo aldım kendini hamur işleri konusunda biraz frenle ve ekmek çok yeme canım sonra vermesi çok zor oluyor canım

Ya kıslar bi önceki sayfalarda 3 ayda 3 kilo demistim ya walla bi dengesizlik war bende :))))) Ya ben yanlıs hesaplıorum ya doktorda bi sorun war doktor hesapladı dün oraya gttigim günden bu yanayı 1 bucuk kilo almıssın nrmal dedi ay bi sewindim bi sewindim anlatamam :p Meger ben fazla fazla gidiomusum yani normal artık buda ..

kızlar 11+5 im eski kıyafetlerime sığıyorum yanlızca 1 kilo aldım ama karnım (2. bebeğim olduğu için )kocaman çıktı ilk hamilileikte 4. hatta 5. aydan sonra çıkıyordu bende haftaya hamile kıyafetleri bakayım diyorum ilk hamileliğim kışa gelmişti şimdi ne güzel incecik tiril tiril blüzler kapriler alırız ne güzel olacak arkadaşlar biliyorum canımız çok çekiyor hep acıkıyoruz ama hamur işlerinden kilo aldıracak şeylerden uzak durun kilodan başka hiç bir faydası yok bol bol meyve yiyin ve sebze yemeklerini tercih edin çünkü asıl kilo son aylarda alınıyor 2-3 kilo bili aldığınız olacak bir ayda çok zor oluyor hele hele bu yaz çok sıcak olacak diyorlar çok ağırlaşırsak çok zorlanırız

ya ben neden kilo verdim o zaman ne güzelmiş bu iş hep
kilo versem keşke

Bi iki haftadan sonra almaya başlarsın canım :))
Bende verdim ama şimdi alışa geçmişim :)

selam kızlar
ben ne zamandan beri kilo almadım henüz diye yazıyordum ama
şu birkaç gündür eski pantolonlarım biraz sıkıyor
hala rahat giyebiliyorum ama yanlarım ve karnım doldu sanki
haftasonu çıkıp birşeyler baksam iyi olacak sanırım
bu arada pazartesi dr. kontrolünde de kilo almadığımı söyledi dr.
bulantılarım yüzünden ekmek çok yiyorum bundan sonra hızla kilo alıcam sanırım

X